Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Ta część Forum jest dla Dzieci, których rodzice aktualnie lub w przeszłości nadużywali alkoholu lub innych środków chemicznych

• Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Jestem DDA

Jestem DDA 2019/08/13 08:47 #1

• pajac
  • pajac Avatar
Cześć. Jakiś czas temu znalazłem informacje o DDA, zacząłem czytać co to jest i nagle wszystko stało się jasne. To jest straszne.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Jestem DDA 2019/08/13 08:51 #2

• Alex75
  • Alex75 Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Użytkownik
  • Otrzymane podziękowania: 2592
Witaj :czesc:
Dobra wiadomość jest ta, że to się leczy
Ostatnio zmieniany: 2019/08/13 08:52 przez Alex75.

Jestem DDA 2019/08/13 08:52 #3

• williwilli55
  • williwilli55 Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Użytkownik
  • Otrzymane podziękowania: 3090
:czesc:
Darek alkoholik
Napisz o sobie

Jestem DDA 2019/08/13 08:57 #4

• Moni74
  • Moni74 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • e*g*a*l*
  • Otrzymane podziękowania: 16399
Witaj :czesc:
Jest pomoc, wsparcie, terapia DDA, mityngi DDA. Może warto przemyśleć i zmienić.
Jestem Monika alkoholiczka.
Nie próbuj przeskakiwać schodów, kto ma długą drogę przed sobą, nie biegnie - Paula Modersohn-Becker (,,,) nie nauki...czujesz, że to nie tak - Przyjaciel %%-

Jestem DDA 2019/08/13 08:59 #5

• Beata01
  • Beata01 Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
  • Otrzymane podziękowania: 278
Cześć Pajac. Mam na imię Beata, jestem dda. Tak, jest straszne, dla każdego inaczej straszne. Ale tez dające ulgę i szanse by żyć inaczej, by z każdej minuty życia czerpać radość . Dla mnie było straszne życie w tym szaleństwie chorych schematów , mechanizmów , iluzji , manipulacji. Dziś uczę się żyć bez tego wszystkiego . Wciąż bywa „strasznie”, trudno, boleśnie , smutno, samotnie. Ale moje „dziś” jest prawdziwe i radosne jak nigdy dotąd . Mam 41 lat , od dwóch lat jestem w wspólnocie 12 krokowej dda/ddd, regularnie uczestniczę w mitingach,przeszłam terapie , jestem wciąż w kontakcie z moim terapeutom . Możesz zajść na miting, zacząć chcieć inaczej .

Jestem DDA 2019/08/13 09:24 #6

• pajac
  • pajac Avatar
Co mogę napisać o sobie ... wychowałem się w rodzinie alkoholików (oboje już nie żyją na szczęście). Był alkohol, bicie, poniżanie, awantury. Mam 38 lat i od "zawsze" mi nie szło. Myślałem, że po prostu jestem nieudacznikiem. Bo jestem ale to inna sprawa.

Jestem DDA 2019/08/13 09:36 #7

• Katarzynka77
  • Katarzynka77 Avatar
  • Przyjaciel Forum
  • Otrzymane podziękowania: 5434
Witam na forum :czesc: dobrze że do Nas dołaczyłeś.Katarzynka DDA i współuzależniona
Aby być prawdziwie wolnym,najpierw trzeba pokonać swoje słabości..

Jestem DDA 2019/08/13 09:54 #8

• Gandalf
  • Gandalf Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Użytkownik
  • Otrzymane podziękowania: 956
Siemka :czesc: Marcin jestem alkoholikiem dobrze że jesteś

Jestem DDA 2019/08/13 10:43 #9

• Iwanka
  • Iwanka Avatar
  • Wylogowany
  • Super Gaduła
  • Alkoholiczka / DDA/ Kiedyś współuzależniona
  • Otrzymane podziękowania: 1774
Witam Cie na forum.
:czesc:
Iwona Alkoholiczka/ DDA

Juz padły to formy pomocowe dla Ciebie. Wystarczy z nich skorzystać. Nieudacznik? Ja uzylam wobec siebie stwierdzenia, ze jestem niedojrzala emocjonalnie.
Fajnie, ze jesteś.
"Wstąpienie do AA wielu spraw nie uzdrowi;
Ale Ciebie - z pewnością"

Iwona Alkoholiczka

Jestem DDA 2019/08/13 10:50 #10

• pajac
  • pajac Avatar
Gdzie można dowiadywać się o jakąś terapię? Lekarz rodzinny podpowie gdzie takie coś mogę znaleźć?

Jestem DDA 2019/08/13 11:04 #11

• Iwanka
  • Iwanka Avatar
  • Wylogowany
  • Super Gaduła
Raczej lekarz pierwszego kontaktu Ci w tym nie pomoże. Ale są ośrodki terapeutyczne i poradnie zdrowia psychicznego, bądź poradnia uzależnień. Tam otrzymasz informacje. U mnie akurat są trzy takie miejsca na NFZ. Poza tym sporo jest prywatnych psychoterapii.

Iwona Alkoholiczka

Jestem DDA 2019/08/13 11:23 #12

• pajac
  • pajac Avatar
Rozumiem, czyli najlepiej dowiadywać w przychodniach leczenia uzależnień. Ok, dzięki. A mityngi DDA?
Ostatnio zmieniany: 2019/08/13 11:25 przez pajac.

Jestem DDA 2019/08/13 11:41 #13

• ursa
  • ursa Avatar
  • Wylogowany
  • Dobry Duszek
  • alkoholiczka (25.08.2011)
  • Otrzymane podziękowania: 12422
Cześć. Mam na imię Ula i jestem alkoholiczką.
Kiedy sobie uświadomiłam, że jestem DDA/DDD to chciałam całą odpowiedzialność za swoje życie i za chorobę alkoholową zwalić na rodziców i rodzinę. Wtedy przeczytałam takie mądre słowa: ":trudne dzieciństwo nie usprawiedliwia, trudne dzieciństwo zobowiązuje".
Terapia to bardzo dobry wybór, ciężka praca nad sobą, ale tylko w ten sposób można coś zmienić w swoim życiu- zaczynając od siebie.
Pozdrawiam i fajnie, że jesteś @};-
"I niech sobie będą wszyscy mądrzy ze swoimi rozumami, a ja ze swoją miłością niech sobie będę głupi." Sted
Za tę wiadomość podziękował(a): Havana, Alex75

Jestem DDA 2019/08/13 11:45 #14

• pajac
  • pajac Avatar
Może i nie usprawiedliwia, ale czy ja się prosiłem o to co dostałem (czego nie dostałem)? Ja mam za to odpowiadać? Dosyć, ze mam życie spierdzielone bo takich miałem rodziców to jeszcze mam brać za to odpowiedzialność? Teraz wiedząc "co z czego" postaram się wziąć odpowiedzialność za to co z tym zrobię, ale nie biorę odpowiedzialności za porażkę.

Jestem DDA 2019/08/13 12:04 #15

• Iwanka
  • Iwanka Avatar
  • Wylogowany
  • Super Gaduła
pajac napisał:
Rozumiem, czyli najlepiej dowiadywać w przychodniach leczenia uzależnień. Ok, dzięki. A mityngi DDA?
www.dda.pl/baza-mityngow/
Ja pod tym adresem znalazłam mitingi w swojej miejscowości.

Iwona Alkoholiczka
Ostatnio zmieniany: 2019/08/13 12:05 przez Iwanka.
Za tę wiadomość podziękował(a): Moni74

Jestem DDA 2019/08/13 12:15 #16

• pajac
  • pajac Avatar
Iwanka, dzięki za linka. A jest tu ktoś może z Górnego Śląska i mógłby coś podpowiedzieć odnośnie mityngów (gdzie chodzi, jak ocenia itd)? Miałem okazję uczestniczyć w mityngach alkoholików, to jest coś podobnego?

Jestem DDA 2019/08/13 12:25 #17

• Iwanka
  • Iwanka Avatar
  • Wylogowany
  • Super Gaduła
Miting AA i DDA są do siebie podobne: 12 kroków DDA i 12 tradycji DDA. Taką społeczność DDA przyjęła drogę wsparcia.
Wydaje mi sie ze opinia nie jest tak istotna na temat mitingu. Ja w mitngach uczestniczę dla siebie. Jeśli jest w mieście więcej społeczności nie stoi nic na przeszkodzie aby być raz w jednym miejscu innym razem w drugim. Podejmiesz sam decyzję o swojej grupie, która stanie Ci się bliższa

Iwona Alkoholiczka

Jestem DDA 2019/08/13 13:18 #18

• szekla
  • szekla Avatar
  • Wylogowany
  • Współtwórca Portalu
  • Naczelna Wiedźma
  • Otrzymane podziękowania: 24156
Witaj na Forum :czesc:
www.osrodkiodwykowe.pl/
Pod tym linkiem znajdziesz adresy placówek leczenia uzalażnień. Wybierz ten najlbiższy i powiedz z czym przychodzisz. Nie zostaniesz bez pomocy
Słowo raz wypuszczone nigdy nie powróci.

Emilka Alkoholiczka

Jestem DDA 2019/08/13 13:20 #19

• Beata01
  • Beata01 Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
Strona do której link podała Iwanka nie jest oficjalną stroną wspólnoty 12-krokowej . Tu masz te oficjalna z myśle bardziej aktualna lista : dda.org.pl . W Bytomiu są mitingi w wtorki i piątki o 18 . Jeszcze Katowice w poniedziałki . W minionym tygodniu byłam na obydwu mitingach w Bytomiu, choć tam nie mieszkam . Choć sposób prowadzenia i cała formuła różnią się bardzo od mojej macierzystej grupy to co najistotniejsze jest niezmienne: ludzie których łączy ten sam problem. Możesz tez skorzystać z mitingow przez skype na początek , są 3 w tygodniu informacje również znajdziesz na stronie która podałam.

Jestem DDA 2019/08/13 13:26 #20

• Tomoe
  • Tomoe Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Otrzymane podziękowania: 7689
pajac napisał:
A jest tu ktoś może z Górnego Śląska i mógłby coś podpowiedzieć odnośnie mityngów (gdzie chodzi, jak ocenia itd)?

Witaj, ja mam na imię Alicja i jestem trzeźwą alkoholiczką, a także Dorosłym Dzieckiem Alkoholików. Mieszkam na Górnym Śląsku.
Nie znam grup DDA, więc Ci niczego nie podpowiem na ich temat.
Ale jestem po profesjonalnej terapii DDA, którą przeszłam w ośrodku terapeutycznym przy Alei Młodych w Siemianowicach Śląskich, i dlatego zarówno ośrodek, jak i terapię DDA gorąco polecam. :grin:
No i witam cię na forum, oczywiście. :czesc:
Kobiety i koty zawsze robią, co chcą, więc mężczyźni i psy niech się z tym pogodzą. (Robert A. Heinlein)
Ostatnio zmieniany: 2019/08/13 13:28 przez Tomoe.

Jestem DDA 2019/08/13 13:28 #21

• pajac
  • pajac Avatar
Beata01, wielkie dzięki. Do Bytomia mam blisko, chyba się dzisiaj wybiorę na 18. Nie wiem czy coś mi to da, ale paskudnie sam się z tym czuję. Wszyscy w koło z którymi próbowałem rozmawiać albo bagatelizują i radzą „weź się w garść, będzie dobrze” albo wręcz myślą, że sobie jakieś żarty robię.
To, że mityng jest „zamknięty” to nie przeszkadza żebym na niego przyszedł jako DDA? Tak jak wspomniałem mam jakieś pojęcie o AA i tam tak jest to chyba i tu też?
Ostatnio zmieniany: 2019/08/13 13:39 przez pajac.

Jestem DDA 2019/08/13 13:32 #22

• Beata01
  • Beata01 Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
Trzymam kciuki :-BD , na pewno nikt tam nie będzie bagatelizował ani Twoich przeżyć , ani uczuć , ani tego wszystkiego z czym Ci trudno. Daj znać jak było , jeśli to możliwe dla Ciebie.

Jestem DDA 2019/08/13 13:38 #23

• Moni74
  • Moni74 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • e*g*a*l*
  • Otrzymane podziękowania: 16399
Wyczytałam, że w Bytomiu mityng jest w piątek, a dzisiaj wtorek, czyli w Bielsku-Białej.
Nie próbuj przeskakiwać schodów, kto ma długą drogę przed sobą, nie biegnie - Paula Modersohn-Becker (,,,) nie nauki...czujesz, że to nie tak - Przyjaciel %%-

Jestem DDA 2019/08/13 13:42 #24

• pajac
  • pajac Avatar
Beata pisała, że była w Bytomiu na jednym i drugim (w opisie też jest, że piątkowe w salce a wtorkowe w piwnicy czy jakoś tak)?!

Jestem DDA 2019/08/13 14:14 #25

• Beata01
  • Beata01 Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
Jest tak jak piszesz Pajac, we wtorki w salce w piwnicy , droga do owej piwnicy jest jedna i prosta , łatwo trafić , jak zapytasz każdy Ci wskaże drogę .

Jestem DDA 2019/08/13 14:20 #26

• Tomoe
  • Tomoe Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
Pomyśl również o profesjonalnej terapii w ośrodku, o którym Ci wspomniałam.
Kobiety i koty zawsze robią, co chcą, więc mężczyźni i psy niech się z tym pogodzą. (Robert A. Heinlein)

Jestem DDA 2019/08/13 14:26 #27

• pajac
  • pajac Avatar
Beata, Tomoe dziękuję za „adresy”. O terapii pomyślę, tylko sprawa jest taka, że od dwóch miesięcy chodzę prywatnie raz w tygodniu na spotkania terapeutyczne które nie są typowo dla DDA a raczej takie ogólne, mają mi pomóc w życiu z CHADem na który się od jakiegoś czasu się leczę no i tak „ogólnie”. Nie wiem czy to dobrze tak dwie terapie na raz „robić”, chyba nie bardzo. Ale skoro teraz już wiem, że jestem DDA to i o takiej terapii na pewno pomyślę.

Jestem DDA 2019/08/13 14:58 #28

• Iwanka
  • Iwanka Avatar
  • Wylogowany
  • Super Gaduła
Beata01 napisał:
Strona do której link podała Iwanka nie jest oficjalną stroną wspólnoty 12-krokowej . Tu masz te oficjalna z myśle bardziej aktualna lista : dda.org.pl .
O, akurat na tej stronie nie znalazlam grup w moim miescie. I nie wchodziłam tutaj więcej. Jak dla mnie to 120km jechać na intergrupę było nie do pokonania.

Iwona Alkoholiczka

Jestem DDA 2019/08/13 15:08 #29

• Beata01
  • Beata01 Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
Z mojej wiedzy wynika ze na oficjalnej stronie wspólnoty dda są najbardziej aktualne i formacje ,może ten miting w Twoim mieście nie jest oficjalnie zarejestrowany ? Nie wiem. Co masz na myśli pisząc „jechać na intergrupe”? O ile mi wiadomo Intergrupa jest jedna , zrzesza wszystkie polskojęzyczne mitingi dda/ddd i spotyka się na skype , wiec w jakim celu jechać i gdzie te 120km?
Ostatnio zmieniany: 2019/08/13 15:09 przez Beata01.

Jestem DDA 2019/08/13 15:36 #30

• Tomoe
  • Tomoe Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
Przypomniało mi się jeszcze, że w czwartki o 19.45 w Katowicach, przy ul. Warszawskiej 6/202 spotyka się grupa Al-Anon Dorosłe Dzieci "Wdzięczność".

Jestem DDA 2019/08/13 15:45 #31

• Iwanka
  • Iwanka Avatar
  • Wylogowany
  • Super Gaduła
Beata01 napisał:
Co masz na myśli pisząc „jechać na intergrupe”? O ile mi wiadomo Intergrupa jest jedna , zrzesza wszystkie polskojęzyczne mitingi dda/ddd i spotyka się na skype , wiec w jakim celu jechać i gdzie te 120km?
Miałam na myśli te z 12 krokami miejscowe mitingi. Przepraszam, za nie znajomosc tematu. Ja z nich nie korzystałam, ani z tych skype. Tak wiec nie będę juz wprowadzała w błąd. Na stronie szukałam w ogóle mitingow
u siebie, widocznie nie są one zarejestrowane. Potem zrezygnowałam z uwagi na mitingi AA.

Iwona Alkoholiczka
Za tę wiadomość podziękował(a): Beata01

Jestem DDA 2019/08/14 13:57 #32

• Beata01
  • Beata01 Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
Hej Pajac! Dałeś radę być na mitingu? Jak wrażenia?

Jestem DDA 2019/08/14 19:56 #33

• pajac
  • pajac Avatar
Byłem. Dziwnie się czułem. Kilka osób, jakaś piwnica ... ale to raczej odbiór wykreowany przez moje ograniczenia. Nie wiem czy pójdę jeszcze. Mam tydzień na podjęcie spokojnej decyzji.

Jestem DDA 2019/08/14 20:03 #34

• Katarzynka77
  • Katarzynka77 Avatar
  • Przyjaciel Forum
  • Otrzymane podziękowania: 5434
Pierwszy raz jak poszliśmy z moim mężem do Al-anone to mąż stwierdził.KATARZYNA TO JEST JAKAŚ SEKTA :ymdevil: a poźniej był ze mna pare razy nawet zaczoł opowiadać o rodzinnym domu.W szoku byłam.Przełamał sie.Teraz jak jade na miting to jest zawsze wesoło i ciepło.Jest moc na takich spotkaniach ale myśle że ona przychodzi z czasem %%-
Aby być prawdziwie wolnym,najpierw trzeba pokonać swoje słabości..
Ostatnio zmieniany: 2019/08/14 20:04 przez Katarzynka77.

Jestem DDA 2019/08/14 20:06 #35

• Beata01
  • Beata01 Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
Hej! Dzięki ze napisałeś. Na początku bywa dziwnie i trudno tez bywa. Zwłaszcza ze grupa z Bytomia jest dla mnie dość specyficzna , jak pisałam zupełnie różna od mojej macierzystej. Może zajrzyj na miting na skype , najbliższy w niedziele 9:30. Może zobaczysz coś innego , inaczej się poczujesz. Może szerszy ogląd zyskasz , może się lepiej odnajdziesz. Jeśli chciałbyś pogadać , zapytać o coś , napisz na priv .
  • Strona:
  • 1
  • 2