Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Umieszczamy tutaj wszelkie Ogłoszenia,Zaproszenia,Prośby,Informacje,Ankiety.

TEMAT: Zaproszenie do Tvn

Zaproszenie do Tvn 2016/10/31 11:12 #1

• szekla
  • szekla Avatar
  • Wylogowany
  • Współtwórca Portalu
  • Otrzymane podziękowania: 15742
Dopadła Nas telewizja i właśnie przed chwilą otrzymałam maila od Pani z "Dzień Dobry Tvn" o następującej treści

Witam serdecznie,

Jestem reporterem w programie Dzień Dobry Tvn.

Trafiłam na państwa stronę, ponieważ przygotowuję reportaż na temat kobiet, które miały w przeszłości problemy z alkoholem.
Temat pojawił się ze względu na ostatnie badania, mówiące o narastającym problemie alkoholowym wśród kobiet.

Do udziału w projekcie szukam "doświadczonych" kobiet, które nie tylko powiedzą trochę o swojej historii, ale przede wszystkim będą umiały przestrzec przed alkoholem.

Jeśli jest Pani zainteresowana, chętnie opowiem więcej.
Jeśli sobie Pani życzy, gwarantuję pełną anonimowość.

Myślę, że można by przychylić się do tego zaproszenia, że taki przekaz jest wskazany dla tych Pań, które borykają się ze swym nałogiem w ukryciu. Może chociaż do jednej to trafi to warto.

Poprosiłam o szczegóły, które będę w miarę napływu na bieżąco podawać.

Czy któraś z Pań jest chętna i odważna?
Słowo raz wypuszczone nigdy nie powróci.

Emilka Alkoholiczka
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Bea

Zaproszenie do Tvn 2016/10/31 15:43 #2

• krzysiek
  • krzysiek Avatar
  • Wylogowany
  • Super Gaduła
  • Otrzymane podziękowania: 503
Witam A ta szekla to zawsze się gdzieś wkręci.A tak na poważnie Nieś to Posłanie gdzie tylko się da.No dobra A kto pamięta o Nas????

Zaproszenie do Tvn 2016/10/31 16:51 #3

• MISIA
  • MISIA Avatar
  • Przyjaciel Forum
  • Otrzymane podziękowania: 3569
Moje faworytki to:Alerk,Eloyze,Szekla i Ursa :grin: (kolejność alfabetyczna) wsytkie ctery ^^) .Po pierwsze...aktywnie udzielają się na forum,po dwa...pochodzą z różnych środowisk społecznych,po trzy...metamorfozy niekoniecznie cielesne ^^) .Dziewczyny to jak?.
Ostatnio zmieniany: 2016/10/31 16:53 przez MISIA.

Zaproszenie do Tvn 2016/10/31 17:28 #4

• Adamm
  • Adamm Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Alkoholik
  • Otrzymane podziękowania: 1901
może chętne osoby niech same się wypowiedzą ^^)
tylko proszę nie przepychajcie się na siłę dziewczyny buahaha dla każdej miejsca starczy :muza:
Uwierz w siebie - możesz wszystko!!! Odnajdź siłę, cel jest blisko. To co wczoraj niemożliwe - dzisiaj staje się prawdziwe!!!
Za tę wiadomość podziękował(a): Bea

Zaproszenie do Tvn 2016/10/31 17:30 #5

• MISIA
  • MISIA Avatar
  • Przyjaciel Forum
Ty zazdrośniku jeden :lol: Adam,peruka i kiecka czyni cuda :mrgreen:

Zaproszenie do Tvn 2016/10/31 17:35 #6

• szekla
  • szekla Avatar
  • Wylogowany
  • Współtwórca Portalu
krzysiek napisał:
Witam A ta szekla to zawsze się gdzieś wkręci.A tak na poważnie Nieś to Posłanie gdzie tylko się da.No dobra A kto pamięta o Nas????

Krzysiu :lol:
Ja się nigdzie nie wkręcam, to samo przychodzi. Siła Wyższa, Opatrzność, Przeznaczenie albo mój Anioł Stróż? :lol:

A co do Was Panowie był ktoś z Was/Nas w radio, czyli Mietek 61. Do dziś mam to nagranie :grin:
W tym wypadku również będę sie dopominać o możliwość pobrania programu :grin:

Emilka Alkoholiczka
Za tę wiadomość podziękował(a): krzysiek

Zaproszenie do Tvn 2016/10/31 19:55 #7

• Norbi
  • Norbi Avatar
  • Wylogowany
  • Autor Portalu
  • Alkoholik
  • Otrzymane podziękowania: 3275
szekla napisał:
A co do Was Panowie był ktoś z Was/Nas w radio,
Byłem byłem i to często w Radio Opole w latach 90-tych.

A co do programu TVN i dlaczego kobiety? przecież to logiczne,wiele kobiet mocniej się wstydzi przyznać do uzależnienia od alkoholu,dlatego pomysł jest dobry TVN.
Powiem Wam tylko,że jeżeli traficie do TVN na ten program,to za bardzo nie planujcie sobie,co powiecie bo i tak powiecie coś innego a nie to co zaplanowałyście.Występ w Radiu jest mniej bez tremy,ale też była,a co dopiero tysiące lamp,kamerzyści i miliony widzów-Najważniejsze jest,aby umieć przekazać innym czym jest choroba alkoholowa i jaki wpływ miała na moje życie a nie jak będę wyglądać w TV.
Powodzenia Życzę ^^)
Potępianie siebie za popełnione błędy jest równie złe jak potępianie innych za ich błędy.W rzeczywistości nawet siebie nie potrafimy ocenić prawidłowo.
Za tę wiadomość podziękował(a): MISIA, wojgrawoj

Zaproszenie do Tvn 2016/10/31 21:28 #8

• Alerk
  • Alerk Avatar
Misiu,dziękuję za nominację,jednak chyba wolę zza ekranu monitora.
Już widzę po programie telefon do TVN-u od mojej mamy,ze to nie było tak,ona prawdziwszą prawdę zna bnggfgbfb
Ale i siebie nie pomijaj,bo że z jakiej racji?

Zaproszenie do Tvn 2016/11/01 08:09 #9

• 57laku
  • 57laku Avatar
To nie nominacja,dla mnie to szczera prawda.Dla mnie i nie tylko,to co zrobiłaś przez ten okres odkąd uznałaś bezsilność/alkohol/ to wielkie,mimo kłód pod stopami,mimo wezwań,mimo braku kasy,zawirowań nie tylko zewnętrznych,-dla mnie jesteś "wielka".Pozdrawiamy Cię Agnieszko./sorki że tu się "wciąłem"/ @};-

Zaproszenie do Tvn 2016/11/01 09:16 #10

• Alerk
  • Alerk Avatar
Wszystko fajnie Zygmunt,może i miałabym co opowiadać.Nie boje się przedstawiać jako Aga-alkoholiczka.
Mówię tam,gdzie wiem,ze mogę,lub chcę powiedzieć.
Jednak jest Filip,którego koledzy wiedzą,że jego tata z nim nie mieszka,że jest daleko,ale nikt nie wie,ze jest alkoholikiem.
W tej klasie nikt nie wie,ze jestem alkoholiczką,nawet wychowawczyni.Nie miałam potrzeby ,by o tym informować.Poprzednia pani wiedziała.Kamila znajomi ,ich rodzice też wiedzą,ale to wtedy moja mama o to zadbała.Na dziś mi to nie przeszkadza.
Choć sama wiem,że społeczeństwo jest coraz bardziej uświadomione na temat uzależnień,jednak po pierwszej wywiadówce(spotkaniu z rodzicami) wiem,że mały mógłby mieć problemy,poprzez moją zbytnią otwartość.
Ostatnio zmieniany: 2016/11/01 09:17 przez Alerk.

Zaproszenie do Tvn 2016/11/01 18:34 #11

• thomas
  • thomas Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Użytkownik
  • Otrzymane podziękowania: 586
Hej Emilka uważam że takie przesłanie jest ważne i potrzebne.Decyzja należy wyłacznie do Ciebie.Tomek alkoholik. :-BD
Tomek alkoholik szuka sponsora.
Za tę wiadomość podziękował(a): Alerk

Zaproszenie do Tvn 2016/11/01 19:42 #12

• Bea
  • Bea Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • wszystko jest trudne, zanim stanie się proste
  • Otrzymane podziękowania: 7308
wybaczcie, że się wtrącę - ale Wiktor Osiatyński - to facet nie tylko znany wychowawczyni swojej córki, ale w znacznie szerszym gronie. O nim wiemy, ze jest alkoholikiem.
Co buduje wiedzę, czym może być picie? Co niszczy i zabiera? Co dewastuje tak, że potem na kolanach się nie pozbiera?
Co buduje tę wiedzę?

Tacy ludzie jak Wy. Zwykli. Tacy, o których nikt nie pomyślałby, że mają za sobą ogrom pracy z uzależnieniem.
Dlatego właśnie każdy z Was jest ważny. Także w publicznej odsłonie. Żeby nie sądzono, że alkoholik to tylko w rynsztoku.
Żeby takie kobiety jak ja mogły zobaczyć, że alkoholik to tez mój sąsiad. Ze to nie zombi, ale człowiek, który miał problem, ale teraz ma rodzinę, ma dzieci, ma swój świat bez alkoholu.

Uważam, że właśnie nie wielcy tego świata powinni dawać świadectwo, ale zwykli - my zwykli ludzie. Tacy, o których nawet nie sądzi się, że mają coś za uszami.
Bo takich mających za uszami to pewnie pół Polski. Tymczasem Polska myśli, że alkohol to poniewiera tylko tych zasikanych w rowie.
Za tę wiadomość podziękował(a): szekla, Alerk

Zaproszenie do Tvn 2016/11/01 20:05 #13

• Alerk
  • Alerk Avatar
Tak,Bea,masz rację,zwykli ludzie są bardziej wiarygodni,niż ci ze świecznika.
Jednak pokazanie twarzy w telewizji,w moim np. przypadku.Ja sama się nie boję,ani komentarzy,ani krytyki.
Jednak jest jeszcze dziecko,które już ma niezły bagaż doświadczeń.I gdybym teraz chciała błysnąć,by ratować świat,konsekwencje poniósłby tylko mały.Bo ja bym sobie poradziła.
A on mógłby mieć nieprzyjemności ze strony kolegów.A dzieci potrafią być okrutne.

Zaproszenie do Tvn 2016/11/01 20:16 #14

• Bea
  • Bea Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • wszystko jest trudne, zanim stanie się proste
  • Otrzymane podziękowania: 7308
ja to rozumiem, i nie jest o skierowane bezpośrednio do Ciebie. Ale do innych, kórzy mogliby wziąć w tym udział.
Pammiętaj, że każdy ma powód, żeby nie wracać do przeszłości. Bo to nie jest piątka i świadectwo z czerwonym paskiem. To raczej pasmo porażek i trudności.
Nawet nie wiesz, czy Twój syn nie byłby dumny z Ciebie w tej roli - jako osoby, która nie tylko sobie poradziła, ale mówi otwarcie.

Ale oczywiście rozumiem co piszesz. Nie bierz do siebie moich odezw :-)

Zaproszenie do Tvn 2016/11/01 20:21 #15

• Alerk
  • Alerk Avatar
Bea,absolutnie nie biorę do siebie :lol:
Przedstawiam swój punkt widzenia.
Dużo gadam,czasem za dużo ^^) i za bardzo nie mam nic do ukrycia,jednak są sytuacje,gdzie sobie nie pozwolę na otwartość.

Zaproszenie do Tvn 2016/11/01 22:13 #16

• 57laku
  • 57laku Avatar
"To nie nominacja to szczera prawda"-to było i jest moje,tak Cię odbieram i tak Cię widzę.Jestem tu na tym forum już trochę,/może i za długo/ i dużo pisałem o sobie o swej rodzinie/też może za dużo/ jednak nic już do ukrycia nie mam,i dobrze mi z tym.Ja ni słowa nie napisałem o tym byś była "twarzą" TVN,byś dawała świadectwa,nie o to mi chodziło,nie o to.Kiedyś jeździłem,kiedyś mówiłem,dawałem świadectwa,kiedyś mówiłem sam sobie że może komuś tym pomogę,a tak szczerze dziś muszę się przyznać że chciałem "zagwiazdorzyć".Po co mi to było potrzebne?-sami oceńcie.Dziś mogę mówić otwarcie,bez strachu i pychy-jednak są dla mnie tylko takie miejsca gdzie to robię mitingi,AA,Al anon/otwarte/ jakaś jeśli jest potrzeba spikerka i tyle.Kiedyś bym Cię Agnieszko namawiał,"idź daj świadectwo,pokaż że się da" dziś nie,bo Ty sama wiesz najlepiej co dla Ciebie jest dobre,i dla mnie dajesz to świadectwo w swoich postach,tam gdzie piszesz o swej sile i swym lęku,strachu,o tym że dalej się obawiasz oceny/mama/.Jednak twierdzę /to moje/czytając to forum i nie tylko to że takiego postępu odkąd piszesz w trzeźwieniu nie zrobił tego nikt włączając też siebie.I nadal pamiętaj nie ja Ci wrogiem.Pozdrawiam .Dobranoc.Ps.I wcale Ci nie słodzę,nie mam takiej potrzeby. @};-

Zaproszenie do Tvn 2016/11/01 22:20 #17

• Alerk
  • Alerk Avatar
Ej,Zygmunt,teraz to Ty odebrałeś osobiście moje gadanie :lol:
Nawet przez moment nie pomyślałam o Tobie,kiedy pisałam o tym gwiazdorzeniu.
Wiesz,że czasem zastanawiam się później,co gadam :grin: język i paluchy zyją własnym zyciem,choć już potrafie to poskromić.
I dziękuje za Twoje słowa,aż -naprawdę się zarumieniłam,i łzy mi poleciały,ale też nie czuję bym robiła coś innego,niż wszyscy tutaj-staram się tylko pracować nad sobą. :ymhug:
Ostatnio zmieniany: 2016/11/01 22:21 przez Alerk.

Zaproszenie do Tvn 2016/11/01 22:30 #18

• Grzegorz74
  • Grzegorz74 Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Użytkownik
  • Otrzymane podziękowania: 1679
Popatrzcie jak to nałóg natychmiast scenariusz ułoży :-? Znacie już szczegóły? Wiecie jak ma wyglądać całość? Ile czasu antenowego dana osoba " dostanie" ?
Agnieszko odpowiedzialnie prawisz, nic tak szybko nie wyzwala najgorszych zachowań jak zazdrość. Jeśli wyjdziesz na gwiazdę, to czkawką Ci się odbije, jeśli powinie Ci się noga to tabuny szyderców gwarantowane. Tak czy siak nie decydujesz wyłącznie o sobie, szacun za odpowiedzialność w tym względzie.
Znam kilka osób które otrzymały propozycję udziału w audycjach radiowych i telewizyjnych, jeśli czas nadawania audycji to była późna noc, to czas był wystarczający na przedstawienie rzetelnie swojej historii i swoich poglądów. Jednak znam sytuacje w których historie miały być ledwo zajawkami, wtedy redaktor wybiera z treści co chce wyemitować i tu trzeba uważać. To już nie będzie historia alkoholika tylko zmanipulowane na potrzeby programu "coś" Znam osoby które odmówiły na koniec autoryzowania treści, zwyczajnie manipulacja redaktora była zbyt daleko idąca.
Tak czy siak temat do poważnego przemyślenia, decyzja pod wpływem impulsu może słono kosztować.
Nie naprawiaj innych- pracuj nad sobą.
Nie oceniaj innych- każdy ma prawo żyć jak chce.
Nie krytykuj- a dawaj wsparcie.

Pokora, wiara w dobro, zdrowie,
skarby nad skarbami.

Zaproszenie do Tvn 2016/11/02 10:07 #19

• szekla
  • szekla Avatar
  • Wylogowany
  • Współtwórca Portalu
Co następuje dalej?
Po rozmowie z Panią Małgosią już wiem, że gwarantuje pełną anonimowość, która może potwierdzic pisemnie.
Spotkanie może odbyć się wszędzie, nie musi być to studio. Dla tych z poza Warszawy przyjedzie w tym celu ekipa. Czas realizacji do końca tego tygodnia. Program będzie nadawany (o ile dobrze zapamiętałam) w dniu 9 listopada w codziennym programie "Dzień Dobry TVN" i dożywotnio będzie na Ich stronie..
Od dwóch Naszych Koleżanek otrzymałam zgodę podanie numerów telefonów. Zatem moja rola tu sie już kończy.
Chyba, że jeszcze znajdzie się coś? Ale o tym sza ^^)

"Odwagi, abym zmieniała to co mogę zmienić"
Trzymam kciuki Dziewczyny :-BD :-BD :-BD

Emilka Alkoholiczka
Za tę wiadomość podziękował(a): Norbi, jurek, MISIA, Alerk, Adamm

Zaproszenie do Tvn 2016/11/08 18:59 #20

• Norbi
  • Norbi Avatar
  • Wylogowany
  • Autor Portalu
  • Alkoholik
  • Otrzymane podziękowania: 3275
No to jutro oglądam,wiem,że również będzie tam pani Felicjańska.
Potępianie siebie za popełnione błędy jest równie złe jak potępianie innych za ich błędy.W rzeczywistości nawet siebie nie potrafimy ocenić prawidłowo.

Zaproszenie do Tvn 2016/11/08 19:31 #21

• Alerk
  • Alerk Avatar
Też będę oglądała :grin:

Zaproszenie do Tvn 2016/11/08 19:48 #22

• MISIA
  • MISIA Avatar
  • Przyjaciel Forum
Czy będzie dostępny link do obejrzenia?pytam,ponieważ od 7 rano pracuję a do domu dotrę na noc ^^) .

Zaproszenie do Tvn 2016/11/08 21:07 #23

• szekla
  • szekla Avatar
  • Wylogowany
  • Współtwórca Portalu
Powiem tak....
Jest mi cholernie przykro, że nie bierze w tym programie osoba z Forum choć wyraziła chęć.
Wynikło to co wynikło, nie będę sie wdawać w szczegóły bo zaognionymi sytuacjami na Forum jestem zdziebko zmęczona.
Skontaktuję sie z Panią Małgosią jutro i poprosze o link lub odszukam sama, przecież to nie kłopot, co? :grin:
W sumie to umówiłam sie z Nią, że wyśle mi to na maila, w trochę gorszej jakości ale okey.
Do dziś mam na dysku wywiad z Mieciem to i to będę sobie miała. A co :grin:

Emilka Alkoholiczka
Ostatnio zmieniany: 2016/11/08 21:07 przez szekla.
Za tę wiadomość podziękował(a): Moni74, MISIA, Alerk, Adamm

Zaproszenie do Tvn 2016/11/08 21:21 #24

• Alerk
  • Alerk Avatar
Moi drodzy ,właśnie rozmawiałam z synem,i mówi,że dziś widział w Dzień Dobry TVN wywiad z kobieta alkoholiczką.To chyba już był ten program..

Zaproszenie do Tvn 2016/11/08 21:26 #25

• szekla
  • szekla Avatar
  • Wylogowany
  • Współtwórca Portalu
Dzisiejsze to jest to dziendobry.tvn.pl/wideo,2064,n/kobiety-z...amotnosc,216667.html
Jutro wyjasnie sprawę i powiem :)

Emilka Alkoholiczka

Zaproszenie do Tvn 2016/11/08 21:28 #26

• Moni74
  • Moni74 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • e*g*a*l*
  • Otrzymane podziękowania: 12705
Raczej tak, był dzisiaj, na ich stronie "dzień dobry tvn" jest video, niedługie jest, pewnie rozmowa po nim dłuższa była.
A no, rozmowa też jest. Smutno, że nie wyszło, aby ten ktoś od nas był :(
Nie próbuj przeskakiwać schodów, kto ma długą drogę przed sobą...nie biegnie - Paula Modersohn-Becker (,,,) nie nauki...czujesz, że to nie tak - Przyjaciel %%-
Ostatnio zmieniany: 2016/11/08 21:32 przez Moni74.

Zaproszenie do Tvn 2016/11/09 07:27 #27

• Alerk
  • Alerk Avatar
Dziś tematem będzie przemoc w białych rękawiczkach.

Zaproszenie do Tvn 2016/11/09 13:11 #28

• Tomoe
  • Tomoe Avatar
Obejrzałam program i filmik z alkoholiczką. Tyle tam zostało powiedziane, ile można powiedzieć w kilka minut.
Troszkę mnie zdziwiło, w jakim charakterze wystąpiła tym razem przed kamerami Ilona Felicjańska, bo zwykle w mediach chętnie dzieliła się swoimi doświadczeniami jako trzeźwiejąca alkoholiczka, a tym razem w ogóle się nie przyznała, że problem jej dotyczy osobiśćie, tylko teoretyzowała.
Za to wyglądała pięknie. Zresztą wszystkie trzy panie w studiu wyglądały przepięknie. :)

I taka moja refleksja. :)

Zaproszenie do Tvn 2016/11/09 15:07 #29

• Alerk
  • Alerk Avatar
No cóż,jak dla mnie ,to nie bardzo wiem po co ta kobieta alkoholiczka była poszukiwana.Bo to ,co miałaby do powiedzenia,zostało przykryte przez statystyki.Ona mówi o piciu samotnym w domu,w tym filmiku z knajpą w tle przebija,że kobiety tam rządzą|(w knajpie,oczywiście).
W rozmowie ze znawcami tematu słyszałam tylko słowo relaks,relaks,relaks.No cóż,statystyki przeprowadzane wśród ludzi z wyższej półki.Nigdy nie piłam dla relaksu.

Kobiety,które znam,a jeszcze nie przyznają się do problemu alkoholowego,też nie piją dla relaksu,a zamykają problemy w butelce.
Jak dla mnie to ten program,nie dla mnie .Za wysokie progi.
Taka szara alkoholiczka nie odnajdzie tam podpowiedzi ,co ma ze soba zrobić.
Ostatnio zmieniany: 2016/11/09 15:23 przez Alerk.

Zaproszenie do Tvn 2016/11/09 15:18 #30

• Tomoe
  • Tomoe Avatar
Zgadzam się. Powierzchwone prześlizgnięcie się po "modnym temacie" i zero głębszej refleksji.
Ale mnie to nie dziwi, bo niedawno w podobnym programie Felek z Warszawy został przedstawiony jako współtwórca AA i współautor 12 kroków. buahaha

Naprawdę nic złego się nie stało, że nie było tam "reprezentacji" forum. :)