Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Cierpisz z powodu picia bliskiej Ci osoby? Tutaj możesz podzielić się swoimi problemami, troskami.

• Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Odeszłam...łamię się...

Odeszłam...łamię się... 2018/10/09 13:35 #1

• lolola555
  • lolola555 Avatar
  • Wylogowany
  • Nowicjusz
  • Otrzymane podziękowania: 18
Ciesze się że znalazłam to forum, bo sama już nie daję rady.
Byliśmy razem bardzo niedługo , bo kilka miesięcy, ale zdążyłam go pokochać w tym czasie i on jak mówił bardzo pokochał mnie. Uważał mnie za kobietę swojego życia.
Niestety im dalej w las tym było gorzej. Okazało się że on sporo pije. Codziennie. Co najmniej kilka piw. Na dzień dobry, w przerwie pracy, po pracy, plus imprezy na których dodatkowo zażywa narkotyki.
Rozmawiałam z nim o tym nie raz,że robi krzywdę sobie i rani tym mnie. Obiecywał, mówił, spoko, przestanę a potem było tylko gorzej.Wiem,że nie panuje nad tym, bo wiele razy opowiadał mi że od jutra nie pije i się bierze za siebie, za jakiś sport, książki a jeszcze tego samego dnia wracał nad ranem po piciu. Nie mieszkamy razem, ale były takie plany, z których nic nie wyszło, były tylko obietnice. Stał się tez dla mnie bardzo niemiły, zaczął traktować z góry, chciała sobie podporządkować, manipulował, wściekł się często i miał wybuchy gniewu. Oskarżał mnie też o to,że go nie kocham, nie troszczę się o niego. Nigdy tego nie mogłam zrozumieć, bo serducho miałam na dłoni.
Ostatnio spędziliśmy kilka dni razem podczas których nastąpiła kumulacja wszystkich jego zachowań plus picie. Bardzo mnie to bolało, bo mówił że kocha a traktował jak największego wroga.
Bardzo tego nie chciałam, ale po tygodniu od tych paru dni kiedy pobyłam sama i sobie wszystko przemyślałam zdecydowałam że muszę odejść, bo nie mogę pozwolić sobie na takie traktowanie i na kolejne obietnice bez pokrycia. Napisałam mu wszystko jak się czułam,że nie akceptuje jego picia. Przeprosił, powiedział, że mam rację, ale że kocha. Odpowiedziałam że mimo to koniec z nami. Od paru dni nie mamy kontaktu. Nie wiem co u niego. Boje się ze to wszystko źle zniósł. A może boje się bardziej tego że ma to gdzieś i się świetnie bawi na kolejne imprezie. Zaczynam się łamać, mam ochotę do niego zadzwonić i zapytać czy wszystko u niego ok, chciałabym by był a może chciałabym tylko mojego wyobrażenia o nas, bo przecież nie byłam z nim szczęśliwa. Może strach przed samotnością wygrywa. Pomóżcie :(
Ostatnio zmieniany: 2018/10/09 13:47 przez lolola555.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): sylwia1975, jerzak, Waldek, Jaskolka, 57laku, Kingarocznik94, Lula, Katarzynka77

Odeszłam...łamię się... 2018/10/09 14:34 #2

• szekla
  • szekla Avatar
  • Wylogowany
  • Współtwórca Portalu
  • Otrzymane podziękowania: 20769
Witaj :czesc:
Bardzo dużo słusznych przemyśleń. Dokąd Cie one doprowadzą? Nie wiem.
Poszukaj odpowiedzi w sobie, bo tak naprawdę to nie chcesz by w Twojej Rodzinie były pijane awantury, agresja, wyzwiska, brak zaufania, stabilności.
Samotnośc nie trwa wiecznie. Jest to też dobry czas na analizę tego co tak naprawdę w życiu oczekujesz, jak chciałabyś żyć. I jeśli to nie będzie bajkowe marzenie to niech stanowi cel w Twoim życiu, do którego warto dążyć.
%%- na szczęscie. @};- na otarcie łez
Słowo raz wypuszczone nigdy nie powróci.

Emilka Alkoholiczka
Za tę wiadomość podziękował(a): sylwia1975, lolola555

Odeszłam...łamię się... 2018/10/09 14:37 #3

• Margaretka
  • Margaretka Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 187
Nie pozwól emocjom górować nad rozumem, on doskonale wie że robi źle tym bardziej że go prosiłaś by tak nie robił, nie zmieniaj swojego postanowienia bo ono jest słuszne, Gosia Alkoholiczka.
Nie ma nic łatwiejszego jak kogoś osądzić, i nic trudniejszego jak kogoś zrozumieć...
Za tę wiadomość podziękował(a): Agata0403, mountainman, lolola555

Odeszłam...łamię się... 2018/10/09 14:50 #4

• lolola555
  • lolola555 Avatar
  • Wylogowany
  • Nowicjusz
Dziękuję Wam bardzo za słowa otuchy.Na dzień dzisiejszy jestem w takim stanie, że marzę o tym aby napisał mi,że pójdzie na terapię i zrobi wszystko żeby mnie odzyskać. Wiem, że to źle że tak myślę, że tego pragnę, ale tak teraz mam. Co chwile próbuje sobie przypominać jak do mnie mówił, jak mnie traktował (mam wrażenie że stał się niefajny dla mnie kiedy zaczęłam dostrzegać jego picie i zaczęłam wspominać ze mi się to nie podoba), jak się za niego wstydziłam kiedy szłam z nim pijanym po ulicy. Na chwilę pomaga,a le tęsknie bardzo za tymi dobrymi momentami które były kiedyś zanim się stało. Od paru dni nie mam siły na nic, na pracę , na jedzenie. Czuję się tak jakby to on zerwał. Chyba nie byłam na to gotowa :(
Ostatnio zmieniany: 2018/10/09 14:53 przez lolola555.

Odeszłam...łamię się... 2018/10/09 15:20 #5

• Magda
  • Magda Avatar
  • Stały Użytkownik
  • Otrzymane podziękowania: 1893
Za tę wiadomość podziękował(a): lolola555

Odeszłam...łamię się... 2018/10/09 15:40 #6

• andrzejej
  • andrzejej Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Myślę, więc jestem.
  • Otrzymane podziękowania: 9323
witaj lolola :czesc: @};- do bardzo zdrowych wniosków doszłaś bedąc te parę dni sama. Trzymaj się tego bez cienia wątpliwości, że uniknęłaś jeszcze większych rozczarowań, nieprzyjemności, upokorzeń i oskarżeń czy przykrej dla Ciebie oceny. Zawsze się zastanawiałem co ciągnie takie kobiety w takie chore związki? Dzisiaj wiem - ich niska samoocena i chęć pomagania partnerowi, by poczuć się lepszą, wartościową osobą. Szukanie akceptacji u pijącego alkoholika = pomaganie w piciu. Jestem alkoholikiem. :-BD
Za tę wiadomość podziękował(a): Kingarocznik94, Agata0403, Margaretka, lolola555

Odeszłam...łamię się... 2018/10/09 16:38 #7

• Magda1981r
  • Magda1981r Avatar
  • Wylogowany
  • Super Gaduła
  • Otrzymane podziękowania: 266
Witaj Lolola... Bardzo dobre kroki podjełaś. I trzymaj się tego... Wyjdź gdzieś żebyś jak najmniej rozmyslała... Walcz o każdy dzień żeby się nie złamać... Czytaj nasze historie... Zobacz jak nam też na początku było ciężko.. Jak walczyłyśmy o każdy dzień żeby trzymać się tych naszych decyzji. To strasznie trudne na początku... Ale walcz o każdy dzień z czasem będzie łatwiej. Przecież zasługujesz na szacunek a nie żeby facet źle cię traktował. Idź po pomoc do psychloga. Nie bez powodu znosilas takie jego traktowanie... Nie bez powodu mimo że było Ci z nim źle to cię ciągnie do takiej relacji bo znajdujesz w niej jakieś namiastkę czegoś dobrego...Pomysl czy chcesz takiego związku.. Takiego traktowania... Gdzie w tym miłość szacunek.?.czy.mozesz na niego liczyć..? Czy ta namiastka wystarcza ci żeby być szczęśliwą? Czy tak wygląda związek? Trwaj w swojej decyzji.. Bądź dzielna i bądź tu z nami.

Odeszłam...łamię się... 2018/10/09 17:05 #8

• Sandra
  • Sandra Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
  • Otrzymane podziękowania: 74
Ja codziennie walczę żeby się nie złamać... Wiem coś o tym... Trzymaj sie

Odeszłam...łamię się... 2018/10/09 17:16 #9

• lolola555
  • lolola555 Avatar
  • Wylogowany
  • Nowicjusz
Dziękuję! Dajecie mi dużo siły. Tym bardziej że dostałam właśnie wiadro pomyj na głowę :( Zapytałam co u niego bo się martwiłam że się nie odzywa odkąd mu powiedziałam że to ostateczne.Wiem,że może źle zrobiłam odzywając się dziś do niego ale zwyczajnie po ludzku się martwiłam, w końcu to ktoś kogo pokochałam. I mi się dostało,że ja to wszystko przekreśliłam, że nie dałam szansy na naszą miłość :( A przecież tyle razy mówiłam mu o tym że nie chcę żeby pił a było tylko gorzej:( Miałam tak czekać niewiadomo ile? :( Tak mi źle. Chciałam mieć z nim chociaż dobry kontakt a on nie chce żebym się odzywała :( Mam straszny mętlik w głowie. Zawsze potrafił mną manipulować. Myslałam,że chcociaż rozstaniemy się jakoś jak ludzie.A on mi poczucie winy dał na koniec :(

Jutro idę do kina, pojutrze widzę się z przyjacielem. Staram się organizować czas aby być obok ludzi jak najwięcej. O terapii tez myślę bo ostatnio coraz słabsza psychicznie jestem. Dziękuję jeszcze raz!!!!
Ostatnio zmieniany: 2018/10/09 17:19 przez lolola555.
Za tę wiadomość podziękował(a): sylwia1975, Namika, Margaretka

Odeszłam...łamię się... 2018/10/09 17:58 #10

• Waldek
  • Waldek Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Otrzymane podziękowania: 4473
Witaj na forum :czesc: Bardzo dobrze,że Jesteś z nami,to bardzo dobre forum-Kopalnia Wiedzy i Doświadczeń.Życzę Ci Powodzenia i Konsekwencji w Działaniu @};-
Jestem Waldek alkoholik.
"Co mi dasz najnowszy dniu,
śmiechu garść czy krople łez?
Jedno wiem,że jestem tu,
miejsce me na Ziemi jest...

Chcę kochać co da mi los,gdzie każe iść,
wybiegać ludziom na wprost i śmiało żyć..."

Odeszłam...łamię się... 2018/10/09 18:08 #11

• Moni74
  • Moni74 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • e*g*a*l*
  • Otrzymane podziękowania: 14840
No i bardzo dobrze zrobiłaś, masz tylko jedno życie i realne spojrzenie na sytuację, okulary zdjęte, jasność sytuacji ^^)
Oj tam, gadanie czynnego alkoholika, on chciałby alkohol i jednocześnie Ciebie, taka wygoda mu się zamarzyła.
Nie dać sobie wmówić poczucia winy, on mógł zdecydować inaczej, nie chciał, a Ty nie zamierzasz tej sytuacji akceptować. Na teraz to może zero kontaktu, bo znowu wmawianie, manipulowanie, może kontaktu w przyszłości sama nie będziesz chcieć miała.
Jestem Monika alkoholiczka.
Nie próbuj przeskakiwać schodów, kto ma długą drogę przed sobą...nie biegnie - Paula Modersohn-Becker (,,,) nie nauki...czujesz, że to nie tak - Przyjaciel %%-
Za tę wiadomość podziękował(a): sylwia1975, lolola555

Odeszłam...łamię się... 2018/10/09 18:17 #12

• sylwia1975
  • sylwia1975 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 1523
Witaj Milosc jest slepa moj drogi,bo JEST,badz ze soba szczera czy ty widzisz przyszlosc z tym czlowiekiem,czy ty go zmienisz czarodziejska rozszczka,ja wychodzac 24 lata temu jestem 3 rozwodka,nie mnialam pjecia ze moj maz tez alkoholik,a u bum :shock: :shock: jestem kupe czasu dalej ,dwojke dzieci zywych bogatsza,glupie ale ciesz sie ze teraz go zostawilas,kontakty odradzam skoro wbija cie w poczucie winny,tak robi pan stalker u mnie ten czlowiek z przrwami grasuje po okolicach juz 29 lat,albo Ja zwariowalam.takze oderwij emocje ustal sobie zdrowe granice,i daj czasowi czas. kwiaaatek kwiaaatek kwiaaatek

Odeszłam...łamię się... 2018/10/09 21:15 #13

• andrzejej
  • andrzejej Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Myślę, więc jestem.
lolola555 napisał:
... dostałam właśnie wiadro pomyj na głowę ...
... zwyczajnie po ludzku się martwiłam, ...
Chciałam mieć z nim chociaż dobry kontakt a on nie chce żebym się odzywała Mam straszny mętlik w głowie.
A on mi poczucie winy dał na koniec
lolola @};- sytuacja jest na dzisiaj jasna, Twój wybranek chce pić i Ty mu w tym przeszkadzasz. Dla niego jesteś niedobrą kobietą, bo czepiasz się jego picia. Odbierasz mu komfort picia.
Zacznij moja droga coś robić w realu ze swoim współuzależnieniem, bo czuję, że jedno jego dobre słowo, a pobiegniesz wspierać biedaka. Nie tędy droga.
Znowu doznasz zawodu i odrzucenia.
Wybierz się na miting Wspólnoty Al-anon, by dowiedzieć się z doświadczeń innych - jak postępować wobec alkoholika:

al-anon.org.pl/spotkaniamityngi/

Klikasz na mapie Polski swój REGION i potem na link z prawej. Otworzy się nowa karta z wykazem miejscowości, w których są mitingi dla Ciebie. :-BD
Ruszaj po pomoc dla siebie, starczy tego kręcenia się w kółko, gdybania - a może? Dość poczucia winy. Zadbaj o siebie, poczuj swoją wartość, dokop się do niej - dziewczyny z Al-anon Cię wesprą. Zasługujesz i na pewno spotkasz lepszego faceta w życiu, tylko naucz się tego wyboru z pozycji siebie - kobiety mającej o sobie lepsze zdanie, ceniącej swoją wartość. :-BD

Odeszłam...łamię się... 2018/10/10 05:20 #14

• Soja
  • Soja Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
  • Otrzymane podziękowania: 70
Nie łam się, trzymaj się, bo podjęłaś najlepszą decyzję,by ratować siebie. Teraz najważniejsze dla Ciebie skupić się na sobie. To, że na partnera wybrałaś alkoholika to nie przypadek. Warto zapamiętać, że alkoholik(lub ktoś z innym nałogiem) i współuzależniona przyciągają się jak 2 magnesy. Sama widzisz Ty z sercem na ręku, a on to podeptał. Wkurzył się, bo jak już wiesz, odebrałaś mu komfort picia, odkryłaś jego karty i przestałaś być dobrym gruntem pod picie. Zamiast myśleć o nim,to możesz posłuchać np. audiobooka na youtube "Alkoholik.Instrukcja obsługi". Jeśli teraz nie zajmiesz się sobą, nie dotrzesz do wewnątrza siebie czemu "potrzebujesz" na co dzień mieć jazdę bez trzymanki-to następny partner też taki będzie-tak myślę.
Za tę wiadomość podziękował(a): andrzejej, Babeczka, Margaretka, lolola555

Odeszłam...łamię się... 2018/10/10 06:51 #15

• Katarzynka77
  • Katarzynka77 Avatar
  • Super Gaduła
  • Otrzymane podziękowania: 2139
Witam Lolola :czesc: ciesze się że z nami jesteś.To była bardzo słuszna decyzja.Najlepsza z możliwych.Teraz zadbaj o siebie.Znajdz pozytywy tej sytułacji..dobrze że to tylko pare miesięcy.Pozdrawiam Katarzynka @};-

Odeszłam...łamię się... 2018/10/10 17:40 #16

• lolola555
  • lolola555 Avatar
  • Wylogowany
  • Nowicjusz
Rozmawiałam z nim. On chce być razem.Twierdzi,że kocha.Powiedziałam że zna moje "warunki".Że jego picie i sposób w jaki mnie ostatnio traktował nie wchodzą w grę i, że na tą chwile możemy być tylko znajomymi. Widzę, że się stara, ale wiem że już parę razy obiecywał coś. Będę trzymała ten dystans bo inaczej już nawet nie potrafię. Coś się wypaliło.Musiałby zmienić się o 180 stopni abym mogła coś poczuć na nowo. a jednocześnie boję się definitywnie z nim skończyć. Staram się być twarda ale dopadają mnie chwile samotności i wtedy wyobrażam nas sobie szczęśliwych. Czy zdarza się że ktoś się zmienia i wszystko się udaje? :(

Odeszłam...łamię się... 2018/10/10 18:52 #17

• szekla
  • szekla Avatar
  • Wylogowany
  • Współtwórca Portalu
  • Otrzymane podziękowania: 20769
Zdarza się. Ale nie z dnia na dzień, z tygodnia na tydzień. Czasem potrzeba lat żeby dostrzec efekty.
Zdarza się też, że płomień miłości, chęci bycia razem gaśnie tak szybko jak się zapalił.
To zmęczenie takim życiem, czas na odpoczynek.
Słowo raz wypuszczone nigdy nie powróci.

Emilka Alkoholiczka

Odeszłam...łamię się... 2018/10/11 10:48 #18

• andrzejej
  • andrzejej Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Myślę, więc jestem.
lolola555 napisał:
Staram się być twarda ale dopadają mnie chwile samotności i wtedy wyobrażam nas sobie szczęśliwych. Czy zdarza się że ktoś się zmienia i wszystko się udaje? :(
lolola @};- czy widzisz różnicę między Twoimi tworami wyobraźni a RZECZYWISTOŚCIĄ ???
A czy zdarza się by ktoś coś zmienił nie zmieniając myślenia i dotychczasowych metod działania ???
Tkwisz w "starym układzie" myślowym osoby współuzależnionej, tak jak on w swym starym pijanym schemacie.
I oboje liczycie na zmiany, a tak się nie da.
Ty bierzesz się za siebie, a jego działaniom możesz się przyglądać z dystansu. Póki Twój facet nie czyni nic, znaczy to, że chciałby mieć was obie - Ciebie i flachę. :-BD

Odeszłam...łamię się... 2018/10/13 16:12 #19

• lolola555
  • lolola555 Avatar
  • Wylogowany
  • Nowicjusz
Tak bardzo mi dziś źle :( Rozmawiałam z nim. Powiedziałam, że nie jestem w stanie czuć się z nim szczęśliwa bo pije. Powiedział ze to jego sposób na odreagowanie stresów itp. i jeśli tego nie akceptuje to powinnam poszukać kogoś innego. Więc zostałam znowu odrzucona. Przegrałam z piciem i ćpaniem, bo to tez mu się zdarza. To jego życie i jego wybory. Już o to nie walczę :( Oddam mu wolność. Wiem,że kolejne dni to będzie coś strasznego dla mnie, bo mam lęk przed samotnością. Dobrze że Wy tu jesteście. Dziękuje ,że mogę być wysłuchana.
Ostatnio zmieniany: 2018/10/13 16:15 przez lolola555.
Za tę wiadomość podziękował(a): jurek, andrzejej, Katarzynka77, Margaretka, Sandra

Odeszłam...łamię się... 2018/10/13 16:19 #20

• Sandra
  • Sandra Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
Uciekaj za wczasu... Czym się ztrulas tym się lecz... Oszczędź sobie tego wszystkiego...ale jeśli wybierzesz inaczej to pisz będzie Ci lżej... Sandra wspoluzaleznionych...

Odeszłam...łamię się... 2018/10/13 16:33 #21

• Moni74
  • Moni74 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • e*g*a*l*
  • Otrzymane podziękowania: 14840
Nie przegrałaś, nie myśl w ten sposób. On taki ma sposób na życie, Ty inaczej żyć chcesz, nie pasuje, kompromisu nie będzie. No i ok, postawił jasno sytuację, pierwszy okres będzie nielekki, jednak czas tutaj pomoże i kiedyś spojrzysz z innej perspektywy, jesteś bogatsza o doświadczenie życiowe. Nie przesuwasz swoich wartości, zasad, w imię uczucia, przyszłości wspólnej brak. Potrzeba się z tą sytuacją pogodzić, w sumie i tak się rozstałaś, gdzieś pewnie nadzieja była, że może jednak... już nie ma co się łudzić. Kiedyś będzie inaczej, o sobie myśleć i o siebie dbać, małe przyjemności sprawiać, być panią własnego życia, nie uzależniać od innych osób,ich humorów, nastrojów.
Nie próbuj przeskakiwać schodów, kto ma długą drogę przed sobą...nie biegnie - Paula Modersohn-Becker (,,,) nie nauki...czujesz, że to nie tak - Przyjaciel %%-
Za tę wiadomość podziękował(a): andrzejej, Kingarocznik94, Katarzynka77, lolola555

Odeszłam...łamię się... 2018/10/13 16:44 #22

• lolola555
  • lolola555 Avatar
  • Wylogowany
  • Nowicjusz
Dziękuje Moni74. Uśmiechnęłam się czytając Twój post. Zabrzmiałaś jak mistrz Yoda :) Boję się tylko, że on wróci jak bumerang, znów naobiecuje. Już wole postawienie sprawy jasno. Nie przestane pić i nara. Niech mi pozwoli odejść, bom sama za słaba jeszcze na to :(

Odeszłam...łamię się... 2018/10/13 20:01 #23

• Katarzynka77
  • Katarzynka77 Avatar
  • Super Gaduła
Lolola i właśnie teraz o to chodzi.To będzie dla Ciebie ciężki czas,początek będzie w miare ok bo będziesz miała swoje postanowienia i będzie trzymała Cie złość do partnera że Cie odrzucił.Przyjdzie taki dzień że zanim zatęsknisz bo jesteś mocno współuzależniona od niego.Dlatego już teraz powinnaś poszukać terapi dla siebie.Kiedy przyjdzie ten dzień to musisz być gotowa.Wiesz że On może różnie przekonywać Cie do siebie..że przestanie pić jak wrócisz..że już zrozumiał wszystko..że jesteś jedyną kobietą jego życia..itd..ale l-) pózniej karta może sie odwrócić troszke jak nie będziesz reagować.Możesz usłyszeć...że przez Ciebie pije ...że dobrze że Cie zostawił...że ma inna lepszą..Takie tam pierdoły...pamiętaj że to kłamstwa.Zapamiętaj też że pierwszą rzeczą którą powinien zrobić to zacząć sie leczyć .Jesteś młodziutka całe życie przed Tobą.Nie marnuj go dla kogoś kto nie potrafi poświęcić ci ani chwili.Dbaj o siebie przede wszystkim emocjonalnie :ymhug: i czytaj czytaj tu na forum.Czytaj historie kobiet które znalazły sie w podobnej sytułacji.Poznasz odpowiedz jak sobie z tym poradziły. @};-

Odeszłam...łamię się... 2018/10/17 17:04 #24

• lolola555
  • lolola555 Avatar
  • Wylogowany
  • Nowicjusz
porozmawialiśmy sobie od serca. powiedziałam mu o wszystkim: jak się czuje kiedy on pije, ze picie zabiera mi go, że czuję się wtedy bardzo samotna i odrzucona, ale że głównie chciałabym aby nie pił dla siebie,żeby rozwiązał swoje problemy w inny sposób. on też powiedział dlaczego pije. napisał mi,że chce przestać. Wierzę bardzo w to,że mu się uda, a przede wszystkim że uda mu się rozwiązać wszystkie problemy które powodują że pije. wiem,że go kocham ,ale czas pokaże czy będziemy razem.
Za tę wiadomość podziękował(a): Sandra

Odeszłam...łamię się... 2018/10/17 17:40 #25

• Sandra
  • Sandra Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
Pamiętaj z własnego doświadczenia wiem trzeba być wsparciem dla takiej osoby ale jednocześnie jasno określić warunki tej próby związku i trzymać się tego... Ja też kiedyś próbowałam ale niestety, nam się nie udało ale za Was trzymam kciuki...wiesz jazdy zasługuje na tą 1szanse...

Odeszłam...łamię się... 2018/10/17 17:46 #26

• lolola555
  • lolola555 Avatar
  • Wylogowany
  • Nowicjusz
Dziękuję Sandro!

Odeszłam...łamię się... 2018/10/17 17:55 #27

• Sandra
  • Sandra Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
Nie masz za co... Napisałam Ci prawdę tylko u nas się nie udalo ale znam ludzi którym się też udało... Walczcie a macie dzieciaki?

Odeszłam...łamię się... 2018/10/17 21:09 #28

• lolola555
  • lolola555 Avatar
  • Wylogowany
  • Nowicjusz
Nie.Nie mamy dzieci.

Odeszłam...łamię się... 2018/10/17 21:19 #29

• Sandra
  • Sandra Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
To będzie łatwiej Tobie to przejść... Bo mając dziecko szybciej rezygnujesz... Ja przestałam walczyć dla Córki... I to była dobra moja decyzja... Bo zniszczyłabym Córkę...

Odeszłam...łamię się... 2018/10/17 21:51 #30

• lolola555
  • lolola555 Avatar
  • Wylogowany
  • Nowicjusz
Najbardziej boli mnie to, że on na moje uwagi o piciu sam mówi, że chce przestać pić a potem wścieka się na mnie chyba za to,że tego nie akceptuje. Mimo,że mu mówię że on nic nie musi tylko niech mi nic nie obiecuje i będzie ze mną szczery i da mi odejść i niech poszuka kogoś komu to nie będzie przeszkadzało.To on nie,że kocha, że chce przestać. A potem jest tak że zadzwonić do niego spokojnie nie mogę bo zaraz ma pretensje że go kontroluję i takie tam, mimo że dzwonie po prostu go usłyszeć:(

Odeszłam...łamię się... 2018/10/18 10:07 #31

• lolola555
  • lolola555 Avatar
  • Wylogowany
  • Nowicjusz
A dzisiaj mam jakieś wyrzuty sumienia i poczucie winy, że oczekuje od niego, że się zmieni dla mnie. Nie radzę sobie już z tym wszystkim :(((

Odeszłam...łamię się... 2018/10/18 11:12 #32

• Katarzynka77
  • Katarzynka77 Avatar
  • Super Gaduła
Lolola jak czytam niektóre Twoje posty to jakbym czytała relacja Ja i mój syn.Jesteś młodą kobietą nie niszcz tego życia i zdrowia.Moj syn chyba z 50 razy obiecywał że sie już zmieni..że przestanie pić..że rozumie wszystko..że musi zerwać z towarzystwem..że może jakbym mu zrobiła prawo jazdy to by przestał...jakbyśmy sie wyorowadzili do większego mieszkania i miałby swój pokuj(teraz dzieli pokuj z bratem)..płakał,błagał,zaklinał sie na wszystko.Ja mu wierzyłam bo nie miałam pojęcia co to jest choroba alkoholowa.Teraz wiem że On nie zerwie z alkoholem dla nikogo jeśli sam nie będzie chciał.Teraz musze ja ratowac siebie.Kocham go bo to moje dziecko ale musze powiedzieć żeby sie wyprowadził bo jego uzależnienie ciągnie mnie razem z nim. Twój partner nie zmieni sie dla nikogo jeżeli sam nie bedzie chcial zdrowieć.Jedyne wyjście zostaw go i zadbaj o swoje zdrowie bo też jesteś w kiepskim stanie.Pokaż mu jego życie bez Ciebie.
Za tę wiadomość podziękował(a): Margaretka

Odeszłam...łamię się... 2018/10/18 12:45 #33

• andrzejej
  • andrzejej Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Myślę, więc jestem.
lolola555 napisał:
porozmawialiśmy sobie od serca.
... on też powiedział dlaczego pije.
napisał mi,że chce przestać.
lolola @};- porozmawialiście - pisząc, ależ jasny przekaz. :ymdevil:
To rozmawiałaś w cztery oczy czy pisaliście do siebie
W oczach widać wszystko, prawdę i kłamstwo.
Chyba chcesz wierzyć w jego manipulacje, bo wiesz, że nie zamierza rozwieść się z flachą.
Jego pytać o pozwolenie odejścia ???
To Ty już nie masz własnej woli?
Nie potrafisz, no to pozostanie cierpieć.
Widocznie jeszcze za mało Cię to rusza.
Czuję, że będziesz na jego pierwsze kiwnięcie palcem - pozwoli Ci wrócić Łaskawca. :lol:
Ej, kobieto - kim Ty chcesz byś w tym związku - niewolnicą???
Moni napisała Ci kawę na ławę, nie można być uzależnionym od czyichś humorów czy nastrojów, a już od alkoholika - to kanał.
Ocknij się lolola resztkami swej godności i o nic nie proś.
Decyduj sama - weź odpowiedzialność za siebie w swoje ręce. :-BD
Ostatnio zmieniany: 2018/10/18 12:48 przez andrzejej.
Za tę wiadomość podziękował(a): Magda1981r, Babeczka, Margaretka, lolola555

Odeszłam...łamię się... 2018/10/19 13:57 #34

• lolola555
  • lolola555 Avatar
  • Wylogowany
  • Nowicjusz
andrzejej dziękuję za odpowiedź. Zgadzam się z Tobą. Akurat rozmawialiśmy i tak i tak więc jedno nie wyklucza drugiego,ale to akurat najmniej ważne.
Nie miałam na myśli ze muszę go pytać o pozwolenie na odejście, chodziło mi o to że mi zawsze naobiecuje i robi wodę z mózgu. Wiem,że jestem uzależniona emocjonalnie od niewłaściwego człowieka a jego manipulacje jeszcze mnie bardziej w tym osadzają i jest mi trudno i ciężko odejść dlatego znalazłam się tutaj.
A z nowości to dziś zaczął mi sugerować to,że to przeze mnie zaczął więcej pić, bo odeszłam. Czyli chyba książkowa historia się z tego robi :(

Boje się wziąć odpowiedzialność we własne ręce.Boje się przekreślić tą relację raz na zawsze. Boję się :(

Odeszłam...łamię się... 2018/10/19 14:30 #35

• Katarzynka77
  • Katarzynka77 Avatar
  • Super Gaduła
Lolola...no nie chce napisać..A NIE MÓWIŁAM..bo nie o to tutaj chodzi.Mój syn jak wcześniej ustaliliśmy zasady że nie będzie przychodził po alko do domu.To pewnego razu wszedł i wyszedł bo poczułam alkohol od niego.Wiesz co póżniej powiedział jak wrócił po 5 dniach?? Powiedział ze pożyczył 10 tys złoty przez ten czas.To tak jakby Nam powiedział...JAK MNIE WYRZUCILIŚCIE TO MUSIAŁEM ZROBIĆ DŁUG.LEPIEJ NIE RÓBCIE TEGO ZNOWU..za chwile Ci powie że ma nową partnerke ...kłamstwo podparte kłamstwem.Nie łam sie tylko dbaj o siebie.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krzysztof Z., lolola555
  • Strona:
  • 1
  • 2