Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: POSŁANIEC SERCA JEZUSOWEGO SIERPIEŃ 2011

POSŁANIEC SERCA JEZUSOWEGO SIERPIEŃ 2011 2011/08/29 07:12 #1

  • Norbi
  • Norbi Avatar
  • Wylogowany
  • Autor Portalu
  • Alkoholik
  • Posty: 6450
  • Otrzymane podziękowania: 3449
Ten obrazek jest ukryty dla gości.
Proszę zalogować się lub zarejestrować, aby go zobaczyć.


Autor: Ks. Stanisław Groń SJ

Sierpień to czas pielgrzymek. Sanktuarium w Świętej Lipce przedstawia w artykule "Częstochowa Północy" Magdalena Lemecha. W tym wakacyjnym miesiącu młodzież spotka się na Światowych Dniach Młodzieży w Madrycie, a harcerze będą dziękować za sto lat harcerstwa. O powstaniu tej organizacji i jezuickiej grupie Szarej opowiadają: Paweł Witkowski SJ i Paweł Bucki SJ w tekście "Polskie harcerstwo ma sto lat". W wyjątkowe święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny wprowadzają nas słowa Piusa XII "Prawda o Wniebowzięciu". Patronem miesiąca jest św. Klara z Asyżu, której sylwetkę przedstawia s. Salomea Ewa Pabian - "Wciąż fascynuje...".
Sierpień to miesiąc trzeźwości. Zachęcamy do lektury poruszającego świadectwa alkoholika "Ja tylko spłacam swoje długi", który wygrał ze swoim nałogiem. O poważnym problemie alkoholizmu, który dotyka nie tylko uzależnioną osobę, ale i całe rodziny, pisze Anna Błasiak w artykule "Dzieci i pani wódka". Innym problemem, z którym zmaga się niejedno małżeństwo jest niepłodność. Na ten temat pisze Dorota Mazur - "Miłość jest czekaniem".

Tu do Kupienia

This message has an attachment image.
Please log in or register to see it.

Potępianie siebie za popełnione błędy jest równie złe jak potępianie innych za ich błędy.W rzeczywistości nawet siebie nie potrafimy ocenić prawidłowo.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.