Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Teksty własne i bezźródłowe

TEMAT: Właśnie dziś

Właśnie dziś 2014/05/01 09:12 #1

  • Miecia
  • Miecia Avatar
Właśnie dziś

1. Właśnie dziś przeżyję dzień dobrze , nie próbując natychmiast rozwiązywać moich wszystkich problemów. Jestem w stanie czynić przez 12 godzin to , co przeraża mnie , gdy pomyślę , że miałbym to znosić przez całe życie .

2. Właśnie dziś będę szczęśliwy: spróbuję w ten sposób pokazać, że rację miał Lincoln mówiąc: "Ludzie są na tyle szczęśliwi, na ile sobie na to pozwolą " .

3. Właśnie dziś dostosuję się do tego co jest, a nie będę próbować naginać wszystkiego do moich własnych życzeń. Przyjmę mój los taki, jaki mi ten dzień przyniesie i postaram się do niego dostosować.

4. Właśnie dziś spróbuję ćwiczyć mój umysł, nauczę się czegoś pożytecznego. Nie będę próżnować. Przeczytam coś, co wymaga wysiłku umysłu i koncentracji uwagi .

5. Właśnie dziś będę doskonalić się duchowo trzema sposobami :
- wyświadczę dyskretnie komuś coś dobrego ( gdyby ta osoba dowiedziała się o dobrym uczynku, to nie będzie się on liczył )
- wykonam przynajmniej dwie rzeczy, na które nie mam ochoty
- spróbuję nie okazać, że moje uczucia zostały zranione, mogę czuć się dotknięty, ale dziś tego nie okażę

6. Właśnie dziś będę zgodny z otoczeniem. Postaram się wyglądać jak najlepiej, ubiorę się odpowiednio, będę mówić spokojnym tonem, będę uprzejmy i nie będę nikogo krytykować. Postaram się nie doszukiwać wad , nie będę nikogo ulepszać , ani nikim kierować z wyjątkiem samego siebie .

7. Właśnie dziś będę miał plan działania. Może nie będę trzymał się go ściśle, ale będę go miał. Uchroni mnie to od pośpiechu i niezdecydowania .

8. Właśnie dziś znajdę spokojne pół godziny tylko dla siebie i odprężę się. Postaram się wtedy popatrzeć na moje życie w nowy sposób.

9. Właśnie dziś pozbędę się obaw. Przede wszystkim nie będę się bać cieszyć tym , co piękne. Spróbuję zaufać, że to co ja daję światu wróci do mnie z powrotem .
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Właśnie dziś 2014/06/18 13:26 #2

  • ela
  • ela Avatar
Moze nie dzis,ale zrozumialam sens sugestii:))
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Właśnie dziś 2014/11/25 09:10 #3

  • ŻABKA
  • ŻABKA Avatar
oklaskiii
Przekaz dotarł. Ja już od kilku dni tak się staram ale... no właśnie... ale... . Życie jest tylko jedno a nam tak ciężko je przeżyć w zgodzie z samym sobą i otaczającym nas światem, ludźmi.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.