Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Cierpisz z powodu picia bliskiej Ci osoby? Tutaj możesz podzielić się swoimi problemami, troskami.

• Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: 9 rzeczy,które warto wiedzieć.

9 rzeczy,które warto wiedzieć. 2018/08/02 19:45 #36

• Babeczka
  • Babeczka Avatar
  • Wylogowany
  • Super Gaduła
  • :)
  • Otrzymane podziękowania: 1116
Agato praca nad sobą pomoże . Ja dużo czytam o alkoholizmie .Czasem po kilka razy to samo aby zrozumieć . pozdrawiam również Agata ,współuzależniona
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Agata0403

9 rzeczy,które warto wiedzieć. 2018/08/03 07:59 #37

• Tomoe
  • Tomoe Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Otrzymane podziękowania: 7469
Agato - albo chcesz mieć rację, albo chcesz być wolna i mieć spokój.
Twoje wysiłki wpływania na zmianę zachowania męża kończą się fiaskiem, prawda? Im bardziej próbujesz, tym mniejsze efekty. Odpuść sobie, bo marnujesz w ten sposób mnóstwo twojej własnej życiowej energii, którą mogłabyś spożytkować na przyjemniejsze rzeczy. A jedynym efektem jaki osiągasz, jest zwiększenie oporu, buntu i przekory twojego męża.
Zaprzestań nieefektywnych działań i naucz się efektywnych metod radzenia sobie z trudnościami życiowymi.
Możesz się tego nauczyć na terapii współuzależnienia i we wspólnocie Al-Anon.
Dopóki twoim celem jest wywieranie wpływu na swojego męża i wymuszanie zmian u niego - jesteś skazana na porażkę.
Jeśli dotychczasowe doświadczenia ci tego nie pokazały - próbuj dalej, ale efekt będzie taki, że tylko się bardziej poobijasz.
Kobiety i koty zawsze robią, co chcą, więc mężczyźni i psy niech się z tym pogodzą. (Robert A. Heinlein)
Za tę wiadomość podziękował(a): maluczka, Dorcia66, Agata0403

9 rzeczy,które warto wiedzieć. 2018/10/19 06:38 #38

• SynKróla
  • SynKróla Avatar
  • Wylogowany
  • Super Gaduła
  • Nie piję bo Kocham!
  • Otrzymane podziękowania: 528
Dla mnie dziś trzeźwego cierpieniem jest gdy widzę co rano ludzi za oknami siedzących na murku nie opodal sklepu z alkoholem. To są "moi bliscy" choć mam własną rodzinę, żonę i dzieci. To nie jest już nawet jakiś rodzaj współczucia ale czasem poważny ból serca, że ja jestem tu a oni tam, a sam nie jestem na tyle silny aby ruszyć się i iść do nich aby zanieść im Dobrą Nowinę :(
"Jeśli przechodzisz przez piekło, nie zatrzymuj się!"
Winston Churchill
Za tę wiadomość podziękował(a): Babeczka

9 rzeczy,które warto wiedzieć. 2018/11/09 14:45 #39

• MarysiAA
  • MarysiAA Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Anielska cierpliwość wymaga diabelskiej siły.
  • Otrzymane podziękowania: 135
Chyba wszyscy robiliśmy lub robimy na odwrót. Jednak przestawić się jest bardzo trudno. Bo jak tu zostawić bałagan po nim gdy goście mają przyjść, albo wpuścić do samochodu brudasa? Dba się jak o dziecko i to takie specjalnej troski.

Gdy się sama przestawiałam, coś mnie brało jak mi zadeltał podłogi, ubrudził ściany, ale nie reagowałam. Wstał rano ogarniał, czego i tak nie pamiętał. Gdy miał chwilę przerwy i pytał...a co to za brud na ścianie? To go oswiwciłam, był foch i pyskowki, że mu wmawiam. A więc robiłam zdjęcia, jak nie wierzył pokazywalam.
I co? Też nie wierzył, to pewnie fotomontaż.

Dziś nie pije drugi miesiąc, pomijam żale pod moim adresem. Ale jak ktoś przyjdzie i pyta go co słychać, mówi..a czekam na śmierć jestem alkoholik. Każdy mówi, lecz się dbaj o siebie. Wtedy on, że nie ma dla kogo, bo żonie nie zależy na nim. I tak z alkoholika zmienia się w męczennika. A ludzie jak wcześniej tak teraz nas omijają, bo po co komu słuchać..
Współuzależniona
Ostatnio zmieniany: 2018/11/09 14:48 przez MarysiAA.

9 rzeczy,które warto wiedzieć. 2019/05/20 13:54 #40

• Cola80
  • Cola80 Avatar
  • Wylogowany
  • Nowicjusz
  • Otrzymane podziękowania: 10
Dzieki za informCje; zdecydowalam sie dzisiaj dolaczyc do forum.

Odp: 9 rzeczy,które warto wiedzieć. 2019/09/07 21:08 #41

• marcin19
  • marcin19 Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
  • Otrzymane podziękowania: 186
Hope napisał:
d) punkt 4 - chyba kiepsko. Nie przyjmować żadnych obietnic? Czyli z zasady nie wierzyć? W nic?

Oglądałem film (nie pamiętam, jak się nazywa) o chłopaku, który przyjechał do domu na święta, bo na terapii dostał przepustkę albo na własne życzenie przerwał przed czasem. Powiedział swojej matce, żeby nie wierzyła w to, co on jej mówi. I to powinno być jedyne zdanie, w które powinna mu uwierzyć, bo kłamał i oszukiwał po całości. Ot, taki paradoks czynnego uzależnionego, który mówi, że nigdy nikogo nie okłamie.
Aniou stróś
Ostatnio zmieniany: 2019/09/07 21:09 przez marcin19.
Za tę wiadomość podziękował(a): Havana, Krzysztof Z., olka, Alex75, AGA54
  • Strona:
  • 1
  • 2