Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Cierpisz z powodu picia bliskiej Ci osoby? Tutaj możesz podzielić się swoimi problemami, troskami.

TEMAT: Zakończenie związku z alkoholikiem, Wytrwam?

Zakończenie związku z alkoholikiem, Wytrwam? 2016/12/26 16:16 #1

• Magdalena.gaj
  • Magdalena.gaj Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
  • Otrzymane podziękowania: 18
Kochani Moi, Ost miesiące były dla mnie bardzo burzliwe. Zakończyłam związek, ktory trwal od sierpnia z alkoholikiem. Najgorsze , że nie wiedzialam wczesniej że nim jest. Długo walczyłam, aby odejść od Niego... dopiero parę dni temu zakończyłam to. Było dużo szarpania, krzyków i awantur... Niby teraz powinnam być szczęśliwa.. poczuć ulgę, ale najgorsze jest to, że zaczynam tęsknić za Nim i nie wiem dlaczego patrzę na telefon, sama myślę czy nie napisać... ale blokuję się. Powiedzcie mi co to jest, że tęsknię za takim katem...chyba na prawdę jestem głupia i naiwna.. może dlatego że tak długo walczyłam o Niego, że czuje żal..za dużo dałam od siebie..on tego najgorsze że nie zauważal. Stwierdzil ze przeze mnie pije, bo jak tu nie pić, jak taka nad nim stoi. Ciągłe pretensje ze jestem smutna, niezadowolona itp. wmawiał mi że mam depresje i moje łzy go nie ruszają..a cokolwiek odezwałam sie ..konczyło sie awanturą. Co on mi takiego zrobil ze tak mi źle bez niego..
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): krzychu62, Dahud

Zakończenie związku z alkoholikiem, Wytrwam? 2016/12/26 16:21 #2

• krzychu62
  • krzychu62 Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Użytkownik
  • Świat to...Ty.
  • Otrzymane podziękowania: 1549
Chyba..naprawdę jesteś głupia.
Świat...to ja i TY.
Za tę wiadomość podziękował(a): Magdalena.gaj

Zakończenie związku z alkoholikiem, Wytrwam? 2016/12/26 16:30 #3

• krzychu62
  • krzychu62 Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Użytkownik
  • Świat to...Ty.
:czesc: Jestem Krzychu
Świat...to ja i TY.

Zakończenie związku z alkoholikiem, Wytrwam? 2016/12/26 16:37 #4

• Magdalena.gaj
  • Magdalena.gaj Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
:czesc: Jestem Madzia
Za tę wiadomość podziękował(a): krzychu62

Zakończenie związku z alkoholikiem, Wytrwam? 2016/12/26 16:43 #5

• krzychu62
  • krzychu62 Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Użytkownik
  • Świat to...Ty.
Trochę już napisałaś,ale tu masz pole do popisu..więc pisz i jak Cię coś"ugryzie"to nie krępuj się..sami swoi.
Świat...to ja i TY.

Zakończenie związku z alkoholikiem, Wytrwam? 2016/12/26 16:46 #6

• jurek
  • jurek Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Otrzymane podziękowania: 2076
Witaj Madziu na forum :czesc:
Jestem alkoholikiem.
Pomagając sobie pomagasz innym.

Zakończenie związku z alkoholikiem, Wytrwam? 2016/12/26 17:20 #7

• Magda
  • Magda Avatar
  • Wylogowany
  • Super Gaduła
  • Otrzymane podziękowania: 791
Hej Madziu :czesc:

Zakończenie związku z alkoholikiem, Wytrwam? 2016/12/26 17:34 #8

• szekla
  • szekla Avatar
  • Wylogowany
  • Współtwórca Portalu
  • Otrzymane podziękowania: 15742
Hej Magdaleno :czesc:
a może ta niby tęsknota, którą czujesz to wcale nie tęsknota? Może to najzwyklejsza pustka, troska, że sobie bez Ciebie nie poradzi? Może to też żal, że sie pomyliłaś w wyborze partnera?

Kiedyś czułam cos podobnego jak Ty. Jednak błogi spokój jaki odczułam po rozstaniu, wynagrodził mi wszystko. Zniknęły awantury, obwinianie, lęk i olśnienie, że ja nie potrafię kochać swojego oprawcy.

Od dawna już nie tęsknie, nie żałuję. To był bardzo mądry wybór.
Pozdrawiam :)
Słowo raz wypuszczone nigdy nie powróci.

Emilka Alkoholiczka

Zakończenie związku z alkoholikiem, Wytrwam? 2016/12/26 17:50 #9

• Magdalena.gaj
  • Magdalena.gaj Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
Może faktycznie to, to... boje się samotności. On na początku do rany przyłóż był. Kwiaty, przyjeżdżał w nocy jak było mi źle itp. zabierał mnie na wycieczki, chciał mnie oderwac.. a potem koledzy, piwko i wódka. Jeden jego kolega się powiesił i załamał się. Później jeszcze gorzej było, po pierwszym rozstaniu poszłam żeby sie dogadać z Nim.. to nawet nie wpuścił mnie do domu bo był po imprezie sam stwierdził że nie ma dla kogo żyć dlatego pije... kumpli i butelek pełno. Zawsze mowił że gram na jego uczuciach..

Zakończenie związku z alkoholikiem, Wytrwam? 2016/12/26 17:51 #10

• Moni74
  • Moni74 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • e*g*a*l*
  • Otrzymane podziękowania: 12705
Witaj Magdo :czesc:
Koniec tej relacji to bardzo dobra decyzja, to żaden związek był, tylko kłótnie, wbijanie w poczucie winy, wyrzuty sumienia itd.
Nie zapomnij, tylko jedno życie masz, to Ty i tylko Ty decydujesz jak je przeżyjesz, co dla Ciebie najlepsze jest. Czas działa...
Jestem Monika alkoholiczka
Nie próbuj przeskakiwać schodów, kto ma długą drogę przed sobą...nie biegnie - Paula Modersohn-Becker (,,,) nie nauki...czujesz, że to nie tak - Przyjaciel %%-

Zakończenie związku z alkoholikiem, Wytrwam? 2016/12/26 17:52 #11

• jurek
  • jurek Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Otrzymane podziękowania: 2076
Jego miłoscia pierwszą była flaszka a nie TY.
Pomagając sobie pomagasz innym.
Za tę wiadomość podziękował(a): Magda, Magdalena.gaj

Zakończenie związku z alkoholikiem, Wytrwam? 2016/12/26 17:53 #12

• Magdalena.gaj
  • Magdalena.gaj Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
i seks był Jego miłością a nie Ja..

Zakończenie związku z alkoholikiem, Wytrwam? 2016/12/26 17:55 #13

• szekla
  • szekla Avatar
  • Wylogowany
  • Współtwórca Portalu
Czego więc Madziu żałujesz, czemu Ci jest smutno?
Ten związek to nie porażka, to tylko doświadczenie, błąd, który trzeba zapamiętać by nie popełnić go drugi raz :grin:

Emilka Alkoholiczka

Zakończenie związku z alkoholikiem, Wytrwam? 2016/12/26 18:00 #14

• Magdalena.gaj
  • Magdalena.gaj Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
Nie wiem, żyje chyba początkami związku.. i kurczowo się tego trzymam. ON obiecuję poprawę a wiem ze to nie zmieni się nic.

Zakończenie związku z alkoholikiem, Wytrwam? 2016/12/26 18:07 #15

• Adamm
  • Adamm Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Alkoholik
  • Otrzymane podziękowania: 1901
:czesc:
A ja tak sie tylko po cichu z Tobą przywitam - Adam alkoholik.
Uwierz w siebie - możesz wszystko!!! Odnajdź siłę, cel jest blisko. To co wczoraj niemożliwe - dzisiaj staje się prawdziwe!!!

Zakończenie związku z alkoholikiem, Wytrwam? 2016/12/26 18:07 #16

• Magdalena.gaj
  • Magdalena.gaj Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
:czesc: witam Adam :)

Zakończenie związku z alkoholikiem, Wytrwam? 2016/12/26 18:22 #17

• Magdalena.gaj
  • Magdalena.gaj Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
Czy takiej osobie można w ogole pomoc?

Zakończenie związku z alkoholikiem, Wytrwam? 2016/12/26 18:27 #18

• Tomoe
  • Tomoe Avatar
Takiej osobie jak ty, mającej pociąg do krzywdzących mężczyzn i do toksycznych związków?
Oczywiście że można.
Od tego jest profesjonalna terapia współuzależnienia oraz wspólnota Al-Anon.
Tam ci pomogą. :)

:czesc: Witaj na forum.

Zakończenie związku z alkoholikiem, Wytrwam? 2016/12/26 18:30 #19

• Magdalena.gaj
  • Magdalena.gaj Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
A Jemu?

Zakończenie związku z alkoholikiem, Wytrwam? 2016/12/26 18:31 #20

• Moni74
  • Moni74 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • e*g*a*l*
Magdo może pomyśleć o pomocy sobie, tylko sobie, on nie widzi swojego postępowania wobec Ciebie, jest czysty jak łza w swoim mniemaniu, to Ty tą złą jesteś. Nie daj sobie wmówić nieprawdy, odciąć się, o siebie zadbać.
Nie próbuj przeskakiwać schodów, kto ma długą drogę przed sobą...nie biegnie - Paula Modersohn-Becker (,,,) nie nauki...czujesz, że to nie tak - Przyjaciel %%-
Za tę wiadomość podziękował(a): Tomoe, Magdalena.gaj

Zakończenie związku z alkoholikiem, Wytrwam? 2016/12/26 18:33 #21

• Tomoe
  • Tomoe Avatar
A czy on cię poprosił o jakąkolwiek pomoc, Magdaleno? Czy chce od ciebie pomocy?
Czy masz wiedzę i praktykę w leczeniu uzależnienia od alkoholu?

Jeśli twoja odpowiedź na te trzy pytania brzmi "nie" - to odpowiedź na twoje pytanie również brzmi "nie".

Zakończenie związku z alkoholikiem, Wytrwam? 2016/12/26 18:34 #22

• Magdalena.gaj
  • Magdalena.gaj Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
Fakt ... on czysty jak łza..tylko ja zawsze tempa łyżwa, psychiczna, depresyjna... mozgu nie mam i w ogóle bede meic problem ze znalezieniem faceta :) Sam twierdził, że on to po jakims czasie znajdzie kogos a ja to nie mam szans..

Zakończenie związku z alkoholikiem, Wytrwam? 2016/12/26 18:51 #23

• Liv
  • Liv Avatar
  • Wylogowany
  • Super Gaduła
  • Otrzymane podziękowania: 532
Magdalena.gaj napisał:
On na początku do rany przyłóż był. Kwiaty, przyjeżdżał w nocy jak było mi źle itp. zabierał mnie na wycieczki,
Niestety, tu tkwi klucz. Miałam podobnie. Były był zwykle nieobecny, pełen pretensji, niedojrzały, krytyczny (komplementy mówił mniej więcej takie: masz takie zmarszczki, że musisz być mądra).
Ale czasem bywał czarujący: kwiaty, spacery do białego rana wzdłuż zamglonej rzeki, wiele słów o pięknej wyjątkowości naszej relacji. Czułam wtedy taki odlot, że dla tego odlotu byłam skłonna czekać, tęsknić, znosić samotność i upokorzenia, wierzyć, że cudowna wyjątkowość naszej znajomości odmieni jego nałogowe przeżywanie świata w potrzebę zdrowego życia. Nic takiego się nie stało.
Kochana, naucz się żyć tak, żeby mieć pogodę ducha i żeby nie potrzebować wsparcia w środku nocy.
I żeby nie nabierać się na odlot, tylko odnaleźć przyjemność w codzienności.
Upiekłam dziś pasztet i to mnie ucieszyło.
Kiedyś uznałabym taką radość za kompletne dno i brak polotu. Zmieniłam się i dobrze mi z tym. ~O)
Tylko w zdrowej teraźniejszości zbuduję zdrową przyszłość.

One Breath at a Time
Za tę wiadomość podziękował(a): andrzejej, sylwia1975, Poncelina, Magdalena.gaj, beata1973

Zakończenie związku z alkoholikiem, Wytrwam? 2016/12/26 19:47 #24

• sylwia1975
  • sylwia1975 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 1129
Witaj poczytaj robin noorwood kobiety Co kochaja za bardzo,i na desert historia sylwia ach te chore obiekty westchnien pewnie zostalo mi z lat nastoletnich lubialm wzdychac do plakatow i marzyc z new kids on the block ,tez nie osiagalni i tez nie tykalni i tak uwielbialam Latami wzdychac dooooooooo czegos kogos nie osiagalnego.Bo czlowiek zajety nalogiem jest ................juz teraz wiesz fizycznie ,psychicznie i emocjonalnie

Zakończenie związku z alkoholikiem, Wytrwam? 2016/12/27 10:51 #25

• andrzejej
  • andrzejej Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Myślę, więc jestem.
  • Otrzymane podziękowania: 6433
Magdo :czesc: możesz pomóc tylko sobie. Terapia lub mitingi Al-Anon to dobry dla Ciebie kierunek celem poprawienia samooceny. pozwolą Ci powoli zmienić własny osąd o sobie, polubić siebie. Wtedy będziesz wiedzieć, że jego słowa - "nikt Cię nie zechce" - nie będą boleć, bo zaczniesz się cenić i szanować. Poza tem takie jego słowa są wymowne - nie ceni Cię, a to źle o nim świadczy. Ciesz się, że rozpoczęłaś uwalnianie się spod jego "władzy" emocjonalnej.
Jestem alkoholikiem. :-BD

Zakończenie związku z alkoholikiem, Wytrwam? 2016/12/27 11:15 #26

• Magdalena.gaj
  • Magdalena.gaj Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
Własnie bardzo poważnie myśle nad pomocą... poniewaz nawet spotkałam kogos kto probuje mi pomoc i chce ze mna być.. a ja nie widze Jego staran, ciagle mysle o tamtym.. boję się byc z Nim.. nie chce byc nie wiem czemu.. w ogole inny niż tamten. Stracilam wiare w siebie i pewność siebie przez Tamtego. Nie wiem co sie ze mną dzieje ;(

Zakończenie związku z alkoholikiem, Wytrwam? 2016/12/27 11:17 #27

• Dahud
  • Dahud Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Carpe diem...
  • Otrzymane podziękowania: 1187
Witaj Magdalenko :-H
Znam doskonale twoje uczucia, ale to minie...nie powiem-uwierz, bo na tym etapie nie uwierzysz za nic. ^^) Ale powiedzenie, ze czas leczy rany, jest naprawde brdzo madre...Ty potrzebujesz czasu...i PORZADNEGO wsparcia emocjonalnego. Pytanie, czemu twoj alko twierdzi, ze nikogo sobie nie znajdziesz, a sam ,mimo tego, ze,podobno, taka beznadziejna jestes, cie wybral i chcial z toba byc? ...W tej chwili ujawnia sie u ciebie syndrom ofiary, ale to jest do ,,poprawienia'' 3aa Potrzebujesz tylko psychologa, ktory pomoze ci ustalic priorytety i ustawic kolejnosc w zyciu...czyli,po prostu umozliwi ci postawienie twojej wlasnej osoby na pierwszym miejscu w twoim zyciu. To nazywa sie tez ,, zdrowym egoizmem''.;P
Nie wymadrzam sie...moi rodzice pili, pierwszy maz byl alkholikiem, a teraz okazal sie nim, moj zyciowy partner( 29 lat zwiazku)...nadal jest miloscia mojego zycia, ale bede kochac go juz tylko platonicznie, bo od 1.1.16 sie wyprowadzam. Nie moge mu pomoc, bo on tej pomocy nie chce, a ja nie jestem w stanie patrzec, jak codziennie proboje zapic sie na smierc...W tej chwili rozpoczal juz butelke wodki,a poprzednio zdazyl ,,podlac'' to paroma piwami.
Mam nadzieje, ze bedziesz dzielic sie z nami swoimi sukcesami, jak i porazkami ;) , bo i takie tez beda. A my bedziemy cie wspierac w KAZDYM twoim postanowieniu, czy decyzji. :muza:

Zakończenie związku z alkoholikiem, Wytrwam? 2016/12/27 11:25 #28

• Magdalena.gaj
  • Magdalena.gaj Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
:czesc: Dziękuje Wam :* Jestescie Kochani. Szukalam takiego wsparcia bo niestety u Bliskich tego nie dostaje. Tylko Wpychanie mnie w Nowego chlopaka. Ja na prawde przy Nowym probuje wszytskiego, ale tylko go nie ma to płacze bo nie potrafie z Nim byc. On stara sie a ja tego nie widze. Najgorsze jest to że pracuje blisko Swojego Alko. i ciagle mysle czy przyjdzie do Mnie czy nie... :( okropnie glupie.. Alko pisze do mnie, że poprawi się, że wie ze źle robi ale to jest na moment ta jego poprawa. Jakby na prawde chcial zmiany to by sie zmienil...zapisal by sie na grupe wsparcia czy cos w tym stylu. myslal by o mnie że cierpie..

Zakończenie związku z alkoholikiem, Wytrwam? 2016/12/27 11:46 #29

• Alerk
  • Alerk Avatar
Magdo,pisałaś ,że byliście od sierpnia ze sobą.W ciągu czterech miesięcy aż tak się uzależniłaś od alkoholika,który tylko Cie obrażał,zwalał winę na Ciebie za swoje picie?
Co w nim takiego cudownego było,że cały czas o nim myślisz?
A może problem tkwi głębiej? W rodzinie? w dzieciństwie?,może w poprzednim związku?

Zakończenie związku z alkoholikiem, Wytrwam? 2016/12/27 11:51 #30

• Moni74
  • Moni74 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • e*g*a*l*
Wchodzenie w nową relację, w jakim celu, czy myślisz, że bycie z kimś jest wszystkim, celem Twojego życia. Tutaj potrzeba w siebie zajrzeć, co nie tak jest, nowy partner nie pomoże i nie wyleczy ze schematów w jakich żyjesz. Nie rozumiem kobiet, które ciągle poszukują partnera, a już tym bardziej, że nie przepracowany ostatni związek został. Inni nie żyją za Ciebie i nie mają nic do gadania w sprawie Twojego życia...jakie wpychanie w inną, nową osobę. Trzeba rozpracować i przepracować byłą relację, tak sposób to ucieczka i najprawdopodobniej powielanie tego Ci już znanego, a przecież chcesz inaczej. Myśl o sobie, sama o sobie, a nie co inni chcą.
Za tę wiadomość podziękował(a): Alerk, Magda, Magdalena.gaj

Zakończenie związku z alkoholikiem, Wytrwam? 2016/12/27 11:56 #31

• Magdalena.gaj
  • Magdalena.gaj Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
Na początku z Alko, był cudowny, kwiaty, kolacje, przestał pić przez dwa miesiace bo chcial sie zmienic. Przestal palic , bo mi to nie pasowało, wycieczki, potrafil w nocy przyjechal bo poklocilismy się i starał sie to poprawic. A od momentu kolegów i tego że zaczal pic.. wszystko sie zmienilo. A ja nie chcialam byc sama i może dlatego trzymalam sie Jego. Przez 5 lat bylam sama bo balam sie byc z kims, wczesniej bylam z kims kto mnie pobil bardzo dotkliwie i dlatego balam sie nowej relacji. Zaryzykowalam z Alko i niestety nie wyszlo.

Zakończenie związku z alkoholikiem, Wytrwam? 2016/12/27 12:03 #32

• Moni74
  • Moni74 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • e*g*a*l*
Czyli już miałaś związek gdzie przemoc była, pewnie i kłótnie, pretensje, według mnie bardzo wskazana jest profesjonalna terapia i jak Aga napisała, w przeszłość zajrzeć, dotrzeć do sedna, nad własnym poczuciem wartości popracować. Szczęście jest w Tobie, nie na zewnątrz i w innej osobie, takie działania i myślenie do zagubienia siebie totalnego prowadzą.
Za tę wiadomość podziękował(a): Magdalena.gaj, beata1973

Zakończenie związku z alkoholikiem, Wytrwam? 2016/12/27 13:22 #33

• szekla
  • szekla Avatar
  • Wylogowany
  • Współtwórca Portalu
Magdo
Problem gdzieś zapewne tkwi. Tylko gdzie?
Nie sądzę byś bała się samotności. Sądzę, że chcesz być z kimś na siłe, bo inni sa w związkach, bo jesteś wypychana, bo nie chcesz być inna.

Dostrzegłam siebie, gdy Mama chciała bym każdy czas wolny z Nią spędzała. Brat wypytywał kiedy za mąż wyjdę bo starą panną zostanę. A ja ich słuchałam stojąc na rozdrożu.

Wyszłam za mąż za dobrego faceta, urodziłam Nam Dziecko a jednak rozwaliłam ten związek. Dlaczego?
Bo problem nie tkwił w pragnieniu bycia w związku. On tkwił dużo, dużo wcześniej, już gdzieś w dzieciństwie. W Rodzinie, w której alkohol nie był problemem, problemem była dysfunkcja.
Dlatego Ja w swoim życiu tych naprawdę dobrych partnerów najczęściej wymieniałam na patologię.

Nie jestem zwolennikiem namawiania na terapię, na cokolwiek... Myśle jednak, że sama tego nie rozkminisz Magdo. Nie wahaj się iść po pomoc, której potrzebujesz.
Zrób to zanim pomyślisz o kolejnym związku, zanim znów w coś się nie wpakujesz.

Emilka Alkoholiczka
Ostatnio zmieniany: 2016/12/27 13:23 przez szekla.
Za tę wiadomość podziękował(a): Magdalena.gaj, beata1973

Zakończenie związku z alkoholikiem, Wytrwam? 2016/12/27 14:36 #34

• Dahud
  • Dahud Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Carpe diem...
  • Otrzymane podziękowania: 1187
Czytajac twoja wypowiedz, Madziu (pozwolisz, ze sie tak do ciebie zwroce :) ?),odnosze wrazenie, ze jestes jeszcze bardzo mloda osoba :)Mam dla ciebie pewna sugestie...nie musisz posluchac, bo wybor nalezy tylko do ciebie. Sproboj moze dac sobie na jakis czas spokoj z mezczyznami i skup sie TYLKO na sobie, na swoich potrzebach, a przede wszystkim, postaraj sie dojsc do psychicznej rownowagi, a co za tym idzie, naucz sie cenic siebie.Dopiero po tym pomysl o nowym zwiazku. Wtedy bedziesz miala szanse na ,, zdrowy'' zwiazek. Ktory jest oparty na partnerstwie, zrozumieniu i milosci.Zycze ci tego z calego serca.I jeszcze jedno...czemu sie tak bardzo skupiasz na NIM a nie na SOBIE ??? On doskonale wie, jak toba manipulowac i korzysta z tego do granic mozliwosci. Nie jestes uwlasnowolniona, masz swoj rozum, wiec z tego korzystaj...I MYSL O SOBIE .

Zakończenie związku z alkoholikiem, Wytrwam? 2016/12/27 15:22 #35

• Magdalena.gaj
  • Magdalena.gaj Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
Mam 26 lat :) duza mialam roznice wiekową z Nim.. Mam problem ze sobą w sensie zeby myslec o SOBIE.. zawsze mysle, ze kogos ranie, ze cierpi przeze mnie.. itp. i tu jest problem ..