Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Ta część Forum jest dla Dzieci, których rodzice aktualnie lub w przeszłości nadużywali alkoholu lub innych środków chemicznych

Moderator: Sylwia1975

TEMAT: żylaki przełyku, a dalsze picie

żylaki przełyku, a dalsze picie 2018/08/28 18:47 #1

• rabor
  • rabor Avatar
  • Wylogowany
  • Nowicjusz
  • Otrzymane podziękowania: 2
Witam. Jestem tu nowy więc chciałbym się ze wszystkimi serdecznie przywitać. Jestem DDA.
Mam pytanie odnośnie mojego ojca. Pół roku temu po dwumiesięcznym piciu (alkoholik od zawsze, wpadający w ciągu, 2 tygodnie picia, 2 tygodnie trzeźwości), ojciec trafił do szpitala, żylaki przełyku, wymioty krwią itd.. Nie pił pół roku, miesiąc temu po 3 tygodniach "lekkiego" popijania znów trafił do szpitala, po wymiotach krwią, żylaki przełyku, przeszedł zabieg po narkozą. Po 2 tygodniach od tego zabiegu znów zaczął dziś pić. Przeszedł ostatnio leczenie na wirus HCV (posiadał od lat). Skoro nawet ryzyko śmierci nie jest w stanie go zatrzymać to uważam, że on już sam podjął decyzję. Powiedzcie mi... jak to może się teraz potoczyć ? Jakie jest ryzyko śmierci ? Znacie podobne przypadki ?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

żylaki przełyku, a dalsze picie 2018/08/28 19:04 #2

• ynst
  • ynst Avatar
Cześć. Ja znam podobne przypadki alkoholików którzy nawet zagrożeni utratą życia nie przestawali pić. I umierali. Konkretnie nie były to żylaki przełyku ale to nie ma znaczenia. Znałem np. alkoholika który po udarze jak tylko jako tako się ogarnął wrócil natychmiast do picia i po niedługim czasie dostał drugiego i finito. Śmierć alkoholika nie odstraszy od picia.

żylaki przełyku, a dalsze picie 2018/08/28 19:25 #3

• Marusza
  • Marusza Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Użytkownik
  • Bez %% od 1.08.2017
  • Otrzymane podziękowania: 2024
:czesc: Rabor
Dziś nie piję, dlatego właśnie dziś robię dla siebie coś, za co podziękuję sobie w przyszłości. %%-

żylaki przełyku, a dalsze picie 2018/08/28 19:26 #4

• Tracheo
  • Tracheo Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 90
Tak, znam - żylaki przełyku to objaw chorób (marskości) wątroby. Nikt uzależnionemu czynnemu alkoholikowi nie przeszczepi wątroby, a marskości nie da się wyleczyć. Jeszcze kilka lat temu lekarze odmawiali przeszczepu nawet od rodziny, bo taki zabieg nie dawał nawet 5 procent szans.Może teraz się zmieniło. Marskość wątroby to ... kilka miesięcy. Żylaki przełyku, nawet bez marskości, to 30 proc szans na przeżycie. Z każdym nowym krwotokiem te szanse maleją. Przykro mi.

żylaki przełyku, a dalsze picie 2018/08/28 19:27 #5

• chris661211
  • chris661211 Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Otrzymane podziękowania: 4293
Cześć. Jestem Krzysztof alkoholik a taże DDA. Przenisłem Twój wątek do właściwego działu.
Niezmienne jest tylko to, czego zmienić nie chcemy

żylaki przełyku, a dalsze picie 2018/08/28 20:04 #6

• rabor
  • rabor Avatar
  • Wylogowany
  • Nowicjusz
Ojciec twierdzi, że nie ma marskości wątroby, niby badania też ok. Czy to możliwe by mieć żylaki przełyku, krwawe wymioty bez marskości ?

żylaki przełyku, a dalsze picie 2018/08/28 20:10 #7

• Tracheo
  • Tracheo Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
Tak. Ale same w sobie też są bardzo groźne. Jednak chyba lekarz ojca jest bardziej zorientowany, rozmawiałeś z nim?

żylaki przełyku, a dalsze picie 2018/08/28 20:18 #8

• rabor
  • rabor Avatar
  • Wylogowany
  • Nowicjusz
Z lekarzem mama rozmawiała. Ja ojca za drugim razem jak wylądował w szpitalu nawet nie odwiedziłem (kilka lat temu kilkukrotnie mu powiedziałem, że jeżeli będzie pił i ponosił konsekwencje tego, na mnie nie może liczyć), dużo czytałem porad dla dzieci DDA i jeżeli on uważa, że alkohol jest dla niego ważniejszy niż dobry kontakt ze mną, to dla mnie więcej nie trzeba by wiedzieć jaki wybór dokonał.
Za tę wiadomość podziękował(a): andrzejej, Tomoe

żylaki przełyku, a dalsze picie 2018/08/28 21:23 #9

• Tracheo
  • Tracheo Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
On nie uważa, że alkohol jest ważniejszy niż Ty. On jest bardzo chory i uzależniony
i na ten moment potrzebuje go jak powietrza -to nie jest kwestia decyzji. Ale to inna sprawa. Fakt jest faktem, że alkoholik musi ponieść konsekwencje swojego picia sam, bo inaczej nie przestanie. Jednak Twój ojciec się zabija ,a Ty szukasz informacji na forum, choć mówisz, że do szpitala nie pójdziesz - i ja odbieram Twoje pytania jako strach o niego. Zastanów się już teraz, co chcesz zrobić,a czego nie, bo możesz nie mieć szansy zmienić zdania. Co zrobi ojciec, to sprawa ojca, ale co chcesz zrobic Ty?

żylaki przełyku, a dalsze picie 2018/08/29 07:24 #10

• szekla
  • szekla Avatar
  • Wylogowany
  • Współtwórca Portalu
  • Otrzymane podziękowania: 20225
Witaj Rabor :czesc:
Słowo raz wypuszczone nigdy nie powróci.

Emilka Alkoholiczka

żylaki przełyku, a dalsze picie 2018/09/01 15:41 #11

• sylwia1975
  • sylwia1975 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 1487
Witaj znam Mojego tate mnial 47 lat jak zmarl ,mnial wypadek spadl z drabiny i samochodowy potem ,ale mimo ze mnial udar i rekostrukcje czaszki ,stal sie przes dw lata mentalnym dzieckiem po alko,wciaz pil,popijal.Nawet jego mama mniala go tak dosyc ze poczuli ulge jak zmarl po drugim udarze.Przykro mi.

żylaki przełyku, a dalsze picie 2018/09/01 16:22 #12

• Alabama
  • Alabama Avatar
  • Wylogowany
  • Super Gaduła
  • Otrzymane podziękowania: 1054
Cześć. Znam taki przypadek. Było to w czasach, gdy nie miałam pojęcia o uzależnieniu i chorobie alkoholowej.
Był w mojej bliskiej rodzinie ktoś taki, kto przez całe lata dużo pił.Sam mówił o tym, że ma żylaki przełyku.
Starał się przestać, nie pił, potem znowu zaczął. Umarł nagle, był to wylew.
Tu nie ma dobrego rokowania... Sorry.
Nawet najdłuższa podróż zaczyna się od pierwszego kroku. Jennifer Weiner

żylaki przełyku, a dalsze picie 2018/09/01 20:51 #13

• Aksamitka
  • Aksamitka Avatar
  • Wylogowany
  • Super Gaduła
  • Otrzymane podziękowania: 848
Rabor :czesc:
A moze zapisac ojca na przymusowa terapie? Moze akurat zalapie?
Alkocholizm to choroba, nie powinno sie obwiniac chorego, bo sie dodatkowo zamyka. Dobrze jest go wspierac i samemu sie podszkolic, pochodzic na mityngi Al-anon, lub troche literatury dla wspoluzaleznionych poczytac, jest sporo do zrobienia %%-
Za tę wiadomość podziękował(a): sylwia1975