Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Cierpisz z powodu picia bliskiej Ci osoby? Tutaj możesz podzielić się swoimi problemami, troskami.

• Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Dagmara - pokoik

Dagmara - pokoik 2017/11/26 18:57 #1

• Dagmara
  • Dagmara Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 17
Witam Mam na imię Dagmara.Jestem tu pierwszy raz.Czytam posty i myślę nad swoim życiem...Jestem żoną alkoholika, który nie wierzy że nim jest. Wczoraj zapytał się czy też byłabym na niego zła gdyby miał grypę.Zaskoczył mnie więc powiedziałam "widzę mężu że czytaleś o alkoholozmie a czy przeczytałeś że sam możesz sobie nie poradzić" Cisza. Manipulacja to wielka rzecz i wręczanie w poczucie winy.Dużo piszę a miało być tylko cześć. :-H
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): sylwia1975

Dagmara - pokoik 2017/11/26 19:02 #2

• Moni74
  • Moni74 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • e*g*a*l*
  • Otrzymane podziękowania: 12871
Witaj Dagmaro :czesc:
Co robisz dla siebie, jak dbasz o siebie, masz wsparcie?
Jestem Monika alkoholiczka.
Nie próbuj przeskakiwać schodów, kto ma długą drogę przed sobą, nie biegnie - Paula Modersohn-Becker (,,,) nie nauki...czujesz, że to nie tak - Przyjaciel %%-

Dagmara - pokoik 2017/11/26 19:08 #3

• Dagmara
  • Dagmara Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
Czytam książki o współuzależnieniu,praca i 2 dzieci utrudnia udział w spotkaniach Al-Anon

Dagmara - pokoik 2017/11/26 19:11 #4

• Dagmara
  • Dagmara Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
Rysuje, wycinam z papieru portrety - to takie hobby przy którym się relaksuje

Dagmara - pokoik 2017/11/26 19:12 #5

• kalka
  • kalka Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Użytkownik
  • Otrzymane podziękowania: 1082
:czesc: Dagmara,pisz ,czytaj i bądż tu z Nami
każda droga zaczyna się od pierwszego kroku

Dagmara - pokoik 2017/11/26 19:26 #6

• Dagmara
  • Dagmara Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
Będę,dziękuję :czesc:

Dagmara - pokoik 2017/11/26 19:29 #7

• chris661211
  • chris661211 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 2238
Cześc Dagmara. Jestem Krzysztof - alkoholik, współuzależniony i DDA.
Niezmienne jest tylko to, czego zmienić nie chcemy

Dagmara - pokoik 2017/11/26 19:31 #8

• Dahud
  • Dahud Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Carpe diem...
  • Otrzymane podziękowania: 1341
witaj Dagmara. Rozgosc sie, czytaj nas i pisz o sobie.

Dagmara - pokoik 2017/11/26 19:56 #9

• Maksioluna
  • Maksioluna Avatar
  • Bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 8
:czesc: Cześć :) Jestem Ela. Narzeczona alkoholika. Choć na ten moment zaręczyny zerwane. I nie w głowie mi ślub. Mój M walczy w ośrodku z własnej woli, a ja go wspieram.

Dagmara - pokoik 2017/11/26 20:37 #10

• szekla
  • szekla Avatar
  • Wylogowany
  • Współtwórca Portalu
  • Otrzymane podziękowania: 16062
Witaj Dagusia :czesc:
Słowo raz wypuszczone nigdy nie powróci.

Emilka Alkoholiczka

Dagmara - pokoik 2017/11/26 20:41 #11

• Dagmara
  • Dagmara Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
Co tu o sobie napisać? Mam 41 lat od 13 lat żona i matka.Historia jakich wiele.Miłość, ślub,problemy z pracą u męża. Początki picia, najpierw po jego kłótnia z moją teściową,później dlatego że nie ma pracy,doły psychiczne. Teraz pracę ma stałą ale picie zostało.Jak ono wygląda? Po pracy w domu lub w samochodzie gdy nie chce żebym widziała.Oczywiście w weekendy też bo musi się odstresować . Piwo jedno za drugim. Kłótnie polegają na tym że to ja mówię, krzyczę, błagam a on siedzi i słucha.Nieważne czy pijany czy trzeźwy.Cichy.A ja się nakręcam.Gdy nic nie mówię pyta czy jestem zła.I ja znowu wygłaszam tyradę a on siedzi i słucha.Jest dobrym człowiekiem, zero agresji. Kiedyś chodziłam za nim po barach i ciągnełam go do domu.Teraz już nie.Teraz jest inna forma kontroli.Kontroluję pieniądze.Konto wspólne jest puste i mąż musi prosić się mnie o pieniądze.Jest to złe ale 1. myślę sobie że jak ich nie ma to nie wypije. 2.Nie przepije wszystkich.4 tygodnie temu robił badania i wyszła mu cukrzyca typu 2.Musi brać insulinę.Przez 3 tygodnie nie pił nic, oczywiście nie dlatego że postanowił przestać tylko dlatego że miał badania okresowe. Przez 3 tygodnie odetchnęłam,przelałem kasę na wspólne konto no i było ok.Badania przeszedł,mówił że nie może pić ale po drodze od lekarza kupił piwko i pił w samochodzie.Czytałam post o tym jak nie powinnam się zachowywać wobec alkoholika.Wstyd się przyznać ale robię wszystko na odwrót.Jestem policjantem,sędzią i katem.Jestem współuzależniona i siedzę w tym po szyję.Kocham go i myślę błędnie że mogę go zmienić.Nie mogę,prawda? I niby wiem o tym ale wciąż powielam błędy.Idzie do sklepu po mleko, długo go nie ma już dzwonię i pytam gdzie jest i czy piwko kupił.Koszmar.Jestem tym zmęczona.Czasami nie wiem jak się zachować.Czy zachować spokój i się nie odzywać czy rozmawiać z nim jak gdyby nic się nie stało. Czy powiedzieć mu że pije i jest to złe i tego nie lubię i nie rozmawiać z nim więcej, zostawić go z tą wiedzą samego czy usiąść i rozmawiać z nim o wszystkim i o niczym.Chyba nie wiem co to mądra,twarda miłość.
Chaotyczne to trochę ale trudno mi to wszystko uporządkować.Przepraszam za literówki ale piszę na telefonie. :shock:
Za tę wiadomość podziękował(a): Dahud, Tomoe, jedynataka

Dagmara - pokoik 2017/11/26 20:45 #12

• Dagmara
  • Dagmara Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
O Boże,jak to dobrze że można coś takiego napisać.Spięta chyba jestem.Dziękuję wszystkim za powitanie.Fajnie, że tu jesteście i czytacie. :-H
Za tę wiadomość podziękował(a): Dahud

Dagmara - pokoik 2017/11/26 21:44 #13

• sylwia1975
  • sylwia1975 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 1150
Witaj dagmaro,co robic postawic Granice np nie ma wejscia do domu pod wplywem,oczywiscie jest Sznasa ze albo poplynie,albo sie ogarnie,moj byly zaczyna sie ogarniac chyba ale pije dalej co tam

Dagmara - pokoik 2017/11/26 22:10 #14

• chris661211
  • chris661211 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
Dagmaro, rzeczywiście jesteś - tak jak piszesz - tym plicjantem, sędzią i katem zarazem. Do tego dodaj jeszcze opiekunkę, inspektora nadzoru - chodzi o kontrolę - kucharkę, itd., i masz wszystkie "zawody" w reku. To etykietki , jakie sobie przyklejasz ale gdzie jestes TY?

Dagmara - pokoik 2017/11/26 22:36 #15

• Dagmara
  • Dagmara Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
Chris ja jako "ja" jest tylko w pracy.Otwieram drzwi do domu i staję się organizatorem, imperatorem.Mam władzę,wszystko ogarnę. Kłamstwo! Wieczorem kiedy wszyscy śpią tak jak teraz, siadam, piję kawę, palę fajkę i mam dość.Myślę sobie że jak wszystko dopilnuję to będę bezpieczna a wieczorem wyzywam siebie od idiotek.Zatraciłam siebie Chris i jestem tego świadoma.Nigdy z nikim o tym nie rozmawiałam...Myślę że już czas na jakieś zmiany, małe kruczki do przodu.

Dagmara - pokoik 2017/11/26 22:51 #16

• chris661211
  • chris661211 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
Ja sie przed laty zagubiłem w moim życiu i stanąłem w takim miejscu jak Ty. Najpierw z alkoholem, potem ,kiedy zachorowałem i wylazło moje współuzależnienie i DDA. Zatraciłem się ale odnalazłem prawdziwego siebie. Siebie, jakiego nigdy przedtem nie znałem. Tak naprawdę te moje "zatracenia" okazały się błogosławieństwem.

Dagmara - pokoik 2017/11/26 22:55 #17

• Dagmara
  • Dagmara Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
Chris jak odnalazłeś siebie ? Od czego zacząć?

Dagmara - pokoik 2017/11/26 22:58 #18

• chris661211
  • chris661211 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
Zacząłem od początku. Poszedłem na terapię. Uczęszczałem na mityngi AA. Jak masz ochotę dowiedzieć się więcej to zapraszam do mojego wątku.
Za tę wiadomość podziękował(a): Dagmara

Dagmara - pokoik 2017/11/26 23:00 #19

• Dahud
  • Dahud Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Carpe diem...
Dagmaro, na wszystko przyjdzie czas, pomalu. Rozmawiaj z nami. O wszystkim. Co dobre i co zle, o rzeczach wielkich i tych, pozornie, blahych. Napisalam pozornie, bo czesciej te drobne wydarzenia odgrywaja wielka role w naszym zyciu. Czytaj nas i pisz, pisz, pisz...

Dagmara - pokoik 2017/11/26 23:04 #20

• Dagmara
  • Dagmara Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
Chris jaki jest tytuł Twojego wątku,jak go znaleźć? Przepraszam ale nie jestem biegła w forach

Dagmara - pokoik 2017/11/26 23:06 #21

• chris661211
  • chris661211 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
Tytuł wątku - Sens Istnienia. Jak klikniesz zakładkę - Ostatnie tematy - to go znajdziesz.

Dagmara - pokoik 2017/11/27 06:44 #22

• Marianna
  • Marianna Avatar
  • Wylogowany
  • Super Gaduła
  • Otrzymane podziękowania: 415
Witaj Dagmara. Najważniejszy krok już zrobiłaś - zauważyłaś że coś jest nie tak i chcesz to zmienić, piszesz tutaj i mówisz głośno o swoim problemie- to drugi krok, teraz czas na następne- terapia,
al-anon i zmienianie siebie. Mnie na terapii zaskoczyła wiadomość że mam pracować nad sobą i siebie zmienić, męża nie zmienię jeśli on sam tego nie zechce. A szłam tam po cudowną receptę dla męża. Czytaj tutaj i ucz się na naszych doświadczeniach. Jestem współuzależniona i DDA

Dagmara - pokoik 2017/11/27 09:12 #23

• Dagmara
  • Dagmara Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
Dziękuję za słowa wsparcia. W nocy czytałam wątek Chrisa. Pisałazienka tam kobieta o tym jak mąż ją kontroluje i wiecie co? Ja jestem tym mężem, dyktatora. Tak czas zmienić siebie.O problemie alkoholowym mojego męża mówię też naszym znajomym.Nie wstydzę się tego bo to nie moja wina że rozpoczął picie i je kontynuuje.Ale myślę sobie że sama też dolewam oliwy do ognia swoimię zapędami do kontrolowania jego picia.Jest jak ubezwłasnowolniony.Nie wiem czy powiedzieć mu o zmianach jakie chcę wprowadzić w sobie, o tym że przelewem kasę na wspólne konto i niech robi co chce bo to jego życie czy po prostu to zrobić nie wyjaśniając nic. Zacząć wreszcie dbać o siebie nawet taki bzdurny makijaż rano,wyjść samemu do przyjaciół, poczytać książkę...robić to co kiedyś tak kochałam a straciłam.
Za tę wiadomość podziękował(a): Antea

Dagmara - pokoik 2017/11/27 11:54 #24

• Marianna
  • Marianna Avatar
  • Wylogowany
  • Super Gaduła
  • Otrzymane podziękowania: 415
Sama musisz zdecydować czy powiedzieć, ja powiedziałam" chcesz to pij, ja nie mogę Ci zabronić, ale ja zadbam o siebie bo chcę żyć i nie dam zmarnować sobie reszty życia" . Wychodziłam do znajomych, spotykałam się z koleżankami, miałam swój kąt w domu, sypialnię zamieniłam na swój pokój, mąż jak się napił nie miał tam wstępu, oglądałam filmy, gotowałam sobie coś, czytałam, pokazywałam że żyję niby normalnie, choć czasem miałam ochotę położyć się i nie wstawać tylko wyć w poduszkę to nie robiłam tego, może czasem cichutko żeby nie słyszał. Jeśli chciał porozmawiać to rozmawiałam, ale musiał być trzeźwy, mówiłam wtedy co czuje, na co nie zgodzę się nigdy. Spokojnie bez płaczu i wymówek ani broń Boże bez krzyku i nerwów. Nauczyć się tego nie było łatwo. Ale zadziałało.
Za tę wiadomość podziękował(a): Antea, elzunia engelmohr, Dagmara

Dagmara - pokoik 2017/11/27 12:57 #25

• Antea
  • Antea Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Użytkownik
  • Otrzymane podziękowania: 1126
Cześć Dagmaro :czesc:
Mój mąż jest pracoholikiem , obecnie wychamował trochę .Ja przez całe życie (chlałam pomaganie mu-tak nazwał to mój terapeuta) i całej jego rodzince zaniedbując się totalnie nie kończąc żadnej szkoły ,zero przyjaciół i pracy a następnie uzależniłam się od alkoholu i chlałam alkohol. Jestem 3 lata trzeżwą alkoholiczką aypererew .Obecnie skończyłam czytać " Koniec współuzależnienia"Wychodze z takiego bagna że głowa boli.To FORUM zmieniło moje życie.Czytaj ,pisz ,nie jesteś sama.
Czas na zmiany aypererew
...bo jesli nie piję alkoholu to nic gorszego mnie nie spotka.
Bóg obdarzył mnie łaską trzeźwienia i nie chcę GO zawieść .
Ostatnio zmieniany: 2017/11/27 13:01 przez Antea.

Dagmara - pokoik 2017/11/27 15:03 #26

• Magda
  • Magda Avatar
  • Wylogowany
  • Super Gaduła
  • Otrzymane podziękowania: 798
Hej Dagmara :czesc:

Dagmara - pokoik 2017/11/27 16:46 #27

• MISIA
  • MISIA Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Otrzymane podziękowania: 3682
:czesc: jestem Misia :P .

Dagmara - pokoik 2017/11/27 17:16 #28

• Andrzej2940
  • Andrzej2940 Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 5
Witam Andrzej alkoholik tez jestem tu pierwszy raz pozdrawiam.

Dagmara - pokoik 2017/11/27 18:02 #29

• ursa
  • ursa Avatar
  • Moderator
  • alkoholiczka (25.08.2011)
  • Otrzymane podziękowania: 7180
Witaj Dagmaro. Mam na imie Ula i jestem alkoholiczka. Fajnie, ze jestes @};-
Ważniejsza od osiągnięcia celu jest droga , która do niego prowadzi.

Dagmara - pokoik 2017/11/27 21:23 #30

• Tomoe
  • Tomoe Avatar
  • Wylogowany
  • Super Gaduła
  • Otrzymane podziękowania: 796
Witaj :czesc:
Nie pchaj tego, co się samo toczy...

Dagmara - pokoik 2017/11/29 17:51 #31

• Dagmara
  • Dagmara Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
Dzięki za powijania. Czytam posty, wszystko to co dotyczy wspóluzależnienia. Trzeci dzień od podjęcia decyzji o zmianach w moim życiu. Powiedziałam do m Skarbie Twoje życie, Twoje picie.Dałam radę nie dzwonić, nie opróżniłam konta bankowego. Pomalutku, małe kroczki i do przodu.Pozdrawiam wszystkich.Czytam i uczę się. ~O) :-H

Dagmara - pokoik 2017/11/29 18:37 #32

• Dahud
  • Dahud Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Carpe diem...
Dagmaro, jest ciezko, a bedzie, jeszcze nie raz, ciezej. Ale pamietaj o tym, ze nie od razu Krakow zbudowano. Bedziesz miala chwile zwatpienia, zalamania i ulegniesz manipulacji alko. Ale nie zrazaj sie tym. Koncentruj sie na rzeczach malych, ale waznych DLA CIEBIE. Bo to o ciebie tu chodzi, o nikogo wiecej. Trzezwiejacy alkoholicy mowia,, daj czas czasowi'' to samo tyczy sie wspoluzaleznionych. My tez potrzebujemy czasu, aby odnalezc siebie i to co dla nas dobre. Badz, albo staraj sie, byc konsekwentna. W slowach i czynach. To wzmocni twoja wiare w siebie sama i twoja samoocene. A poza tym, czytaj i sama pisz. Nie tylko o swoich sukcesach, o porazkach i potknieciach tez. Nikt cie tu nie skrytykuje, bo wszystkie jestesmy chore na ta sama chorobe, jedyne, co nas rozni, to etap zdrowienia. Pozdrawiam serdecznie, Magda-wspoluzalezniona.
Za tę wiadomość podziękował(a): sylwia1975, Dagmara

Dagmara - pokoik 2017/11/30 09:09 #33

• Dagmara
  • Dagmara Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
Tak wiem że jeszcze dopadnie mnie mów demon lęku i kontroli, szczególnie gdy wrócę do pracy (teraz jestem na l-4). Powiedziałam mojemu że koniec z kontrolowanie, że moje działania zaciemniają mu obraz jego problemu.Powiedział mi że sam musi się kontrolować.Ja na to spróbuj ale nie bądź zdziwiony że sam nie dasz rady, wtedy trzeba będzie iść na terapię, ja Ciebie nie zapisze musisz zrobić to samo i rozplanować swoje demony.Powiedziałam mu że też pójdę na terapię żeby nie patrzeć mu w kontrolnie w oczy, bo po oczach poznaję czy wypił.Powiedziałam mu że pewne posunięcia jak właśnie brak kontroli i ponoszenie odpowiedzialności za swoje decyzje mogą mu się nie podobaćwiczenia ale nie są zwrócone przeciwko niemu tylko przeciwko alkoholikowi który w nim jest.Nie wiem czy mam rację ale wydaje mi się że to jest tak jakby w nim były 2 osoby: mój mąż i alkoholik. No zobaczymy jak będzie.Kolejny dzień mojej trzeźwości.Pozdrawiam wszystkich i trzymam kciuki za waszą walkę.

Dagmara - pokoik 2017/11/30 09:30 #34

• Dagmara
  • Dagmara Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
Właśnie synek puścił muzyczkę i tańcujemy razem jeszcze z 4-letnią córcią.Spokój w głowie jest cudowny oby tak dalej.Pomalutku i do przodu. :YMPARTY:

Dagmara - pokoik 2017/11/30 10:20 #35

• Dagmara
  • Dagmara Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
Dawid czy możesz podać mi nazwę swojego pokoju.Chciałabym poczytać... @};-
  • Strona:
  • 1
  • 2