Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Wspólne Dyskusje Alko-Koalko-Narkomania.

TEMAT:

Re: Dziś cieszę się bo... 2010/05/01 17:29 #106

• Franciszek
  • Franciszek Avatar
  • Gość
  • Gość
Swój pierwszy mityng prowadziłem w Strzyżynie mając 9 miesięcy abstynencji,byłem zaskoczony ponieważ lider grupy 1-3,wyznaczył akurat mnie ,stres i trema niesamowita,ale nie miałem odwagi powiedzieć nie,cały trzęsący się poprowadziłem mityng,z minuty na minute trema i emocje opadały,kiedy wróciłem z terapii wyjazdowej prowadzenie mityngów stało się normalnością,prowadzenie mityngu to dla mnie zaszczyt,tak samo jak trwanie w służbach jest zaszczytem dla mnie alkoholika,jedność,służba ,zdrowienie,te trzy legaty dają mi szansę rozwoju i mojego trzeźwienia,
pozdrawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re: Dziś cieszę się bo... 2010/05/02 11:01 #107

• ewa
  • ewa Avatar
  • Gość
  • Gość
Ja też po takim samym czasie poprowadzilam pierwszy miting. Bardzo to dopinguje do dalszego trzeźwienia.

Re: Dziś cieszę się bo... 2010/05/02 11:05 #108

• Norbi
  • Norbi Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Autor Portalu
  • Autor Portalu
  • Alkoholik
  • Otrzymane podziękowania: 3880
I o to chyba chodzi ,jakieś motywacje i chęć do trzezwienia muszą być,tzw; kopa dostaje się właśnie na mitingach AA,a gdy sie prowadzi taki miting to napewno umacnia ,wiem po sobie.

Re: Dziś cieszę się bo... 2010/05/03 10:40 #109

• ewa
  • ewa Avatar
  • Gość
  • Gość
Cieszę się bo wczoraj wieczorem przez godzinę siedzialam na skype z moim synem i powiedzial mi,że jest ze mnie bardzo dumny, wie ile kosztowalo mni trzeźwienie wysilku i samozaparcia. I wiecie co poplakalam się jak bóbr ale dostalam też kopa by dalej w tym trwać i nie dać się.

Re: Dziś cieszę się bo... 2010/05/03 21:21 #110

• Norbi
  • Norbi Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Autor Portalu
  • Autor Portalu
  • Alkoholik
A ja chcę napisać,że już się cieszę,bo jestem w domu ,jak wyjechałem rano o 5:30 to jeszcze nie wiedziałem,że mój dzisiejszy dzień zaskoczy mnie tyloma sprawami,a na koniec kiedy jechałem już do domu nasz pracownik miał wypadek w pracy, połamana noga i reka ,wyjazd do szpitala no i teraz wróciłem i dziękuję Bogu za dzien dzisiejszy i idę spać.Miłej Nocy wszystkim życzę.A jutro się zobaczy,co przyniesie dzień,jak Bozia da.

Re: Dziś cieszę się bo... 2010/05/05 18:29 #111

• matiwaldi
  • matiwaldi Avatar
  • Gość
  • Gość
dziś cieszę się bo...SĄ MOJE IMIENINY!!!!
Proszę o dziś nie pisać MATI (to zmyłka-ksywka),bo mam na imię WALDEK!

pozdrawiam
WAALDEK

Re: Dziś cieszę się bo... 2010/05/06 09:42 #112

• ewa
  • ewa Avatar
  • Gość
  • Gość
Imieniny - dzień radosny,pełen kwiatów zapach wiosny,
Wszyscy złożyć chcą życzenia : zdrowia,szczęścia,powodzenia,
Niech Ci słońce zawsze świeci i niech czas radośnie leci,
Niech odejdą smutki,złości i powróci czas radości!
Te życzenia choć z daleka,płynął jak wzburzona rzeka,
I choć skromnie ułożone,są dla Ciebie przeznaczone

Re: Dziś cieszę się bo... 2010/05/06 15:13 #113

• matiwaldi
  • matiwaldi Avatar
  • Gość
  • Gość
Dziękuje Ewo!!! To miłe -Ty pierwsza mnie witałaś i pierwsza składasz życzenia.
"... człowiek tyle jest wart ilu ma przyjaciół.."
POZDRAWIAM Z SYMPATIĄ

Re: Dziś cieszę się bo... 2010/05/06 18:55 #114

• szekla
  • szekla Avatar
  • Gość
  • Gość
Mati mnie chyba nie zmyliłeś bo jakoś od początku wiedziałam, że na imie masz Waldemar :P
Życzę Ci całe mnóstwo samego słonka. Niech ciemność Cie nie ogarnia. Wytrwania i powodzenia. Niech troski i bieda Cię opuszczą. Pogody Ducha i wszystkiego co zapragniesz :D D D

Re: Dziś cieszę się bo... 2010/05/06 18:56 #115

• ewa
  • ewa Avatar
  • Gość
  • Gość
A ja się dzisiaj cieszę bo minąl kolejny trzeźwy dzień, uslyszalam kilka milych slów i dobrze mi tak

Re: Dziś cieszę się bo... 2010/05/08 11:09 #116

• Norbi
  • Norbi Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Autor Portalu
  • Autor Portalu
  • Alkoholik
Ja się dzisiaj cieszę,bo jestem trzeżwy i jade dzisiaj na miting AA,mamy otwarty i nic nie przeszkadza,że trzeba mi jechać 100 km ;)

Re: Dziś cieszę się bo... 2010/05/08 11:57 #117

• tommek50
  • tommek50 Avatar
  • Gość
  • Gość
Nie ma Norbi bliżej mityngu??? Bo jednak 100 km to trochę drogi... choć szosy na pewno lepsze niż
w Polsce. Dobrze że ja nie mam takich problemów, bo na mityng mam 3 km!!!
Nie lubię zbytnio jazdy samochodem, dlatego dla mnie to byłby problem.
Samych zielonych świateł Norbi!!! :) D )

Re: Dziś cieszę się bo... 2010/05/08 13:51 #118

• Fantomas
  • Fantomas Avatar
  • Gość
  • Gość

Swój pierwszy mityng prowadziłem w Strzyżynie mając 9 miesięcy abstynencji,byłem zaskoczony ponieważ lider grupy 1-3,wyznaczył akurat mnie ,stres i trema niesamowita,ale nie miałem odwagi powiedzieć nie,cały trzęsący się poprowadziłem mityng,z minuty na minute trema i emocje opadały,kiedy wróciłem z terapii wyjazdowej prowadzenie mityngów stało się normalnością,prowadzenie mityngu to dla mnie zaszczyt,tak samo jak trwanie w służbach jest zaszczytem dla mnie alkoholika,jedność,służba ,zdrowienie,te trzy legaty dają mi szansę rozwoju i mojego trzeźwienia,
pozdrawiam.

Fajnie że sprawia Ci to tak wiele radości
:-) )

Re: Dziś cieszę się bo... 2010/05/14 14:29 #119

• szekla
  • szekla Avatar
  • Gość
  • Gość
OOOOOOOOO Franek....byłeś w Strzyżynie?? Tylko pogratulować. Będąc na terapi też myślałam o tym ale potem wszystko szlag trafił. Tak samo trzeźwienie:((( A kiedy kolejne kroki???

Re: Dziś cieszę się bo... 2010/05/14 15:04 #120

• Norbi
  • Norbi Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Autor Portalu
  • Autor Portalu
  • Alkoholik
Tommek sory ,dzisiaj wyłapałem Twój post,więc chcę Cię poinformować,że te 100 km nie jest problemem dla mnie,a dlatego,że to jest grupa w języku polskim w Holandii,którą zakładałem 6 lat temu w mieście Rotterdam,gdzie jest największe skupisko Polaków,dlatego wybrałem to miasto.Dzisiaj jest już wiecej grup AA w Holandii bo są następne 3-grupy dla Polaków i wiele bliżej,ale ja jestem rzecznikiem grupy więc chcę tam jeżdzić.Nie raz miałem telefony od aowców i pytali się czy nie ma bliżej grupy? wtedy pytam się ,jak blisko ma być ta grupa,czy pod domem ? Nie którzy mają wrażenie ,że są w Polsce i grupa przyjdzie do nich.I tak jest dobrze bo w Holandii juz są 4-y polskojęzyczne grupy AA a jeszcze kiedyś nie było żadnej.Wiem,że to nie koniec budowania nowych grup AA w Holandii-takie mam przeczucie,bo zapotrzebowanie jest,tylko właśnie dla nie których dojazd jest problemem.Ja wolę mieć taki problem niż ciąg alkoholowy ;)

Re: Dziś cieszę się bo... 2010/05/14 15:44 #121

• Franciszek
  • Franciszek Avatar
  • Gość
  • Gość

OOOOOOOOO Franek....byłeś w Strzyżynie?? Tylko pogratulować. Będąc na terapi też myślałam o tym ale potem wszystko szlag trafił. Tak samo trzeźwienie:((( A kiedy kolejne kroki???

Tak,byłem dwukrotnie w Strzyżynie,szkoda ze tak Strzyżyna zakończyła swój żywot,setki tysięcy ludzi pracowało tam na programie,wiele przyjaźni zostało zawiązanych i w pamięci pozostały niesamowite wspomnienia,sam jestem członkiem Stowarzyszenia Strzyżyna,może i oby powróciła i na nowo odżyła.
Mam dużo przyjaciół z Warszawy,
pozdrawiam.

Re: Dziś cieszę się bo... 2010/05/14 16:05 #122

• szekla
  • szekla Avatar
  • Gość
  • Gość
Jak to Strzyżyna zakończyła swój żywot. Wydawało mi się, że jeszcze jest. Znajomy się tam wybierał.
A propo przyjaciół z Warszawy to nie wspomnę ile było osób z Dąbrowy Górniczej a Małem Cichem. Niebawem znajdzie się już ten zlot na stronie Szansy. Jak będzie go towe to dam znać

Re: Dziś cieszę się bo... 2010/05/14 18:06 #123

• Franciszek
  • Franciszek Avatar
  • Gość
  • Gość
Wiem,bo moja Małgosia tez była z klubu "BLOK"ogółem z Bloku było 25osób,ale znów Warszawa przegrała mecz piłki nożnej z Katowicami,trochę żałuję ze nie bylem,ale cóż takie jest życie,bardzo lubię słuchać poezji Pawła Orkisza,jeśli chodzi o Strzyżynę,to dzwoniłem do Eli,na razie cisza,chciałem jechać na 6-7,teraz podobne do Strzyżyny są Woskowice/opolskie/ i Karparcz bodajże,gdzie szefuje Antoś,mój ogólny lider z terapi krokowej 4-5,
pozdrawiam cieplutko,

Re: Dziś cieszę się bo... 2010/05/14 18:24 #124

• szekla
  • szekla Avatar
  • Gość
  • Gość
Cicho z tym meczem :lol: No dobra zawodnicy Mazowsza przegrali ale kibice w dopingu wygrali. Poczytaj sobie, juz jest na stronie. Wiedziałam, że Cie nie będzie ale w podświadomości jednak zerkałam z nadzieją na niespodziankę ;) Paweł Orkisz faktycznie śpiewał, Ania i Krzysiek Lorencowie zresztą też, nie tylko na scenie, bo wszędzie, w autokoarze i w Murzasichle po tam mieszlaliśmy.

Re: Dziś cieszę się bo... 2010/05/14 19:18 #125

• tommek50
  • tommek50 Avatar
  • Gość
  • Gość
Dzięki Norbi za szczegółowe wyjaśnienia holenderskich struktur...
Rzeczywiście problem dojazdu - w porównaniu z problemem alkoholowym - to mały Pikuś!!!
Samych zielonych świateł - podczas tych eskapad, no i Pogody Ducha... :D ) D

Re: Dziś cieszę się bo... 2010/05/16 07:42 #126

• szekla
  • szekla Avatar
  • Gość
  • Gość
Wczoraj posadziłam kwiatki od Norbiego a dziś się cieszę bo są piękne. Malutkie ale urosną. Zawsze mnie cieszy jak coś sama wychoduje bo jest to dla mnie jakieś osiągnięcie. Z małego pieska wyrósł mi wielki brytan, z malutkich krzewów już całkiem spore a ja chodzę jak ta głupia i powtarzam, że jest to moje, ja to wypilęgnowałam i to jest mi wdzięczne i dla mnie żyje i rośnie. W zeszłym roku też miałam śliczne kwiaty ale wtedy jeszcze piłam i stały się brzydkie. Hehehe...pijana nawet na balkonie nie chciałam się pokazywać :lol: W tym roku tak nie będzie, mocno w to wierzę i będę się uśmiechać nie tylko do kwiatków. Dzisiaj jeszcze nie bo źle się czuję ale jutro zapewne będzie lepiej

Re: Dziś cieszę się bo... 2010/05/16 08:31 #127

• Norbi
  • Norbi Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Autor Portalu
  • Autor Portalu
  • Alkoholik
Holandia to kraj Tulipanów więc podesłałem troszkę Szekli,dobrze wiedzieć,że lubisz kwiaty to na jesień lub wczesną wiosnę wyśle Ci tonę............... cebulek :lol: :lol: :lol: :lol: a śliweczka paprykę ,ogórki i pomidory che,che,che,celowo piszę śliweczka ,próbuje ją wywołać do tablicy,bo mi się tu obija ;) ;)

Re: Dziś cieszę się bo... 2010/05/22 09:37 #128

• Norbi
  • Norbi Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Autor Portalu
  • Autor Portalu
  • Alkoholik
Dziś się cieszę,bo jestem trzeżwy,również mamy w Holandii długi wekend ,w Niemczech chyba też,ładna słoneczna Pogoda umozliwi przejażdzke rowerem ,wypad nad wodę ,no cieszę się bo dzisiaj jadę na miting,no i w dalekiej przyszłości wybieram się za tydzień do Belgi na 10 rocznicę polskiej grupy AA-jest fajnie.

Re: Dziś cieszę się bo... 2010/05/23 06:34 #129

• Norbi
  • Norbi Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Autor Portalu
  • Autor Portalu
  • Alkoholik
Dzis się ciesze ,bo [img]images/fbfiles/images/54_829a16bca95e4b70b6215f98f1f3b9de.gif[/img] jade nad wodę ,zabieramy pieski i spadamy,będzie gril,łapanie rybek,pływanie łódką itd:
Dziś się cieszę bo jestem trzeżwy więc plan relaksu się udał ,bo Pogoda dopisuje.

This message has an attachment image.
Please log in or register to see it.

Re: Dziś cieszę się bo... 2010/05/23 07:38 #130

• Anonymous
  • Anonymous Avatar
  • Gość
  • Gość
Wczoraj byłem na 30leciu AA w Warszawie w Miedzeszynie. Pogoda była w kratkę, ale Ducha nie zawiodła. Spotkałem znów kilka osób znanych od kilku lat tylko z internetu. Zaproszono mnie na miting otwarty alanon i w ogóle dużo pogadałem sobie z alanonkami. Potwierdzę, że życie wszędzie pełne jest heroizmu.
Pozdrawiam Wojtek

Re: Dziś cieszę się bo... 2010/05/28 19:27 #131

• szekla
  • szekla Avatar
  • Gość
  • Gość
No to i ja się cieszę i nawet nie wiecie jak bardzo. Właśnie dzwoniła córka, że wylądowała szczęśliwie w Oslo. Chociaż mój szósty zmysł mi nic złego nie podpowiadał to jednak po tych wszystkich katastrofach czułam się nieswojo. Teraz już jest cacy. Dziś są urodziny Marcina i bez alkoholu ale za to z długaśnym spacerem z psem. Podziwialiśmy ogrody sąsasiadów. No....jestem happy i Wam wszystkim też tego życzę. Chyba będzie mi się cudnie spało :lol:

Re: Dziś cieszę się bo... 2010/05/29 05:34 #132

• Norbi
  • Norbi Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Autor Portalu
  • Autor Portalu
  • Alkoholik
Dzis się cieszę ,bo jestem trzeżwy,dzis się cieszę bo jadę do Belgi,dziś się cieszę,bo będzie fajnie.Dziś się cieszę bo żyję,czuję,widzę i nie mam kaca.

Re: Dziś cieszę się bo... 2010/05/29 07:15 #133

• Fantomas
  • Fantomas Avatar
  • Gość
  • Gość

Dzis się cieszę ,bo jestem trzeżwy,dzis się cieszę bo jadę do Belgi,dziś się cieszę,bo będzie fajnie.Dziś się cieszę bo żyję,czuję,widzę i nie mam kaca.

Nie ma to jak odrobina optymizmu z samego rana :)
Ja też się cieszę że jestem dziś trzeźwy, że również nie mam kaca, że w koncu się wyspałem, że pójdę na rower, że przyjedzie siostra z Gdańska....i wogóle się cieszę, bo życie na trzeźwo jest super fajne
:)
pozdrawiam i życze wszystkim pogody ducha

Re: Dziś cieszę się bo... 2010/05/29 10:04 #134

• Radek
  • Radek Avatar
  • Gość
  • Gość
:D a ty ciesz sie ciesz ,zycie garsciami bierz i wiecie jak sie chce to tak jest, ja w to wierze . Z P D :) Radek

Re: Dziś cieszę się bo... 2010/05/29 12:07 #135

• Franciszek
  • Franciszek Avatar
  • Gość
  • Gość
Radku,ja będę w Częstochowie w sobotę od godziny 13-14,chyba mnie poznasz,

Re: Dziś cieszę się bo... 2010/05/29 16:40 #136

• ewa
  • ewa Avatar
  • Gość
  • Gość
A ja się cieszę,że moglam wejść na forum i poczytać Was. Nie mialam przez jakiś czas dostępu do internetu. W poniedzialek znów wyjeżdżam na tydzień. Muszę więc dziś ponadrabiać zaleglości. Pozdrwaiam cieplutko.

Re: Dziś cieszę się bo... 2010/05/30 02:09 #137

• Norbi
  • Norbi Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Autor Portalu
  • Autor Portalu
  • Alkoholik
Właśnie wróciłem z Belgi ,było super,dużo znajomych przyjaciół,spotkanie z Niezapominajką a i razem się bawiiliśmy super.
Ewa fajnie,że się odezwałaś, :D
Radek to powodzenia na Szlaku,jak będziesz w Częstochowie to pozdrów moją św.Matusię na Jasnej Górze ;)

Re: Dziś cieszę się bo... 2010/05/30 02:12 #138

• Wind
  • Wind Avatar
  • Gość
  • Gość
Witam po dłuższej nieobecności ;)
U mnie trochę zmian,od dwóch miesięcy mam nową pracę,jestem z niej zadowolony,chociaż nie mogę sie troche przyzwyczaić do systemu zmian,ponieważ pracuję jako ochroniarz w Warszawie,wygląda to tak że ,24 godziny pracuję non stop a później mam 48 godz.wolnego i właśnie teraz po całym dniu przespanym,spać nie mogę :D D .
Nowa praca trochę pokrzyżowała mi moje plany zwiazane z wyjazdem do Kalwarii Pacławskiej oraz do Częstochowy,ale to nic za rok się wybiorę.
Cieszę się ,chociaż pogoda nie dopisuję i nie mogę sobie na moto pośmigać,to cieszę się bo wiem że jestem trzeźwy,a to dla mnie jest najważniejsze.
Pozdrawiam wszystkich serdecznie i życzę pogody ducha :)

Re: Dziś cieszę się bo... 2010/05/30 11:06 #139

• Norbi
  • Norbi Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Autor Portalu
  • Autor Portalu
  • Alkoholik
Wind fajnie,bo praca,to drugie nasze dobro,które jest nam potrzebne do życia,a 1-e dobro to życie a jak trzeżwe to jest super.Siła Wyższa raz nam daje z górki raz pod górkę,nie po to,aby nam dokopać,tylko po to,aby się umacniać na tej trzeżwej drodze.A moc to właśnie My tu na forum,we Wspólnocie,tam wszędzie ,gdzie możemy spotkać drugiego alkoholika i nie tylko ,bo też alanonki i Dda mnie też pomagają trzeżwieć.Ci co wybierają się teraz do Częstochowy,jadą się modlić ,umocnić ducha Wiary ,ale też po to,aby spotkać z wszystkimi ,co żyją w problemie alkoholowym-bo w grupie Siła i Nadzieja.

Re: Dziś cieszę się bo... 2010/05/30 20:24 #140

• Franciszek
  • Franciszek Avatar
  • Gość
  • Gość
Dla mnie osobiście to zaszczyt spotkać się z przyjaciółmi ze Strzyżyny i z netu,od lat spotykamy się o wyznaczonej godzinie,to radość spotkać się co roku po trzeźwemu,porozmawiać,wymienić się doświadczeniami życia na tej drodze,tak jak piszesz Norbi,to działa,to jest ta Siła,