Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Cierpisz z powodu picia bliskiej Ci osoby? Tutaj możesz podzielić się swoimi problemami, troskami.

TEMAT: pokochałam alkoholika .. - jak pomóc

pokochałam alkoholika .. - jak pomóc 2018/01/12 20:18 #71

• rozgoryczona
  • rozgoryczona Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
  • Otrzymane podziękowania: 15
Andrzejej - staram sie byc dla siebie najwazniejsza ale czasami wlasnie tez mam przyklad z mamy, ze wazna rodzina, a na koncu ona i jej potrzeby. Staram sie rozpieszczac, spelniac swoje male marzenia. Wiez, to prada bo po prostu pokonczylam znajomosci, ktore doprowadzaly mnie do tego, ze nie chcialam nawet tej osoby widziec, az wymyslalam powody, ze nie spotkam sie bo mam inne plany itd.
Hm, moze i racja, ze zakompleksieni ludzie zazdroszcza i szukaja wad u innych.
No moze mam te swoje dobre strony/cechy
Pozdrawiam :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): sylwia1975

pokochałam alkoholika .. - jak pomóc 2018/01/12 20:21 #72

• rozgoryczona
  • rozgoryczona Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
Dahud - wiesz moze to tez wina (nie chce oczerniac) mamy, ktora zawsze uczyla, ze nie wolno patrzec tylko na siebie itd. Zauwazylam, ze jestem taka osoba co nie potrafi nawet odpoczac ja musze cos robic, jak wracam po pracy do domu to pranie, odkurzanie itd. Jakbym chciala uciec przed czyms/kims. Sama nie wiem czemu. Moze za mocno zostalam zniszczona prawie 4,5 letnim toksycznym zwiazkiem.

pokochałam alkoholika .. - jak pomóc 2018/01/12 20:24 #73

• rozgoryczona
  • rozgoryczona Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
Dahud - nigdy nie potrafilam stana przed lustrem i np mowic co mi sie podoba we mnie itd. Ale po prostu sie biegiem w nim przegladam.. jak napisalam wiele osob widzi moje 'piekno' tylko nie ja sama.
Wiadomo, ze zycie mamy tylko jedno i jest w naszych rekach i nie wolno go zmarnowac (!) :)
Pozdrawiam :)

pokochałam alkoholika .. - jak pomóc 2018/01/12 20:26 #74

• rozgoryczona
  • rozgoryczona Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
Myszka masz racje nie wazny jest wiek, bo kazdu powinien cieszyc sie zyciem, a nie traktowac je jak przymus.

pokochałam alkoholika .. - jak pomóc 2018/01/14 20:31 #75

• Tereska
  • Tereska Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
  • Otrzymane podziękowania: 61
Tak pomagamy nawet pijemy razem coś o tym wiem ja nawet zdradziłam i co teraz muwi że puszczam się na lewo i prawo dlaczego go zdradzilam żeby się nie czuł że jest pepkiem świata a morze chciałam poczuć się znuw pełnowartościowo kobieto napisał SMS i cuz mój Irus mnie kocha muszę dać mu szansę i co mam ma na mnie haka i non stop mi o mojej zdradzie przypomina.

pokochałam alkoholika .. - jak pomóc 2018/04/12 12:38 #76

• rozgoryczona
  • rozgoryczona Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
Cześć,
Jak pisałam w poprzednim wpisie 30 lat, nie pracuje, pije, kłóci się z matką itd.
Ostatnio tak się we mnie nazbierało, że 'wyrzygałam' mu wszystko, że nigdy nie ma dla mnie czasu jako kolega, że on idzie wszędzie tam gdzie jest wódka (ogólnie alkohol) byle mieć % w ustach. Sam się przyznał, że nie ma normalnych znajomych, a innej orientacji, "starszych pijaczków" po 50-ce (nie, ze kogoś obrażam, to jego słowa - wiek). Czy to prawda, że ludzie, którzy piją nie mają normalnych znajomych tylko takich na swoje podobieństwo? Czy faktycznie pijący ciągnie tam gdzie ktoś da/kupi/postawi alkohol?
Ostatni raz widziałam go dosłownie na 15 min i rozmawiałam z nim 2 dni temu.
Gdy dzwonię nie odbiera, nie odpisuje, a ja się martwię czy nic mu nie jest?
Nie mogę się na niczym skupić, a jak już to mechanicznie, schematycznie. Praca czy dom.
Pojechał do kolegi (ok. 20 km od naszej miejscowości) na % i tak to trwa od tego wtorku do teraz - nic, zero, jakby przepadł, a ja gdy przychodzi sms czy tel dzwoni łudzę się, że to on, a jednak nie. Martwię się czy coś mu się stało, czy nikt mu nic nie zrobił. Miał podjąć prace ale po głosie słyszałam, że jest mocno wstawiony i wątpię żeby coś z tego wyszło. Ma spory dług w kilku miejscach. Cytuje jego słowa 'wiesz czego się boję, że jak pójdę do pracy i stanę na nogi, spłacę długi to będę postępował tak samo- melanże, picie, życie ponad stan'.
Jak sobie go wybić z głowy? Jak przestać się przejmować?
Co sądzicie o takim człowieku? On ma w ogóle jakieś uczucia do mnie, bo twierdzi, że kocha.

pokochałam alkoholika .. - jak pomóc 2018/04/12 12:40 #77

• Dariusz
  • Dariusz Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 2349
Hej Rozgoryczona,
Połączyłem Twoje wątki, to jest Twój kącik, tu pisz o wszystkim, czym chcesz się podzielić. Proszę o niezakładanie nowych wątków związanych z Twoim tematem.
Podróż na tysiąc mil zawsze zaczyna się od pierwszego kroku...

pokochałam alkoholika .. - jak pomóc 2018/04/12 12:48 #78

• rozgoryczona
  • rozgoryczona Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
Ok, ok. Ja się zapoznaję ze stroną, jak działa itd.

pokochałam alkoholika .. - jak pomóc 2018/04/12 13:10 #79

• szekla
  • szekla Avatar
  • Wylogowany
  • Współtwórca Portalu
  • Otrzymane podziękowania: 20585
Cześć Rozgoryczona :czesc:
Jesteś na osobą współuzaleznioną i mnie interesuje co robisz lub zamierzasz zrobić żeby Twoje życie stało sie lepsze. Co on robi teraz jest nieważne. Ważne stanie się wtedy gdy zechce przyjść na Forum i podzielić sie swoją historią. Teraz jesteś TY!!!! Jego nie ma!!!

kolejna sprawa to: posty ograniczające sie tylko do znaków interpunkcyjnych nie są na Forum tolerowane. Tamten post więc usuwam.
Co do zakładania za każdym wpisem nowego tematu Deck Ci już napisał. Naprawdę wystarczy tylko kliknąć "Moje tematy" i Twój ukaże się jako pierwszy.
Słowo raz wypuszczone nigdy nie powróci.

Emilka Alkoholiczka

pokochałam alkoholika .. - jak pomóc 2018/04/12 13:23 #80

• rozgoryczona
  • rozgoryczona Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
Szekla - ja bardzo przepraszam jak napisałam, dopiero co właściwie zapoznaję się z forum, jak działa itd.
Sama nie wiem dlaczego taki człowiek hm, tak wpadł mi w głowę, tak mną zawładnął .. choć druga część tej złej na samą siebie mówi: po co Ty się o niego martwisz, przecież on pije, dobrze się bawi i ma Ciebie w czterech literach..
Za tę wiadomość podziękował(a): szekla

pokochałam alkoholika .. - jak pomóc 2018/04/12 15:44 #81

• szekla
  • szekla Avatar
  • Wylogowany
  • Współtwórca Portalu
Dlatego nie pisz o nim a pisz o sobie. By nauczyć się myśleć o sobie, nie karmić tym co robi On.
By zastanowić sie "co mogę zrobić dla siebie by jego zachowania nie wpływały negatywnie na moje samopoczucie"
Z nim rozprawimy sie jak przyjdzie na Forum, o ile przyjdzie ^^) ^^) :grin:

Emilka Alkoholiczka

pokochałam alkoholika .. - jak pomóc 2018/04/12 16:30 #82

• rozgoryczona
  • rozgoryczona Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
Szekla - nie chcę zapeszać ale mam wrażenie, że o nie ma zielonego pojęcia, że istnieje taka strona/forum.
Znaczy ja też dużo robię dla siebie spacer po pracy do parku na ulubiony sok, powrót do domu dobry obiad, rozładowałam energię sprzątając w mieszkaniu (lubię porządek), za jakiś czas mini spa, kąpiel w piance :) Ja wiem, że to chory człowiek i jak zwykle dobra ja i pojawiła się myśl, że mu pomogę, ma 30 lat i całe życie przed nim .. ale czytałam wiele tutaj wpisów dzisiaj i wiem jedno 'każdy z nas jes kowalem swojego losu' co nie zmienia faktu, ze czasami dobrze jest mieć osobę, która by nam pomogła, naprowadziła ..
Ostatnio zmieniany: 2018/04/12 16:31 przez rozgoryczona.

pokochałam alkoholika .. - jak pomóc 2018/04/13 09:56 #83

• judyta77
  • judyta77 Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
  • Otrzymane podziękowania: 89
cześć
Pomagać można jeśli ta pomoc jest obopólna. Wpychanie się na siłe komuś z pomocą , nawet gdy o nią nie prosi to już jest współuzależnienie.
Jeśli sam byłby zainteresowany by przestać pić czy coś zacząć z tym robić , sam znalazłby to forum lub inne czy terapię lub AA , dziś internet staje otworem i wszystko można w nim zmienić
Skoro mieszkasz osobno od niego to dużo łatwiej się odciąć od tych negatywnych emocji .
Nie myśl tyle o nim , sam się niszczy na własne życzenie , ważne ,że Ty nie musisz być świadkiem obok - bo to na penwo bardziej boli.

pokochałam alkoholika .. - jak pomóc 2018/04/13 10:20 #84

• rozgoryczona
  • rozgoryczona Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
judyta - on ma swoje dni, że potrafi bardzo długo nie pić, a jak mu się coś odwróci pod kopułą .. to min 3-4 dni pije dzień w dzień.
Teraz już ma wył. tel. i zastanawiam się czy go zgubił? czy wyłączył?
Mimo wszystko jakoś się z nim zżyłam i martwię się by się nie zapił itd.
Chociaż wcześniej denerwowałam się bardzo o niego, aż potrafiłam płakać gdzie on jest? czemu nie odbiera? a teraz martwię się ale nie ma łez, jakaś obojętność.
Nie ukrywam powiedziałam o nim mojej przyjaciółce to zrugała mnie z góry do dołu dlaczego ja znam i skąd znam takiego patologicznego chłopaka i po co ja się z nim zadaję?! Gdzie ja z dobrego domu, porządna itd. i by nic nie chciała mieć nic wspólnego z takim zerem jak on.

pokochałam alkoholika .. - jak pomóc 2018/04/13 12:09 #85

• Magda1981r
  • Magda1981r Avatar
  • Wylogowany
  • Super Gaduła
  • Otrzymane podziękowania: 255
Bo bardzo ciężko jest nie myśleć... I żeby odciąć się od myślenia o nim samej bez pomocy psychologa będzie Ci ciężko...nie da się tak.. Ja też jestem dziewczyną z tzw. porzadnego domu.. Związałam się 16lat temu z facetem z problemami... Kochałam bardzo.. Martwiłam się.. Opiekowałam się.. Gdy się upił to czekałam aż łaskawie położy się do łóżka bo nie mogłam zasnąć.. Płaciła jego długi... Kupowałam ubrania.. Bo on taki biedny.. Tak chciałby żyć normalnie ale ciągle jakoś mu to nie wychodziło.. Po 16stu latach mam dość... W zamian nie dostawałam nic poza gadanie że on chce.. Pospłaca długi itd.. Same słowa... Zero czynów.. I nie upija się codziennie... Zaledwie z raz dwa w tygodniu.. Ale pije codziennie... A ja prosiłam.. Tłumaczyłam.. Błagam.. Płakałam.. Mam dość takiego życia. Na to wszystko patrzy córką i strasznie przeżywa że tata tylko pije a nic nie chce innego robić..jestem w trakcie rozwodu. Od pół roku żyje obok niego. Ale patrzenie na to jest dla mnie trudne do zniesienia a co dopiero dla córki. Nie uratujesz go ...on i tak będzie sobie żył po swojemu. A ty...bedziesz staczała się razem z nim... I to nie znaczy że on jest zerem.. To chory człowiek. Ale on sam musi sobie pomóc... Musi chcieć.. Ty zniszczysz się psychicznie a on dalej będzie żył po swojemu...dalej będzie pił.
Za tę wiadomość podziękował(a): Tereska

pokochałam alkoholika .. - jak pomóc 2018/04/13 13:03 #86

• rozgoryczona
  • rozgoryczona Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
Magda - wiesz, o dziwo tyle dobrego, że faktycznie z nim nie mieszkam, nie mamy jakiś wspólnych znajomych bo on swoich, ja swoich. Dodam, że on wstydzi się poznać moich znajomych kogokolwiek bo jak ujął my po szkołach, a on co? nic. On widzi siebie jako bardzo złego człowieka, który nie nadaje się do niczego, młodo umrze - on tak przeczuwa, że nie powinnam się z nim zadawać, bo jakbym ja tak piła to on by się ze mną nie chciał zadawać. Tak samo ma długi, a one rosną i ich nie spłaca. Żyje z dnia na dzień. Zauważyłam, że jakby on ucieka z domu może spać po kolegach, obojętnie gdzie byle nie w domu bo mu mama nie truje. Tak, ja wiem, że on jest chory i potrzebuje pomocy - samemu sobie musiałby pomóc ale coś ciężko mu to przychodzi. Doskonale on wie, że ma problem sam mówi, że jest alkoholikiem ale na leczenie czy zastrzyk - nie.
Z jednej strony mi go szkoda bo jest tak młody, całe życie przed nim, a on faktycznie miewa lepsze i gorsze dni ale i tak alkohol nim rządzi ..
Jest 3 dzień jak milczy .. a ja się bardzo denerwuje, wiem gdzie mieszka ale tam nie pójdę bo to specyficzna ulica, blok, ludzie .. bym się bała. Nie wiem co już mam robić ..

pokochałam alkoholika .. - jak pomóc 2018/04/13 13:26 #87

• Magda1981r
  • Magda1981r Avatar
  • Wylogowany
  • Super Gaduła
  • Otrzymane podziękowania: 255
Ja mojego męża poznałam gdy też miał 30lat..i myślałam że razem to napewno nam się wszystko uda... Ja mu pomogę i zacznie żyć normalnie... Wtedy jeszcze tyle nie pił.. Tylko że minęło 16lat... Jego dlugi najlepiej jakbym ja splaciła...a tym że ciągle na czarno pracuje też się nie przejmuje bo przecież emerytury i tak nie dozyje. Żeby coś zmienić trzeba wysiłku... A jemu wysilać się i coś zmieniać się nie chce.
Za tę wiadomość podziękował(a): sylwia1975

pokochałam alkoholika .. - jak pomóc 2018/04/13 17:48 #88

• sylwia1975
  • sylwia1975 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 1497
Moj ex maloznek emeryture dal sobie wykupic x_x ,az w holandi taki system ze ten co ma emeryturke ma ja dzielic na bylego ,moze bede musiala JA ,boze chyba dobrze ze nie przypominalam mu o podpisie ,ze chce prawo do tego aypererew aypererew ,eh zycie z czynnym alkolikem to gehenna,oni potrzebuja nie partnera ale nanki
Za tę wiadomość podziękował(a): Tereska

pokochałam alkoholika .. - jak pomóc 2018/04/14 09:48 #89

• rozgoryczona
  • rozgoryczona Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
Magda - masz racje, po co sie wysilac jak inni wszystko zrobia, pomoga. Nie ma po co sie zmieniac bo kazdy sie ulituje ..

pokochałam alkoholika .. - jak pomóc 2018/04/14 17:12 #90

• krzysiek
  • krzysiek Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Użytkownik
  • Otrzymane podziękowania: 1095
:-H Witam myślę że nie każdy się ulituje

pokochałam alkoholika .. - jak pomóc 2018/04/15 19:54 #91

• rozgoryczona
  • rozgoryczona Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
Krzysiek - jak nie ja, to ktos inny .. od kogos innego dostanie litosc/pomoc.

pokochałam alkoholika .. - jak pomóc 2018/05/08 21:20 #92

• rozgoryczona
  • rozgoryczona Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
Poszedl do pracy, pracuje 2 tyg. Wynajal pokoj, nie poszedl dzisiaj do pracy .. zapil. Niby ma isc jutro

pokochałam alkoholika .. - jak pomóc 2018/05/08 21:27 #93

• Moni74
  • Moni74 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • e*g*a*l*
  • Otrzymane podziękowania: 14734
A co u Ciebie słychać, jak Ty się czujesz? Po co o nim pisać, nic nowego...
Nie próbuj przeskakiwać schodów, kto ma długą drogę przed sobą...nie biegnie - Paula Modersohn-Becker (,,,) nie nauki...czujesz, że to nie tak - Przyjaciel %%-

pokochałam alkoholika .. - jak pomóc 2018/05/09 00:45 #94

• Tsubasano
  • Tsubasano Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Otrzymane podziękowania: 6930
Zacznij może od jednego posta, w którym będzie TYLKO O TOBIE. Nic o nim. Tylko jeden post, albo tylko dzisiaj, tylko przez najbliższe 24 godziny posty TYLKO O TOBIE...
:grin:
jestem tylko przechodniem
na tle wybranego miasta
mam papierosy i drobne
i dziurę w kieszeni płaszcza
Za tę wiadomość podziękował(a): Ema

pokochałam alkoholika .. - jak pomóc 2018/05/09 04:24 #95

• rozgoryczona
  • rozgoryczona Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
Co u mnie? Duzo pracy, zmeczenie. Uwaga, spotykam sie ze znajomymi, planuje czas tylko dla siebie na tzw relax, pogaduchy :-) Nie patrze na niego.
Za tę wiadomość podziękował(a): Tsubasano, Ema

pokochałam alkoholika .. - jak pomóc 2018/05/09 04:58 #96

• Tsubasano
  • Tsubasano Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Otrzymane podziękowania: 6930
No, czyli się da :)
To napisz wieczorem, jak TOBIE minął dzień bez zajmowania się nim, rozmyślania o nim itd. Twój dzień.
jestem tylko przechodniem
na tle wybranego miasta
mam papierosy i drobne
i dziurę w kieszeni płaszcza

pokochałam alkoholika .. - jak pomóc 2018/06/05 18:07 #97

• rozgoryczona
  • rozgoryczona Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
Dostal umowe o prace, zaraz 2 m-ce pracuje, splaca komornika, placi za pokoj. Nadal nie potrafi gospodarowac reszta pieniedzy - przepija i nie ma co jesc.
Odepchnal mmie slowami, ze 'co taka ladna dziewczyna widzi w takim pijaku jak ja'.
Skad sie biora wahania nastroju? Raz w skowronkach, a za 30 min mam sie od niego odczepic?

pokochałam alkoholika .. - jak pomóc 2018/06/05 18:39 #98

• Matylda
  • Matylda Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
  • Otrzymane podziękowania: 616
Witam
A co ty zyskujesz na kontrolowaniu jego?
Co dobrego ci to daje?
Jego dlugi jego problem to on bedzie konsekwencje ponosic za to.
Polecam siegnac po ksiazki
Koniec wspoluzaleznienia
Kobiety ktore kochaja zabardzo
Udac sie do najblizszej poradni uzaleznien i poszukac terapi dla wspoluzaleznionych
Miting al anon
Zadbaj o siebie
Nie trac swojej cennej energi na niego
Nie przez ciebie pije i dla ciebie nie przestanie
Pozdrawiam i rozsadnych wyborow zycze
Life is life
Za tę wiadomość podziękował(a): Babeczka

pokochałam alkoholika .. - jak pomóc 2018/06/05 19:30 #99

• rozgoryczona
  • rozgoryczona Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
Matylda - ja jego nie kontroluje on mi sam mowi o wszystkim, ze przepil pieniadze itd. Ja go o to nie pytam. Ja zajmuje sie soba, patrze na siebie, inwestuje w siebie co nie zmienia faktu, ze jak mnie odepchnie od siebie to wraca, a ja za kazdym razem chce o nim zapomniec .. ale nie wychodzi..

pokochałam alkoholika .. - jak pomóc 2018/06/07 07:06 #100

• rozgoryczona
  • rozgoryczona Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
Uwaga .. co mi wczoraj napisał, że gdy on jest pijany mam mnie za szmatę i nie wie czemu mnie wyzywa bo wie, ze na to nie zasługuje, a jak wytrzeźwiej to przeprasza i pomóż mi A .. pomóż.
Przepił tygodniówkę, nie ma co jeść do jutra ..

pokochałam alkoholika .. - jak pomóc 2018/06/07 07:33 #101

• szekla
  • szekla Avatar
  • Wylogowany
  • Współtwórca Portalu
rozgoryczona napisał:
Ktos inny to nie TY. Pachnie mi tu jakąś rywalizacją, walką o to kto lepszy, litościwszy, kto pierwszy pośpieszy z pomocą.

rozgoryczona napisał:
Nie patrze na niego.
nie patrzysz oczami ale serce jest cały czas przy nim. Żyjesz jego życiem, nie potrafisz się odizolować.
Spójrz...nawet w tych słowach...
rozgoryczona napisał:
Uwaga .. co mi wczoraj napisał, że gdy on jest pijany mam mnie za szmatę i nie wie czemu mnie wyzywa bo wie, ze na to nie zasługuje, a jak wytrzeźwiej to przeprasza i pomóż mi A .. pomóż.
....nie ma Ciebie, jest tylko on. A gdzie Twoje uczucia, myśli, refleksje, działanie w kierunku poprawy swojego życia?

rozgoryczona napisał:
Co u mnie? Duzo pracy, zmeczenie. Uwaga, spotykam sie ze znajomymi, planuje czas tylko dla siebie na tzw relax, pogaduchy :-)

I to by było tyle w temacie, tylko tyle. Tu myślę, że jednak zabierasz ze sobą jego myślami, że mimo wszystko ten relaks nie jest w 100% relaksem.

Emilka Alkoholiczka
Za tę wiadomość podziękował(a): Dahud, Ema, Babeczka

pokochałam alkoholika .. - jak pomóc 2018/06/07 07:42 #102

• Babeczka
  • Babeczka Avatar
  • Super Gaduła
  • :)
  • Otrzymane podziękowania: 610
Witam :)
A Ty masz co jeść?

pokochałam alkoholika .. - jak pomóc 2018/06/07 09:26 #103

• rozgoryczona
  • rozgoryczona Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
szekla napisał:
rozgoryczona napisał:
Ktos inny to nie TY. Pachnie mi tu jakąś rywalizacją, walką o to kto lepszy, litościwszy, kto pierwszy pośpieszy z pomocą.

rozgoryczona napisał:
Nie patrze na niego.
nie patrzysz oczami ale serce jest cały czas przy nim. Żyjesz jego życiem, nie potrafisz się odizolować.
Spójrz...nawet w tych słowach...
rozgoryczona napisał:
....nie ma Ciebie, jest tylko on. A gdzie Twoje uczucia, myśli, refleksje, działanie w kierunku poprawy swojego życia?

rozgoryczona napisał:
Co u mnie? Duzo pracy, zmeczenie. Uwaga, spotykam sie ze znajomymi, planuje czas tylko dla siebie na tzw relax, pogaduchy :-)

I to by było tyle w temacie, tylko tyle. Tu myślę, że jednak zabierasz ze sobą jego myślami, że mimo wszystko ten relaks nie jest w 100% relaksem.
Szekla - masz na 100% dużo racji, że mój rozum doskonale wszystko widzi i wie, ale serce .. ech.

pokochałam alkoholika .. - jak pomóc 2018/06/07 09:26 #104

• rozgoryczona
  • rozgoryczona Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
Babeczka napisał:
Witam :)
A Ty masz co jeść?
Tak, mam. Pracuje normalnie i jeszcze sobie odkładam pieniądze na konto oszczędnościowe.
Za tę wiadomość podziękował(a): Babeczka

pokochałam alkoholika .. - jak pomóc 2018/06/07 09:34 #105

• Babeczka
  • Babeczka Avatar
  • Super Gaduła
  • :)
  • Otrzymane podziękowania: 610
o widzisz jak fajnie jaka jesteś zaradna :) Skoro On wydał swoją kasę na picie to teraz jego problem że nie ma co jeść.Rób tak aby Tobie było dobrze :) to pomaga ja też jestem na początku drogi :) ważne jest zauważyć i obudzić się z tego snu :) życie mamy tylko jedno i można je przeżyć tak jak się chce. On ma prawo pić Ty masz prawo być szczęśliwa :)
Ostatnio zmieniany: 2018/06/07 09:34 przez Babeczka. Powód: literówka
Za tę wiadomość podziękował(a): Tsubasano, Benia, Lidia, Ema