Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Ta część Forum jest dla Dzieci, których rodzice aktualnie lub w przeszłości nadużywali alkoholu lub innych środków chemicznych

Moderator: Sylwia1975

TEMAT: Mój tata pije

Mój tata pije 2018/11/09 23:51 #1

• ewka17
  • ewka17 Avatar
  • Wylogowany
  • Nowicjusz
  • Otrzymane podziękowania: 2
CZEŚĆ! JESTEM NOWĄ CZŁONKINIĄ TEGO FORUM. JEŚLI MOGĘ TO WYRAŻĘ TO CO CZUJĘ. MÓJ TATA OD 40 LAT PIJE. NIE JESTEM Z TYCH OSÓB, KTÓRE KIEDYKOLWIEK UWIERZĄ W TO ŻE ALKOHOLIK PRZESTANIE PIĆ !! PO PIERWSZE MAŁO KTO MA SILNĄ WOLĘ, PO DRUGIE WIEM ŻE JEST COŚ TAKIEGO JAK WSPÓŁUZALEŻNIENIE, KTÓRE WIDZĘ NA CODZIEŃ !! ŻADNA TERAPIA NIE POMOŻE UZALEŻNIONEMU JEŚLI ON SAM NIE CHCE ORAZ JEGO BLISCY !!!!! WIDZĘ JAK ON CODZIENNIE SIĘ POGRĄŻĄ ! KIEDYŚ UDAŁO MU SIĘ NIE PIĆ PRZEZ 4 MIESIĄCE I PRZEZ CAŁE MOJE ŻYCIE TYLKO TYLE WIEM ŻE NIE PIŁ. JEST TO BARDZO CIĘŻKI TEMAT. ŻADNE ARGUMENTY NIE POMGOĄ !!! ZAŁAMKA...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): jerzak, Namika

Mój tata pije 2018/11/10 04:38 #2

• Namika
  • Namika Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Użytkownik
  • Otrzymane podziękowania: 3935
Witaj Ewka17 :czesc: Namika

To prawda, picie rodzica i współuzależnienie to bardzo ciężki temat. Jednak ty nie powinnaś zajmować się pijącym ojcem (bo jak powiedziałaś: jesli sam nie zechce to nikt mu nie pomoże), ale przede wszystkim sobą. Poszukaj w okolicy terapii dla siebie, mitingów DDA i ratuj się sama dziewczyno bo jesli ty tego nie zrobisz, nikt za Ciebie tego nie zrobi
Ostatnio zmieniany: 2018/11/10 04:39 przez Namika.
Za tę wiadomość podziękował(a): Andrzej z Venlo

Mój tata pije 2018/11/10 05:09 #3

• jerzak
  • jerzak Avatar
  • Przyjaciel Forum
  • Otrzymane podziękowania: 5644
Witam. %%- .
Daj myślom lot wysoki,
daj czynom miarę granic.

Mój tata pije 2018/11/10 06:35 #4

• szekla
  • szekla Avatar
  • Wylogowany
  • Współtwórca Portalu
  • Otrzymane podziękowania: 20585
Witaj :czesc:
Słowo raz wypuszczone nigdy nie powróci.

Emilka Alkoholiczka

Mój tata pije 2018/11/10 20:05 #5

• ewka17
  • ewka17 Avatar
  • Wylogowany
  • Nowicjusz
  • Otrzymane podziękowania: 2
Chciałabym mu pomóc ale wiem że nie dam rady. Co mi taka terapia pomoże?

Mój tata pije 2018/11/11 04:39 #6

• samsal
  • samsal Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Użytkownik
  • Alkoholik
  • Otrzymane podziękowania: 1108
ewka17 napisał:
UWIERZĄ W TO ŻE ALKOHOLIK PRZESTANIE PIĆ !! PO PIERWSZE MAŁO KTO MA SILNĄ WOLĘ, PO DRUGIE WIEM ŻE JEST COŚ TAKIEGO JAK WSPÓŁUZALEŻNIENIE
Witaj Ewuniu. To nie jest kwestia silnej woli. Ta choroba, nieuleczalna, jest chorobą uczuć. Determinacja w dążeniu do niepicia to nie jest silna wola. Ja do dziś mam rozwolnienia gdy pomyślę o moim ostatnim dniu picia. Dopiero po latach które minęły od tamtych zdarzeń wiem na czym polegało współuzależnienie osób moim piciem. Nie tylko rodziny. Wiele osób niosło na barkach moje picie. Terapia ma być dla Ciebie. Żebyś zrozumiała że nie ma Twojej winy w tym że on pije i że nie warto się nim zajmować. Z pewnością moje słowa to abstrakcja dla Ciebie, dziś, ale wierz że właśnie tak jest. Terapia jest po to by nauczyć się żyć bez cierpienia przez jego alkoholizm.
Każdy ma jakąś twardość w sobie, jeżeli to nie jest serce to inna część ciała jest twarda, ale coś na pewno jest w Tobie twardego.
Za tę wiadomość podziękował(a): Alchemia