Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Umieszczamy tutaj wszelkie Ogłoszenia,Zaproszenia,Prośby,Informacje.

TEMAT: czy pomożecie w pisaniu artykułu?

czy pomożecie w pisaniu artykułu? 2019/02/15 16:39 #1

• katerena
  • katerena Avatar
  • Wylogowany
  • Nowicjusz
  • Otrzymane podziękowania: 1
Hej! Jestem alkoholiczką, która już od kilku lat jest związana z AA, ale też jestem socjolożką, która postanowiła poświęcić swoją pracę na poruszenie tematu dla mnie ważnego. Tym tematem jest właśnie alkoholizm. Napisałam już kilka artykułów na ten temat (jak ktoś jest ciekaw, to może do mnie napisać w prywatnej wiadomości :grin: )
Zawsze proszę o pomoc osoby z AA, bo moje znajome alkoholiczki udowodniły, że to ich słowa najbardziej poruszają, a nie tezy z naukowych ksiąg :)
Mam nadzieję, że mogę na Was liczyć :)

a oto pytania:
1. Czy istnieją obrazy, stereotypy alkoholików, alkoholiczek w społeczeństwie? Jeśli tak, to jakie?

2. Czy przez wyżej wymienione obrazy miałeś/miałaś problem z przyznaniem się do trzeźwienia?
Do przedstawienia się jako "alkoholiczka", "alkoholik"?

3. Czy istnieją jakieś obrazy, stereotypy osób, które krzywdzą Ciebie aktualnie?

4. Co Ci pomaga w przezwyciężeniu szkodliwych obrazów, stereotypów (o ile takie istnieją)?

Jeszcze jedna ważna sprawa: prosiłabym jednak, żeby nie rozpisywać się na temat mitingów AA, bo nie chcę naruszać tradycji, która mówi, że Wspólnota nie powinna się reklamować ;) Wpisy, które będą wiązały mitingi ze sprawami politycznymi nie będą uwzględniane. Jako, że jestem alkoholiczką, której AA niezwykle dobrze pomaga i pomogło mi wyjść z alkoholowego szaleństwa, nie chciałabym naruszać tradycji i zasad.
Dodatkowo, w tekstach nie ujawniam siebie jako alkoholiczki (pozostaję anonimowa wobec mediów) i zmieniam imiona, tak aby zachować anonimowość osób.
Mam również nadzieję, że nie zezłości Was ta prośba. Jak co to przeczytałam regulamin kilkanaście razy :) a 12 tradycję szanuję na maksa :)
11.04.2016 - data pobudki
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Norbi

czy pomożecie w pisaniu artykułu? 2019/02/26 21:04 #2

• Jotiff
  • Jotiff Avatar
  • Wylogowany
  • Nowicjusz
  • Otrzymane podziękowania: 12
Hej :)

Stereotypów jest masa, natomiast w środowisku międzynarodowej korporacji w której pracuje alkohol jest sporym problemem. Imprezy firmowe, częste wyjścia na integracje alkoholowe - praca jest bardzo stresująca i intensywna - inaczej nie ma się czasu porozmawiać. Zagrożenie jest tutaj takie, że pracuje w młodym środowisku (27-35lat), na tym etapie nie często widzi się problem alkoholu. Poza tym każdy jest zadbany, odnosi sukcesy.... nie widać zagrożenia. Alkoholik kojarzy się z Panem spod Centralnego. Co się tyczy powodów przez które pije to tak na serio obecnie nie jestem w stanie na to odpowiedzieć. Nie mam problemów z finansami, w pracy (jak na razie) sukcesy. Jestem na początku akceptacji swojej choroby, także wiele muszę jeszcze zrozumieć.

czy pomożecie w pisaniu artykułu? 2019/03/15 16:38 #3

• katerena
  • katerena Avatar
  • Wylogowany
  • Nowicjusz
  • Otrzymane podziękowania: 1
hej!
bardzo dziękuję za odpowiedź :)
życzę pięknego i trzeźwego dnia :grin:
11.04.2016 - data pobudki

czy pomożecie w pisaniu artykułu? 2019/03/15 20:36 #4

• szekla
  • szekla Avatar
  • Współtwórca Portalu
  • Otrzymane podziękowania: 22019
Przeniosłam Twój wątek tutaj. Dział dla Alkoholików nie jest odpowiednim miejscem. W nim dzielimy sie swoją historią, doświadczeniem, uczuciami i emocjami.
Jeśli zechcesz to podzielisz się tam z Nami i napiszesz coś o sobie
Słowo raz wypuszczone nigdy nie powróci.

Emilka Alkoholiczka