Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Cierpisz z powodu picia bliskiej Ci osoby? Tutaj możesz podzielić się swoimi problemami, troskami.

TEMAT: Mała szuka zrozumienia i pomocy

Mała szuka zrozumienia i pomocy 2017/09/02 16:30 #1

• Mała
  • Mała Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
  • Otrzymane podziękowania: 152
Witam
Zarejestrowałam sie tutaj poniewaz potrzebuje pomocy ...Mam 32 lata i czuje ze życie wymyka mi sie pod palcami. Pochodze z rodziny alkoholikow z przemoca fizyczna,psychiczna oraz werbalna. Odkąd pamietam przechodze przewlekły stres ...Zawsze chciałam sie uwolnic z domu i tak zrobiłam . Moim celem było poznac chłopaka wyjsc szybko za mąż i miec dziecko . Niestety gdybym nie wychowywała sie w tak dysfunkcyjnej rodzinie napewno nie założyłabym sobie takiego celu. Osiągnełam swoj cel wyszłam za mąż z tego małżeństwa mamy 3 synow. Niestety po 2 latach pozycia on okazał sie byc rownież alkoholikiem . Walczylam o niego dla dzieci .Stosował wobec mnie przemoc fizyczna-nie czesto ale faktycznie najgorsza jego cecha było zniszczyc mnie psychicznie . Latami wmawiał mi ze odbierze mi dzieci ,udowodni ze jestem psychicznie chora i zamknie mnie w oddziale psychiatrycznym.Byłam z nim 13 lat . Uciekalam od niego 3 razy ,2 wracalam dla dzieci ,trzeci nie dalam sie omamic. Obecnie nie mieszkam z nim 1,5 roku . Rozwod nadal trwa. Po pol roku od wyprowadzenia sie z domu poznałam kogos .Facet byl tak idealny przystojny i poprostu dawal mi to czego najbardziej chcialam ..miłości .Sam byl po rozwodzie ,poznalam jego rodzicow ,zaakceptowali nas i postanowilismy zamieszkac razem .Poczatkowo bylo wpozadku ...ale zaczelam zauwazac w nim uzaleznienie alkoholowe ,wmawialam sobie ze on pije jak normalny facet ale ta normalnosc trwala i trwala nie mial ani jednego dnia przerwy w piciu. Zaczeły sie klotnie ..i wtedy mnie olsnilo ze znow zle wybralam ze tak doswiadczona osoba byla tak slepa . Nie moglam tego znies ze tak mocno go pokochałam i ze on mnie tak oszukal obwinialam sie swoim wygladem jestem za brzydka ,za gruba,niewystarczajaca,jedza itd.
To ze potrzebuje pomocy uswiadomilam sobie dopiero wtedy gdy znlazlam butelke po syropie schowana w skrzynce na listy oczywiscie pusta ale zapach byl mi znany .Byla tam whiski. Partner obiecał ze juz tak nigdy sie nie bedzie zachowywał ..narazie jest dobrze widze ze sie stara ...nie pije ..Poswieca nam wiecej czasu ale w tamtym momencie swiat mi sie zawalil oszalalam ,plakalam wybieglam z domu wieczorem z placzem nie zwracajac uwagi na to czy jada auta czy jest czerwone swiatlo nienawidzilam sie za to. Gardziłam swoim cialem i uznalam ze nie zasluguje nawet na zycie . ..to smutne .. Widze w sobie cechy DDA i wspoluzaleznionej dlatego prosze o pomoc ..prosze o pomoc w odnalezieniu siebie ..Dla moich synow zeby w zyciu nie przechodzily tego co ja ..zeby nie wychowywaly sie w zlych relacjach dlatego musze zaczac od siebie
Ostatnio zmieniany: 2017/09/02 16:38 przez Mała.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Tolek Banan

Mała szuka zrozumienia i pomocy 2017/09/02 16:39 #2

• MISIA
  • MISIA Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Otrzymane podziękowania: 3984
:czesc: jestem Misia a co z dziećmi?.

Mała szuka zrozumienia i pomocy 2017/09/02 16:45 #3

• Mała
  • Mała Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
Dziekuje za odpowiedz .. dzieci sa ze mna ...młodsze nie widza nic zlego odnalazly sie zaklimatyzowaly , straszy tez ale on zauwazyl ze partner ma problem..

Mała szuka zrozumienia i pomocy 2017/09/02 16:47 #4

• Mała
  • Mała Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
Staram sie im zapewnic spokoj .. ta akcja z biegiem byla podczas ich nieobecnosci . Rozwod nadal trwa maz caly czas gra idealnego tatusia przekrecil wszystko . Nastepna sprawa 6.09
Ostatnio zmieniany: 2017/09/02 16:47 przez Mała.

Mała szuka zrozumienia i pomocy 2017/09/02 16:50 #5

• Moni74
  • Moni74 Avatar
  • Administrator
  • e*g*a*l*
  • Otrzymane podziękowania: 13596
Witaj Mała :czesc:
Najrozsądniejszym rozwiązaniem według mnie byłaby terapia dla współuzależnionych, a może kiedyś później i terapia dla DDA.
Samo niepicie nic nie da na dłuższą metę, nie wiem czy partner zdaje sobie sprawę, że może mieć problem alkoholowy,
a ta butelka po syropie świadczyłaby o tym. Oby tylko nie było tak, że teraz jest u niego skrucha, a potem kolejny wybuch i picie.
Powielasz znany Ci schemat z domu, można zmienić, zająć się tylko sobą, udać się po pomoc dla siebie. Są jeszcze mitingi Al-anon.
Jestem Monika alkoholiczka.
Nie próbuj przeskakiwać schodów, kto ma długą drogę przed sobą...nie biegnie - Paula Modersohn-Becker (,,,) nie nauki...czujesz, że to nie tak - Przyjaciel %%-
Za tę wiadomość podziękował(a): Norbi

Mała szuka zrozumienia i pomocy 2017/09/02 16:54 #6

• MISIA
  • MISIA Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Otrzymane podziękowania: 3984
Nie zafunduj "powtórki z rozrywki",chroń siebie i dzieci,które muszą mieć poczucie bezpieczeństwa.
Za tę wiadomość podziękował(a): Hawana

Mała szuka zrozumienia i pomocy 2017/09/02 17:08 #7

• Mała
  • Mała Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
Własnie czytam o mitingu al-anon ..wydaje mi sie ze wspoluzaleznienie i DDA ida na rowni wparze . Partner z siebie to wypiera ale nie tylko ta butelka dala mi powody do takiego myslenia czesto zapija po kilka dni w szczegulnosci po jakiejs imprezie jak pije wodke ..leczy kaca pare dni ..ostatnio zdazylo mu sie to dwa tyg. temu

Mała szuka zrozumienia i pomocy 2017/09/02 17:10 #8

• szekla
  • szekla Avatar
  • Wylogowany
  • Współtwórca Portalu
  • Otrzymane podziękowania: 17317
Witaj na Forum :czesc:
Słowo raz wypuszczone nigdy nie powróci.

Emilka Alkoholiczka

Mała szuka zrozumienia i pomocy 2017/09/02 17:14 #9

• Tolek Banan
  • Tolek Banan Avatar
  • Wylogowany
  • Super Gaduła
  • Ut ameris, amabilis esto.
  • Otrzymane podziękowania: 387
Siema Mała widzę ze jednak udało się zamieścić post :D Marcin Alkoholik
Nullum potentius satellitum quam amici Fideles.
Nie ma potężniejszych obrońców nad wiernych przyjaciół.

Mała szuka zrozumienia i pomocy 2017/09/02 17:19 #10

• Mała
  • Mała Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
Siemka Tolek ..udalo sie ale z komputera stacjonarnego :)
Wiecie czego najbardziej sie boje tego ze znow zapije i znow postawie mu ultimatum albo przestaniesz albo sie wyprowadz ..a on sie wyprowadzi ..boje sie strasznie bo dzieci go lubia ...nie chca mieszkac bez niego ..przyzwyczaily sie .A ja go kocham i niewyobrazam sobie zeby wybral picie..ostatnio wziol plecak pare rzeczy i wyszedl ..ale sie wrocil ..boje sie porazki chyba niewiem

Mała szuka zrozumienia i pomocy 2017/09/02 17:32 #11

• Tolek Banan
  • Tolek Banan Avatar
  • Wylogowany
  • Super Gaduła
Hej,hej,nie uważam abym miał prawo cokolwiek doradzać natomiast powiem coś o sobie,ostatnio podjąłem decyzje z kim nie będę się na pewno wiązał,pomijając już jakiego typu osób będę unikał,to ważne jest to ze zrozumiałem ze choć na początku wszystko wygląda "fajnie milo" to zawsze kończy się to w podobny sposób a ja potem cierpię pastwie się nad sobą i mam wyrzuty sumienia.Tak długo myliłem pojecie miłości z poczucie bliskości.
Za tę wiadomość podziękował(a): Alchemia, Hawana

Mała szuka zrozumienia i pomocy 2017/09/02 17:58 #12

• Magda
  • Magda Avatar
  • Super Gaduła
  • Otrzymane podziękowania: 1094
Witaj :czesc:

Mała szuka zrozumienia i pomocy 2017/09/02 18:08 #13

• naen
  • naen Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
  • ..przebij się przez mur swych słabości...
  • Otrzymane podziękowania: 124
witaj..bądź z Nami..życzę Tobie odnalezienia i wiary w siebie. Na początek wrzenia %%-

Mała szuka zrozumienia i pomocy 2017/09/02 21:47 #14

• Bea
  • Bea Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • wszystko jest trudne, zanim stanie się proste
  • Otrzymane podziękowania: 7693
A czy Ty próbowałas w terapii nauczyć się siebie? Żeby wybrać dojrzale i nie wg schematow z dzieciństwa?

Mała szuka zrozumienia i pomocy 2017/09/02 22:04 #15

• kat_ka
  • kat_ka Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
  • Otrzymane podziękowania: 47
:czesc: Witaj Mała!
Ostatnio zmieniany: 2017/09/02 22:05 przez kat_ka.

Mała szuka zrozumienia i pomocy 2017/09/03 03:26 #16

• wiktoria
  • wiktoria Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
  • Otrzymane podziękowania: 110
Część mała. Poczytaj sobie nasze historie i pisz.

Mała szuka zrozumienia i pomocy 2017/09/03 07:26 #17

• Mała
  • Mała Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
Wlasnie nigdy nie probowalam ,tlumaczylam sobie ze mnie to nie tyczy ale piec lat temu dzieki kierowniczce z mops trafilam do grupy wsparcia kobiet .. niestety uczeszczalam tylko pol roku.

Mała szuka zrozumienia i pomocy 2017/09/03 07:28 #18

• Mała
  • Mała Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
Wiktoria czytam wasze historie i w wiekszosci tak jakbym widziala siebie..ale czytam jest to smutne ale niestety prawdziwe.
.

Mała szuka zrozumienia i pomocy 2017/09/03 07:59 #19

• Marianna
  • Marianna Avatar
  • Wylogowany
  • Super Gaduła
  • Otrzymane podziękowania: 509
Witaj Mała w naszym gronie. Trwaj tutaj i szukaj pomocy al-anon, terapii. Pomóż sobie.

Mała szuka zrozumienia i pomocy 2017/09/03 12:59 #20

• wiktoria
  • wiktoria Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
Historie sa smutne ale mozna duzo sie z nich nauczyc. Nie boj sie tez pisac w innych kacikach. Wszyscy czekamy na chwilę uwagi.
Za tę wiadomość podziękował(a): Mała

Mała szuka zrozumienia i pomocy 2017/09/03 13:06 #21

• aniczekk
  • aniczekk Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
  • Otrzymane podziękowania: 101
Witaj. Czytaj, pisz, ucz sie. Pozdrawiam Cie serdecznie, i życzę jak najlepiej dla Ciebie i dzieci. Ania, współ.

Mała szuka zrozumienia i pomocy 2017/09/03 13:46 #22

• Mała
  • Mała Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
Kochani chetnie bym zagladała wszedzie ale tez niewiem jeszcze jak was odnajdywac :(

Mała szuka zrozumienia i pomocy 2017/09/03 13:50 #23

• Moni74
  • Moni74 Avatar
  • Administrator
  • e*g*a*l*
  • Otrzymane podziękowania: 13596
Tutaj są wszystkie wątki osób współuzależnionych niepijemy.pl/forum/forum-dla-wspoluzaleznionych aż 27 podstron w sumie.
Nie próbuj przeskakiwać schodów, kto ma długą drogę przed sobą...nie biegnie - Paula Modersohn-Becker (,,,) nie nauki...czujesz, że to nie tak - Przyjaciel %%-

Mała szuka zrozumienia i pomocy 2017/09/03 13:53 #24

• Tolek Banan
  • Tolek Banan Avatar
  • Wylogowany
  • Super Gaduła
hehehe siema Maluszku :D tydzień temu tez miałem problem ze śmiganiem po forum ,trochę nie wiedzialem jak to działa, :-? na spokojnie sobie ogarniałem :D ,,,dasz rade :)
Za tę wiadomość podziękował(a): aniczekk, Mała

Mała szuka zrozumienia i pomocy 2017/09/03 14:31 #25

• Mała
  • Mała Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
Wiecie co ...niemoge tego zniesc ...widoku mojego partnera uzaleznionego od alkoholu i gier .Wynegocjowal ze bedzie pil tylko w wekeend ale delikatnie do max 2 piwek dziennie czyli od piatku do niedzieli . Poczatkowo nie chcialam sie zgodzic ale zaczol mna manipulowac ..ze on jest pieskiem na posylki ,pantoflarzem ze nikt mu nie bedzie zabranial pic ..przestalam cokolwiek mowic .Smieszy mnie to stara sie ale jak juz nie pije to non stop gra ,jak usiadzie w fotel to potrafi siedziec i grac 6 godzin ciagiem ..jest mi zle bo nie tego chcialam i wiem ze to "delikatne picie" to tylko cisza przed burza .Przerabialam to tysiace razy z moim ex mezem . Najchetniej wyzucilabym laptopa za okno . On mysli ze teraz jest wspaniale a ja?? ..sie mecze ,patrze na niego z pogarda i staram sie udawac zeby tego nie zauwazyl. Jak siada wieczorem do piwa i widze ten uniesiony palec gdy podnosi butelke podeszlabym i bym mu go zlamala . Tak targaja mna emocje . Dlatego wiem ze potrzebuje terapi zeby sie wzmocnic i nie upasc
Ostatnio zmieniany: 2017/09/03 14:33 przez Mała.

Mała szuka zrozumienia i pomocy 2017/09/04 11:39 #26

• wiktoria
  • wiktoria Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
Mam tak samo. Dlatego muszę zrobić wszystko żeby odejść. Znam jego ruchy jego teksty manipulacje. Czasami mam wrażenie ze jego przymilanie to najgorsza rzecz na świecie. Narazie pracuje nad tym żeby przestało robić to na mnie wrażenia. Było obojętne.

Mała szuka zrozumienia i pomocy 2017/09/04 13:08 #27

• Norbi
  • Norbi Avatar
  • Wylogowany
  • Autor Portalu
  • Alkoholik
  • Otrzymane podziękowania: 3325
:czesc: na forum
Wiesz co to jest Twarda Miłość?
Potępianie siebie za popełnione błędy jest równie złe jak potępianie innych za ich błędy.W rzeczywistości nawet siebie nie potrafimy ocenić prawidłowo.

Mała szuka zrozumienia i pomocy 2017/09/04 14:45 #28

• Andrzej
  • Andrzej Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 9
Nie ma delikatnego picia ,czy wekendowego , sam to przerabiałem,nie ma żadnego picia

Mała szuka zrozumienia i pomocy 2017/09/04 20:19 #29

• Mała
  • Mała Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
Nie . Zaskoczyles mnie

Mała szuka zrozumienia i pomocy 2017/09/04 20:24 #30

• Mała
  • Mała Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
Andrzeju wiem ze jesli powie sie nie to nie. Ze te negocjacje to tylko walka o to zeby utrzymac sie w piciu doskonale zdaje sobie z tego sprawe a on jest dumny bo cos uzyskal . Nie uzyskal wrecz utwierdzil mnie w tym ze nie chce z tym walczyc . A te manipulacje ? Czysta zagrywka zgodzi sie na jedno to po jskims czasie na dwa trzy itd.. znam to doskonale i sama sobie sie dziwie ze jestem z kims kto znow zrzera moja energie . Nierozumiem tego

Mała szuka zrozumienia i pomocy 2017/09/04 21:17 #31

• AAnka
  • AAnka Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 73
Mała, polecam książkę 'Kobiety, które kochają za bardzo" Norwood . Mi dała siłe do walki o siebie :)

Mała szuka zrozumienia i pomocy 2017/09/05 06:52 #32

• Mała
  • Mała Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
Dzięki za porade :)

Mała szuka zrozumienia i pomocy 2017/09/05 12:40 #33

• Mała
  • Mała Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
Witajcie
Dzis jestem zestesowana i juz zmeczona. Jutro kolejna sprawa rozwodowa ..5 swiadkow ,słowo przeciwko słowu .Trzeba bedzie wziac to na klate te oszczerstwa ...mam nadzieje ze Sedzina juz to zakonczy ale nigdy pewnosci nie ma . Moj ex maz tak nieskazitelny, kochajacy ,dbajacy o dzieci i mnie ..tak siebie opisal ..wg niego ostatnie dwa lata bylo miedzy nami "sielankowo" hm...jakie to podłe bo ostatnie dwa lata z nim byly pieklem na ziemi ,tyle ze ja sobie odpuscilam i rzucilam sie w wir pracy zeby uzbierac kase na ucieczke od niego. Jutro on bedzie bardzo nie pocieszony niczego sie nie spodziewajac ..z tak wyidealizowanego meza stanie sie czlowiekiem o dwoch twarzach , mezem ktory sie znecal nademna psychicznie i fizycznie straci w jej oczach i sam sobie to zgotowal...Sedzina wyciagnela sobie dokumenty z Gminnego Osrodka do Spraw Rozw.Problemow alkoholowych ,z komisariatu policji o dokumenty z prowadzenia niebieskiej karty i innych instytucji ktorych jej podalam. ciekawe jak zareaguje . Domaga sie wylacznej mojej winy tylko na jakiej podstawie . Boje sie ze to sie nie skonczy na tym ze beda ciagac moje dzieci po tych roznych badaniach. Jest on dla mnie ciezarem.Trwa to juz 1,5 roku mam juz dosc tego. Jade z moim obecnym partnerem bo tez jest swiadkiem w sprawie . ..i znow mam natlok mysli czy on sobie nie wypije dzisiaj czy nie bedzie wygladal na skacowanego .Musimy wstac o 2 w nocy zeby o 4 wyjechac pociagiem ,boje sie strasznie tego
Za tę wiadomość podziękował(a): Moni74, Bea

Mała szuka zrozumienia i pomocy 2017/09/05 13:13 #34

• wiktoria
  • wiktoria Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
Trzymam kciuki mała. Wiesz że jeszcze trochę musisz wytrzymać. A potem nowe życie.

Mała szuka zrozumienia i pomocy 2017/09/05 15:06 #35

• Tolek Banan
  • Tolek Banan Avatar
  • Wylogowany
  • Super Gaduła
Ja tez trzymam kciuki i wierze się uda :)