Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Wy też jesteście w Kościele.

Wy też jesteście w Kościele. 2011/08/10 21:30 #1

  • Norbi
  • Norbi Avatar
  • Wylogowany
  • Autor Portalu
  • Alkoholik
  • Posty: 6450
  • Otrzymane podziękowania: 3449
Ten obrazek jest ukryty dla gości.
Proszę zalogować się lub zarejestrować, aby go zobaczyć.

Smutek i zdziwienie towarzyszy ludziom po rozwodach, pytania: czy mam prawo do nowego życia i co w tej sytuacji z moją dalszą obecnością w Kościele? Z drugiej strony jest też zaskoczenie osób żyjących w związkach sakramentalnych nad uwagą Kościoła, wobec tych, którzy układają sobie życie bez sakramentu.
Praca Ojca Ostrowskiego przedstawia stanowisko Kościoła wobec osób decydujących się na życie w związkach niesakramentalnych. Jest ona też niezbędnym podręcznikiem dla duszpasterzy i księży.

Codzienne zmaganie się z pytaniem, czy jestem, w świetle moich wyborów, ukochanym dzieckiem Boga, jest bolesne. Duszpasterstwo to szansa na szukanie odpowiedzi, szansa na nawrócenie. Jeśli księdzu zależy na otwarciu człowieka na łaskę, to bolesne podprowadzanie do Pana Boga jest oznaką jego miłości.
Beata

Przedmiotem naszego zainteresowania nie może być wyłącznie przeciwdziałanie negatywnym skutkom sekularyzacji i laicyzacji życia wielu Polaków, ale także roztoczenie troski pastoralnej nad tymi, którzy naruszyli normy moralne i prawo kościelne.

Z recenzji ks.prof. Ryszarda Kamińskiego

Więcej Informacji

This message has an attachment image.
Please log in or register to see it.

Potępianie siebie za popełnione błędy jest równie złe jak potępianie innych za ich błędy.W rzeczywistości nawet siebie nie potrafimy ocenić prawidłowo.
Ostatnio zmieniany: 2011/08/10 21:34 przez Norbi.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.