Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Cierpisz z powodu picia bliskiej Ci osoby? Tutaj możesz podzielić się swoimi problemami, troskami.

TEMAT: pokochałam alkoholika .. - jak pomóc

pokochałam alkoholika .. - jak pomóc 2018/07/22 12:30 #141

• rozgoryczona
  • rozgoryczona Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
  • Otrzymane podziękowania: 15
chceznowzyc i mała - ja przestałam reagować, odpisywać już dawno ale on ciągle znajdzie sposób by mnie odnaleźć .. co nie zmienia faktu potrafi mi umniejszać za nic, a o wulgaryzmach, że jestem popier*oloną idotk*ą czy mam spier*alać ..
Nie minie trochę czasu jest sms z przeprosinami, że on wcale tak nie myśli, przeprasza dodając, że nienawidzi samego siebie..
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

pokochałam alkoholika .. - jak pomóc 2018/07/22 14:07 #142

• chceznowzyc
  • chceznowzyc Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
  • Otrzymane podziękowania: 165
Podejdź do sprawy formalnie i formalnie mu napisz: "Nie życzę sobie, aby Pan więcej do mnie pisał". Powtarzaj tę treść, za każdym razem, kiedy będzie do Ciebie pisał. Jeżeli będzie nadal pisał, to daj znać - powiem Ci co dokładnie dalej zrobić.
Nie oceniaj człowieka po miejscu, w którym jest; jeżeli nie znasz drogi, którą w nie dotarł...
Za tę wiadomość podziękował(a): Mała

pokochałam alkoholika .. - jak pomóc 2018/08/25 13:32 #143

• rozgoryczona
  • rozgoryczona Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
Mimo, że urwałam z nim kontakt zablokowałam drogę dostępu do mnie to nadal szuka kontaktu przez osoby 3-ie. Pisze, że mnie nie cierpi, nie lubi, traktuje jak wroga gdzie ja w ogóle się do niego nie odzywam i nie ma ku temu powodów. Standardowo wyzwiska od pań lekkich obyczajów: gdzie jestem daleką osobą od 'rozdawania' ciała na lewo i prawo. Jego kolega napisał mi, że już kilka razy nie pojawił się w pracy ale jakoś otrzymuje kolejne szansę od pracodawcy - hm, więcej ma szczęścia niż rozumu?
Sądzę, że dług rośnie - nie spłaca.
Z wyzwisk .. nie mija czas są przeprosiny on do mnie nic nie ma. Chodzi na 'melinę' do tych swoich kompanów od butelki i nie tylko butelki ..
Czasami piszę, ze kocha mnie, ma mnie w sercu ale sam nie wie dlaczego taki dla mnie jest?
Sam mówi, że jest alkoholikiem .. ale dalej nie leczy się i żyję jak wolny ptak.
Nie potrafię tego zrozumieć, że butelka przysłania mu cały świat.

pokochałam alkoholika .. - jak pomóc 2018/08/25 14:05 #144

• Moni74
  • Moni74 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • e*g*a*l*
  • Otrzymane podziękowania: 14734
Nie zrozumiesz i nie ma sensu tracić czasu na próby zrozumienia. No i niech się nie leczy, pracę straci, to jego życie. Ty masz własne i warto sobą się zająć, o sobie myśleć i siebie zatroszczyć.
Nie próbuj przeskakiwać schodów, kto ma długą drogę przed sobą...nie biegnie - Paula Modersohn-Becker (,,,) nie nauki...czujesz, że to nie tak - Przyjaciel %%-
Za tę wiadomość podziękował(a): rozgoryczona

pokochałam alkoholika .. - jak pomóc 2018/08/31 10:38 #145

• rozgoryczona
  • rozgoryczona Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
Moni74 napisał:
Nie zrozumiesz i nie ma sensu tracić czasu na próby zrozumienia. No i niech się nie leczy, pracę straci, to jego życie. Ty masz własne i warto sobą się zająć, o sobie myśleć i siebie zatroszczyć.
Wiem, że jego ale też po prostu wiem, że jest chory, a sam to widzi, że jest coraz gorzej, a nic nie robi w tej sprawie..

pokochałam alkoholika .. - jak pomóc 2018/08/31 12:30 #146

• Aksamitka
  • Aksamitka Avatar
  • Wylogowany
  • Super Gaduła
  • Otrzymane podziękowania: 1010
rozgoryczona napisał:
Wiem, że jego ale też po prostu wiem, że jest chory, a sam to widzi, że jest coraz gorzej, a nic nie robi w tej sprawie.

Tu uchwycilas sedno sprawy, tylko nie on jest chory, a ja i on widzi juz swoj problem, a czy Ty widzisz swoj?
Ostatnio zmieniany: 2018/08/31 12:32 przez Aksamitka.

pokochałam alkoholika .. - jak pomóc 2018/09/01 07:21 #147

• rozgoryczona
  • rozgoryczona Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
Aksamitka napisał:
rozgoryczona napisał:
Wiem, że jego ale też po prostu wiem, że jest chory, a sam to widzi, że jest coraz gorzej, a nic nie robi w tej sprawie.

Tu uchwycilas sedno sprawy, tylko nie on jest chory, a ja i on widzi juz swoj problem, a czy Ty widzisz swoj?
Ja nie mam w ogóle żadnych nałogów - więc nie mam problemów. To jaki jest mój problem według Ciebie?

pokochałam alkoholika .. - jak pomóc 2018/09/01 09:11 #148

• Bea
  • Bea Avatar
  • Przyjaciel Forum
  • wszystko jest trudne, zanim stanie się proste
  • Otrzymane podziękowania: 8621
rozgoryczona napisał:
jest coraz gorzej, a nic nie robi w tej sprawie..

no trudno się mówi. Możesz przeżyć życie zamartwiając się, że ktoś nie robi czegoś, co TWOIM zdaniem powinien.
Ten ktoś może mieć inne zdanie na ten temat i choćbyś skoczyła z orbity nie masz wpływu na decyzje drugiej, dorosłej osoby. Tylko ona sama ma wpływ na swoje decyzje, a i z tym bywa różnie.

Więc zamiast pisać o nim, czego on nie robi i zastanawiać się dlaczego tak jest - udaj się do psychologa i zadaj pytanie - czemu ja nie mogę przestać myśleć o tym, że chcę komuś życie naprawić. Tylko to mnie zajmuje, tylko to mnie interesuje. Czy to normalne?
Za tę wiadomość podziękował(a): Matylda, Tereska, Milena

pokochałam alkoholika .. - jak pomóc 2018/09/02 07:00 #149

• rozgoryczona
  • rozgoryczona Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
Bea napisał:
rozgoryczona napisał:
jest coraz gorzej, a nic nie robi w tej sprawie..

no trudno się mówi. Możesz przeżyć życie zamartwiając się, że ktoś nie robi czegoś, co TWOIM zdaniem powinien.
Ten ktoś może mieć inne zdanie na ten temat i choćbyś skoczyła z orbity nie masz wpływu na decyzje drugiej, dorosłej osoby. Tylko ona sama ma wpływ na swoje decyzje, a i z tym bywa różnie.

Więc zamiast pisać o nim, czego on nie robi i zastanawiać się dlaczego tak jest - udaj się do psychologa i zadaj pytanie - czemu ja nie mogę przestać myśleć o tym, że chcę komuś życie naprawić. Tylko to mnie zajmuje, tylko to mnie interesuje. Czy to normalne?
Masz duzo racji co bym ja nie robila to i tak decyzja nalezy do niego ..
Owszem dorosly czlowiek ale kompletnie pogubiony w swoim zyciu ..
Zawsze mialam tak, ze przejmowalam sie ludzmi z mojego otoczenia .. gdy cos bylo/jest nie tak ..

pokochałam alkoholika .. - jak pomóc 2018/09/02 07:57 #150

• jerzak
  • jerzak Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Otrzymane podziękowania: 5644
rozgoryczona napisał:
Zawsze mialam tak, ze przejmowalam sie ludzmi z mojego otoczeniaj .. gdy cos bylo/jest nie tak ..
Witam.
Czy ten czas jaki u Ciebie teraz jest, to dobry czas? Jeśli nie to ludzie powinni się przejmować? Jaki będą mieć wpływ na Twoje decyzje?
Daj myślom lot wysoki,
daj czynom miarę granic.
Za tę wiadomość podziękował(a): Alchemia

pokochałam alkoholika .. - jak pomóc 2018/09/02 11:24 #151

• rozgoryczona
  • rozgoryczona Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
jerzak napisał:
rozgoryczona napisał:
Zawsze mialam tak, ze przejmowalam sie ludzmi z mojego otoczeniaj .. gdy cos bylo/jest nie tak ..
Witam.
Czy ten czas jaki u Ciebie teraz jest, to dobry czas? Jeśli nie to ludzie powinni się przejmować? Jaki będą mieć wpływ na Twoje decyzje?
Rozumiem o co chodzi .. ich martwienie nie zmieni nic jal nie uporalabym sie z problemami sama lub z pomoca kogos drugiego jakby chcial .. mi pomoc, a ja o to bym prosila..
Za tę wiadomość podziękował(a): jerzak

pokochałam alkoholika .. - jak pomóc 2018/09/02 11:35 #152

• Bea
  • Bea Avatar
  • Przyjaciel Forum
  • wszystko jest trudne, zanim stanie się proste
  • Otrzymane podziękowania: 8621
ale dlaczego chcesz zdejmować z ludzi ich troski i kłopoty? Nie masz swoich? Musisz czuć się niezastąpiona i potrzebna na tej płaszczyźnie?
Czas iść na terapię. Swoją, a nie kogoś obcego, kto terapii potrzebuje.
Za tę wiadomość podziękował(a): jerzak

pokochałam alkoholika .. - jak pomóc 2018/09/02 19:01 #153

• rozgoryczona
  • rozgoryczona Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
Bea napisał:
ale dlaczego chcesz zdejmować z ludzi ich troski i kłopoty? Nie masz swoich? Musisz czuć się niezastąpiona i potrzebna na tej płaszczyźnie?
Czas iść na terapię. Swoją, a nie kogoś obcego, kto terapii potrzebuje.
Owszem, ja zdrowa mie zrozumiem myslenia chorego czlowieka i patrze na to zdorowo, ze to co on wyprawia nie jest normalne .. Prawda nie da sie rozwiazac jego problemow .. i jezeli osoba nie chce sama ..