Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Cierpisz z powodu picia bliskiej Ci osoby? Tutaj możesz podzielić się swoimi problemami, troskami.

TEMAT: Chłopak alkoholik.

Chłopak alkoholik. 2011/03/25 12:53 #1

• narkozaaa
  • narkozaaa Avatar
Chłopak z którym jestem od roku jest alkoholikiem. Nie wiem jak inaczej nazwać osobę która dzień zaczyna od piwa, żeby "wyleczyć kaca". Później "łapie smaki" i pije dalej, przed snem, również w innym wypadku nie potrafi zasnąć. On zdaje sobie sprawę z tego, że jest chory..
Jakieś 2 tygodnie temu zgodził się na leczenie. W pewnym stowarzyszeniu w Tychach powiedzieli nam jak się do tego zabrać. Załatwiliśmy dowód osobisty, następne było ubezpieczenie. W miedzy czasie dostaliśmy numer do kierownika Ośrodka Monaru. Umówiliśmy się na spotkanie, na którym wszystko ustaliliśmy. Chłopak miał się tylko spakować i tam pojechać, bez żadnego czekania na jakieś miejsca, tam mieli go zameldować i ubezpieczyć. Na drugi dzień rozmyślił się. Stwierdził,ze nie chce się nigdzie zamykać, a na sile to mu nic nie da..
Od tego czasu mam wrażenie, że popłynął już zupełnie, zmienia się coraz bardziej i coraz bardziej miesza mu się w głowie.. A przecież mówił, że tego chce, że sam wie, że jest źle. Nie wiem już co zrobić, jak go przekonać czy w ogóle to robić i jak, czuje się w tej sytuacji bezsilna.A może jest jakaś możliwość przymusowego leczenia?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Re: Chłopak alkoholik. 2011/03/25 13:34 #2

• Fantomas
  • Fantomas Avatar
Witaj
On chyba jeszcze chce pić.....jeszcze nie sięgnął swojego Dna

Re: Chłopak alkoholik. 2011/03/25 14:01 #3

• Norbi
  • Norbi Avatar
  • Wylogowany
  • Autor Portalu
  • Alkoholik
  • Otrzymane podziękowania: 3472
Witaj na Forum :czesc: przymusowe leczenie istnieją ale zwykle nie pomagają,mija okres wczasów i wio dalej luzik i swoboda.Znałem kilka osób z przymusowego leczenia-zaczęli trzeżwieć po śmierci.
Potępianie siebie za popełnione błędy jest równie złe jak potępianie innych za ich błędy.W rzeczywistości nawet siebie nie potrafimy ocenić prawidłowo.

Re: Chłopak alkoholik. 2011/03/25 15:39 #4

• Franciszek
  • Franciszek Avatar
Witaj na Forum :czesc:

Re: Chłopak alkoholik. 2011/03/25 16:11 #5

• mariusz345
  • mariusz345 Avatar
  • Wylogowany
  • Super Gaduła
  • Otrzymane podziękowania: 48
Witaj na forum :czesc:
Sprawa nie jest prosta i napewno nie powinnaś mu pomagać w piciu , on chce nadal pić .
Pomyśl czy rozstanie nie było by najlepszym wyjściem , może wtedy sie zastanowi nad sobą .
Wiem co mówie mam na imię Mariusz i jestem alkoholikiem .
Daj czas czasowi w czasie

Re: Chłopak alkoholik. 2011/03/25 16:22 #6

• Sylwka
  • Sylwka Avatar
:czesc: Narkoza zgadzam się z Mariuszem czasami rozstanie to jedyne wyjście.Nienamawiaj go i nie przymuszaj nic na siłe.On jeszcze swojego nie wypił.Dbaj o siebie przedewszystkim %%- -

Re: Chłopak alkoholik. 2011/03/25 16:59 #7

• Norbi
  • Norbi Avatar
  • Wylogowany
  • Autor Portalu
  • Alkoholik
Witaj :czesc: no cóż wchodzisz w nowy etap życia ,czyli współuzależnienie,teraz decyzja należy do Ciebie,czy masz na tyle Siły aby to dżwigać ,czy ta miłość jest tego warta ?
Potępianie siebie za popełnione błędy jest równie złe jak potępianie innych za ich błędy.W rzeczywistości nawet siebie nie potrafimy ocenić prawidłowo.

Re: Chłopak alkoholik. 2011/03/25 20:06 #8

• matiwaldi
  • matiwaldi Avatar
narkozaaa napisał:
Załatwiliśmy dowód osobisty, następne było ubezpieczenie.
TO PO ILE WY MACIE LAT .........???

:czesc: NA FORUM

Re: Chłopak alkoholik. 2011/03/25 22:52 #9

• szekla
  • szekla Avatar
Witaj Narrkoza :czesc:
Miał szanse...nie chciał jej
Dokąd zmierza? Do swojego bagna.
Jakie będzie? Tego nawet on nie wie
Czy zdoła się z niego wykaraskać? Tego mu życzę
A Ty? Pozwól mu na to ale się temu nie przyglądaj

Re: Chłopak alkoholik. 2011/03/26 07:34 #10

• narkozaaa
  • narkozaaa Avatar
matiwaldi napisał:
narkozaaa napisał:
Załatwiliśmy dowód osobisty, następne było ubezpieczenie.
TO PO ILE WY MACIE LAT .........???

:czesc: NA FORUM

Ja 20, on 21. Tylko dotychczas jakoś mu się nie spieszyło żeby to zrobić.

Re: Chłopak alkoholik. 2011/03/26 07:41 #11

• nadzieja
  • nadzieja Avatar
  • Wylogowany
  • Współuzależniona/DDA
  • Otrzymane podziękowania: 1198
Cześć :czesc:
Wystarczyło dostrzec problem alko a już dało to jakąś korzyść w postaci dowodu i ubezpieczenia.
Jak pójdziecie dalej i zaczniecie to leczyć razem czy osobno[to zależy od uzaleznionego] korzyści będzie więcej.Zaufaj mi. :)
Istnieją kwiaty,które kwitną nawet w zimie.

Re: Chłopak alkoholik. 2011/03/26 08:04 #12

• narkozaaa
  • narkozaaa Avatar
Monika napisał:
Cześć :czesc:
Wystarczyło dostrzec problem alko a już dało to jakąś korzyść w postaci dowodu i ubezpieczenia.
Jak pójdziecie dalej i zaczniecie to leczyć razem czy osobno[to zależy od uzaleznionego] korzyści będzie więcej.Zaufaj mi. :)

Tyle, że on nie chce się już leczyć. Znudził mu się najwidoczniej ten pomysł.
Ciągnięcie go na siłe jest bezsensu ale z drugiej strony nie potrafię spokojnie patrzeć i myśleć o tym co się z nim dzieje, co się dzieje z jego życiem.

Re: Chłopak alkoholik. 2011/03/26 08:15 #13

• Norbi
  • Norbi Avatar
  • Wylogowany
  • Autor Portalu
  • Alkoholik
Norbi napisał:
Witaj :czesc: no cóż wchodzisz w nowy etap życia ,czyli współuzależnienie,teraz decyzja należy do Ciebie,czy masz na tyle Siły aby to dżwigać ,czy ta miłość jest tego warta ?
Dlatego powinnaś podjąć decyzję >

Re: Chłopak alkoholik. 2011/03/26 08:19 #14

• szekla
  • szekla Avatar
narkozaaa napisał:
nie potrafię spokojnie patrzeć i myśleć o tym co się z nim dzieje, co się dzieje z jego życiem.
To nie patrz. Daj mu się stoczyć. Pozwól mu upaść aby mógł kiedyś powstać. Alkoholik sam upada i sam wstaje...albo i nie wstaje. Twoje starania są daremne. On nie chce onnarkozaaa napisał:
Tyle, że on nie chce się już leczyć. Znudził mu się najwidoczniej ten pomysł.
Zapytaj jak będzie trzeźwy co chce. Myślę, że nie wie. Teraz mu dobrze bo pije, bo ma Ciebie i wcale nie myśli o tym, że wkrótce może nie mieć nic.
Nawet dowód w pewnym sensie mu załatwiasz. To absurd. Jesteś młoda. Czy musisz sobie marnować życie w imię miłości a może w imię chęci pomocy.
Narkozo...nie pomożesz mu. Pomóż sobie i zadbaj o siebie. 20 lat....piękny wiek chcesz go zmarnować?

Re: Chłopak alkoholik. 2011/03/26 08:27 #15

• nadzieja
  • nadzieja Avatar
  • Wylogowany
  • Współuzależniona/DDA
Czasem tylko bolesne odejście powoduje u alko.trzexowść i radosne zdrowienie.
Wiem to bo ja odeszłam od męża alko,i on po 3 latach rozpoczął prace na Programie AA zaczyna zdrowieć sam dla siebie.Pozdrawiam.

Re: Chłopak alkoholik. 2011/03/26 11:09 #16

• matiwaldi
  • matiwaldi Avatar
szekla napisał:
Czy musisz sobie marnować życie w imię miłości a może w imię chęci pomocy.
SZEKLA ! DROGA MOJA !!! jakiej miłości ????
jeżeli już to tylko marzenia o miłości.....
jak można kochać pijanego,śmierdzącego,aroganckiego człowieka ???
Narkoza tęskni za miłością i wpasowała sobie Tego chłopaka w swoje marzenia i liczy na to,że On dopasuje się do Jej marzeń.......
poczytaj Narkoza trochę jak wygląda życie z pijącym alko.... i zmień sobie obiekt Twoich UNIESIEŃ !!!

Re: Chłopak alkoholik. 2011/03/27 11:27 #17

• mariusz345
  • mariusz345 Avatar
  • Wylogowany
  • Super Gaduła
  • Otrzymane podziękowania: 48
narkozaaa napisał:
Ciągnięcie go na siłe jest bezsensu ale z drugiej strony nie potrafię spokojnie patrzeć i myśleć o tym co się z nim dzieje, co się dzieje z jego życiem.
Masz racje nic na siłe , to w końcu JEGO życie .
Postanowiłaś coś ?
Daj czas czasowi w czasie

Re: Chłopak alkoholik. 2011/03/27 18:27 #18

• nadzieja
  • nadzieja Avatar
  • Wylogowany
  • Współuzależniona/DDA
matiwaldi napisał:
SZEKLA ! DROGA MOJA !!! jakiej miłości ????
jeżeli już to tylko marzenia o miłości.....
Narkoza tęskni za miłością i wpasowała sobie Tego chłopaka w swoje marzenia i liczy na to,że On dopasuje się do Jej marzeń.......

Odniose się do tego cytatu.
Moim zdaniem
Miłość nie polega na tym aby kurczowo trzymać się ukochanego i wpajać mu że ma żyć i czuć tak jak ty chcesz.
Miłość polega na tym aby dać ukochanemu prawo wyboru co do tego JAK CHCE KOCHAĆ , czy chce kochać prawdziwie.Jeżeli chce cię kochać tylko jako pijany człowiek to to jest CHORA MIŁOŚĆ-iluzja.Jeżeli na taką miłość się godzisz to jestes osobą współuzależnioną i potrzebna ci pomoc.

Re: Chłopak alkoholik. 2011/03/27 20:03 #19

• Norbi
  • Norbi Avatar
  • Wylogowany
  • Autor Portalu
  • Alkoholik
Najpierw rozsądek,potem miłość.Zeszło mi na to 50 lat aby się przekonać,że pomylenie namiętności z miłością wyparło rozsądek.

Re: Chłopak alkoholik. 2011/03/27 21:01 #20

• szekla
  • szekla Avatar
Narkozo
Widzę, że zaglądasz i myślę, że również czytasz i płaczesz i cierpisz.
Pewnie nie takie odpowiedzi miałaś nadzieję dostać, pewnie chciałaś dostać nadzieję ale uwierz mi, że lepsza jest gorzka prawda niż utrata Twych pięknych, młodych lat zszarganych cierpieniem i udręką.
Też miałam 20 lat i również swoje przeżyłam. Tak, właśnie tyle miałam jak zadawałam się z nim i dziś pozostało wspomnienie, smutne...jak mnie bił, jak ganiał po zakładzie pracy z wrzątkiem w czajniku, jak wyłamał mi drzwi bo go nie chciałam wpuścić do domu i jak go zabrała ode mnie milicja prosto do więzienia. Jak bałam się jego wyjścia z tego więzienia....to już wspomnienie.
Nie chcesz nie pisz ale przynajmniej przemyśl nasze sugestie
Tak bardzo chciałam go ratować! :oops: :cry: