Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Ta część Forum jest dla Dzieci, których rodzice aktualnie lub w przeszłości nadużywali alkoholu lub innych środków chemicznych

Moderator: Sylwia1975

TEMAT: Proszę o pomoc -

Proszę o pomoc - 2018/06/19 08:13 #1

• Jerry
  • Jerry Avatar
  • Wylogowany
  • Nowicjusz
  • Otrzymane podziękowania: 1
Mój ojciec pije od kilkunastu lat ale nigdy nie było z nim takich problemów jak teraz. Nie mam sieły juz opisywac wszystkiego bo zapewne wszystkie historie sa takie same. Problem jest juz na tym etapie, że oskarza Mame o zdrady I juz go raczki swędzą. Mama chce sie wyprowadzic I rozwiesc a ojciec nie chce podjac leczenia. PROSZĘ DORADZCIE CO ZROBIC ABY NAKŁONIC GO?
Isc do jego pracodawcy I powiedziec zeby mu powiedział ze jak nie pujdzie sie leczyc to go zwolni? Jest strasznie oddany pracy w której I tak pije bo macha łopata wiec może sobie pozwolic..
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): sylwia1975

Proszę o pomoc - 2018/06/19 08:17 #2

• piotr
  • piotr Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
  • Otrzymane podziękowania: 67
Na mnie czyli alkoholika sprawiającego problemy podziałało tylko to, że moja była wyprowadziła się i stanąłem przed faktem dokonanym.
Rozmowy, tłumaczenia, kłótnie... to nie zdało egzaminu bo miałem komfort picia- nic w moim życiu nie zmieniało się.
Witaj na forum, dobrze, że tu trafiłeś. Pozdrawiam.

Proszę o pomoc - 2018/06/19 08:25 #3

• Moni74
  • Moni74 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • e*g*a*l*
  • Otrzymane podziękowania: 14734
Witaj :czesc:
Alkoholik ma sam z siebie chcieć przestać pić, żadne namowy, szantaże, naciski nic nie dadzą, wręcz odwrotny skutek. Mi pomogło pozostawienie mnie samej sobie, totalna samotność i po jakimś czasie udałam się po pomoc. To jest jego praca i jego szef i jego picie.
Jestem Monika alkoholiczka.
Nie próbuj przeskakiwać schodów, kto ma długą drogę przed sobą...nie biegnie - Paula Modersohn-Becker (,,,) nie nauki...czujesz, że to nie tak - Przyjaciel %%-

Proszę o pomoc - 2018/06/19 10:31 #4

• szekla
  • szekla Avatar
  • Wylogowany
  • Współtwórca Portalu
  • Otrzymane podziękowania: 20585
Witaj na Forum :czesc:
Co też możesz zrobić to zgłosić problem do Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, która po wnikliwszym rozpatrzeniu być może skieruje sprawę do sądu o sądowy nakaz leczenia.
Zrób to dla siebie, by mieć świadomość, że nie przyglądałeś sie biernie temu co się dzieje w domu. Nie oczekuj też cudu.
Każdą przemoc fizyczną czy słowną warto też zgłaszać na policję, wzywać, założyc Niebieską Kartę.
W ten sposób ojciec w odpowiedzialności za swoje zachowania i czyny i będzie musiał coś wybrać.
Nie wiadomo co, ważne jest jednak to, że odczuje brak Waszej zgody na to co wyczynia
Słowo raz wypuszczone nigdy nie powróci.

Emilka Alkoholiczka

Proszę o pomoc - 2018/06/19 14:24 #5

• jerzak
  • jerzak Avatar
  • Przyjaciel Forum
  • Otrzymane podziękowania: 5644
%%-. Witam.
Daj myślom lot wysoki,
daj czynom miarę granic.

Proszę o pomoc - 2018/06/20 10:10 #6

• Jerry
  • Jerry Avatar
  • Wylogowany
  • Nowicjusz
  • Otrzymane podziękowania: 1
Chodzi o to, że ojciec ma słodkie życie mama pierze gotuje. przychodzi z pracy o 17 nawalony I wiecznie się o cos przyczepia... Slyszalem z róznych żródeł, że komsja rpa nic tu nie zdziała bo genralnie słabo działa I w koncowej fazie I tak go nie wysla na lecznie bo musi byc jego zgoda na to. Dokładnie alkocholik musi sam chciec sie leczyć. Ale moze macie jakies skuteczne metody zeby go do tego przekonać? Wszyswka ? I wtedy na trzezwo z nim rozmawiac o podjeciu leczenia ? slyszalem tez o leku ××××× ?
Ostatnio zmieniany: 2018/06/20 10:34 przez Marta74. Powód: Nazwa leku.

Proszę o pomoc - 2018/06/20 11:26 #7

• Chanson
  • Chanson Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
  • Otrzymane podziękowania: 159
Witaj na forum :czesc:

Z tego co mi wiadomo przymusowy nakaz leczenia można uzyskać w przypadkach gdy występuje:
- rozkład życia rodzinnego
- demoralizacja nieletnich
- częste zakłócanie tzw. porządku publicznego
- uchylanie się od pracy

Jak to wygląda w praktyce niestety nie wiem.
Pozdrawiam
Darek alkoholik
Za tę wiadomość podziękował(a): sylwia1975, jerzak

Proszę o pomoc - 2018/07/01 16:09 #8

• sylwia1975
  • sylwia1975 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 1497
Witaj tez jedyne co moge podpisac tu,to rob tak zeby twoje sumnienie bylo czyste ,bo jemu nie pomozesz,mozesz najwyzej starac sie i przymusowe leczenie,tylko nie licz ze tatao cudownie uzdrowieje,moze tak -moze nie.Pogody ducha

Proszę o pomoc - 2018/10/08 20:19 #9

• Sandra
  • Sandra Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
  • Otrzymane podziękowania: 74
Zglosc tatę anonimowo do miejskiej komisji rozwiązywania problemów alkoholowych przeważnie jest to w ciku-centrum interwencji kryzysowej lub koło izby wytrzeźwień... W formie papierowej ktoś z komisji przyjdzie do domu potem idź tam osobiście i powiedz ze nie podjął terapii stacjonarnej a jest gorzej zgłoszą go o przymusowe leczenie zamknięte do sądu.. Idź na sprawę opowiedz co się dzieje się. Poproś że zamknięta terapia to ostatnia deska ratunku, chcesz ratować rodzinne, boisz się o jego życie i zdrowie a przed sprawa napisz jako jego syn w formie listu co czujesz - list wołania jego syna o pomoc dla niego i później dostanie sądowy nakaz... A potem dzielnicowy niech to popedzi albo przedstawciw mu to i weź tak przysłowiowo w obroty żeby sam poszedł a potem wspierającie jak dacie radę....

Proszę o pomoc - 2018/10/08 23:49 #10

• jerzak
  • jerzak Avatar
  • Przyjaciel Forum
  • Otrzymane podziękowania: 5644
Jerry napisał:
Mój Mama chce sie wyprowadzic I rozwiesc a ojciec nie chce podjac leczenia. PROSZĘ DORADZCIE CO ZROBIC ABY NAKŁONIC GO?
Nałogowe picie alkoholu ,powoduje że alkoholik stacza się po równi pochyłej, każdy mijający dzień przybliża do zupełnej degradacji.
Z tego co piszesz wynika że mama podjęła decyzję. Posądzanie o zdradę, to jeden z syndromów choroby. Fachowo zwanym, syndrom otella, powoduje agresję w stosunku do osoby podejrzewanej o nią.
Jerry?!
Daj myślom lot wysoki,
daj czynom miarę granic.