Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Cierpisz z powodu picia bliskiej Ci osoby? Tutaj możesz podzielić się swoimi problemami, troskami.

TEMAT: PRAWDZIWĄ TWARZ MĘŻCZYZNY POZNAJE SIĘ PRZY ROZWODZIE.....

Re: PRAWDZIWĄ TWARZ MĘŻCZYZNY POZNAJE SIĘ PRZY ROZWODZIE..... 2010/11/18 16:14 #106

• Norbi
  • Norbi Avatar
  • Wylogowany
  • Autor Portalu
  • Alkoholik
  • Otrzymane podziękowania: 3472
Dodzwonić się do niej to masakra :o zamknęła się dziewucha w sobie ,albo pogubiła.
Potępianie siebie za popełnione błędy jest równie złe jak potępianie innych za ich błędy.W rzeczywistości nawet siebie nie potrafimy ocenić prawidłowo.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Re: PRAWDZIWĄ TWARZ MĘŻCZYZNY POZNAJE SIĘ PRZY ROZWODZIE..... 2010/11/18 16:15 #107

• Fantomas
  • Fantomas Avatar
Norbi napisał:
Dodzwonić się do niej to masakra :o zamknęła się dziewucha w sobie ,albo pogubiła.

rozmawiałem z nia dopiero na gg....

Re: PRAWDZIWĄ TWARZ MĘŻCZYZNY POZNAJE SIĘ PRZY ROZWODZIE..... 2010/11/18 17:29 #108

• Stokrotka
  • Stokrotka Avatar
Witajcie!
No to od początku, sprawa się odbyła, z lekkim opóżnieniem, ale się odbyła. Z racji tego ze mam adwokata od niedawna i pismo zostało złożone w poniedziałek, sędzia nie wzioł go pod uwagę, więc tylko świadkowie mojego M byli brani pod uwagę.... a dokładnie jeden, bo drugi sie nie zjawił.
Świadek kłamał jak z nut, choć mówił ze powie prawdę, niestety nic z tego, ale w końcu to jego szwagier, to czego ja się spodziewałam. Ale mój syn ma za chrzestną jego córkę i to jemu pozwoliłam zabrac syna na widzenie do ojca, bo miałam do niego szacunek i zaufanie. Jak wyszłam to zatrzymałam się koło niego i powiedziałm mu że jak go bardzo szanowałam, tak teraz straciłam do niego cały szacunek i ze nie będziemy sie juz kontaktować i poszłam.
Przed sądem sie rozpłakałam bo nie wytrzymałam, mój adwokat mówi że ogulnie było bardzo dobrze, bo faktycznie było, ale niestety to nie koniec i nie ma szans żeby to się szybko skończyło....
Bardzo przykro jest słuchać takich oszczerstw na swój temat, i takich slodkich słów na temat mojego M.
Mój M upiera sie że jestem chora psychicznie i nie powinnam sie zajmować dziećmi. Chciał tez na światków dzieci postawić przed sądem, ale sędzia powiedział adwokatowi żeby się nie ośmieszał.......
Ale było i coś miłego dzisiejszego dnia, na sprawę przyjechali rodzice- ale mnie milo zaskoczyli.....
Poczułam sie pewniej i przede wszystkim poczułam że nareszcie nie jestem sama, ale mam nareszcie wsparcie...
Brat zgodził sie byc świadkiem i tata też powiedział że wolałby nie, ale jak będzie trzeba to trudno pójdzie...
W gruncie rzeczy to powinnam być zadowolona, ale perspektywa przeciągania się tego mnie przeraża... Liczyłam na spokojne święta i na wyciszenie sie i nic z tego niestety

Re: PRAWDZIWĄ TWARZ MĘŻCZYZNY POZNAJE SIĘ PRZY ROZWODZIE..... 2010/11/18 18:07 #109

• Stokrotka
  • Stokrotka Avatar
Miśka dziś jak słuchałam zeznań szwagra mojego M tez sie zastanawiałam gdzie był wtedy gdy dzwoniłam i prosiłam żeby przyjechali i cos zrobili, i zastanawiałam sie jak możn tak pieknie opowiadać o kimś jaki on pracowity, jaki dobry i jak pił to tylko okazjonalnie jeden, dwa kieliszki....
I to mówil facet który pił z nim chektolitry wódy, dlatego mój M uwielbial tam jeżdzić - bo tam zawsze było co wypić, jak mógł powiedzieć że nigdy sie nie skarżyłam i nigdy nie widział żadnej kłutni skoro u nich na podwórku w obecności jego żony dostałam w twarz i kazał mi spier...... do autobusu i do domu, a on wróci wtedy kiedy będzie chciał!!!!!
Tym bardziej ze zawsze go bardzo szanowałam, że miałam do niego zaufanie.....
ZZZZe nawet teraz jak mój M siedzi nadal sie kontaktowaliśmy, pozwalalam im zabierać do siebie syna, i starałam się żeby te kontakty były dość przyzwoite, choć to wcale nie było lekkie- i tu dziś się okazuje że nie warto byc dobrym, że nie warto się starać, bo KTO MA MIĘKKIE SERCE MUSI MIEĆ TWARDĄ D......

Re: PRAWDZIWĄ TWARZ MĘŻCZYZNY POZNAJE SIĘ PRZY ROZWODZIE..... 2010/11/18 18:22 #110

• Fantomas
  • Fantomas Avatar
i tu dziś się okazuje że nie warto byc dobrym, że nie warto się starać, bo KTO MA MIĘKKIE SERCE MUSI MIEĆ TWARDĄ D......

Aisa...jesteś rozgoryczona...rozumiem Cię ...ale co do dobroci...to powiem Ci że zawsze jest warto być dobrym człowiekiem...Jak to mówią...co kumu dasz, to do Ciebie wróci
:-) )

Re: PRAWDZIWĄ TWARZ MĘŻCZYZNY POZNAJE SIĘ PRZY ROZWODZIE..... 2010/11/18 18:50 #111

• Norbi
  • Norbi Avatar
  • Wylogowany
  • Autor Portalu
  • Alkoholik
Asia niech Ci to nie przesłania bycia dobrą :D
Potępianie siebie za popełnione błędy jest równie złe jak potępianie innych za ich błędy.W rzeczywistości nawet siebie nie potrafimy ocenić prawidłowo.

Re: PRAWDZIWĄ TWARZ MĘŻCZYZNY POZNAJE SIĘ PRZY ROZWODZIE..... 2010/11/18 19:46 #112

• Stokrotka
  • Stokrotka Avatar
To prawda, jestem rozgoryczona, i czuje złość oraz zawód, czuje że się zawiodłam na człowieku którego uważałam za dobrego! i to boli, może jak mi przejdzie to bedzie inaczej, narazie nie ma szans- muszę ochłonąć!

Re: PRAWDZIWĄ TWARZ MĘŻCZYZNY POZNAJE SIĘ PRZY ROZWODZIE..... 2010/11/19 06:28 #113

• szekla
  • szekla Avatar
Nie potrafię Asia za Tobą trafić i nie potrafię Cię zrozumieć. Wiele razy podchodziłam żeby Ci odpisać ale odkładałam, odkładałam....na później.
Cały czas nie mogę Ci współczuć bo zachowujesz się jakbyś nie wiem co zbroiła. Użalasz się bo jak M mógł tak postąpić, o Tobie powiedzieć etc....i zastanawiam się po co Ci to? Przecież rozwód nie zmieni faktu, że się zawiodłaś na mężu, na proponowanych świadkach więc użalać możesz się do końca życia.
Wiem, że samo przebywanie w Sądzie to nie przyjemna sprawa ale czasem konieczna i nie sądzę żeby z tego powodu cierpieć na bezsenność, nocne koszmary. Po Ci jest więc myślenie o bzdurach, o tym kto kogo kiedy na co i po co. Sąd wie za co Twój mąż został skazany, jest to wyrok z "R" więc na dobrą sprawę czym się martwisz? Tym, że ktoś kłamie? O naiwności ludzka, chcesz tą przyszłość do której zmierzasz spędzić na cierpieniu, rozgoryczeniu, cierpieniu.........
Zachowujesz się jakbyś miała nie byle jakie wyrzuty sumienia, jakbyś się bała. Wybacz, że zamiast wesprzeć robię coś przeciwnego ale nie mogę zrozumieć, naprawdę nie potrafię
Kiedyś potrafiłaś przyjść na Forum, wygadać się. Teraz zaglądasz raz na tydzień a czasem kilka razy na dzień. Kiedyś Ci Forum pomagało, teraz go unikasz. Czy Ty faktycznie tej pomocy chcesz? Czy to co teraz robisz nie jest Twoją winą? Czy kiedyś poczułaś tu odrzucenie? Czy może ktoś Cię uraził? Oprócz mnie bo ja często leje tę zimną wodę. Co się z Tobą dzieje?

Re: PRAWDZIWĄ TWARZ MĘŻCZYZNY POZNAJE SIĘ PRZY ROZWODZIE..... 2010/11/19 12:26 #114

• nadzieja
  • nadzieja Avatar
  • Wylogowany
  • Współuzależniona/DDA
  • Otrzymane podziękowania: 1198
Aśka nie wiem za co twój M.siedzi ale z pewnością za coś co zrobił złego.Ja wsadzilam swojego męza do więzienia na 3 m-e [do rozprawy],teraz ma zawiasy na 4 lata.Zrobiłam to po tym jak się od niego wyprowadziłam.Zrobiłam to dla własnego bezpieczeństwa.Nie wiem do czego by się posunął gdybym wtedy nie wezwała policji i nie złożyła doniesienia o przestępstwie...Uratowałam sobie tym życie!!!!!!...Ale wyrzuty sumienia były okropne.Wyłam,wyrywałam sobie włosy z głowy,tępiłam się ,gnębiłam,torturowałam.Napisałam nawet list do Sądu o łagodne potraktowanie mojego M...Najgorsze było spojrzeć matce [alko.,dda.współ.] mojego M.w oczy.Serce mi zamieralo...Nie wiedziałam jaka będzie jej reakcja.Myślałam że mnie wyrzuci,wyzwie,bałam się iść do niej.Spojrzałam jej jednak w twarz z odwagą.A ona o dziwo mnie.... zrozumiała.Nie potępiła!!!Zgodziła się ze mną.I widzialam jej ogromny ból,matczyny ból...A jednak zgodziła się ze mną,Ze tak właśnie powinno byc.Od zła należy się uwolnić,nie należy w nim tkwić,Choćby cena którą musielibyśmy zapłacić była wielka.Powodzenia Asia,trzymaj się.
Istnieją kwiaty,które kwitną nawet w zimie.

Re: PRAWDZIWĄ TWARZ MĘŻCZYZNY POZNAJE SIĘ PRZY ROZWODZIE..... 2010/11/22 08:15 #115

• Stokrotka
  • Stokrotka Avatar
dzięki Moniś trzymam się, nie mam innego wyjścia, tylko jakoś tak nie moge tego ogarnąć....
Nie wiem jak to jest, ale po tej sprawie byłam zła na szwagra, ale cóż trudno.
Wczoraj natomiast zostałam na cały dzień sama, bez dzieci, poszłam do kościoła, potem na długi spacer i próbowalam to sobie jakoś poukładać i pomogło, to nie znaczy że mnie to nie drażni, ten czas, to że to tak długo się ciągnie, ale to juz z innych względów( mieszkaniowych) ale zaczełam na to patrzec inaczej.
Przestałam analizowac każde jego słowo i każdy jego ruch i pomyślałam sobie że im bardziej ja mu pokazuje że się go boje , tym bardziej on sobie poczyna......
Wiec dobra niech mu bedzie , trudno, najwyżej moje plany mieszkaniowe będa musialy znowu poczekać kolejny rok, szkoła też .
Jak byłam jego żona nie mogłam nic zaplanować, bo z nim i jego alkoholizmem nie można było snuć planów, a ja lubie planować,... i teraz bardzo mnie drażni że coś tam sobie zaplanowałam i niestety im dłużej przeciąga się sprawa, tym bardziej moje plany sie oddalaja......

Re: PRAWDZIWĄ TWARZ MĘŻCZYZNY POZNAJE SIĘ PRZY ROZWODZIE..... 2010/11/25 07:36 #116

• bea76
  • bea76 Avatar
nie planuj Asiu. ja kiedys, dawno, dawno, dawno temu planowalam. zawsze taka bylam pragmatyczna, zaplonowana. przestalama. pojdz na spontan. tak lepiej. rozsadnie a spontanicznie. wiecej z tego frajdy jak z planow, a i mniej rozczarowania:) trzymam kciuki

Re: PRAWDZIWĄ TWARZ MĘŻCZYZNY POZNAJE SIĘ PRZY ROZWODZIE..... 2010/11/25 07:47 #117

• Norbi
  • Norbi Avatar
  • Wylogowany
  • Autor Portalu
  • Alkoholik
Dokładnie plany rozwalają nam nasze marzenia,ja wiele rzeczy planowałem ,plany zawsze wzięły w łeb i sie nakręcałem,W zeszłym roku miałem zaplanowany urlop w lecie,przepadł bo było 5 wyjazdów do chorej teściowej jeden wyjazd na pogrzeb i po urlopie i całe lato pracowałem. ;) Dzien dzisjeszy jest najważniejszy,jutro mam w planie jechac na pogrzeb do Niemiec a w sobotę do Niemiec na miting,ale wiem ,że wszystko zależy od Siły Większej,czy tam bedę czy nie.Jeżeli coś się zmieni,to nie bedę się dołował.

Re: PRAWDZIWĄ TWARZ MĘŻCZYZNY POZNAJE SIĘ PRZY ROZWODZIE..... 2010/11/25 19:49 #118

• nadzieja
  • nadzieja Avatar
  • Wylogowany
  • Współuzależniona/DDA
Asia twoja sprawa nie będzie ciągła się w nieskończoność.Adwokat nadrobi stracony czas.Ruszy wreszcie z kopyta.Do przodu by odnieść sprawiedliwe zwycięstwo.A wtedy.......kochana @};- ,spokojne sny, i-) ) wczasy,relaks,luzik :x jak chcesz i kiedy chcesz.

Re: PRAWDZIWĄ TWARZ MĘŻCZYZNY POZNAJE SIĘ PRZY ROZWODZIE..... 2010/11/25 20:49 #119

• Stokrotka
  • Stokrotka Avatar
dzięki Moniś- jesteś wielka!!!!
Mam nadzieję że adwokat to jakoś ogarnie, wiesz na ostatniej sprawie mąż mial pretensje ze syn do niego nie przyjezdza na widzenia i sędzia kazał to ustalić adwokatom między sobą. Mój pan mecenas powiedzial do adwokata mojego M na korytarzu że jak podpisze zgode na alimenty to pomyślimy o widzeniach, ale jego adwokat sie nie zgodził!!!! :ymdevil: :ymdevil: Strasznie sie wkórzyłam, nie chce płacic alimentów na dziecko, nie mam pieniędzy, ale mam jeszcze znaleźś czas i pieniądze na to żeby syna zawozić do tatusia na widzenia :ymdevil: ....
Ale mam nadzieje ze i sprawę alimentów nareszcie adwokat przyśpieszy i jakoś ogarnie i nareszcie zaczne dostawac pieniądze, bo narazie to mnie to wszystko dobija, i sama nie wiem jak ja sobie daję radę. Nie ma go juz ponad rok, ponad rok nie moge wywalczyć sobie alimentów i wszystko się przeciąga, a tu zima za pasem, i dzieci rosna i trzeba to wszystko jakoś ogarnąc i przygotować sie do zimy, i do świąt, dlatego mi po prostu nerwy puszczają.
A i nadchodzące swieta nie nastrajaja mnie optymistycznie niestety, nie wiem jak je spędze, i gdzie je spędze no cóż trzeba to jakoś przeżyć ;) Dam radę!!! Przynajmniej mam taką nadzieję!!!!

Re: PRAWDZIWĄ TWARZ MĘŻCZYZNY POZNAJE SIĘ PRZY ROZWODZIE..... 2010/11/25 21:17 #120

• nadzieja
  • nadzieja Avatar
  • Wylogowany
  • Współuzależniona/DDA
Alimenty się należą i basta tobie!!masz jeszcze ops.w razie braków.Na święta do rodziny ja też myśle o wyjeździe do ciotki-matki chrzestnej[200km]nalepie pierogów i w droge.Nie ma takiej siły która by mnie złamała.A ty też nie jesteś z tych słabych.Zaczęłaś walke to ją skończysz uwierz w siebie.Ja wierze.Jesteś silna i wytrwała. :ymapplause: :ymapplause: kibicuje ci i trzymam kciuki.

Re: PRAWDZIWĄ TWARZ MĘŻCZYZNY POZNAJE SIĘ PRZY ROZWODZIE..... 2011/02/28 16:30 #121

• Stokrotka
  • Stokrotka Avatar
Dziś piszę w tym wątku po raz ostatni, po ośmiu miesiącach ciągania się po sądach dostałam rozwód, z wyłącznej winy mojego M..... I wiecie co, myślałam ze poczuje ulgę, to znaczy w pewnym stopniu czuje, ale muszę przyznać że moja reakcja na odczytanie wyroku nawet mnie samą zaskoczyła.....Sędzia czytał wyrok, a ja słysząc że z wyłącznej winy męża nie mogłam powstrzymać łez, leciały mi po policzkach ciurkiemi nie bardzo wiem czy były to łzy szczęścia czy rozpaczy.....
Nie za bardzo też wiem co teraz czuje, ulga na pewno tak, ale też poczucie porażki i poczucie jednak mimo wszystko przegranej, nie w kwestii rozwodu, tylko w kwestii swojego życia....
No cóż dziś po raz drugi zaczynam nowe życie i nie wiem jeszcze czy to dobrze czy źle....

Re: PRAWDZIWĄ TWARZ MĘŻCZYZNY POZNAJE SIĘ PRZY ROZWODZIE..... 2011/02/28 17:51 #122

• finka
  • finka Avatar
Asiu. Zaczął się pierwszy dzień Twojego nowego życia. Też mnie były opluwał. Zrobił ze mnie w pozwie alkoholiczkę ( jestem nią oczywiście) nadal pijącą. A nie widział mnie 4 lata. Kochanków wyciągał nie wiadomo skąd. I co z tego??? Też zrobił z siebie idiotę. I mam go z głowy. Tylko mam go spłacić, należy mu się połowa mieszkania. Ale NIGDY w życiu nie będę musiała go oglądać. BEZCENNE. Psie głosy nie idą pod niebiosy. Teraz odżyjesz. Całuski. @};- ;-

Re: PRAWDZIWĄ TWARZ MĘŻCZYZNY POZNAJE SIĘ PRZY ROZWODZIE..... 2011/02/28 18:46 #123

• Norbi
  • Norbi Avatar
  • Wylogowany
  • Autor Portalu
  • Alkoholik
Aśka napisał:
.
Nie za bardzo też wiem co teraz czuje, ulga na pewno tak, ale też poczucie porażki i poczucie jednak mimo wszystko przegranej, nie w kwestii rozwodu, tylko w kwestii swojego życia....
No cóż dziś po raz drugi zaczynam nowe życie i nie wiem jeszcze czy to dobrze czy źle....

Asia jak Cię walnę :D to zatrybisz od razu,masz to o co walczyłaś tyle czasu a teraz widzisz katastrofę-nie nadążam za Tobą,zaczynasz nowe życie,zostaw GG,Faceboek a przyjdż do nas. ;)

Re: PRAWDZIWĄ TWARZ MĘŻCZYZNY POZNAJE SIĘ PRZY ROZWODZIE..... 2011/02/28 18:49 #124

• matiwaldi
  • matiwaldi Avatar
Norbi napisał:
,zostaw GG,Faceboek a przyjdż do nas
no właśnie !!!!! chyba ,że masz kogoś tam....???? :oops:

Re: PRAWDZIWĄ TWARZ MĘŻCZYZNY POZNAJE SIĘ PRZY ROZWODZIE..... 2011/02/28 20:15 #125

• nadzieja
  • nadzieja Avatar
  • Wylogowany
  • Współuzależniona/DDA
Aśka nigdy nie jest za późno by mieć spokój w domu,w myślach,w sercu,w uczuciach....Wyszłaś z chaosu,bólu,zła,cierpienia.Sama dokonałaś tych rzeczy ,bardzo trudnych.Jesteś silna i mądra.
I Jesteś wspaniała bo walczyłaś o swoją godnośc i nowe życie dla siebie i dzieci. :ymapplause: :ymapplause: :ymapplause:
W końcu odzyskałaś wolnośc,niezależność.Możesz wziąść każdy dzień i ułożyć go sobie jak chcesz,nikt cijuż nie powie jak masz się czuć i co myśleć.Dbaj o siebie a każdy promyk słońca niech rozpala w tobie radość i szczęście.Jesteś przecież panią swojego losu.
Różą która może w końcu rozkwitnąć. :x

Re: PRAWDZIWĄ TWARZ MĘŻCZYZNY POZNAJE SIĘ PRZY ROZWODZIE..... 2011/02/28 20:28 #126

• cytryna
  • cytryna Avatar
Asiuniu, każdy koniec jest jednocześnie poczatkiem... Poczatkiem może niełatwej jednak TWOJEJ drogi, drogi, która pokierujesz sama! Teraz masz wpływ na to kim będziesz, możesz urodzić się na nowo. I BYĆ!!!!

Re: PRAWDZIWĄ TWARZ MĘŻCZYZNY POZNAJE SIĘ PRZY ROZWODZIE..... 2011/03/03 19:34 #127

• Stokrotka
  • Stokrotka Avatar
powiem Wam tak, ochłonełam i cieszę sie tym swoim NOWYM ŻYCIEM!!!!
Norbi nie musisz nie walić, ja po prostu nie dowierzam że to już koniec- i czekam na jego odwołanie...bo to zbyt piękne żeby było prawdziwe....
Ale cieszę sie, boje sie ciągu dalszego, bo jeszcze została działka- ale to już inna bajka, choć mam nadzieje że moje zycie nareszcie będzie trochę lepsze, a z czasem jakoś sie z tego otrząsne i dam rade to wszystko ogarnąć.
Co do fejsbuka i gg to zapomniałam juz że coś takiego istnieje, poprostu wracam skonana z pracy i normalnie nie mam sił. jak idę na 12 to mam w domu sprzątanie , jak wracam po 16 to zawsze coś tam sie znajdzie, dziś z młodszym synem musiałam iść do fryzjera, potem al-anonki i własnie ułorzyłam dzieci spać, a sama tez ledwie patrze na oczy.....
Aha i Mati mam Tylko was :ymhug: :ymhug: :ymhug: :ymhug: :ymhug: .......

Re: PRAWDZIWĄ TWARZ MĘŻCZYZNY POZNAJE SIĘ PRZY ROZWODZIE..... 2011/03/03 19:37 #128

• Sylwka
  • Sylwka Avatar
Fajnie że jesteś Asiu :muza: :-* *

Re: PRAWDZIWĄ TWARZ MĘŻCZYZNY POZNAJE SIĘ PRZY ROZWODZIE..... 2011/03/03 19:52 #129

• szekla
  • szekla Avatar
Nie wiem czy mnie wzrok nie myli ale.....
Chyba wreszcie widzę Asię :czesc: :ymapplause:

Re: PRAWDZIWĄ TWARZ MĘŻCZYZNY POZNAJE SIĘ PRZY ROZWODZIE..... 2011/03/03 20:38 #130

• Stokrotka
  • Stokrotka Avatar
Nie myli Cię Emilko, nie myli!!!! ;)

Re: PRAWDZIWĄ TWARZ MĘŻCZYZNY POZNAJE SIĘ PRZY ROZWODZIE..... 2011/03/03 20:42 #131

• Norbi
  • Norbi Avatar
  • Wylogowany
  • Autor Portalu
  • Alkoholik
Droga do domu zawsze jest otwarta,myślę ,że Asia to pojęła i dlatego cieszę się ,że jesteś Asiu :czesc: :D

Re: PRAWDZIWĄ TWARZ MĘŻCZYZNY POZNAJE SIĘ PRZY ROZWODZIE..... 2011/03/06 16:30 #132

• Stokrotka
  • Stokrotka Avatar
Ja też się cieszę że wy się cieszycie :lol: :lol: :lol: :lol:

Re: PRAWDZIWĄ TWARZ MĘŻCZYZNY POZNAJE SIĘ PRZY ROZWODZIE..... 2011/03/06 16:39 #133

• matiwaldi
  • matiwaldi Avatar
Aśka napisał:
Ja też się cieszę że wy się cieszycie
lubię Cię taką czytać........uśmiechnięta,pełna nadziei,milusia .........

Re: PRAWDZIWĄ TWARZ MĘŻCZYZNY POZNAJE SIĘ PRZY ROZWODZIE..... 2011/03/06 16:42 #134

• Stokrotka
  • Stokrotka Avatar
Dzięki Mati- ja tez Cię lubie ;)