Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Dział o Wszystkim i Niczym, co nie jest związane z Chorobą Alkoholową.Tu robimy Kaszanę - Manianę, zachowując Netykietę i szacunek wobec innych.

TEMAT: "Czy Kopernik była kobietą? - a jednak się kręci".

"Czy Kopernik była kobietą? - a jednak się kręci". 2017/05/20 08:46 #1

• andrzejej
  • andrzejej Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Myślę, więc jestem.
  • Otrzymane podziękowania: 8502
Wera33 napisał:
Ja też kiedyś interesowalam się astronomią. Miałam w domu teleskop i razem z mamą oglądaliśmy gwiazdy. Uczyłam się o planetach, o kosmosie, o gwiazdach.

Ale wszystko mi się odmieniło któregoś pięknego dnia. Dziś już nie wierzę w teorię wielkiego wybuchu, w ewolucję, nie wierzę pseudonaukowcom, nie wierzę w heliocentryzm, a najbardziej nie wierzę pseudokosmotautom, którzy podobno wylądowali na księżycu a w 2033 roku wybierają się na Marsa.
Nasa to jedno wielkie oszustwo, jeszcze się przekonasz ile do tego roku w niewyjaśnionych okolicznościach zginie niewinnich astronautów, którzy przygotowując się na ten pseudowypad na inną planetę zrozumieją, że to jedno wielkie kłamstwo.

Dziś wierzę w to co widzę i co jest logiczne i można obliczyć zwykłą matematyką. I uważam, że Świat wygląda dokładnie tak jaki jest opisany w Biblii. To jest bardziej logiczne niż to czego uczyli mnie w szkole. Przez całe życie czegoś mi do tej teorii brakowało a teraz już wiem czego, Boga. A jak znajdziesz gdzieś, gdziekolwiek prawdziwe zdjęcie naszej planety to jeszcze raz się nad tym wszystkim zastanowię, ja szukam od wielu miesięcy i nie znajduję. Powtarzam, że dla mnie to temat rzeka.
Wero :czesc:
Szanuję Twoje podejście do Wszechświata, dodam od siebie, że mi nie przeszkadza nawet stwierdzenie, że Bóg jest inicjatorem Wielkiego Wybuchu. Można przecież mieć podejście, że wszystko to, czego potrafi dzisiaj dowieść nauka - wynika z boskiej akceptacji. Bóg dając człowiekowi rozum, wolną wolę - dał mu prawo do poznawania świata - począwszy od cząstek elementarnych materii aż po odległe galaktyki.
Moje odkrywanie Boga od momentu przyjścia do AA nie stoi w sprzeczności z tym, co odkrył Kopernik, który apropos - była kobietą. :lol: Do wszelakich odkryć i hipotez podchodzę ze zrozumieniem. Macham ze zrozumieniem głową - tak, tak, oczywiście buahaha - wszystko jest możliwe. Czy był Wielki Wybuch czy nie, jakież to dla mnie ma dzisiaj znaczenie? :-? Czy teoria ewolucji jest poprawna czy nie, nie wiem dokładnie. Wiem, że nauka jest po to, by stawiać pytania, hipotezy, budować teorie i dociekać "prawdy" celem udzielenia odpowiedzi. Tak jak życie stawia nam pytania, na które sami sobie odpowiadamy, wybierając to, z czym nam po drodze.
Wiara w Boga upraszcza życie i tu rozumiem Twoją ewolucję od poszukiwania czarnych dziur we wszechświecie do płaskiej, biblijnej Ziemi. Prostota pojmowania tego świata jest naturalnym dążeniem człowieka znużonego rozwojem cywilizacyjnym i zagubionego w morzu teorii, wielości wynalazków i odkryć naukowych. Jest tyle gałęzi nauki i specjalizacji, że najlepiej jak zwykły zjadacz chleba podejdzie do tego z pokorą i dystansem. ^:)^
Wero - przecież wiesz, że rozmawiać prze komórkę z antypodami możesz dzięki satelitom?
Ja gdzieś w internecie znalazłem 200 dowodów na płaskość Ziemi. :-?
Dziś dla mnie wiara w to dzisiaj, to tak jak wiara, że bocian dzieci przynosi.
Jeśli takie przekonania znajdują dzisiaj zwolenników, to tylko dowód na wolność internetu oraz na to, że to Piąta Władza zdolna szyć jawnie grubymi nićmi swe manipulacje. Nie dociekam nawet komu i czemu to ma służyć.
Kto w co wierzy z tego, co wyczyta w internecie - jego sprawa.
Dla mnie zrozumienie wielu rzeczy przychodzi prościej gdy założę, że jednak Ziemia jest kulista.
Wero i choćby pasy na mnie darli - tego się będę trzymał. bnggfgbfb
Ja myślę, że Bóg już dawno oswoił się z kulistością Ziemi.

Postem tym chciałem poprosić admiralicję o otwarcie w Hydepark'u nowego wątku - powiedzmy o tematyce astronomicznej, gdzie można popisać o swoich zainteresowaniach i przemyśleniach w tej kwestii.
Fajnie, że możemy wymieniać przekonania i wiedzę. Proponuję tytuł jak to u mnie na wesoło:
"Czy Kopernik była kobietą? - a jednak się kręci".
Pozdrawiam :-H
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): krzychu62

"Czy Kopernik była kobietą? - a jednak się kręci". 2017/05/20 09:02 #2

• Waldek
  • Waldek Avatar
Świetny temat,bardzo mi bliski.Dzięki Andrzej :czesc: oklaskiii

"Czy Kopernik była kobietą? - a jednak się kręci". 2017/05/20 09:48 #3

• krzychu62
  • krzychu62 Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Użytkownik
  • Świat to...Ty.
  • Otrzymane podziękowania: 1571
Dzięki Andrzeju.Wolny świat zaczyna się od wolnego umysłu.
Świat...to ja i TY.

"Czy Kopernik była kobietą? - a jednak się kręci". 2017/05/20 10:46 #4

• MISIA
  • MISIA Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Otrzymane podziękowania: 3697
Trylogia "Matrix" a potem "Lucy" dała mi domyślenia....dla mnie wszystko sprowadza się do obszarów mózgu.Wykorzystuję 11% a 89% ???????no właśnie....Na YT od groma jest informacji na temat teorii płaskiej ziemi czy chociażby kosmitów,którzy żyją wśród Nas.Piszcie Panowie i Panie,jestem jak zawsze pazerna na wszelaką wiedzę,podważać można prawie wszystko ^^) .

"Czy Kopernik była kobietą? - a jednak się kręci". 2017/05/20 10:55 #5

• ursa
  • ursa Avatar
  • Wylogowany
  • Dobry Duszek
  • alkoholiczka (25.08.2011)
  • Otrzymane podziękowania: 11073
Posluchajcie sobie Barbary Montany, ona twierdzi, ze jestesmy spiacymi kosmitami uwiezionymi w wirtualnym swiecie ego i wszystko jest iluzja, a za kopula nieba jest nasz dom.
Niby brednie chorej kobiety... a jednak daje do myslenia.
Ja tam wole za gleboko nie grzebac w tym moim mozgu, bo sie moze okazac, ze nie zdolam udzwignac... nie bez powodu mamy ograniczenia, takie jest moje zdanie.
Ważniejsza od osiągnięcia celu jest droga , która do niego prowadzi.

"Czy Kopernik była kobietą? - a jednak się kręci". 2017/05/20 11:14 #6

• Waldek
  • Waldek Avatar
Teoria płaskiej ziemi...,ciekawe,bardzo ciekawe,ale nie mające się nijak do rzeczywistości.Mam ogromne szczęście mieszkać w miejscowości nadmorskiej.Uwielbiam moje miasto,uwielbiam morze.Bardzo lubię spacerować brzegiem morza.Plaża w Świnoujściu jest jedną z piękniejszych w Europie...Kiedy morze jest spokojne,uwielbiam przyglądać się horyzontowi.Jest to piękny widok,można oddać się temu wszystkiemu co daje natura.Tworzą się wówczas wspaniałe myśli,jakby nie z tego świata.Pięknie jest wówczas oddać się modlitwie,medytacji...Tworzący się horyzont nie jest w linii prostej...Jest lekko wypukły,jakby tworzył zaczątek kuli...Jeżeli ktoś miał szczęście lecieć samolotem przy bezchmurnym niebie,jeżeli samolot osiągnął odpowiednią wysokość,wówczas,przyglądając się Naszej Ziemi,widać dokładnie tworzący się kształt...

"Czy Kopernik była kobietą? - a jednak się kręci". 2017/05/20 13:10 #7

• Wera33
  • Wera33 Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Otrzymane podziękowania: 4514
Witam wszystkich.
Masz rację Andrzejej. Wiarą w Boga uproscilam sobie życie. Pochodzę z prostej rodziny i jestem prostą dziewczyną. Moi rodzice nigdy nie byli jakoś specjalnie religijni, kazali mi chodzić do kościoła do komunii św, później już miałam wolną wolę. I właściwie to przebimbalam sobie ponad pół życia bez Boga z myślą, że do niczego nie jest mi potrzebny. Jak byłam małą dziewczynką dużo czytałam biblii dla dzieci z obrazkami. Uwielbiałam czytać o życiu Jezusa i Jego naukach. I wtedy świat wydawał mi się taki prosty. A później poszłam do szkoły :wmur: i to czego uczyli mnie w szkole nijak się miało do tego co zostało napisane w Biblii. Szukałam, wertowalam, pytałam i nic nie rozumiałam. Jak to My pochodzimy od małpy? Jak wyglądali pierwsi ludzie na świecie? Skąd naukowcy wiedzą co jest w środku ziemi? Z czego zbudowane jest słońce? Ile skała ma milionów lat? Dlaczego to wszystko jest tak skomplikowane, że my zwykli ludzie nie jesteśmy w stanie tego pojąć? Dziś wiem dlaczego, byśmy właśnie my, zwykli ludzie nie zadawali zbyt dużo pytań, by nawet nam się nie chciało szukać odpowiedzi. Pamiętam jak na religii zapytałam katechetke co ma wspólnego Słowo Boże, o którym nas uczy, do tego, czego uczą nas na historii i geografii. I tu usłyszałam najzabawniejsza odpowiedź jaką mogłam usłyszeć :że nie powinnam tego łączyć ze sobą, Boga i ewolucji. Aha, pomyślałam, każdy naucza swojego a mnie nie wolno myśleć logicznie. Olalam całą tą wiarę w Boga bo jednak naukowcy posiadali jakieś "dowody" na te swoje teorie i musiałam coś wybrać, nie chciałam i nie umiałam tego połączyć. Nawet nie zwracalam uwagi na cuda, które działy się w moim życiu. Przedstawienie Ziemi jako kuli i całego kosmosu jest bardzo piękną i interesujacą teorią dlatego też wiele lat poswiecilam na to by zrozumieć to o czym mi wpajano od dziecka. Wiele rzeczy nie rozumiałam ale były książki, były programy w telewizji i w końcu nadeszła epoka internetu. No właśnie, Internet, wiadomo, że w necie można przeczytać, usłyszeć i zobaczyć wszystko. Takich bzdur jak w internecie nie dowiedziałam się z żadnych innych środków masowego przekazu. Ale jest w nim jeden ogromny plus- że mają do niego dostęp wszyscy ludzie na świecie. Czyli i idioci, i inteligenci, i katolicy, i muzułmanie, i ateiści, i heliocentrycy i geocentrycy i ci co nie wierzą w nic, i księża, i fizycy, i historycy, i ja i wy. Wszyscy. Ci którzy szukają, którzy pytają, którzy odpowiadają. Można brać wszystko, można brać tylko tyle ile potrzeba, można brać z internetu to co się chce. To jest każdego indywidualny wybór. I tak mam i ja. Biorę z neta to co uważam, że jest prawdziwe właśnie przez zwykłych ludzi, którzy tak jak ja szukają i pytają bo chcą zrozumieć na jakim świecie tak naprawdę żyjemy. Od dziecka przeżywam samoistnie OOBE, i nigdy nie potrafiłam nikomu tego wytłumaczyć i nikt nie potrafił mnie zrozumieć. To właśnie dzięki internetowi po wielu latach dowiedziałam się co przeżywam i na czym to polega, dzięki internetowi znalazłam też książki na ten temat i przestałam się uważać za dziwoląga bo się okazało, że nie jestem wyjątkowa. I korzystam z tego internetu by dokopywac się do prawd. Dzięki temu znalazłam Boga, a właściwie to zaprosilam Go do swojego serca bo On zawsze przy mnie był tylko nie wchodził na siłę. I dziś nie mogę, nie potrafię i nie chcę łączyć Boga z tym o czym mnie nauczono w szkole. To tak na wstępie. Bo poraz trzeci powtarzam że dla mnie ten temat to rzeka i właściwie to nie bardzo wiem od czego zacząć. Oczywiście szanuję wszystkich innych opinie, jak to ładnie powiedzieli w tym filmie co zaproponowalam na Youtube "różne opinie nie dzielą Was ode mnie tylko Was od Boga"
Obróć twarz ku słońcu a cienie zostawisz za sobą.
Za tę wiadomość podziękował(a): jurek, andrzejej, Waldek

"Czy Kopernik była kobietą? - a jednak się kręci". 2017/05/20 19:44 #8

• Waldek
  • Waldek Avatar

"Czy Kopernik była kobietą? - a jednak się kręci". 2017/05/20 20:44 #9

• Wera33
  • Wera33 Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
Słońce. Nasze piękne kochane słoneczko. 109 razy większe od ziemi, w odległości 150 mln km. Każdy jest sobie w stanie wyobrazić jak takie wielkości wplywalyby na promienie słoneczne. Pojechałam dzisiaj do Belgii, przy samej granicy jest kilkukilometrowa trasa przy której drzewa tworzą tunel, piękny widok zwłaszcza jesienią. I tam często widzę jak promienie słoneczne przebijają się przez korony drzew. Nie padają prostopadle tak jakby wynikało z tak ogromnych odległości. Tak samo jest jak słońce święci wysoko na niebie w pochmurny dzień. Gołym okiem widać jak promienie słoneczne przebijają się przez chmury tworząc trójkąt. Z tego trójkąta można obliczyć jak wysoko jest słońce i wiecie co, wcale nie jest ani takie duże, ani nie jest tak daleko. Dla mnie jest to bardzo logiczne. Ktoś mi powiedział, że promienie słoneczne zalamuja się w atmosferze ale ja tego nie kupuję. Widziałam na internecie kilka prostych eksperymentów ze światłem i w żaden sposób kult słońca nie przypomina rzeczywistości. To najprostszy przykład jaki podaję. Bo większość z nas może to zobaczyć i zrozumieć.
Waldku, ja byłam dziesiątki razy nad morzem i nigdy, naprawdę nigdy nie widziałam zakrzywienia ziemi gołym okiem. Wytłumacz mi proszę, jakim cudem widziałeś zakrzywienie ziemi gołym okiem skoro światło latarni widać z ponad 100 km?Lecialam samolotem kilka razy i również z każdej strony horyzont był na wysokości moich oczu. A czy przy kulistej ziemi na 11 km nie powinien się obniżyć choć troszkę? Jest w internecie kalkulator zakrzywienia ziemi. Sama sobie w nim obliczylam, że na wysokość moich oczu obiekty powinny znikać za horyzontem już po 5 km więc dlaczego w wielu miejscach na ziemi można zobaczyć budynki z kilkudziesięciu km? Podobno ziemia nie jest wcale taka wielka, ma tylko 40 tyś km w obwodzie rownikowym czyli jakieś 33 razy mój powrót z Holandii do domu, czy to dużo, że nigdzie nie widać ziemi kuli nawet z samolotu? Więc po co jest ten kalkulator ziemi w internecie skoro kłamie?
Za tę wiadomość podziękował(a): Waldek

"Czy Kopernik była kobietą? - a jednak się kręci". 2017/05/20 21:07 #10

• Nauta
  • Nauta Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
  • Otrzymane podziękowania: 52
Ja z kolei słyszałam gdzieś,że ludzie mogą pochodzić od walenii bo mnogo jest przypadków,w których ludzie rodzą się z błoną pławną między palcami. Delfiny ponadto mają wyższy poziom encefalizacji niż szympansy,pod tym względem są bliżej nas niż prymaty. Teorie rządzą się swoimi prawami-rodzą się z abstrakcji i abstrakcyjnie możesz je pojąć. Inaczej jest z eksperymentami-je możesz poznać empirycznie.

Ursa,ja też oglądałam Barbarę,jej wzrok jest hipnotyzujący,można się uzależnić ^^)

"Czy Kopernik była kobietą? - a jednak się kręci". 2017/05/20 21:15 #11

• Waldek
  • Waldek Avatar
Widziałem Wero,widziałem na własne oczy :) Po prostu,jestem przekonany,że Nasza Planeta jest okrągła,dlatego moje osobiste oczy chciały tak widzieć.Pozdrawiam Cię Wero serdecznie @};-

"Czy Kopernik była kobietą? - a jednak się kręci". 2017/05/20 21:26 #12

• Wera33
  • Wera33 Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
No właśnie, teoria teorią a fakty faktami. I to właśnie eksperymenty fakty potwierdzają. Ja nie mam zamiaru opisywać wam wszystkich rzeczy, które usłyszałam bo jest tyle teorii, że głowa mała a już napewno nie będę powtarzać takich bzdur, że ludzie pochodzą od walenii. Sam Kopernik ujawniając swoją teorię heliocentryzmu podkreślił, że jest to tylko teoria i nie musi być prawdziwa a nawet prawdopodobna. Po Koperniku było jeszcze wielu, którzy pododawali swoje teorię do kopernikowskiej i tak żyjemy sobie dzisiaj w tych teoriach przyjmując wszystko czym nas karmią. A gdzie logika i nasze zmysły widzenia?

"Czy Kopernik była kobietą? - a jednak się kręci". 2017/05/20 21:31 #13

• Nauta
  • Nauta Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
Logika to nic innego jak wytwór naszego umysłu,czyli rodzi się z abstrakcji. Wszystkie pojęcia matematyczne są abstrakcyjne. Możesz dodać do siebie dwa jabłka i będziesz widziała,że masz przed sobą dwie sztuki...problem w tym,że liczyć możesz w nieskończoność ^^)

"Czy Kopernik była kobietą? - a jednak się kręci". 2017/05/20 21:44 #14

• Wera33
  • Wera33 Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
Dla mnie matematyka jest logiczna, chyba że czegoś nie rozumiem, wtedy staje się abstrakcją. Ale jak pojmuję zasady, którymi się kieruje jest logiczna. Mam dwa jabłka, dodaję jeszcze jedno i mam trzy jabłka i to jest jak najbardziej logiczne. I to, że do każdej sumy mogę dodać jeszcze jeden też jest logiczne. I nie tylko logikę widzę w matematyce.

"Czy Kopernik była kobietą? - a jednak się kręci". 2017/05/20 21:45 #15

• Waldek
  • Waldek Avatar
Człowiek jest istotą niedoskonałą,a więc jego wiedza jest również niedoskonała.Wiedza ludzka w ogromnym stopniu oparta jest na przypuszczeniach.Np.Teoria Darwina mówi-"Być może tak jest"
Najwspanialsze są Nauki Chrystusowe,bowiem są absolutne,bez jakiejkolwiek skazy.Natomiast niektórzy ludzie uwielbiają snuć swoje teorie,interpretować w/g swojego widzimisie,eksponując w ten sposób swoje Ego.Uważam,iż ludzie wierzący w Boga są szczęśliwymi ludźmi.Zawierzają słowu Bożemu.Takim ludziom łatwiej jest żyć...

"Czy Kopernik była kobietą? - a jednak się kręci". 2017/05/20 22:00 #16

• Wera33
  • Wera33 Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
I dlatego ja Waldku zawierzylam Słowu Bożemu. Jest moim Stworcą i wierzę w to, że nie jestem tu, na ziemi z przypadku. A cała ta teoria wielkiego wybuchu mówi nam właśnie o przypadku. Bodajże w środę, kiedy się modlilam pomyślałam sobie, że dobrze byłoby tu na forum zacząć rozmawiać o Bogu bo między innymi mówi się tu wciąż o sile wyższej, obojętnie jak ją pojmujemy. Poprosiłam Boga by mi jakoś pomógł podjąć temat a tu masz, Andrzejej założył nowy temat, w którym teraz można sobie i o tym porozmawiać i o świecie. Przypadek? Nie sądzę. W moim życiu nigdy nie było przypadków.
Za tę wiadomość podziękował(a): jurek, Waldek

"Czy Kopernik była kobietą? - a jednak się kręci". 2017/05/20 22:05 #17

• Nauta
  • Nauta Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
Zasady też są nienamacalne podobnie jak teorie.
Zasadą jest,że nie pijemy w miejscach publicznych,możemy poprzez to demoralizować kogoś. Problem pojawia się gdy w danym miejscu nie ma nikogo,mandat jednak dostaniemy bo takie są ZASADY.
Zasady,które są z natury abstrakcyjne rządzą naszym światem,jesteśmy wyjątkowymi zwierzętami pod tym względem. Bez abstrakcji nie ma człowieczeństwa.

"Czy Kopernik była kobietą? - a jednak się kręci". 2017/05/20 22:12 #18

• Waldek
  • Waldek Avatar
Dla mnie tekst Desideraty jest b. ważny,to taka recepta na szczęśliwe życie Co jakiś czas,inaczej pojmuję jej treść...-pełniej...Moje życie staje się po prostu lepsze.Również Wspólnota AA pokazuje mi jak żyć...
Treść Desideraty zamieściłem tutaj powyżej.
Ostatnio zmieniany: 2017/05/20 22:22 przez Waldek.

"Czy Kopernik była kobietą? - a jednak się kręci". 2017/05/20 22:13 #19

• Wera33
  • Wera33 Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
Nauta, to są absurdy, które wymyślił człowiek by załatać dziurę, która powstała z braku wiedzy, pomysłu albo poprostu z chęci władzy i w tym też widzę logikę.
Ostatnio zmieniany: 2017/05/20 22:14 przez Wera33.

"Czy Kopernik była kobietą? - a jednak się kręci". 2017/05/20 22:25 #20

• Waldek
  • Waldek Avatar
Od ok. 19 lat interesuję się Hinduizmem.To również bardzo pomaga mi w codziennym funkcjonowaniu.

"Czy Kopernik była kobietą? - a jednak się kręci". 2017/05/20 22:38 #21

• Wera33
  • Wera33 Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
Waldku, ja nic nie wiem na ten temat więc się nie wypowiem. Znam tylko jedną historię o zawziętym uczniu tej religii. Jak ją sobie przypomnę to Ci opowiem. Tylko podkreślę, że nie wiem czy jest prawdziwa.
A jeszcze wracając do tematu, piszesz, że wierzysz w kulistą ziemię i Twoje oczy CHCIAŁY widzieć zakrzywienie ziemi. O tym właśnie mówię, że wierząc w coś CHCEMY coś widzieć. CHCEMY widzieć świat, takim jaki nam opowiadają, że jest. A ja CHCĘ zobaczyć prawdę.

"Czy Kopernik była kobietą? - a jednak się kręci". 2017/05/20 22:48 #22

• Waldek
  • Waldek Avatar
Uważam,iż Bóg jest jeden,niezależnie od jakiegokolwiek wyznania,religii.Biblia jest dla mnie Pismem Świętym,Objawionym i modlę się,aby tak pozostało w moim sercu na zawsze... Ale Biblia to nie jedyne Pismo Święte...Najwazniejsze,że Bóg jest jeden.

"Czy Kopernik była kobietą? - a jednak się kręci". 2017/05/20 22:58 #23

• Wera33
  • Wera33 Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
A ja wciąż się uczę o Bogu, głowa mała. Wczoraj się dowiedziałam, że Jezus odkupił prawa mojzeszowe w imię miłości do bliźniego. Nie do końca to pojmuję ale wertuje to. Rozumiem to tylko tak, że ważniejsze od 10 przykazań jest miłość do bliźniego. Może źle rozumiem albo jestem za glupia. Nie wiem sama, ale wierzę, że kiedyś to pojmę :P

"Czy Kopernik była kobietą? - a jednak się kręci". 2017/05/20 22:59 #24

• Nauta
  • Nauta Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
Wera,przyznam,że ja kocham teorie...to moje kolejne uzależnienie. Chciałabym żebyś pokazała mi jak się tego wyzbyć,daj mi empiryczne dowody na to,że świat nie powstał w wyniku wielkiego wybuchu,ze wszystkie zasady wynikają tylko z chęci władzy.
Mam otwarty umysł,pozdrawiam Cię serdecznie @};-

"Czy Kopernik była kobietą? - a jednak się kręci". 2017/05/20 23:01 #25

• Waldek
  • Waldek Avatar
Nie będę się wypowiadał na temat Hinduizmu,ponieważ nie chcę nikogo zanudzać ani niepokoić kogokolwiek.Będę odpowiadał tylko wówczas,jeżeli ktoś o to zapyta.Powiem tylko,iż wiedza o Wszechświecie zawarta jest w Pismach Świętych Hinduistycznych,przekazywanych bezpośrednio od Boga...

"Czy Kopernik była kobietą? - a jednak się kręci". 2017/05/20 23:02 #26

• Nauta
  • Nauta Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
Waldku,czytujesz Upaniszady?

"Czy Kopernik była kobietą? - a jednak się kręci". 2017/05/20 23:05 #27

• Wera33
  • Wera33 Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
I ja Cię serdecznie pozdrawiam @};-
Na dobry początek polecam film, który jest warty obejrzenia choć z ciekawości. "Największe kłamstwo wszechczasów" Film jest na Youtube i ma trzy odcinki. Ja sama nie jestem w stanie wszystkiego napisać naraz bo czwarty raz powtarzam :P temat rzeka.

"Czy Kopernik była kobietą? - a jednak się kręci". 2017/05/20 23:06 #28

• Waldek
  • Waldek Avatar
Czytam Bhagawad-Gitę oraz Srimad Bhagavatam.

"Czy Kopernik była kobietą? - a jednak się kręci". 2017/05/20 23:09 #29

• Nauta
  • Nauta Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
Wybacz,może czegoś zapomniałam z Twoich postów ^^)
Film obejrzę w wolnym czasie,dzięki.
Życzę miłej nocy,dobranoc @};-
Za tę wiadomość podziękował(a): Wera33

"Czy Kopernik była kobietą? - a jednak się kręci". 2017/05/20 23:13 #30

• Wera33
  • Wera33 Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
Ja również uciekam. Dobrej nocy :P
Za tę wiadomość podziękował(a): Nauta

"Czy Kopernik była kobietą? - a jednak się kręci". 2017/05/21 05:56 #31

• andrzejej
  • andrzejej Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Myślę, więc jestem.
  • Otrzymane podziękowania: 8502
Zapewne człowiekowi pierwotnemu Słońce, Księżyc i gwiazdy nasuwały pytanie - co to jest? Czy to dziwne, że Słońce czczono, gdy stwierdzono, że jest ono niezbędne do rozwoju życia na Ziemi? Czy możliwe by było życie w wiecznej ciemności? :-?
Człowiek w swym rozwoju doskonalił się, poznawał otaczający świat, a wraz z rozwojem cywilizacyjnym zapuszczał się co raz dalej. Już bodaj w XVI wieku Magellan, a po nim Drake opłynęli Ziemię w kierunku zachodnim: przez Atlantyk, wzdłuż Ameryki Pd., przez cieśninę Magellana na Ocean Spokojny, Indyjski, wzdłuż Afryki po Atlantyku do Europy.
Czy ja żeglarz śródlądowy mam nie wierzyć starym wilkom morskim? Henryk Jaskuła na jachcie "Opty", wilczyca :lol: Krystyna Chojnowska-Liskiewicz na "Mazurku", Krzyś Baranowski na "Polonezie" opłynęli Ziemię, że o wcześniejszych niepolskich wyczynach nie wspomnę.
Ja kulistość Ziemi widziałem już na Śniardwach przez lunetę żeglarską gdy z pobliża Czarciej Wyspy patrzyłem w stronę Okartowa (>15 km, ok. 8Mm). Widziałem żagle od połowy masztu, a kadłubów jachtów nie.
Myślę, że Desiderata to tekst godzący nasz wszystkich w swych spojrzeniach na Wszechświat, który jest taki - jaki być powinien. Nie dość, że sugeruje mi bym nie zmieniał otoczenia, ludzi, a raczej siebie i sposób jego postrzegania, to również mi mówi:
czy Ziemia płaska, czy kulista nieistotne - jest taka jaka być powinna. ^:)^
Postscriptum:
Ludzkość ostatecznie przekonała się o tym, że Ziemia nie jest płaska dopiero w 1959 roku, kiedy pierwsze zdjęcie błękitnej bańki (choć wtedy jeszcze w kolorze prawie czarno-białym) wykonał satelita Explorer-6. Pierwszym człowiekiem, który na własne oczy potwierdził kulistość Ziemi był z kolei rosyjski astronauta Jurij Gagarin w 1961 roku.

Aż trudno uwierzyć, że po upływie półwiecza nadal są wśród nas tacy, którzy uważają, że Ziemia jest płaska. To członkowie Towarzystwa Płaskiej Ziemi, które założone zostało w dziewiętnastym wieku przez angielskiego wynalazcę Samuela Birley'a Rowbothama.

Według niego biblijne opisy należy rozumieć dosłownie, a więc Ziemia jest dyskiem otoczonym ścianą lodu. Nawet po pierwszych zdjęciach satelitarnych do stowarzyszenia należało około 3 tysięcy członków, nie tylko z Anglii i Stanów Zjednoczonych, lecz również z Indii, Iranu i Arabii Saudyjskiej.
Dziś towarzystwo ma się tak samo dobrze, jak wieki temu prowadzone od 2004 roku przez Daniela Shentona. Członkowie mają zróżnicowane wizje płaskości Ziemi. Według niektórych Ziemia jest dyskiem o skończonym obszarze, otoczonym Antarktydą.

Antarktyda posiada krawędź, z której można spaść w przestrzeń kosmiczną. Grawitacja nie istnieje, a iluzja przyciągania ziemskiego powodowana jest przez jednostajny ruch Ziemi w górę.
Jakby nie było oswoiłem się ze swoją planetą planetą w tej chwili płaską. bnggfgbfb
Pozdr. :-BD
Ostatnio zmieniany: 2017/05/21 05:59 przez andrzejej.

"Czy Kopernik była kobietą? - a jednak się kręci". 2017/05/21 07:40 #32

• Wera33
  • Wera33 Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
Ja też byłam kiedyś oswojona z kulistą planetą Ziemią i nie wyszukiwalam na siłę dowodów, że wygląda inaczej. Ale skoro zostały mi przedstawione dowody, w czystej postaci a kulistosci ziemi do tej pory nikt w stanie nie jest udowodnić to czemu mam nie zacząć myśleć inaczej. "Tylko głupcy nie zmieniają zdania" jest takie powiedzenie.
Oczywiście że było mnóstwo ludzi, którzy oplyneli ziemię dookoła ale tylko ze wschodu na zachód albo odwrotnie, jak to jest możliwe na dysku, nigdy zaś z północy na południe, ja pytam: dlaczego? Dlaczego Obama śmieje się prosto w twarz, mówiąc o płaskiej ziemi a nie otworzą nam granic, byśmy mogli sami się o tym przekonać, no właśnie my, zwykli ludzie. Z jakiej racji człowiek człowiekowi zabrania odwiedzin na najmniej znanym kontynencie jakim jest Antarktyda. Mówię tu o traktacie antarktycznym, który został podpisany w 1959 roku. Oczywiście, można tam pojechać, tylko do kilku miejsc bardzo kontrolowanych i kosztuje to kupę pieniędzy.
Andrzejej :czesc: proszę Cię, daj mi namiary na te prawdziwe zdjęcie ziemi, który zrobił satelita bo na słowo to ja Gagarinowi nie uwierzę. Widziałam, jak wypowiadali się członkowie załogi Apollo, żaden z nich nie przysiagl że był na księżycu.
Jeśli chodzi o satelity, jakie satelity? Widziałeś zdjęcia ziemi? Gdzie te satelity? Do tej pory w wielu miejscach na ziemi są problemy z połączeniem, czy byłyby gdyby satelity okraząly ziemię? Z tego co mi wiadomo wszystkie anteny sateltarne są skierowane w pozycji okolo 40 stopni, dlaczego nie ku górze?
Gratiwacja to też teoria. Dziwne i niezrozumiałe dla mnie jest to, że grawitacja przyciąga oceany do ziemi a balonik z helem sobie leci do góry. Czy nie ma to raczej związku z gestoscią?
Piszesz, że widziałeś jachty od połowy masztu, a wiesz na czym polega perspektywa? Pewnie nie bardzo bo w szkole bardzo ograniczyli nam wiedzę na ten temat.
Dla wielu ludzi kształt ziemi jest nie istotny, dla mnie istotna jest prawda. Bo tylko ona może mnie zbliżyć do Boga. A ostatnio nawet mówią, że Ziemia nie jest idealnie kulą, tylko jest splaszczona od góry i od dołu, trochę dziwne skoro na niby zdjęciach ziemi, przedstawiona jest idealna kula.
Nie można spaść z krawędzi ziemi tak samo jak nie można wylecieć w kosmos bo mamy ograniczenia zwane kopułą, w Biblii lustrem polerowanym.
Wracając jeszcze do zakrzywienia ziemi, widziałam film na Youtube, jak człowiek wysłał balon z kamerą i nieruchomym wyznacznikiem horyzontu. Nawet na ponad 30 km horyzont wciąż był tam gdzie pokazywał ten wyznacznik.
A gdyby były niepodważalne dowody, prawdziwe dowody na to, że Ziemia jest okrągła Towarzystwo Płaskiej Ziemi już dawno by znikło z powierzchni ziemi a oni wciąż funkcjonują, wciąż wyszukują więcej dowodów na plaskosc ziemi i z tego co mi wiadomo mają się świetnie.
Nie piszę w tym temacie by przekonywać innych do swoich racji, piszę o tym, by dalej szukać potwierdzenia tej teorii albo by raz na zawsze ktoś obalił tą teorię bym mogła przestać się zastanawiać i dac sobie z tym wszystkim spokój.
Za tę wiadomość podziękował(a): jurek, MISIA, andrzejej

"Czy Kopernik była kobietą? - a jednak się kręci". 2017/05/21 10:03 #33

• Waldek
  • Waldek Avatar

"Czy Kopernik była kobietą? - a jednak się kręci". 2017/05/21 15:18 #34

• krzychu62
  • krzychu62 Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Użytkownik
  • Świat to...Ty.
  • Otrzymane podziękowania: 1571
Krynico Mądrości,jestem porażony blaskiem Twego oświecenia,a ja głupi ciągle wierzę w to,że Świat to kula okrążająca gwiazdę ot ciemniak aniodiabel
Świat...to ja i TY.

"Czy Kopernik była kobietą? - a jednak się kręci". 2017/05/21 15:32 #35

• Wera33
  • Wera33 Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
No nie, ja od ciemniaków nikogo wyzywać nie będę ani sama nie czuję się jak idiotka. Może kiedyś się poczuję, jak się okaże, że Ziemia naprawdę jest taka jak mówi większość. Ale większość nie ma nic wspólnego z prawdą. Wciąż szukam odpowiedzi, pytam i opowiadam o tym co znalazłam, co zauważyłam, a to, że szala się dość znacznie przechylila w stronę, która może mnie skomprowitowac to tylko dlatego, że nikt nie potrafi udowodnić tego, o czym mówi większość. Ja nie boję się kompromitacji, boję się właśnie ciemnoty i niewiedzy, boję się nie zadawać pytań, boję się przestać szukać prawdy.
Za tę wiadomość podziękował(a): jurek