Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Ta część Forum jest dla Dzieci, których rodzice aktualnie lub w przeszłości nadużywali alkoholu lub innych środków chemicznych

Moderator: Sylwia1975

TEMAT: Nienawiść do rodziny

Nienawiść do rodziny 2019/05/14 17:29 #1

• User
  • Wylogowany
  • Nowicjusz
  • Otrzymane podziękowania: 7
Witam. Nazywam się Jakub mam 25lat. Moja rodzina składa się z 4 osób, ja, mama, tata i starszy brat. Mieszkamy razem i to w sumie wszystko co robimy wspólnie. Rodzice piją odkąd pamiętam, brat zaczął pić w wieku około 18 lat. W domu była bieda, musiałem rzucić szkołę, żeby iść do pracy, żeby było co jeść itp. Pierwsze wypłaty oddawałem całe dla rodziców, a oni niemal całość przepijali. Teraz daje mniej, ale nadal jestem jedynym żywicielem tych pasożytów. Mój dramat zaczął się kilka tygodni temu. Złamałem nogę, a leki kosztują. Dałem pieniądze na życie, a swoje wydałem na leczenie i teraz lodówka świeci pustkami. Rodzice są zadłużeni, brat też. Pożyczki chwilówki, można je brać przez internet, wystarczy tylko dowód. Mój braciszek wziął taki kredyt na mnie, bez mojej wiedzy, po to by móc balować z rodzicami. Brat w którym nigdy nie miałem oparcia, brat który bił mnie jak przychodził do domu xxx. Raz na klatce czekał na mnie znajomy, brat wyszedł i bez powodu zaczął go bić, jak to zobaczyłem rzuciłem się na niego i go pobiłem. Od tego czasu, za każdym razem gdy zaczynał się do mnie czepiać ja nie miałem skrupułów. Najgorsze w tym to, że jak jest trzeźwy jest spoko, ale jak wypije to zamienia się w demona. Na początku walczyłem o nich, chciałem, aby uwolnili się z tej choroby, nawet były dosyć pozytywne skutki. Matka poszła na odwyk, wytrzymała miesiąc. Potem próbowałem znów, ale oni zaczeli widzieć we mnie tego złego. To ja xxx całe życie na nich, nie mogę sobie nic kupić i jestem jeszcze tym najgorszym. Teraz jak to piszę, ojciec krzyczy na matkę, że mu flaszkę xxx. Marzę o tym, żeby się od nich uwolnić.
Ostatnio zmieniany: 2019/05/14 17:34 przez Moni74. Powód: Zakaz używania przekleństw, wulgaryzmów itd.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Moni74, jerzak, Havana, williwilli55, Tolek Banan, olka2019, Alex75

Nienawiść do rodziny 2019/05/14 17:35 #2

• Tolek Banan
  • Tolek Banan Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
  • Otrzymane podziękowania: 234
Uciekaj chłopaku na swoje jak najszybciej,.dodaje twój watek do ulubionych i będę tutaj często zaglądał,.zaraz admini ci zwrócą uwagę ze nie wolno bluzgać (teraz już wiesz) Mam na imię Tolek jestem alkoholikiem i narkomanem,.wiem ze ci ciężko i na razie ta noga i kredyt ale to powinno być twój główny plan Wyprowadzka na swoje...no i siema tak w ogolę :czesc:
Nullum potentius satellitum quam amici Fideles
Ostatnio zmieniany: 2019/05/14 17:43 przez Tolek Banan.

Nienawiść do rodziny 2019/05/14 17:43 #3

• Moni74
  • Moni74 Avatar
  • Administrator
  • e*g*a*l*
  • Otrzymane podziękowania: 15693
Witaj Jakub :czesc:
Sytuacja w Twoim domu rodzinnym bardzo przykra, po prostu jesteś jako sponsor traktowany, maszynka od pieniędzy, tylko alkohol i nic i nikt się nie liczy. Dlaczego z nimi mieszkasz, może mały pokoik wynająć? Nie pomożesz nikomu gdy on nie chce tak naprawdę tej pomocy, nie ma co walczyć z wiatrakami, tylko siebie wykończysz i już jesteś wrogiem, najbardziej najbliżsi obrywają, na nich alkoholik się wyżywa. Możesz sobie pomóc i bardzo warto po pomoc psychologa się udać. O sobie czas najwyższy pomyśleć i tylko o sobie. Nie dawać żadnych pieniędzy, nie pomagać im w piciu, niech się za swoją kasę zabijają. Ty dla siebie najważniejszym człowiekiem na tym świecie. Ratuj się Jakub, ratuj swoje życie.
Jestem Monika alkoholiczka.
Nie próbuj przeskakiwać schodów, kto ma długą drogę przed sobą, nie biegnie - Paula Modersohn-Becker (,,,) nie nauki...czujesz, że to nie tak - Przyjaciel %%-
Za tę wiadomość podziękował(a): williwilli55, Tolek Banan

Nienawiść do rodziny 2019/05/14 18:46 #4

• williwilli55
  • williwilli55 Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Użytkownik
  • Otrzymane podziękowania: 2867
:czesc:
Darek alkoholik

Nienawiść do rodziny 2019/05/14 19:17 #5

• sylwia1975
  • sylwia1975 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 1793
Witaj mlody czlowieku ,po co z nimi siedzisz?Idz po pomoc na mitingi DDA ,na terapie wyprowadz sie,to nie jest twoj problem z czego beda zyli i pytanie Jakim cudzem brat moze sobie kredyty brac bez zgody ?Raz wzial i sobie pozwoli na nastepny,nie sadzisz?Dzialaj ,zrob cos z tym.Nie z nienawieci czy ja ci pokaze ,ale z tytulu ze nie wolno i tyle

Nienawiść do rodziny 2019/05/14 19:22 #6

• olka2019
  • olka2019 Avatar
  • Przyjaciel Forum
  • Otrzymane podziękowania: 3254
Witaj Jakub.
Jestem Olka współuzależniona i tylko jedno przychodzi mi do głowy po przeczytaniu tego co napisałeś - ratuj się.
"Przeszłość minęła, dokonała się.
Istnieje tylko doświadczenie chwili"
Za tę wiadomość podziękował(a): sylwia1975

Nienawiść do rodziny 2019/05/16 06:59 #7

• Rysiek
  • Rysiek Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 54
Łatwo się mówi "oddziel się". Chłopak od 25 lat żyje w toksycznym środowisku, które skutecznie zadbało aby wbić w niego poczucie chorobliwej odpowiedzialności. Terapia moim zdaniem, najgorsze jest to, że na NFZ czeka się miesiącami.
Ostatnio zmieniany: 2019/05/16 06:59 przez Rysiek.

Nienawiść do rodziny 2019/05/16 07:56 #8

• Masza
  • Masza Avatar
  • Super Gaduła
  • Otrzymane podziękowania: 518
Witaj Jakub.
Sluchaj moj szwagier mial podobnie jak Ty. Od dziecka z rodzenstwem musieli pracowac po szkole zeby bylo co zjesc bo matka z ojcem pili.
Jego brat, siostra i on wyniesli sie jak tylko pokonczyli 18 lat. Kazdy pracuje na siebie, jedno ma firme , drugie zajmuje kierownicze stanowisko, trzecie dobrze zarabia. Rodzice za to nie przestali pic. Ich dom to melina. Co jakis czas matka lub ojciec trafia na odwyk. Wiadomo los rodzicow martwi i mojego szwagra i jego rodzenstwo ale pozwalaja rodzicom zyc tak jak chca. Jakie maja wyjscie w koncu?
Takze Jakub Twoje zycie w Twoich rekach. Walcz o siebie. To forum bardzo pomaga kazdemu kto znalazl sie w zasiegu alkoholowego kregu.
Trzymam kciuki.
Za tę wiadomość podziękował(a): Alchemia

Nienawiść do rodziny 2019/05/16 08:39 #9

• magnat
  • magnat Avatar
  • Wylogowany
  • Super Gaduła
  • Otrzymane podziękowania: 269
Cześć jestem alkoholikiem też pochodzę z rodziny w której ojciec jest alkoholikiem ,choć nie miałem tak przerąbane jak Ty ,bo mój ojciec pracował całe życie i zarabiał i dawał na utrzymanie domu ,matka była ciężko wspułuzależniona i nie miała wiedzy takiej jaką można znaleźć w necie ,pamiętam jak nie raz mówiła że wprowadzimy się do dziadków wtedy jako mały chłopiec cieszyłem się ale teraz wiem że to tylko były groźby nie pokryte działaniem więc jak powyżej Ci napisano wprowadź się i nie powielaj błędów mojej mamy zadbaj o siebie oni sami muszą się otrząsnąć z tego pijackiego letargu i poprosìć o pomoc Ty masz wpływ tylko na siebie ,ja jak dorosłem nie wyprowadziłem się z domu bo mi szkoda było matki sam zresztą piłem może nie nałogowo ale piłem w każdy weekend potem poznałem moją żone (z którą notabene jestem teraz w sepsracji)I większość czasu spędzałem u niej więc posłuchaj tych przedmówcuw powyżej i wyprowadź się i zadbaj o siebie bo nikt za ciebie tego nie zrobi pogody ducha życzę

Nienawiść do rodziny 2019/05/16 11:33 #10

• Alex75
  • Alex75 Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Użytkownik
  • Otrzymane podziękowania: 1882
Witaj :czesc:

Nienawiść do rodziny 2019/05/16 12:29 #11

• Artur034
  • Artur034 Avatar
  • Wylogowany
  • Super Gaduła
  • Moc w słabości się doskonali
  • Otrzymane podziękowania: 760
Witaj Jakub :czesc: Artur, alkoholik. Nic więcej nie dodam poza tym co wcześniej Ci napisano. Jak to tylko możliwe oddziel się od rodzinny. Ty im nie pomożesz niestety jeśli sami nie wyrażą chęci zmiany swojego życia.
Arturrro

Nienawiść do rodziny 2019/05/16 16:14 #12

• jerzak
  • jerzak Avatar
  • Przyjaciel Forum
  • Otrzymane podziękowania: 6168
%%- Witam. Jerzy alkoholik.
Zadbaj o Siebie.
Początki zawsze są trudne, zaraz potem jest lepiej.
Daj myślom lot wysoki,
daj czynom miarę granic.