Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Typy Alkoholizmu

Typy Alkoholizmu 2018/05/16 16:24 #1

• anikaa
  • anikaa Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
  • Otrzymane podziękowania: 513
W Niemczech też jest dużo różnych ludzi zawodowców..lekarzy itp, wprowadzających alkoholików w błąd.

Kolejny raz na wykładach z psychiatrii i neurologii usłyszałam,że alkoholizm wynika z pewnej innej budowy mózgu u ludzi.Owszem środowisko, dzieciństwo itp itd....ale jak każdy lekarz, każdy ma swoją racje...chirurg chce ciąć, zaś psychiatra pakować leki.Dowiedziałam się,że jest lekarstwo, które hamuje ten ośrodek w mózgu gdzie są zmiany i ludzie piją...ale tylko troszeczkę, bo im się więcej nie chce. bnggfgbfb
i że badania to potwierdzają, ale źródła badań już nie dostałam.
Na moje pytanie,że istotą alkoholizmu jak i innych uzależnień nie jest substancja chemiczna czy czynność, ale eskapizm, które powodują i za którym ludzie tęsknią od zarania dziejów na różne sposoby no i jaką rację bytu ma AA i psychoterapia??....nie podjęła dalej tematu.

Tu klasyfikuje się alkoholików wg Elvina Mortona Jellinka, który jest twórcą typologii alkoholizmu oraz typów alkoholizmu.
O ile fazy znam,to o typach usłyszałam pierwszy raz.
Pozwolę sobie zacytować z internetu.Może ktoś sobie do siebie dopasuje, kto twierdzi,że to on tylko trochę, od czasu do czasu i tak właściwie to ma silną wole, tylko rodzina go prowokuje :ymdevil:
1. Jest to faza wstępna prealkoholowa, która może trwać od kilku miesięcy do kilku lat, twierdzi że zaczyna się od regularnego picia. Głównie chodzi o proces zachodzący w naszym układzie nerwowym, który można zinterpretować poprzez prosty schemat: Dostarczenie alkoholu  brak stresu  poprawa samopoczucia

2. Faza ostrzegawcza pojawia się kiedy pojawia się łuk pamięciowy.

3. Faza krytyczna – zapoczątkowana jest wtedy kiedy osoba nie potrafi siebie samemu kontrolować, ich układ nerwowy potrzebuje alkoholu aby ,,normalnie działać”. Jest to krytyczny moment w życiu człowieka. W tej fazie konieczna jest pomoc osób dodatkowych – czyli ludzi zajmującym się zawodowo leczeniem alkoholizmu.

4. Faza przewlekła – pojawia się wraz z wystąpieniem wielodniowych ciągów.

Zaś typy alkoholizmu to:

1. Alkoholizm typu Alfa – Określa się ten typ głównie możliwością kontroli nad ilością oraz nad jakością tego alkoholu. Pijemy w celu obniżenia stresu, zmęczenia po ciężkim dniu lub z powodu kłopotów.

2. Alkoholizm typu Beta – Określa się ten typ głównie „brakiem możliwości kontroli” (Ten typ nie świadczy o psychicznym uzależnieniu). Głównie chodzi o to, że powodujemy dla swojego ciała straty, poprzez nadmierne spożywanie napojów alkoholowych np.: uszkodzenie wątroby, nerek, żołądka, zapalenie wielonerwowe.

3. Alkoholizm typu Gamma – Określa się ten typ głównie brakiem możliwości kontroli ( ze strony fizycznej i psychicznej) spożywania napojów alkoholowych. W tym etapie mogą wystąpić zmiany cech osobowości w których osoby uzależnione będą chciały umotywować alkohol na ,,1 miejscu” tzn. ich organizm będzie cechował ich wysoką tolerancją ( przystosowanie komórek do alkoholu).

4. Alkoholizm typu Delta – Określa się ten typ głównie brakiem możliwości utrzymania trzeźwości. Ten typ występuje o osób, które piją często niskoprocentowe napoje alkoholowe. W tym przypadku alkohol nie działa nie korzystnie na organizm (Nie występują objawy zatrucia – na krótki czas; na dłuższy są widoczne zmiany psychiczne oraz fizyczne).

5. Alkoholizm typu Epsilon – Określamy tutaj osobę, która jest w stanie przez długi okres czasu zachować abstynencje i nie odczuwać głębokiego pragnienia w stronę napojów procentowych. Tutaj zakwalifikujemy również znane zapewne każdemu przypadki w których osoby po długiej abstynencji wracały do picia i cechowało się to głównie wysoką intensywnością i tym samym negatywnie odbija się to na zdrowe dla naszego organizmu pod względem fizycznym i psychicznym.

żródło Alkoholopedia.
Nie wiem,czy moderator nie powinien przenieść tego do mojego wątku...inspiracją do cytatu była dla mnie Megi, ale to nie jest powód właściwie.
Piszę to na zasadzie ciekawostki, bo pewnie wszyscy o tym dobrze wiedzą.Było coś dzisiaj gdzieś o wszechwiedzących, ale ja to zacytowałam w innym celu. :)
"Znam swoje możliwości. Są zbyt ograniczone by zawojować świat, ale wystarczające, by być wdzięczną, lubić życie i oddychać swobodnie."
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Megi

Typy Alkoholizmu 2018/05/17 02:30 #2

• samsal
  • samsal Avatar
  • Wylogowany
  • Super Gaduła
  • Alkoholik
  • Otrzymane podziękowania: 716
anikaa napisał:
W Niemczech też jest dużo różnych ludzi zawodowców..lekarzy itp, wprowadzających alkoholików w błąd.

Kolejny raz na wykładach z psychiatrii i neurologii usłyszałam,że alkoholizm wynika z pewnej innej budowy mózgu u ludzi.
Dowiedziałam się,że jest lekarstwo, które hamuje ten ośrodek w mózgu gdzie są zmiany i ludzie piją...
ale tylko troszeczkę, bo im się więcej nie chce. bnggfgbfb
i że badania to potwierdzają, ale źródła badań już nie dostałam.

Na moje pytanie,że istotą alkoholizmu jak i innych uzależnień nie jest substancja chemiczna czy czynność, ale eskapizm, które powodują i za którym ludzie tęsknią od zarania dziejów na różne sposoby no i jaką rację bytu ma AA i psychoterapia??....nie podjęła dalej tematu.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Ciekawe jak to wszystko, co opisałaś, ma się do programu AA. Obecny na całym świecie, pomaga ludziom o różnym kształcie głowy, o różnych preferencjach, w różnych kulturach społecznych i religijnych też i w innych różnościach, a zawsze taki sam. co jeszcze bardziej dziwne ludzie Ci , gdy spotykają się na mityngu AA, nawet mówiąc innymi językami rozumieją się doskonale. Myślę że warto zwrócić uwagę na samą istotę choroby. ciało można leczyć wbijając zastrzyki nawet w d..ę, Na poprawę samopoczucia doskonale działają psychotropy , a także alkohol. Była już masa konowałów i mistyków którym się wydawało że wynaleźli lekarstwo na alkoholizm, ale nie wiedzieli czym jest, ani nie widzieli nigdy duszy która jest chora. Myślę że te informacje można porównać do oferty (kiedyś b popularyzowanej) zakupienia alkoholu w proszku.
Każdy ma jakąś twardość w sobie, jeżeli to nie jest serce to inna część ciała jest twarda, ale coś na pewno jest w Tobie twardego.
Za tę wiadomość podziękował(a): andrzejej

Typy Alkoholizmu 2018/05/17 09:33 #3

• ynst
  • ynst Avatar
  • Wylogowany
  • Super Gaduła
  • Otrzymane podziękowania: 434
Lipa. Nic mi w sumie nie pasuje. Przewlekła gamma ale bez wysokiej tolerancji.
Ostatnio zmieniany: 2018/05/17 09:35 przez ynst.

Typy Alkoholizmu 2018/05/17 10:45 #4

• szekla
  • szekla Avatar
  • Współtwórca Portalu
  • Otrzymane podziękowania: 18658
Ewidentnie podpisuję sie pod Epsilon :-?
Słowo raz wypuszczone nigdy nie powróci.

Emilka Alkoholiczka

Typy Alkoholizmu 2018/05/17 11:54 #5

• RYBSON
  • RYBSON Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
  • Otrzymane podziękowania: 104
Bardzo bliski mi jest typ Alfa z tym ze dołozyłbym jeszcze picie w nagrodę.

Typy Alkoholizmu 2018/05/17 11:59 #6

• Tomoe
  • Tomoe Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Otrzymane podziękowania: 2367
Nie wiem czy wiecie, ale Jellinek uważał, że alkoholizm to choroba dotykająca tylko mężczyzn.
Lepszy jeden mały czyn niż tysiąc wielkich planów.

Typy Alkoholizmu 2018/05/17 13:40 #7

• anikaa
  • anikaa Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
Ja tez sie widze jako Epslion :wmur:
Bierz poprawke Alu, ze alkoholizm kobiet przez wiele lat byl tematem tabu.
W latach 60tych kobiety glownie byly "kurami domowymi".
Na terapiach zwykle stanowimy mimo wszystko mniejszosc, ale jest nas wiecej pod koniec.
To tylko jedno z wielu opracowan,badan..
ciekawostka :-BD

Ponadto dzięki badaniom E. M. Jelinka w roku 1956 Amerykańskie Towarzystwo Medyczne podjęło decyzję o zakwalifikowaniu alkoholizmu jako choroby.
A w Czechach przewrotnie mozna kupic wodke o nazwie Jelinek bnggfgbfb
"Znam swoje możliwości. Są zbyt ograniczone by zawojować świat, ale wystarczające, by być wdzięczną, lubić życie i oddychać swobodnie."
Ostatnio zmieniany: 2018/05/17 13:41 przez anikaa.
Za tę wiadomość podziękował(a): Tomoe

Typy Alkoholizmu 2018/05/17 18:47 #8

• anikaa
  • anikaa Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
Nawiązując do tematyki niemieckiej i ruchów abstynenckich...
Między innymi w Szwajcarii i Niemczech funkcjonują oprócz AA, grupy samopomocowe dla alkoholików, nazywające się Dobrymi Templariuszami.Organizacja pochodzi z USA i została założona w 1852
Są to oficjanie zarejstrowane państwowe stowarzyszenia.W Szwajcari działają głównie w części północno- zachodniej tj St.Galen,Zurich, Basel. W Niemczech jest też około 800 placówek.
Jeśli to kogoś interesuje i zna trochę niemiecki na tej stronie jest króki filmik XXXXX

Zasady to wyrzeczenie , solidarność i pokój - w stowarzyszeniach młodzieżowych o równej ważności zwanych " niepodległością , przyjaźnią i pokojem":

Abstynencja oznacza wolność od narkotyków zmieniających osobowość.
Solidarność oznacza chęć wspierania i promowania innych
Pokój zaczyna się od wszystkich i oznacza rozwiązywanie konfliktów bez przemocy.
IOGT traktuje alkohol i inne narkotyki jako poważne zagrożenie dla godności i wolności wielu narodów i ich społeczeństw. IOGT opracowuje kompleksowe programy zapobiegania , zmniejszania konsumpcji, edukacji i rehabilitacji osób zależnych i dotkniętych.
To tak pokrótce.
Żródło: wikipedia

Nie przeczytałam całego forum,jeśli już było, to proszę moderatora o usunięcie.
Jeśli kogoś ciekawi,mogę coś jeszcze dorzucić na temat alkoholizmu w tym kraju, tylko tytuł wątku musiałby być inny. :)
U mnie w miejscowości jest np w parafii polskiej grupa Al Anon. Niestety dla samych uzależnionych pozostają niemieckie lub angielskojęzyczne grupy AA, ale tych też jest tu sporo i w każdym dniu tygodnia co mnie mimo wszystko bardzo cieszy. winmer
Ostatnio zmieniany: 2018/05/17 21:10 przez Dahud. Powód: Link w obcym jezyku

Typy Alkoholizmu 2018/05/17 20:00 #9

• andrzejej
  • andrzejej Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Myślę, więc jestem.
  • Otrzymane podziękowania: 7871
anikaa napisał:
Ponadto dzięki badaniom E. M. Jelinka w roku 1956 Amerykańskie Towarzystwo Medyczne podjęło decyzję o zakwalifikowaniu alkoholizmu jako choroby.

A w Czechach przewrotnie mozna kupic wodke o nazwie Jelinek bnggfgbfb
anikoo :-H ja myślę, że to nie przewrotność, bo:
Jeliniek - to, klasyczny alkohol destylowany ze śliwek i produkowany przynajmniej od połowy XVIII w. Studwudziestoletnia tradycja wytwarzania śliwowicy w rodzinie Jelinek ...
Co do typów alkoholizmu - widzę się jako typ GAMMA. Z tą tolerancją to nie bardzo wiem, czy rozumieć to jako "mocną głowę" (takowej nie miałem), czy też jako skłonności do "długich ciągów".
Ja anikoo myślę, że można i tu wspomnieć o alternatywnych ruchach abstynenckich i trzeźwościowych. Z pewnością wychodzą one naprzeciw właśnie różnym typom alkoholizmu jak również są efektem wykorzystania fajnej zdolności alkoholika do MANIPULACJI sobą.
Czy nie miałem długo przekonania, że potrafię pić rozsądnie, bo jestem "mądrym" facetem? Czy nie bagatelizowałem, racjonalizowałem swego picia?
Czy nie wstydziłem się, że jestem alkoholikiem?
Czy wyobrażałem sobie życie bez alkoholu?
Niektóre z tych ruchów, wykorzystują właśnie te fakty i proponują mniej "bolesne" niż w AA rozwiązania. Jeśli mają one zwolenników, znaczy są wg. mnie potrzebną alternatywą, choć są w opozycji do pewnych zasad Wspólnoty AA. Aby nie być gołosłownym zacytuję z internetu opis jednego z paru:

<<W 1994 roku powstaje ruch Moderate Management (umiarkowane zarządzanie - piciem, czy abstynencja jak kto woli) również oparty na grupach samopomocowych, lecz w swych programie (wedle AA) absolutnie heretycki. Podstawą jest stopniowanie poziomu uzależnienia; w MM nie używa się terminu „alkoholizm”, a jedynie „picie problemowe”, zatem stanem docelowym nie jest abstynencja, a wyłącznie „picie bezproblemowe”. Osiągane wnikliwą analizą własnego spożycia, sumiennym podliczaniem wypitych porcji, kontrolowaniem stężenia alkoholu we krwi i wpisywaniem wyników w tabelę. A następnie relacjonowaniem własnych wyników przed grupą. Jądro pojęciowe stanowi samokontrola, równowaga, umiar i odpowiedzialność. MM założyła Audrey Kishline, autorka książki „Moderate drinking”, jej osobiste przeżycia są tragiczne w niemalże greckim wymiarze: 25 marca 2000 roku, około godziny osiemnastej Audry prowadzi swojego Forda pickupa po drodze międzystanowej nr 90 nieopodal Seattle, zjeżdża na przeciwległy pas i uderza czołowo w Doga coupe. Siedzący w środku Richard Davis i jego dwunastoletnia córka LaShell’a giną na miejscu, Audrey jest nieprzytomna, ale bez obrażeń, wyciągający ją z auta policjanci znajdują przy niej na wpół opróżnioną butelkę wódki, Audry ma 2,6 promila. Trzy miesiące później zostanie uznana winną podwójnego „zabójstwa drogowego”. Nawet jej adwokat stwierdzi, że zaistniała sytuacja kompromituje idee MM, sęk jednak w tym, że Kishline dwa miesiące przed wypadkiem rozczarowana opuściła szeregi własnej organizacji i dołączyła do AA uznając, że jedynie całkowita abstynencja może jej pomóc. Jej przypadek stał się zarzewiem konfliktu między AA i MM, ponieważ ta potworna kobieta założyła MM, ponieważ ta potworna kobieta należała do AA w momencie tragedii. Myślę jednak, że to te pół butelki wódki miało na nią największy wpływ." 

dodam jeszcze, że w więzieniu Kishline napisała książkę, której tytuł w wolnym tłumaczeniu na polski brzmiałby "odszczekuję wszystko", i która była frontalnym atakiem na koncepcje kontrolowanego picia. >>
Pozdrawiam ciepło :-BD
Za tę wiadomość podziękował(a): pk77, anikaa

Typy Alkoholizmu 2018/05/17 20:43 #10

• anikaa
  • anikaa Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
Dziękuję Ci Andrzeju za wpis.Z racji,że kiedyś mieszkałam przy granicy Czeskiej, testowałam Jelinka..ale nigdy nie miałam pojęcia o jego korzeniach bnggfgbfb Z tego co pamiętam, był to raczej trunek z niższej półki, sprzedawany na wszelkich targowiskach przygranicznych stworzonych głównie na potrzeby Polaków. Zjawisko tzw. Mrówek w latach 90tych było dość powszechne. :grin:
Jak napisałeś, pani Audrey osiągnęła własne dno.Miała to szczęście w tragedii.
Nie mam żadnego stosunku emocjonalnego do tego co napisałam, to jedynie ciekawostka i....rózne ścieżki na które można zboczyć kierowanym przez "specjalistów" od uzależnień.
Dla mnie słowo heretyk to trochę średniowieczem pachnie.Akurat ostatnio czytałam o paleniu czarownic w 15 wieku :lol:
Wiesz sam,że ludzie na początku szukają,próbują zrozumieć i są różni przewodnicy. Mnie też na terapii wykładał terapeuta, który prywatnie był mnichem tybetańskim, sypałam w ramach relaksacji mandale i wysypywałam je do rzeki oraz słuchałam gongu tybetańskiego leżąc na materacu...a to wszystko na NFZ :shock:
Nie powiem,ciekawe doświadczenie.Z tego co wiem, nie jest już mnichem. :lol:
Tu czasem chodzę na masaż tajski.
Moje osobiste poglądy są związane z 100% trzeźwością i niemożnością powrotu do jakiejkolwiek formy picia alkoholu w jakiejkolwiek postaci.Ostatnio czytałam nawet etykiety na occie, którego używałam do doprawiania surówek.
Co jednak nie oznacza,że skoro jestem w jakimś kraju, to fajnie wiedzieć jakie są trendy i metody.
Za murami PL świat wygląda trochę jednak inaczej. (Nie wiem czy mieszkasz w PL czy gdzie indziej).
To tylko Bibioteka.
"WSZELKIE PODOBIEŃSTWO DO PRAWDZIWYCH POSTACI I ZDARZEŃ JEST PRZYPADKOWE".
Za tę wiadomość podziękował(a): andrzejej, Tomoe

Typy Alkoholizmu 2018/05/17 21:06 #11

• andrzejej
  • andrzejej Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Myślę, więc jestem.
  • Otrzymane podziękowania: 7871
Tak odnośnie Twego awatarka jest taka piosneczka aowska o dromaderku:

"Wielbład moze nie pić wody - przez 24 dni,
Ty zaś spróbuj nie pić wódki - przez 24 godziny.

Niech ten wielbłądek nasz - przyjazne stworzenie,
Prowadzi Cie w nowy czas i trzeźwe myślenie.
Niech ten dromader z Sahary - będzie Ci przykładem,
Niech dodaje Ci wiary, że i Ty dasz radę".

Z dedykacją dla twojego stworzenia przyjaznego z avatara :ymhug: @};-
Taki muzyczny przerywnik trzeźwościowy. bnggfgbfb
Postscriptum: mieszkam w PL, południowe Mazowsze, w browarnym :lol: grodzie - pow. grójecki.
Ostatnio zmieniany: 2018/05/17 21:11 przez andrzejej.
Za tę wiadomość podziękował(a): Tomoe, AniaKr, anikaa

Typy Alkoholizmu 2018/05/18 06:54 #12

• Tomoe
  • Tomoe Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
A skoro już o ciekawostkach mowa: wiecie, skąd się wziął symbol wielbłąda w AA?

Ja w ramach terapii na NFZ chodziłam po ogniu i uczestniczyłam w ustawieniach hellingerowskich i rebirthingu. Z tego ostatniego powodu ciągali terapeutę po sądach i w końcu mu zabronili stosowania rebirthingu w terapii alkoholików.

Typy Alkoholizmu 2018/05/18 07:32 #13

• ursa
  • ursa Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • alkoholiczka (25.08.2011)
  • Otrzymane podziękowania: 9587
Symbol wielblada nie jest "zatwierdzonym" symbolem AA, tu w UK sie go nie stosuje.
Nie jest to wielblad a dromader- czyli ma jeden garb, podczas gdy wielblady maja dwa. Dromader moze wytrzymac bez wody 24 dni, wiec mowi sie: "jesli dromader potrafi 24 dni bez wody, to ja potrafie wytrzymac 24h bez alkoholu"... szczerze, to do mnie to jakos nie przemawia :lol:

Jesli chodzi o typy, to mysle, ze tez w duzej mierze opiera sie ten opis na opisie z Wielkiej Ksiegi.
Widze siebie we wszystkich grupach. Najmniej jednak w epsylonie.
Ważniejsza od osiągnięcia celu jest droga , która do niego prowadzi.

Typy Alkoholizmu 2018/05/18 07:37 #14

• cardwell
  • cardwell Avatar
  • Wylogowany
  • Super Gaduła
  • Otrzymane podziękowania: 238
Dwugarbny wielbłąd to też wielbłąd tyle tylko ,że nazywa się Baktrian.( trochę tych wielbłądów zwanych Camelami w życiu zjadłem)
Na pustyni jest się trochę samotnym.
- Równie samotnym jest się wśród ludzi.

Typy Alkoholizmu 2018/05/18 07:42 #15

• Tomoe
  • Tomoe Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
ursa napisał:
Symbol wielblada nie jest "zatwierdzonym" symbolem AA, tu w UK sie go nie stosuje.

To prawda, natomiast stał się nieoficjalnym symbolem, odkąd doktor Bob, współzałożyciel AA, porównał alkoholika do wielbłąda, który rano klęka aby wziąć na swój garb ciężary, które będzie nosił przez cały dzień, a wieczorem klęka ponownie, aby mu te ciężary zdjęto. Doktor Bob mówił, że podobnie jest z alkoholikiem, który klęka rano i wieczorem do modlitwy. Jest o tym napisane w książce "Doktor Bob i dobrzy weterani".
Za tę wiadomość podziękował(a): ursa, szekla

Typy Alkoholizmu 2018/05/18 07:53 #16

• ursa
  • ursa Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • alkoholiczka (25.08.2011)
  • Otrzymane podziękowania: 9587
A wiesz Ala, ze czytalam te ksiazke, nawet mam ja w swojej malej kolekcji, a jakos nie pamietam tego. Ciekawe dlaczego? :lol:
Mysle, ze gdybym teraz ja przeczytala jeszcze raz, to zupelnie inne fragmenty by mi utkwily w pamieci ^^)
Ważniejsza od osiągnięcia celu jest droga , która do niego prowadzi.

Typy Alkoholizmu 2018/05/18 08:28 #17

• Tomoe
  • Tomoe Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
Wyobraż sobie że niedawno się ze mną wykłócał jeden alkoholik o to, że w książce "12 kroków i 12 tradycji" nie ma ani słowa o związkach alkoholików w AA. Ja twierdziłam że jest, on że nie ma.
Wskazałam mu rozdział, numer strony, nawet słowa, od których zaczyna się ten akapit - a on uparcie że nie ma i nie ma... i że chyba ja mam jakiś dziwny egzemplarz tej książki.
I wiesz co? Okazało się, że zaczął czytanie od następnego akapitu. buahaha

Tak to jest, jak człowiek nie chce czegoś zobaczyć, to nie zobaczy, choćbyś mu na dłoni pod same oczy podtykała.
Ostatnio zmieniany: 2018/05/18 08:31 przez Tomoe.

Typy Alkoholizmu 2018/05/18 08:47 #18

• szekla
  • szekla Avatar
  • Współtwórca Portalu
  • Otrzymane podziękowania: 18658
Dzięki Tomoe za wielbłąda, bo miałam niezgodę na tą jego możliwość niechlania, gdyż w końcu po tej suszy musiał się kiedyś nachlać ^^)
Wersja klękania, rano i wieczorem jest dla mnie zrozumiała. Pokora :grin:
Słowo raz wypuszczone nigdy nie powróci.

Emilka Alkoholiczka

Typy Alkoholizmu 2018/05/18 09:07 #19

• anikaa
  • anikaa Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
Tomoe, Hellingera tez mialam i...to bylo najbardziej metafizyczne i niewytlumaczalne doswiadczenie w moim zyciu.Bylam tylko elementem w czyims negatywnym doswiadczeniu..i nagle przyszlo do mnie tak zle i wgniatajace w podloge uczucie, ze terapeutka mnie podtrzymala, zebym wytrzymala i nie zemdlala.Fizyczne doswiadczenie duchowego aspektu, jakim sa czyjes osobiste wspomnienia i przezycia.Nigdy wiecej, ale to byl mega eksperyment.
Aaaa dzieki za dyskusje o moim awatarku. zwyciesteoe Tak po 100 postach pozwolilam sobie uczcic.Siedzialam kiedys na wielbladzie.To bardzo wytrzymale i madre zwierzeta i potrafia swietnie funkcjonowac w tak trudnych warunkach :) Twoje indyjskie podziekowanie tez jest super
Ostatnio zmieniany: 2018/05/18 09:10 przez anikaa.