Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Ta część Forum jest dla Dzieci, których rodzice aktualnie lub w przeszłości nadużywali alkoholu lub innych środków chemicznych

Moderator: Sylwia1975 / martasa

TEMAT: Nie daje już sobie rady

Nie daje już sobie rady 2017/11/14 18:19 #1

• Estetka
  • Estetka Avatar
  • Wylogowany
  • Nowicjusz
Witam. Nie wiem co już mam robić w domu, jak sobie radzić z tym wszystkim. Zaczyna mnie przerastać moja sytuacja w domu. Nie wiem czy słusznie, ale myślę, że w moim domu panuje problem z alkoholem. Myślę, że problem zaczął się 7 lat temu, kiedy mój tata umarł. Moja mama od tego momentu razem z dziadkiem piją dzień w dzień, w tygodniu zaczynają kiedy mama wraca z pracy, a w weekend kiedy tylko dziadek przyjdzie (nie mieszka z nami tylko z bratem) czyli od ok. 13. Czasami przychodzi przyjaciółka mamy, która również dołącza się do picia. Sytuacja robi się coraz gorsza, już kilkakrotnie widziałam jak mama ledwo idzie bądź nie trafia do łóżka i zasypia np. na ziemi. Z dziadkiem jest o tyle gorzej, bo jest już starszy, co za tym idzie bywały sytuacje kiedy np. nie potrafił zrobić zwykłego siku, bo nie mógł utrzymać równowagi..Ja przez te wszystkie lata nie mogłam porozmawiać z matką kiedy wróciła z pracy, bo po alkoholu to wiadomo jak rozmowa wygląda.. Zastanawia mnie, czemu chociaż mama nie potrafi się otrząsnąć, miała męża alkoholika (przed moim tatą), a jakieś dwa lata temu jej brat zaczął mieć problemy z alkoholem(podjął terapie, ktora tylko troche mu pomogla) i widziała w jakim był stanie. W zeszły weekend, po kolejnym piciu mój dziadek zasnął na klatce schodowej, brat go musiał zaciągnąć do domu. Wtedy i brat stwierdził, że wymaga to interwencji i no pokłócił się z dziadkiem i mamą, którzy od tych kilku dni nie piją. Dzisiaj dziadek powiedział, że wujek przyjeżdża w przyszłym tygodniu do nas na kilka dni, a to zawsze kończyło się piciem. Spytałam więc się mamy czy teraz też tak będzie no i jedyne co to zostałam zwyzywana oraz usłyszałam, że mój brat ma tutaj nie przyjeżdżać kiedy mama będzie w domu..
Niby aktualnie oni nie piją, ale niestety mysle ze to kwestia dni kiedy znowu sie wszystko zacznie, a ja już nie mogę. Na prawdę nie mogę. Odkąd tata umarł zazdrościłam koleżankom, które miały świetny kontakt z matkami. Najchętniej uciekłabym z domu i zerwała wszelki kontakt z tą rodziną.
Jeżeli napisałam w złym dziale to przepraszam.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nie daje już sobie rady 2017/11/14 18:37 #2

• jurek
  • jurek Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Otrzymane podziękowania: 2176
Witam Na forum Estetko :czesc:
myślę ,ze jak poczytasz trochę forum ,to wiele się Tobie rozjaśni.
To forum to skarbnica wiedzy i przede wszystkim doswiadczeń.
Ja takowych nie miałem więc się nie wypowiem.
Pozdrawiam i życzę wielu spokojnych dni %%- :)
Jurek alkoholik.
Pomagając sobie pomagasz innym.

Nie daje już sobie rady 2017/11/14 18:45 #3

• williwilli55
  • williwilli55 Avatar
  • Gaduła
  • Otrzymane podziękowania: 287
:czesc: Witam
Darek alkocholik

Nie daje już sobie rady 2017/11/14 19:04 #4

• chris661211
  • chris661211 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 2238
Jestem Krzysztof alkoholik. Współuzależniony i DDA. Sytuacja w Twoim domu jest fatycznie złożona. Fajnie, że szukasz pomocy dla siebie samej.
Czy założyłaś wątek we właściwym dziale? Myślę, że tak, choć można byłoby śmiało załozyć w dziale dla współuzależnionych. Tak czy owak niech zostanie póki co tutaj a czas pokaże, czy sama zidentyfikujesz się bardziej jako DDA czy współuzależniona.
Myślę, że znajdziesz tu historie poobne do Twojej i wybierzesz wskazówki,m które sama będziesz moogła wprowadzać we własne życie.
Niezmienne jest tylko to, czego zmienić nie chcemy

Nie daje już sobie rady 2017/11/14 19:08 #5

• perelka
  • perelka Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
  • Otrzymane podziękowania: 148
Cześć. Jestem Gosia i jestem alkoholiczką. Jestem również DDA. Czytaj forum. To naprawdę skarbnica wiedzy. I skarbnica doświadczeń.
Ja jestem na początku drogi... Trudnej drogi.
Ale mam nadzieję, że dam radę.
Never lose hope...

Nie daje już sobie rady 2017/11/14 23:00 #6

• ursa
  • ursa Avatar
  • Moderator
  • alkoholiczka (25.08.2011)
  • Otrzymane podziękowania: 7180
Witaj. Mam na imie Ula i jestem alkoholiczka. Z tego co piszesz wnioskuje, ze sytuacja jest wrecz tragiczna i slusznie zauwazylas, ze w Twoim domu jest problem alkoholowy, na pewno.
Niestety niewiele mozesz tutaj pomoc. Mozesz porozmawiac z rodzina i jasno wyrazic swoje mysli, ale czy to pomoze? Alkoholik zeby sie zaczac leczyc musi tego sam chciec.
Powinnas zajac sie teraz soba. Myslalas moze o terapii dla osob wspoluzaleznionych? Alkoholizm to niestety choroba, ktora dotyka nie tylko samego alkoholika, ale tez jego bliskich.
Dobrze byloby gdybys mogla sie od calej tej sytuacji odciac... ale czy mozesz? Czy miala bys dokad isc?
Pozdrawiam serdecznie @};-
Ważniejsza od osiągnięcia celu jest droga , która do niego prowadzi.
Za tę wiadomość podziękował(a): sylwia1975

Nie daje już sobie rady 2017/11/15 12:31 #7

• Estetka
  • Estetka Avatar
  • Wylogowany
  • Nowicjusz
Każda próba rozmowy z mamą na ten temat kończy się kłótnią, ona uważa, że wszystko jest w porządku. Z dziadkiem nawet nie próbuję na ten temat rozmawiać, bo ten nikogo nie słucha, wszystko wie najlepiej.
Niestety nie mam jak się odciąć, bo studiuję i na razie jestem na bezpłatnych praktykach. Co do terapii - nie myślałam jeszcze o niej, ale może faktycznie warto spróbować.

Nie daje już sobie rady 2017/11/15 13:48 #8

• MISIA
  • MISIA Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Otrzymane podziękowania: 3682
:czesc: jestem Misia :P .