Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Ta część Forum jest dla Dzieci, których rodzice aktualnie lub w przeszłości nadużywali alkoholu lub innych środków chemicznych

Moderator: Sylwia1975

TEMAT: Witajcie

Witajcie 2018/01/19 15:45 #1

• Edyta97
  • Edyta97 Avatar
  • Wylogowany
  • Nowicjusz
  • Otrzymane podziękowania: 1
Witajcie
Jestem tu nowa i chciałabym prosić Was o pomoc i wsparcie. Otóż mam 20 lat, moi rodzice się rozwiedli 7 lat temu, z tego względu że mój ojciec był alkoholikiem. Nie jedno krotnie bił mnie i mamę. Bałam się wyjeżdżać na szkole wycieczki i na wakacje, bo bałam się że ojciec zrobi coś mamie lub dziadkom (gdyż oni mieszkają x nami). Unikałam spotkania z rówieśnikami, nie zapraszałam nikogo do domu z obawy przed pijanym ojcem. Teraz, po 7 latach od rozwodu, nadal czuje nie chęć do spotkania z rówieśnikami, ale z innego powodu. Wiem że osoby w moim wieku bardzo dużo piją alkoholu (co widzę na studiach czy na imprezach), boję się że oni mogli by zrobić mi krzywdę, przez co mam blokadę w nawiązywaniu relacji między ludzkich. Co dziwne - nie mam problemy w komunikowaniu się z osobami dużo młodszymi ode mnie - bo zdaje sobie sprawę że oni nie piją i nie wyczuwam przy nich zagrożenia. Niestety wszystkich moich rówieśników traktuje jednakowo, nie umiem sobie wmówić że są osoby w moim wieku, które nie piją alkoholu. Co mam zrobić? Pomoże ktoś?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Witajcie 2018/01/19 16:26 #2

• Benia
  • Benia Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Użytkownik
  • Krocz spokojnie wśród zgiełku i pośpiechu..
  • Otrzymane podziękowania: 2411
Witaj :ymhug: Mysle ze powinnas udac sie na terapie dla DDA poczytaj na tej stronie jesli nie wiesz o co chodzi. Na pewno spotkania z terapeuta baardzo ci pomoga w nawiazaniu relacji z ludzmi a co najwazniejsze byc moze uchronia cie przed zwiazkiem z alkoholikiem lub innym uzaleznionym czlowiekiem. Znajdz w swoim miescie taka terapie i idz. Powodzenia kwiaaatek
Opuszczenie toksycznych ludzi to ważny krok do bycia szczęśliwym.
Za tę wiadomość podziękował(a): AgaMars, Edyta97

Witajcie 2018/01/19 16:31 #3

• Edyta97
  • Edyta97 Avatar
  • Wylogowany
  • Nowicjusz
Czytałam dużo na temat DDA. Boję się iść na taką terapię, bo wstydzę się rozmawiać o moim problemie w grupie czy z osobą obcą :(

Witajcie 2018/01/19 16:38 #4

• Moni74
  • Moni74 Avatar
  • Administrator
  • e*g*a*l*
  • Otrzymane podziękowania: 14838
Witaj :czesc:
Potrzeba się z kimś podzielić i pomoc dostać, tam znajdziesz zrozumienie, nie będzie krytyki ani oceny. Nie ma się czego wstydzić, Ty nie ponosisz żadnej winy. Warto wsparcia poszukać.
Jestem Monika alkoholiczka.
Nie próbuj przeskakiwać schodów, kto ma długą drogę przed sobą...nie biegnie - Paula Modersohn-Becker (,,,) nie nauki...czujesz, że to nie tak - Przyjaciel %%-
Za tę wiadomość podziękował(a): Edyta97

Witajcie 2018/01/19 16:41 #5

• Benia
  • Benia Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Użytkownik
Jestem zona alkoholika - czyli wspoluzalezniona. Tez ciezko mi bylo isc na terapie i "prac" nasze brudy przed obca osoba. Na pierwszym spotkaniu prawie cala godzine przeplakalam, potem calutki dzien bardzo zle sie czulam fizycznie i psychicznie. Ale teraz ucze sie zyc od nowa, wraca mi radosc zycia mimo ze kolorowo nie jest,bo wiem ze NIKT nie zrobi NIC dla mnie aby bylo lepiej bo to tylko JA moge zmienic. Wiec nie boj sie i nie wstydz i uwierz ze jest wiele takich osob ktore maja podobnie :) A kto Cie lepiej zrozumie niz taki ktos? Co masz do stracenia? A mozesz zyskac tak wiele. Czasu juz nie cofniesz,alkoholizm Twojego Taty zostawil slad na Twojej psychice ale to mozesz uleczyc, terapeuta Ci bardzo pomoze, z czasem bedzie tylko lepiej, uwierz. Daj sobie szanse :-BD

Witajcie 2018/01/19 16:44 #6

• Edyta97
  • Edyta97 Avatar
  • Wylogowany
  • Nowicjusz
Dziękuję Wam bardzo :)

Witajcie 2018/01/19 16:50 #7

• Alchemia
  • Alchemia Avatar
  • Wylogowany
  • Super Gaduła
  • Otrzymane podziękowania: 588
Witaj Edyta kwiaaatek Mimo swojego młodego wieku i zapewne traumatycznych przeżyć w rodzinie , postrzegam cię za osobę bardzo mądrą i świadomą siebie i swoich "braków" .Dlatego jak już znalazłaś nas i to forum , czytałas o DDA , więc nie "oduszczaj" i idż dalej po pomoc .Spotkanie z teraputą będzie dla ciebie bardzo pomocne , umocni ciebie i pokaże ,że świat wcale nie jest taki straszny. Warto dla swojej przyszłości zrobić następny krok.Powodzenia

Witajcie 2018/01/19 16:59 #8

• Edyta97
  • Edyta97 Avatar
  • Wylogowany
  • Nowicjusz
Szczerze mówiąc to szukałam w swojej okolicy spotkań grup DDA. Ale niestety nic nie znalazłam, jedynie oferty psychologów. Mi najbardziej brakuje spotkań z osobami z podobnymi problemami jak ja. Z własnego doświadczenia wiem że mi psycholog nie pomoże, bo w tej sprawie już chodziłam do psychologa przez rok i nic mi nie pomógł. Pochodzę z okolic Jarocina Wlkp.

Witajcie 2018/01/19 17:02 #9

• Benia
  • Benia Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Użytkownik
Moze do jakiegos sasiedniego miasta? Czasami warto poswiecic troche wiecej czasu dla swojego dobra

Witajcie 2018/01/19 17:03 #10

• AgaMars
  • AgaMars Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Użytkownik
  • Otrzymane podziękowania: 4393
Czesc Edyta :ymhug:
Jestem Aga- DDA/DDD i wspoluzalezniona. A moze mitingi DDA/DDD online? Sama biore w takich udzial. Jesli masz pytania, napisz na priv.

Witajcie 2018/01/19 17:04 #11

• Edyta97
  • Edyta97 Avatar
  • Wylogowany
  • Nowicjusz
Nie wiedziałam że coś takiego istnieje

Witajcie 2018/01/19 17:05 #12

• AgaMars
  • AgaMars Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Użytkownik
  • Otrzymane podziękowania: 4393
Istnieje, sa tez zajecia terapeutyczne online dla DDA/DDD. Z terapeutami uzaleznien. Takze polecam.

Witajcie 2018/01/19 17:06 #13

• Edyta97
  • Edyta97 Avatar
  • Wylogowany
  • Nowicjusz
Napisałam do Pani wiadomość
Za tę wiadomość podziękował(a): AgaMars

Witajcie 2018/01/19 17:40 #14

• innocence97
  • innocence97 Avatar
  • Wylogowany
  • Nowicjusz
  • Otrzymane podziękowania: 6
witaj Edyto !
otwórz się!
jestem pewna,że nie wszyscy piją. Musisz po prostu odpowiednią szukać , może na grupach na fejsie ?
mogłabyś porozmwiać też z psychologiem ,nie musisz się od razu na terapię.. możesz się zapytać co dalej i ci podpowie czy terapia jest kluczowa

Witajcie 2018/01/19 17:44 #15

• Marta74
  • Marta74 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 1540
:czesc: ,jestem Marta alkoholiczka.

Witajcie 2018/01/19 22:50 #16

• Niezapominajka
  • Niezapominajka Avatar
Witaj Edyto:) jestem Ania i DDA. Fajnie ze tu trafilas i napisalas- z pewnoscia nie bylo latwo, gratuluje odwagi i pierwszego kroku.
Wiesz mialam podobnie ja Ty tylko ze ja dobrze rozumialam sie ze starszymi niepijacymi osobami. Dopiero mitingi DDA pomogly mi otworzyc sie na innych... Na pierwszy miting poszlam upewniajac sie wczesniej, ze moge tam tylko siedziec i nie musze nic mowic..i nic nie mowilam pare tygodni az bylam gotowa...
Takie mitingi online tez sa super- najwazniejsze mysle zebys Ty czula sie dobrze i bezpiecznie. Sciskam za Ciebie kciuki!

Witajcie 2018/01/21 11:23 #17

• sylwia1975
  • sylwia1975 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 1523
Witaj edyto ,w zyciu jest tak ze trafiamy na roznych ludzi ,bez wzgeldu na to czy pija czy cpaja,odzucamy i jestesmy odzucani.taki prawo natury.nie oto chodzi ze juz tego nigdy nie bedzie,tylko w jakiej formnie.Mozna byc do siebie milym,w sposub hamski krzywdzi sie ludzi OT taka filozofja zycia

Witajcie 2018/01/21 14:39 #18

• jurek
  • jurek Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Otrzymane podziękowania: 4816
Witaj Edyto na forum :czesc:
Fajnie że jestes i szukasz swojej drogi i wsparcia na niej.
Jeżeli będziesz otwarta (wg.mnie) to zapewne znajdziesz bratnie dusze z którymi bedzie Tobie po drodze.Pierwszy krok zrobiłaś oklaskiii otworzyłas drzwi.Teraz czas na przejście przez nie.Pozdrawiam Jurek alkoholik. :grin:
Pomagając sobie pomagasz innym.

Witajcie 2018/01/21 14:40 #19

• chris661211
  • chris661211 Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Otrzymane podziękowania: 4482
Witam serdecznie Edytko. Jestem Krzysztof alkoholik i syn alkoholika. Trafiłaś na to forum i poznasz tu ludzi, którzy doskonale Ciebie rozumieją ale także wskażą Ci drogę do samej siebie.
Niezmienne jest tylko to, czego zmienić nie chcemy

Spotkanie 2018/02/08 17:41 #20

• Edyta97
  • Edyta97 Avatar
  • Wylogowany
  • Nowicjusz
Witajcie :)
Chciałabym się dowiedzieć czy jest tu ktoś z okolic Jarocina Wlkp :) i miałby czas i ochotę się spotkać. Brakuje mi spotkań z takimi ludźmi jak ja, bo niestety wokół mnie znajduje tylko osoby upijające się do nieprzytomności :(

Spotkanie 2018/02/08 18:41 #21

• Rusałka
  • Rusałka Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
  • W ksieżyca świetle, szukam drogi do siebie...
  • Otrzymane podziękowania: 85
Witaj Edyto :) Nie miałam okazji wcześniej, ale teraz do Ciebie zajrzałam. Niestety, nie jestem z tamtych okolic. Sytacja, która opisujesz jest cieżka, skoro przy Tobie same osoby upijające się. (Rozumiem w domu). Hm... a myślałaś może o przeprowadzce? Gdzieś, gdzie nie byłoby tego problemu. Choć wiem, że nie zawsze są takie możliwości, jeśli jednak są, to może warto z nich skorzystać? kwiaaatek
Pozdrawiam Rusałka kwiaaatek
"Bo w każdym z nas jest Chaos i Ład, Dobro i Zło. Ale nad tym można i trzeba zapanować. Trzeba się tego nauczyć."

Witajcie 2018/02/08 18:47 #22

• Edyta97
  • Edyta97 Avatar
  • Wylogowany
  • Nowicjusz
Nie chodzi o osoby pijące w domu bo ich nie ma. Ale mam na myśli osoby ze studiów czy wsi gdzie mieszkam

Witajcie 2018/02/08 19:22 #23

• Rusałka
  • Rusałka Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
  • W ksieżyca świetle, szukam drogi do siebie...
  • Otrzymane podziękowania: 85
Ach tak, rozumiem. Cóż, u mnie na studiach są różne osoby, też się "pije towarzysko", wiadomo. Tyle, że wiedzą, że ja nie piję. A już na pewno nie towarzysko, nigdy nie ciągnęło mnie do alkoholu, nie jest mi on potrzebny do niczego. Więcej rujnuje niż buduje, taka prawda.
Musisz poszukać innego towarzystwa, spoza studiów, czy też rodzinnej wsi. Ale powiem Ci- to jest możliwe!

"Gdy powiesz, tak nie bywa...
Trafiłeś kulą w płot!
To wszystko jest możliwe,
gdy zacznie latać kot!"

:)
"Bo w każdym z nas jest Chaos i Ład, Dobro i Zło. Ale nad tym można i trzeba zapanować. Trzeba się tego nauczyć."
Ostatnio zmieniany: 2018/02/08 19:23 przez Rusałka.