Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Cierpisz z powodu picia bliskiej Ci osoby? Tutaj możesz podzielić się swoimi problemami, troskami.

TEMAT: Nie mam już siły

Nie mam już siły 2018/10/07 20:41 #1

• holand123
  • holand123 Avatar
  • Wylogowany
  • Nowicjusz
  • Otrzymane podziękowania: 2
Witam,
jestem nowa. Postanowiłam napisać tutaj, bo nie mam już siły. Jestem współuzależniona- mój mąż pije od kilku lat, ale z tej racji że pracuje za granicą, nie odczuwałam tak tego. W tej chwili od pół roku jest zwolnieniu i przechodzi sam siebie. Jego ciągi trwają cały tydzień, pije sam w domu, butelki są wszędzie. Nie pomagają moje prośby, łzy, nerwy. Zawsze winna jestem ja- a to,że skręciłam nie w tę drogę, jadąc samochodem, a to, że koleżanka zadzwoniła na telefon i długo rozmawiałam, a to,że drobię jedzenie dla pieska, że kłapię i go wkurzam i dlatego pije. Jestem zestresowana, znerwicowana. Niejednokrotnie lecą z jego strony epitety, ale on uważa,że nic się nie stało, bo on ma rację. Przez ostatnie tygodnie dojrzałam do myśli,że to nie ma sensu, że on nigdy się nie zmieni, że nigdy nie będę miała w nim wsparcia. tak jak do tej pory. Dwa lata temu przeszłam chorobę nowotworową - operacje, chemioterapia, radioterapia i wszystko co możliwe. Byłam sama.... sama jeździłam codziennie na radioterapię,chemioterapię. Nie użalam się nad sobą absolutnie, jestem osobą raczej zamkniętą w sobie, wróciłam do pracy i nikt po mnie widzi smutku. Ale wracając do domu zmywam maskę i znowu jestem smutną i nieszczęśliwą osobą.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): sylwia1975, jerzak

Nie mam już siły 2018/10/08 05:12 #2

• lukasz1123
  • lukasz1123 Avatar
  • Wylogowany
  • Super Gaduła
  • Otrzymane podziękowania: 594
Cześć.
Z własnego doświadczenia potwierdzę, że alkoholik nie przestanie pić przez kogoś, tak samo jak przez kogoś nie zaczął. No i to, że każdy pretekst do napicia się jest dobry. Jedynie, co mogę poradzić, zasugerować, to zająć się sobą, przejść terapię w OLU, bądź uczestniczyć w mitingach alanon. Nauczysz się, co się robi, jak pijok manipuluje, okłamuje, wykorzystuje itp itd.

Nie mam już siły 2018/10/08 07:18 #3

• KrzysM
  • KrzysM Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
  • Otrzymane podziękowania: 207
Witaj :czesc: Holand123

Dla mnie i mojej rodziny niebyło ratunku, nie dostrzegałem problemu swojego uzależnienia, alkohol był ponad wszystko i wszystkich, raniłem żonę dzieci bliskich i nie widziałem o tym, dopóki ich nie straciłem. Zostając sam na świecie zrozumiałem powagę sytuacji, że to ja jestem problemem i muszę pogodzić się z sytuacją i zacząć leczenie choroby alkoholowej.
Dziś dziękuje żonie za podjęte decyzje, brutalne ciężkie ale jedyne, musiała mi podwyższyć dno,bym walnoł o niego,od szesnastu miesięcy uczę się życia w trzeźwości, każdego dnia.

Pozdrawiam Krzysiek alkoholik
Za tę wiadomość podziękował(a): Kingarocznik94

Nie mam już siły 2018/10/08 07:24 #4

• szekla
  • szekla Avatar
  • Wylogowany
  • Współtwórca Portalu
  • Otrzymane podziękowania: 20741
"Czynny alkoholik nawet jak leży w kałuży będzie na innych patrzył się z góry"
Warto pamiętać te słowa i starać się zrozumieć ich sens.
To objaw pijanej pychy. Skrucha pojawia się w momencie, kiedy Cie potrzebuje. Złość i gniew, obwinianie całego świata za swoje picie to fakt, że ewidentnie w tym piciu mu przeszkadzasz.
Powodów do chlania alkoholik znajdzie mnóstwo. Ważne jest to żebyś nie Ty nie czuła się temu winna.
witaj :czesc:
Słowo raz wypuszczone nigdy nie powróci.

Emilka Alkoholiczka
Za tę wiadomość podziękował(a): Kingarocznik94

Nie mam już siły 2018/10/09 19:07 #5

• sylwia1975
  • sylwia1975 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 1521
Witaj jestem byla zona alkoholika ,prawdziwych emocji brak z pijanym,o poufnosci mozna pomazyc ,czyli zkome wsparcie poszlo do lasu.zapraszam na miting aal -anon online,grupa sila o godz 20 stej