Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Ta część Forum - jest dla Dzieci,których rodzice aktualnie,lub w przeszłości nadużywali alkoholu,lub inne środki chemiczne.

Moderator: Sylwia1975

TEMAT: Pomożecie ?

Pomożecie ? 2016/12/11 20:22 #1

• Dzik99
  • Dzik99 Avatar
  • Wylogowany
  • Nowicjusz
Jestem tu nowy. Problem ma mój tata. Chciałem Was zapytać jak z nim rozmawiać. Bo wszyscy na niego krzyczą a ja próbuję go zrozumieć. Wiem ze musze mu pokazać że jestem z nim. I chciałem tez zapytać ile kosztuje wizyta u psychologa prywatnie ? Bo chce porozmawiać o tym z kimś poza domem. Mam nadzieję że mogę na was i życzę Wam wszystkim wszystkiego dobrego
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Pomożecie ? 2016/12/11 20:44 #2

• Bea
  • Bea Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • wszystko jest trudne, zanim stanie się proste
  • Otrzymane podziękowania: 7042
Krzyk i rozmowa nie pomogą.
Ty zacznij pomagać sobie- nie jesteś współodpowiedzialny za picie ojca.
Do psychologa można iść państwowo- przy każdym ośrodku leczenia alkoholików/uzależnień - jest bezpłatna pomoc psychologiczna.

Rozumiem, że chcesz pomóc tacie, ale niestety najlepszym pomaganiem jest niepomaganie.
W dziale dla współuzależnionych jest wątek dotyczący tego jak należy postępować z pijącym i wobec niego. Oraz obszerne wyjaśnienie czym jest współuzależnienie.
Za tę wiadomość podziękował(a): sylwia1975

Pomożecie ? 2016/12/11 20:46 #3

• szekla
  • szekla Avatar
  • Wylogowany
  • Współtwórca Portalu
  • Otrzymane podziękowania: 15440
Hej Dziku :)
Nie musisz iść prywatnie do psychologa. Idź na fundusz, bezpłatnie.
Udaj się do najbliższego ośrodka uzależnień i tam otrzymasz niezbędną pomoc.

Tata? Czy krzyki czy czułe wsparcie.....nic nie pomoże póki on sam nie zechce przestać pić.
Słowo raz wypuszczone nigdy nie powróci.

Emilka Alkoholiczka

Pomożecie ? 2016/12/11 21:28 #4

• Moni74
  • Moni74 Avatar
  • Wylogowany
  • Skarbnik Portalu
  • e*g*a*l*
  • Otrzymane podziękowania: 12412
Witaj :czesc:
Mi pomogło, że ten ktoś odciął się ode mnie emocjonalnie, mogłam robić co chciałam, zero wymówek, gadania, krzyków, wyzwisk, wybuchów złości, a u mnie szybko następująca totalna samotność, pustka i po jakimś czasie pobiegłam po pomoc. Nic nie musisz, tato nic nie musi, tutaj tato sam ma chcieć coś zrobić, a wsparcie dla alkoholika może być wsparciem w dalszym piciu, warto zapoznać się z tematem jak Bea pisała, tutaj takie zalecenia niepijemy.pl/forum/forum-dla-wspoluzalez...ktore-warto-wiedziec
Jestem Monika alkoholiczka.
Nie próbuj przeskakiwać schodów, kto ma długą drogę przed sobą, nie biegnie - Paula Modersohn-Becker (,,,) nie nauki...czujesz, że to nie tak - Przyjaciel %%-

Pomożecie ? 2016/12/11 21:32 #5

• Grzegorz74
  • Grzegorz74 Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Użytkownik
  • Otrzymane podziękowania: 1649
ulala, Dziewczyny, spokojnie z tą wiedzą.
Dziku :grin: już Cie lubie, masz rację, krzykiem niczego nie osiągniesz, słusznie Szekla i Bea poradziły byś skorzystał z darmochy w ośrodkach leczenia uzależnień. W alkoholizmie nie działa zasada sypnij kasą i będzie pan zdrowy. Słusznie również napisały że nikt nie jest w stanie zmusić Twojego Ojca do trzeźwienia, ale to chyba nie o zmuszenie chodzi. Jeśli dobrze zrozumiałem Twój post, chcesz otrzymać poradę jak namówić Ojca do postawienia pierwszego kroku na drodze do trzeźwości, w tym oczywiście pomoże Ci psycholog. Przy okazji podpytaj o to jak wygląda zdrowa pomoc niesiona alkoholikowi.
Mnie kiedyś do trzeźwienia zmuszała, namawiała, zaklinała i inne czary odczyniała żona i połowa rodziny.
Fakt. Zacząłem trzeźwieć dopiero, kiedy sam tego zapragnąłem, jednak wcześniejsze działania rodziny pozwoliły mi poznać metody i drogę. Bez ich pomocy bym zwyczajnie nie wiedział gdzie się udać. Nie żebym był jakiś niesprawny intelektualnie, jednak mechanizmy choroby alkoholowej to potężna siła, potrafią doskonale zawładnąć myśleniem czynnego alkoholika w taki sposób, by widział wszystko prócz drogi na terapię.
Sumując, wytrzeźwieć za Ojca nie dasz rady ale umiejętnie wskazać mu drogę jak najbardziej możesz.
Nie naprawiaj innych- pracuj nad sobą.
Nie oceniaj innych- każdy ma prawo żyć jak chce.
Nie krytykuj- a dawaj wsparcie.

Pokora, wiara w dobro, zdrowie,
skarby nad skarbami.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adamm, sylwia1975

Pomożecie ? 2016/12/11 21:45 #6

• Bea
  • Bea Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • wszystko jest trudne, zanim stanie się proste
  • Otrzymane podziękowania: 7042
Grzegorz74 napisał:
Sumując, wytrzeźwieć za Ojca nie dasz rady ale umiejętnie wskazać mu drogę jak najbardziej możesz.

Doradzam tylko nie brnąć za daleko z tymi umiejętnościami wskazywania drogi, bo można przegapić swoje życie. A potem pić jak ojciec z braku innego wzorca.
Takie schematy są niestety częste.
Warto Dziku zadbać o siebie w pierwszym rzędzie.
Za tę wiadomość podziękował(a): Norbi, szekla