Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Anna Dodziuk ''Pokochać siebie''

Anna Dodziuk ''Pokochać siebie'' 2014/12/08 17:21 #1

• Melisa
  • Melisa Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Otrzymane podziękowania: 1282
''W pierwszym rozdziale troszeczkę teorii. Co to jest samoocena? Co składa się na autoportret? Po czym ludzie wnioskują, że są „dobrzy”, lub „źli”? Drugi rozdział to poszukiwanie odpowiedzi kto jest winien moich kłopotów i co ja sam mogę zrobić, aby je zmniejszyć/zniwelować? Trzeci rozdział, ten najważniejszy, to konkretne techniki wymazywania płyt, o których napisałam już we wstępie. To co działo się w naszym wczesnym dzieciństwie to nic innego jak nagrywanie płyt. Kiedy pokazywaliśmy mamie dwa klocki ułożone krzywo na sobie i krzyczeliśmy „Mamo, zamek” jej reakcja utarła się w nas na całe życie. Jeśli mama klaskała to na naszej płycie nagrało się, że jesteśmy wspaniali. Jeśli mama nie miała czasu, albo marudziła, że klocki stoją krzywo, nagrało nam się, że nie jesteśmy warci niczyjej uwagi, albo, że jesteśmy do niczego. To nie może być przypadek. Od momentu przeczytania tej krótkiej lektury, nie pozwalam sobie już na negatywne myśli. Cały czas jak zaklęta powtarzam „Ja jestem gotowa na wielkie szczęście”. Myślicie, że to bez sensu? Być może. Ale na pewno wszyscy się zgodzimy, że negatywne myśli zatruwają życie. A jaką krzywdę może mi wyrządzić to pozytywne zdanie? Jeśli nie pomoże, na pewno nie zaszkodzi. Oprócz tej metody, autorka proponuje kilka innych.''
''Powiedzenie mówi, że nasze życie składa się w 10 procentach z tego co nas spotyka i w 90 procentach z tego, jak na to reagujemy''
Ostatnio zmieniany: 2014/12/08 17:28 przez Melisa.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Czeslaw

Odp: Anna Dodziuk ''Pokochać siebie'' 2014/12/28 19:25 #2

• Roman Kreft
  • Roman Kreft Avatar
:czesc: MELISO,wlasnie przecztalem w swieta te ksiazke,uwazam ze rewelacja,kupie sobie ta pozycje zeby do niej wracac,pozdrawiam ^:)^
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.