wielkanoc2019

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Cierpisz z powodu picia bliskiej Ci osoby? Tutaj możesz podzielić się swoimi problemami, troskami.

TEMAT: Wesele, urodziny, festiwale

Wesele, urodziny, festiwale 2019/04/06 10:32 #1

• J1234
  • J1234 Avatar
  • Wylogowany
  • Nowicjusz
Cześć, tu Janusz. Jestem nowy na forum. Mam pytanie odnośnie życia towarzyskiego osoby trzeźwej od roku.

W sierpniu mamy wesele kuzyna, a wcześniej chcielibyśmy jechać na festiwal muzyczny. Będzie sporo alkoholu.

M9ja żona od 8 miesięcy nie pije, chodzi na mitingi. Coraz więcej rozumie. Żal po stracie też mija. Unika obecności w miejscach gdzie jest alkohol.

W maju jedzie na terapię 6 tygodni. Czy obecność w takich miejscach, gdzie jest dużo alkoholu jej zaszkodzi?

Zawsze chciała jechać na taki festiwal i lubi wesela. Smutno jej, że z powodu choroby może tego nie zobaczyć.

Pozdrawiam, Janek
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Wesele, urodziny, festiwale 2019/04/06 11:51 #2

• Zakapior
  • Zakapior Avatar
  • Stały Użytkownik
  • Otrzymane podziękowania: 2062
Cześć :czesc: jestem Marcin alkoholik. Nie jestem Twoją żoną więc ciężko mi powiedzieć czy sytuacje, gdzie jest alkohol mogą jej zaszkodzić. Mnie nie szkodzą, ale wiem jak to jest na początku drogi. Lepiej uważać.

Wesele, urodziny, festiwale 2019/04/06 12:08 #3

• szekla
  • szekla Avatar
  • Wylogowany
  • Współtwórca Portalu
  • Otrzymane podziękowania: 21323
Cześć Janusz :czesc:
Prawdopodobnie wszystko jest w Naszych głowach. Nie mniej ja nie czuję silna i ograniczyłabym się tylko do uroczystości zaślubin.
Mnie po prostu obecność alkoholu, tym bardziej pijących przeszkadza. Odbijało mi się to po prostu czkawką i średnio co półtora roku zapijałam.
Skoro żona będzie na terapii, sądząc po jej terminie 6 tyg. to stacjonarnej, niech omówi ten temat z grupą i terapeutami.
Nie chodzę na wiele imprez typu koncerty czy tym podobne, ale jeśli już jestem to alkoholu i pijanych po prostu nie widzę. Nie wiem jak mi się to udaje ale tak jest.

Domyślam się, że piszesz tu jako Współuzależniony. Przenoszę więc Twój wątek do odpowiedniego Działu.
Słowo raz wypuszczone nigdy nie powróci.

Emilka Alkoholiczka
Za tę wiadomość podziękował(a): darek70

Wesele, urodziny, festiwale 2019/04/06 18:15 #4

• Gandalf
  • Gandalf Avatar
  • Wylogowany
  • Super Gaduła
  • Otrzymane podziękowania: 353
Siemka Janusz :czesc: Gandalf jestem alkoholikiem osobiście unikam imprez na których leje sie wódka piszesz że małżonka lubi wesela nie chcę niczego sugerować ale czy pomyślałaś dlaczego?
Za tę wiadomość podziękował(a): Teano, darek70