Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Wspólne Dyskusje Alko-Koalko-Narkomania.
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Korona Wirus i Nasze Myśli. 2020/03/25 14:13 #36

• Eloyze
  • Eloyze Avatar
  • Wylogowany
  • Dobry Duszek
  • Dobry Duszek
  • Otrzymane podziękowania: 5461
Czy to w parku czy w lesie również obowiązują normy bezpieczeństwa.
Dzisiaj jest pierwszym dniem reszty twojego życia. Nic bardziej prawdziwego.
Za tę wiadomość podziękował(a): krzysiek, Akira

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Korona Wirus i Nasze Myśli. 2020/03/25 14:20 #37

• kris66
  • kris66 Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • skorpion uwikłany demonami
  • Otrzymane podziękowania: 273
Witam. A ja wietrze masowo poduszki,pościel,itd na balkonie..słońce piękne,ale zimno. Te osłabienia...infekcja inna chyba,ojciec smarkal,itd..ale bez temperatury. Jakiś strach jechać autem na ogród. Może się zmuszę...lub grób dziadka. Pięć napalic. Co będzie dalej??!!Czułem latem,by korzystać z życia, zwiedzać,jechać w Polskę. Zły jakoś zawładnął światem. Boża kara,ostrzeżenie?
Krzysiek

Korona Wirus i Nasze Myśli. 2020/03/25 22:11 #38

• chris661211
  • chris661211 Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Przyjaciel Forum
  • Otrzymane podziękowania: 6331
Po opieszałości brytyjskich władz pojawiły się, w zasadzie z dnia na dzień, zznaczne ograniczenia spowodowane "królewskim" wirusem. W ubiegłym tygodniu była wolna amerykanka i oblężenie sklepów i oczywiście małe szanse na zakup środków higienicznych, szczególnie zaś środki dezynfekujące no i jak najbardziej papier toaletowy. A i widoczny był brak niektórych artykułów żywnościowych. Na szczęście coś w zapasi miałe w domu. Tak było w ubiegłą środę. Dzisiaj, po tygodniu, sytuacja zupełnnie odwrotna. Praktycznie wszysto w sklepach, a ludzi jak na lekarstwo. Wprawdzie musiaałem postać w kolejce, żeby wejśc do sklepu. W Tesco kolejka to około 200m. Jeden wychozził z zakupami, a ktos inny wchodził na zakupy. Po kilkunastu minutach mogłem robić zakupy. I jakież było moje zdziwienie, bo poza makaronami właściwie wszystko jest. Bardzo skuteczn okazały się zakaz wychodzenia z domu bez wyraźnej potrzeby i reglamentacja towaru - po 2 sztuki na osobę. Tak więc zakupy zrobione, nastrój pozytywny i mogę odpoczywać po tygodniu pracy.
Pracuję w branży spożywczej,a że nie jestem pracownikiem biurowym, więc praca z domu mi nie grozi. Ku mojemu, i nie tyko mojemu zdziwieniu, pracy mamy więcej niż w okresie świątecznym. Oczywiście przestrzegamy zasad higieny i póki co wirus mnie nie dopadł. Jest nas mniej w pracy, dlatego też mam wolne w środku tygodnia, a pracuję w weekendy. Po pracy wracam do domu i nie mam czasu na nudę.
Jest mi smutno, żenie mogę pojechać do córki i wnuczki, jednak cieszę się, że mam stały kontakt z moimi bliskimi.
Cieszę się, że nie uległem wszechobecnej panice, nie tworzę żadnych scenariuszy, że zachowuję spokój przy pełnej świadomości powagi sytuacji. Przestrzegam zaleceń, dbam o higienę i z pokorą przyjmę to, co mi w związku z obecna sytuacją zapisane.
Niezmienne jest tylko to, czego zmienić nie chcemy
Za tę wiadomość podziękował(a): aga66, krzysiek, kris66, jerzak, Zakapior, Alex75, marcin, Namika

Korona Wirus i Nasze Myśli. 2020/03/27 02:16 #39

• Namika
  • Namika Avatar
  • Stały Użytkownik
  • Stały Użytkownik
  • Otrzymane podziękowania: 1122

...i z pokorą przyjmę to, co mi w związku z obecna sytuacją zapisane.

Dziękuję Ci Krzyśku, bo czasem wystarczy jedno mądre zdanie.

Korona Wirus i Nasze Myśli. 2020/03/28 14:00 #40

• Tomoe
  • Tomoe Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Forum
  • Senior Forum
  • Otrzymane podziękowania: 18749
Dziś przeczytałam, że 60 osób w Domu Pomocy Społecznej w Niedabylu jest zarażonych koronawirusem. To podopieczni i personel. Wirusa do DPS-u przyniosła prawdopodobnie jedna z pielęgniarek, ze szpitala, w którym pracuje.
Smutno mi i boję się, że do domu opieki, w którym pracuję, też wcześniej czy później ktoś to draństwo przywlecze. Staram się minimalizować zagrożenie, poza pracą jedyną osobą, z którą mam bliski kontakt, jest mój partner. Ale zdaję sobie sprawę, że praca teraz nie jest dla mnie całkiem bezpiecznym miejscem. Myślę, że w ramach procedur bezpieczeństwa nie powinno się czekać aż ktoś w placówce będzie miał objawy choroby, tylko należałoby poddać testom na koronawirusa cały personel już teraz, profilaktycznie. Niestety, rząd nie wprowadził takich procedur. To przykre. :(
Za tę wiadomość podziękował(a): szekla, aga66, jerzak, Benia, Krzysztof Z., Zakapior, Krzys1965, Gosiax, Alex75, aga54, Akira

Ostatnia edycja: przez Tomoe.

Korona Wirus i Nasze Myśli. 2020/03/28 15:25 #41

• aga54
  • aga54 Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Użytkownik
  • Stały Użytkownik
  • Otrzymane podziękowania: 2745
To przykre, bo to grupa ludzi z największym ryzykiem, nie da się jednak nic zrobić poza własną odpowiedzialnością ,za swoje zachowania.Wydaje nam się ,że z nikim się nie spotykamy.Jeśli partner nie ma 100% kontaktu z nikim , to Ty jesteś zagrożeniem, dla niego ,on dla Ciebie Tomoe nie, ale w pracy nie da się tego już tak prosto określić.. Testy ok , ale wtedy należałoby,zdrowy personel zamknąć z podopiecznymi-nie wiem czy tak się da. I tak jesteś wielka, dajesz podopiecznym radość, może nie wiedzą czasem co się dzieje na świecie i żyją dzięki personelowi w bezpiecznej świadomości %%- @};-
W gonitwie po dobrobyt zdarza nam się tracić nadzieję i nie zauważać tego co w życiu jest najważniejsze.(Kamil Bednarek)
Za tę wiadomość podziękował(a): Tomoe, Krzysztof Z.

Ostatnia edycja: przez aga54.

Korona Wirus i Nasze Myśli. 2020/03/28 15:38 #42

• Krzysztof Z.
  • Krzysztof Z. Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Przyjaciel Forum
  • Otrzymane podziękowania: 10941

Myślę, że w ramach procedur bezpieczeństwa nie powinno się czekać aż ktoś w placówce będzie miał objawy choroby, tylko należałoby poddać testom na koronawirusa cały personel już teraz, profilaktycznie. Niestety, rząd nie wprowadził takich procedur.

Bo to nic nie da Alu niestety. Zanim będzie wynik testu to jeśli osoba nie jest w szczelnej kwarantannie może się zarazić - w sklepie, w drodze do pracy, od członków rodziny, z którą mieszka, etc, etc.
Ja nie dalej jak 2 dni temu myślałem o testach dla osób, których teraz szpitale ze względu na ryzyko nie chcą przyjmować. Ale to analogiczna sytuacja - po teście trzeba by taką osobę wpakować do izolatki i po tygodniu (lub więcej, nie znam się, a są różne opinie) powtarzać test i dopiero jak wyjdzie negatyw kierować do normalnego leczenia z innymi pacjentami na oddział. Tylko nie ma tylu izolatek, a wrzucać wszystkich w jeden „kocioł” czyli np na salę 10 osobową to znów za duże ryzyko. A wbrew temu, co tam niektórzy wypisują nie da się tak łatwo przerobić hoteli czy podobnych placówek na izolatki dla osób z podejrzeniem - powstałby z tego raczej zakażalnie - i tu mamy przykład Diamond Princess.

Moim zdaniem MZ zdrowia dało ciała po całości prezentując graficzkę, że noszenie masek przez osoby zdrowe nie jest wskazane. Kumam czemu to zrobili - bo są problemy z zaopatrzeniem szpitali - ale przecież sprzedaż tych przeznaczonych dlań można by zablokować, a przy tym zachęcać do noszenia masek, które każdy sam sobie może uszyć. Taka zwykła bawełniana dwuwarstwowa bez włókniny w środku, bez filtra nie, że nie chroni wcale - ona daje 28% ochrony. Mało? No mało, ale lepsze to niż 0. Ponadto mamy na rynku nieco lepsze, również szyte maski z filtrem hepa, które dla lekarzy niespecjalnie się nie nadają, lecz dla kogoś kto idzie do sklepu na 10-15 min jak najbardziej. I też są to wielorazówki.
Uważam, że niemądrym było odradzać ludziom tego zabezpieczenia. Tym bardziej, że póki nie ma objawów tak naprawdę nie wiadomo kto jest chory, a kto zdrowy. A nawet jeśli są to nie wiadomo czy to grypa czy „korona”, która u większości jednak przebiega podobnie jak poważne przeziębienie lub grypa, ale zanim się rozwinie i człowiek chodzi i zaraża.

Nie mamy wielu dobrych procedur, nie ma wielu dobrych rozwiązań na dzień dzisiejszy. Ale to nie tylko u nas - nigdzie nie ma, może z wyjątkiem krajów azjatyckich i to nie wszystkich.
Nikt lub prawie nikt nie był na coś takiego przygotowany. Taka prawda.
„Been searching somewhere out there
For what’s been missing right here”
Za tę wiadomość podziękował(a): kris66, Tomoe, Katarzynka77, Akira

Ostatnia edycja: przez Krzysztof Z..

Korona Wirus i Nasze Myśli. 2020/03/28 21:42 #43

• Tomoe
  • Tomoe Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Forum
  • Senior Forum
Aguś, moi podopieczni mają telewizory w pokojach, oglądają i polskie, i niemieckie programy telewizyjne, więc wiedzą co się dzieje na świecie. To że siedzą teraz odizolowani od tego świata, w zamkniętym budynku, bez możliwości wychodzenia na zewnątrz, to że swoich bliskich nie widują wcale albo widują ich tylko przez podwójne oszklone drzwi, to że przestała przyjeżdżać fryzjerka, kosmetyczka, sklepik na kółkach, to że nie odbywają się cotygodniowe koncerty muzyczne, że pielęgniarka podaje im leki w maseczce i rękawiczkach, że personel nie wita i nie żegna ich już przytuleniem ani nawet uściskiem ręki - to dla nich duże obciążenie psychiczne. Czasem muszą się wygadać, czasem wypłakać, a czasem oderwać myśli od smutnych tematów i zająć się czymś przyjemnym. I po to mają tę terapię zajęciową, którą dla nich prowadzę.
Ja mam takie swoje zawodowe motto, że gdyby dzisiejszy dzień miał być dla kogoś z nich ostatnim dniem życia, to niech go przynajmniej spędzi z uśmiechem na ustach.
Dziś w domu zrobiłam siedem ślicznych kartek urodzinowych, bo ostatniego dnia miesiąca urządzamy urodziny marcowych solenizantów.

Rozmawiałam dziś telefonicznie z siostrami. U jednej i drugiej wszyscy w domu zdrowi. Za to na Facebooku przeczytałam, że wójt sąsiedniej gminy ma koronawirusa i apeluje do wszystkich, którzy mieli z nim kontakt przez ostatnie trzy tygodnie o przebadanie się. Z racji jego funkcji tych ludzi może być mnóstwo.
Za tę wiadomość podziękował(a): Norbi, Krzysztof Z., Alex75, aga54

Korona Wirus i Nasze Myśli. 2020/03/29 10:30 #44

• Norbi
  • Norbi Avatar
  • Wylogowany
  • Autor Portalu
  • Autor Portalu
  • Alkoholik
  • Otrzymane podziękowania: 3892
Ja pracuje w magazynach spożywczych tak,że pracy wiecej jak na świeta,dostaliśmy listy z urzedu,że możemy sie poruszać do pracy i z pracy(chociaż Holandia jeszcze nie wprowadziła Blokady Kraju) ale ponoć sie na to szykuje.Tak,że nie czuje sie samotny,mam kontakt z ludżmi na co dzień.
Gorzej z dziećmi i wnukami,żadnych spotkań,na świeta też nie. :(
Ja tam w pracy jak zakaszle to wszyscy patrzą jak na dziwoląga mówie im,że to " (Tabakvirus) i że przejdzie po śmierci. ^^)
Ważne,aby w tym wszystkim nie zwariować,a ten koronavirus odbieram jako znak Boży,żebyśmy sie opamietali.Ten na górze nie wytrzymał tego,że tak bardzo chcemy "mieć" a nie żeby "być"
Jak bede miał walnąć w kalendarz to walne,w tej pandemii nie ma wygranych,Totolotek życia sie zaczął. :wmur:
Jestem pełen Nadziei i Wiary,że mój Stwórca i Siła Wyższa wie co robi.
"Zostańcie w Domu" jak nie musicie wychodzić,ja na razie musze,taka praca
Za tę wiadomość podziękował(a): aga66, andrzejej, kris66, Tomoe, williwilli55, Benia, Krzysztof Z., Alex75

Ostatnia edycja: przez Norbi.

Korona Wirus i Nasze Myśli. 2020/03/29 19:03 #45

• krzysiek
  • krzysiek Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Przyjaciel Forum
  • Otrzymane podziękowania: 2482
:-H Witam Mnie nosi jakiś wypad Towarzyszem Uralem albo na ryby ale uruchomiłem maszynę do szycia i z oporami ale Domowa Terapeutka zaczęła szyć maseczki swojego pomysłu dla Rodziny.Niema jak to współpraca w ten Trudny Czas.Kupiłem Komarka do remontu trochę czasu spędzam w garażu 300 metrów od domu a Grażyna mnie goni bo mówi że przyniosę jej Koronowanego :-?
Za tę wiadomość podziękował(a): jerzak, Krzysztof Z.

Korona Wirus i Nasze Myśli. 2020/03/29 20:03 #46

• Eloyze
  • Eloyze Avatar
  • Wylogowany
  • Dobry Duszek
  • Dobry Duszek
  • Otrzymane podziękowania: 5461
Próbowałam uzyskać krótkie info o tym jak w czasie izolacji radzicie sobie bez terapii,mityngów,grup wsparcia...Czy telefoniczne i on-line Wam wystarczają,czy nie czujecie się zagrożeni? ...
Dzisiaj jest pierwszym dniem reszty twojego życia. Nic bardziej prawdziwego.
Za tę wiadomość podziękował(a): krzysiek

Korona Wirus i Nasze Myśli. 2020/03/29 21:21 #47

• Waldek
  • Waldek Avatar
  • Gość
  • Gość
Obecna sytuacja spowodowana koronawirusem,jeszcze bardziej uświadomiła mi,że My Wszyscy żyjący na Naszej Planecie,jesteśmy Wspólnotą...i że powinna łączyć Nas Wszystkich-Jedność-Zrozumienie-Szacunek-Empatia...W tym nie łatwym okresie życia,bardzo pomaga mi realizacja Programu AA,Modlitwa o Pogodę Ducha,rozmowy telefoniczne z przyjaciółmi,kształtowanie pozytywnych,wzniosłych myśli...W tych chwilach wiem,że jesteśmy współodpowiedzialni- za siebie i za innych...W tych chwilach,bardzo pomocna jest Wiara...w Boga,we Wszechobecną Nieuwarunkowaną Miłość...

Korona Wirus i Nasze Myśli. 2020/03/30 10:49 #48

• Krzysztof Z.
  • Krzysztof Z. Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Przyjaciel Forum

Domowa Terapeutka zaczęła szyć maseczki swojego pomysłu dla Rodziny.

:-BD

Trochę w temacie - właśnie chciałem się z kimś na prv podzielić linkiem do allegro gościa, który ma niezłe i tanie maski z filtrem hepa - zamawiałem u niego w zeszły piątek i już je mam, ale... spojrzałem na ten jego profil, maski są te same czyli niezłe jednak już podrożały od piątku o dychę buahaha Ja kupowałem za 2 dychy, dzisiaj kosztują 3.
No nie skomentuję tego, bo chyba nie trzeba.

Naprawdę lepiej uszyć samemu, gdyby jeszcze ta włóknina była dostępna bez problemu to już w ogóle byłaby bajka.
Za tę wiadomość podziękował(a): krzysiek, Alex75

Ostatnia edycja: przez Krzysztof Z..

Korona Wirus i Nasze Myśli. 2020/03/30 17:46 #49

• aga66
  • aga66 Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Użytkownik
  • Stały Użytkownik
  • Otrzymane podziękowania: 1252
Witam :czesc: U mnie nic się nie zmieniło,spokój mnie nie opuszcza,przebywam teraz w domku ponieważ w pracy (blok operacyjny)zawieszone są wszystkie zabiegi do odwołania,mogę teraz odpocząć za wszystkie czasy z czego się bardzo cieszę :muza: dziś Pani Prezydent naszego miasta ogłosiła pierwszy przypadek wirusa który panoszy się po całej planecie Ziemia,co będzie i kiedy ta sytuacja się zmieni tego nie wie nikt,dlatego cieszę się każdą chwilą którą mogę przeznaczyć na czytanie,pisanie,naukę,rozmowę która daje mi wielką radość,gotowanie,jest tak wiele zajęć które dają mi Radość że gdybym powiedziała że się nudzę to zgrzeszyłabym,nie wiem co to nuda,nuda odeszła w zapomnienie w chwili,gdy uzmysłowiłam sobie,ile pięknych chwil straciłam w swoim życiu zajmując się życiem innych,pomagać trzeba a nawet jest to naszym obowiązkiem,ale pomóc można tylko tym,którzy potrzebują tej pomocy nie odrzucając naszej ręki ^:)^
Za tę wiadomość podziękował(a): krzysiek, Waldek

Korona Wirus i Nasze Myśli. 2020/03/30 20:37 #50

• krzysiek
  • krzysiek Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Przyjaciel Forum
:-H Witam Stary uszyj z czego tam chcesz przełóż ręcznikiem papierzanym pomysłowość temat otwarty bnggfgbfb
Za tę wiadomość podziękował(a): jerzak, Krzysztof Z.

Korona Wirus i Nasze Myśli. 2020/03/30 20:41 #51

• krzysiek
  • krzysiek Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Przyjaciel Forum
:-H Witam ja też pracuje na bloku operacyjnym Akurat rozebrałem silnik Komarka Diagnoza wymiana zepsutych części składanie A żona dba o mnie powiedziała że przyniesie mi do garażu łóżko i kołdrę cobym nie musiał marnować czasu na chodzenie do Domu bnggfgbfb
Za tę wiadomość podziękował(a): andrzejej, jerzak

Korona Wirus i Nasze Myśli. 2020/03/30 20:55 #52

• Tomoe
  • Tomoe Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Forum
  • Senior Forum
Dzisiaj po raz pierwszy spędziłam w pracy osiem godzin w maseczce. Dostałam dwie, na zmianę, bawełniane, wielorazowego użytku. Po powrocie z pracy do domu mam je prać i prasować gorącym żelazkiem. I nosić na zmianę. Gdybym wiedziała że mnie dziś zamaskują, to bym się do pracy nie umalowała. A tak to całą maseczkę upaprałam pudrem.
Powiem wam, że ciężko się w tym oddycha, szybko się robi gorąco i duszno. A dodatku w połowie dnia pracy koleżanka mi poradziła, żebym sobie tę maseczkę spryskała płynem do fenzynfekcji. No i tak zrobiłam i się potem oparów spirytusu na wąchałam. Fuj!
Odmawiam teraz często modlitwę przeciw strachowi z WK, bo jak mówi mój luby, najgorzej z nami będzie, kiedy damy się zastraszyć.
Dbajcie o siebie.

Słówko do Olki: oglądałam świetny filmik na FB, scenkę z Czterdziestolatka, w której kobieta pracująca uczy Madzię Karwowską, że prawdziwa kobieta w kryzysie... co robi? Piecze ciasto że śliwkami! To ja poproszę przepis. :grin:

A odpowiadając na pytanie Eloyze - jest napisane w najnowszym wydaniu WK że posłanie AA działa zarówno "face to face" jak i "modem to modem" pod warunkiem, że alkoholicy rozmawiają ze sobą językiem serca.
Mnie bardzo pomaga sponsorowanie. W ostatnią niedzielę przeprowadziłam jedną podopieczną przez kroki 10 - 12, na najbliższą niedzielę jestem umówiona z drugą, na ten sam kawałek pracy nad Programem. Spotkania są na żywo, ale z zachowaniem odpowiedniego dystansu i bez "miśkowania".
Za tę wiadomość podziękował(a): szekla, Eloyze, Krzysztof Z., Zakapior, aga54

Korona Wirus i Nasze Myśli. 2020/03/31 10:31 #53

• Krzysztof Z.
  • Krzysztof Z. Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Przyjaciel Forum
Właśnie wchodzą w życie nowe obostrzenia w PL.
Równolegle pojawiają się fejki dot ww obostrzeń :wmur:
Przepraszam, ale niektórych ludzi to nawet w tej sytuacji naprawdę... gnie :wmur: :wmur: :wmur:

Także jak ktoś jest zainteresowany to polecam oficjalne źródła i tylko takie.
Za tę wiadomość podziękował(a): jerzak, Tomoe, AgaMars, Zakapior, Alex75

Korona Wirus i Nasze Myśli. 2020/03/31 11:26 #54

• Zakapior
  • Zakapior Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Przyjaciel Forum
  • Otrzymane podziękowania: 8362
Właśnie skończyłem słuchanie wystąpienia premiera i ministra zdrowia. W tym czasie wyszedłem też po drewno do pieca, a tu sąsiad wyskoczył z informacją, że od jutra można będzie jeździć tylko w pojedynkę samochodem prywatnym... :shock:...tak więc sam widzisz Krzysztofie jak ludzie rozumieją co się do nich mówi.
Za tę wiadomość podziękował(a): krzysiek, Tomoe, AgaMars, Krzysztof Z.

Korona Wirus i Nasze Myśli. 2020/03/31 20:02 #55

• Belfast
  • Belfast Avatar
  • Gość
  • Gość
Modlitwa o pogodę ducha teraz szczególnie robi robotę.
Mieszkam na wsi i może aż tak nie dotyka mnie ta sytuacja .
Choć już kilka kilometrów odemnie jest zdiagnozowany przypadek .
Jutro wchodzi do mnie ekipa i trochę mam cykora bo to sześciu ludzi .
Nieciekawe czasy idą . W sklepie na strzelnicy , jak jeszcze była czynna . Amunicja rozchodziła się w momencie . Teraz na portalach ogłoszeniowych . Broń czarno-prochowa rozchodzi się jak świeże bułeczki .
Ceny samego prochu poszybowały w górę ostro .
Nie ma żartów

• Strona:
  • 1
  • 2