Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Ta część Forum - jest dla Dzieci,których rodzice aktualnie,lub w przeszłości nadużywali alkoholu,lub inne środki chemiczne.

Moderator: Sylwia1975

TEMAT: Nie wiem co robić... Pomocy

Nie wiem co robić... Pomocy 2016/06/28 06:39 #1

• Cavs
  • Cavs Avatar
  • Wylogowany
  • Nowicjusz
  • Otrzymane podziękowania: 3
Witam, jestem nowy na forumm. Mam 21 lat. Nie wiem od czego zacząć... Jestem synem alkoholikow. Moja mama nie piję od 5 lat a tata nadal popija lecz nie tak jak kiedyś.. Przeżyłem piekło, moim zdaniem to pieklo wiem że są inni ktorzy maja gorzej. Rok temu skonczylem technikum , zaczalem studia lecz zrezygnowalem poniewaz czulem ze to nie ten kierunek.. I zaczely sie problemy, odechcialo mi sie po prostu wszystkiego, stalem sie osowialy, chyba popadlem w depresje, przez rok nie osiagnalem doslownie nic.. Zaczely sie weekendowe wyjscia na miasto a z nimi zwiazane picie alkoholu nie rzadko w bardzo duzych ilosciach.. Boje sie tego zeby nie isc droga rodzicow.. Napisalem to wszyatko chaotycznie, tak wiem.. Lecz piszę do Państwa z myślą że przynajmniej wygadanie sie tutaj doda mi otuchy.. Dziękuje z gory za przeczytanie..
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): joanka335

Odp: Nie wiem co robić... Pomocy 2016/06/28 06:55 #2

• tommygun
  • tommygun Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Użytkownik
  • Otrzymane podziękowania: 826
Dobrze trafiłeś Cavs! Świadomość problemu to dobry początek na drodze do jego rozwiązania. Na forum znajdziesz wskazówki i pozytywną energię. Poszukuj, czytaj, pisz i przyswajaj wiedzę ludzi mądrych życiowo. :czesc: jestem Tomek alkoholik :grin: :grin: :grin:
Zdrowiejesz na tyle, na ile potrafisz być uczciwy, gdy inni na ciebie nie patrzą....
Za tę wiadomość podziękował(a): Cavs

Odp: Nie wiem co robić... Pomocy 2016/06/28 07:01 #3

• Adamm
  • Adamm Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Alkoholik
  • Otrzymane podziękowania: 1897
:czesc:
Bardzo fajnie, że zauważasz problem też w tym samym wieku co ty i ja zacząłem pić - tylko tyle, że mnie to wszystko wymknęło się z pod kontroli - doszły do tego dotkliwe konsekwencje. Nie widziałem abym robił coś złego - przecież wszyscy tak robią - tyle piją - tylko tyle, że widziałem to co chciałem bo tak działa alkohol. Za 4-5 lat później doprowadziłem się do takiego stanu, że gdyby nie sąsiadka i jej pomoc na SOR-rze dzisiaj by mnie tutaj nie było. Potem terapia, mitingi, drugi trzeźwiejący alkoholik i to Forum pomogło mi to wszystko "otworzyć oczy" i dzisiaj mogę cieszyć się z każdego dnia na trzeźwo - nie zamartwiając się co robiłem wczoraj. Dzisiaj wiem, że alkohol nie był mi do niczego w moim życiu potrzebny - a tamto życie to była tylko i wyłącznie wielka iluzja.
Ratuj się - jesteś młody - a alkohol w życiu jest do niczego nie potrzebny - można żyć bez niego - dla mnie godne życie to trzeźwe życie. Zapraszam do pozostania i pisania z nami i witaj na forum.
Adam alkoholik
Uwierz w siebie - możesz wszystko!!! Odnajdź siłę, cel jest blisko. To co wczoraj niemożliwe - dzisiaj staje się prawdziwe!!!
Ostatnio zmieniany: 2016/06/28 07:04 przez Adamm.

Odp: Nie wiem co robić... Pomocy 2016/06/28 07:13 #4

• Moni74
  • Moni74 Avatar
  • Wylogowany
  • Skarbnik Portalu
  • e*g*a*l*
  • Otrzymane podziękowania: 12412
Witaj :czesc:
Proponuję udanie się do poradni uzależnień na wizytę u specjalisty, będziesz wiedział na jakim etapie jesteś.
Ryzyko dla dzieci z rodzin alkoholików jest większe, dobrze, że zauważasz, iż z Twoim piciem nie tak jest. Wsparcie wskazane.
Jestem Monika alkoholiczka.
Nie próbuj przeskakiwać schodów, kto ma długą drogę przed sobą, nie biegnie - Paula Modersohn-Becker (,,,) nie nauki...czujesz, że to nie tak - Przyjaciel %%-

Odp: Nie wiem co robić... Pomocy 2016/06/28 07:41 #5

• szekla
  • szekla Avatar
  • Wylogowany
  • Współtwórca Portalu
  • Otrzymane podziękowania: 15440
Witaj na Forum :czesc:
Twoje obawy mogą być słuszne ale myślę, że warto skonsultować to ze specjalistą.
Pierwszymi, najważniejszymi nauczycielami sa rodzice więc zapewne przekazali Ci te negatywne wzorce. nie wstydź się pójść po pomoc dla siebie.
Słowo raz wypuszczone nigdy nie powróci.

Emilka Alkoholiczka

Odp: Nie wiem co robić... Pomocy 2016/06/28 11:22 #6

• Cavs
  • Cavs Avatar
  • Wylogowany
  • Nowicjusz
Dziękuje za tak liczne odpowiedzi , aż sie człowiek od razu lepiej czuję na duchu. Myślicie , że konsultacja ze specjalistą jest wskazana ? Pewnie nie będzie łatwo sie przemóc..

Odp: Nie wiem co robić... Pomocy 2016/06/28 12:19 #7

• Moni74
  • Moni74 Avatar
  • Wylogowany
  • Skarbnik Portalu
  • e*g*a*l*
Według mnie dla własnej pewności i diagnozy wizyta wskazana jest, wiedzieć na czym stoisz, tylko szczera rozmowa, bez zamiatania pod dywan i kombinowania, kreowania rzeczywistości, tylko fakty, fakty, lepiej wiedzieć niż się łudzić, być pewnym.
Nie próbuj przeskakiwać schodów, kto ma długą drogę przed sobą, nie biegnie - Paula Modersohn-Becker (,,,) nie nauki...czujesz, że to nie tak - Przyjaciel %%-

Odp: Nie wiem co robić... Pomocy 2016/06/28 15:40 #8

• Mietek61
  • Mietek61 Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Otrzymane podziękowania: 2578
Cavs napisał:
. Zaczely sie weekendowe wyjscia na miasto a z nimi zwiazane picie alkoholu nie rzadko w bardzo duzych ilosciach.. Boje sie tego zeby nie isc droga rodzicow.. Napisalem to wszyatko chaotycznie, tak wiem.. Lecz piszę do Państwa z myślą że przynajmniej wygadanie sie tutaj doda mi otuchy.. Dziękuje z gory za przeczytanie..
Bardzo się cieszę, że zacząłeś zauważać problem. Tym bardziej że jesteś bardzo młodym człowiekiem, ze swej strony proponuję Ci najpierw kontakt ze Wspólnotą Dorosłych Dzieci Alkoholików, w skrócie DDA
W najbliższej PLU taki kontakt możesz uzyskać
Dziś nie piję, dziś trzeźwieję

Odp: Nie wiem co robić... Pomocy 2016/06/28 18:49 #9

• Cavs
  • Cavs Avatar
  • Wylogowany
  • Nowicjusz
W takim razie muszę zebrać się w sobie zadzwonić i umówić na wizytę

Odp: Nie wiem co robić... Pomocy 2016/06/28 20:00 #10

• Adamm
  • Adamm Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Alkoholik
  • Otrzymane podziękowania: 1897
Życzę konsekwencji w działaniu.

Ps Mnie takie zbieranie się w sobie zajęło przeszło 5 lat czego Ci nie życzę.
Uwierz w siebie - możesz wszystko!!! Odnajdź siłę, cel jest blisko. To co wczoraj niemożliwe - dzisiaj staje się prawdziwe!!!

Odp: Nie wiem co robić... Pomocy 2016/06/28 22:03 #11

• Isabell
  • Isabell Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Każdy ma swoje okno, przez które spogląda na świat
  • Otrzymane podziękowania: 6581
Najpierw znajdź sobie numer..dopiero potem weź do ręki telefon...wybrać numer to tylko "klik, klik"...nic co by miało zaprzątać głowę...potem pewnie kogoś usłyszysz...teraz Twoja kolej i kluczowe słowo.. -"DZIEŃ DOBRY" :grin: ..potem już leci samo :grin:
:lol: zwyciesteoe

Pozdrawiam %%-
"Jesteś dzieckiem wszechświata, nie mniej niż drzewa i gwiazdy, masz prawo być tutaj" /Desiderata/
Ostatnio zmieniany: 2016/06/28 22:07 przez Isabell.
Za tę wiadomość podziękował(a): Roman Kreft

Odp: Nie wiem co robić... Pomocy 2016/06/29 05:44 #12

• E-Truska
  • E-Truska Avatar
Ja tez się wahałam z telefonem do poradni, ale jeden z forumowiczów przesłał mi opowieść "Gdzie jest mój ser" po której zdecydowałam się zadzwonić i nie żałuję tej decyzji. Nie wiem jakby wyglądało moje życie bez terapii. Jestem zupełnie innym człowiekiem!!!

Odp: Nie wiem co robić... Pomocy 2016/06/29 05:48 #13

• Cavs
  • Cavs Avatar
  • Wylogowany
  • Nowicjusz
Dziękuje za wszystkie słowa wsparcia i porady, Adamm te 5 lat to na pewnie "długie" 5 lat twego życia..? Isabell to takie proste gdy to napisalas heh :) na pewno napjszę gdy bede juz po swojej wizycie u lekarza.
Pozdrawiam Was.

Odp: Nie wiem co robić... Pomocy 2016/06/29 10:00 #14

• krzysiek
  • krzysiek Avatar
  • Wylogowany
  • Super Gaduła
  • Otrzymane podziękowania: 497
Witaj Cavas Młody Czlowieku Powiem Ci tak Nie wiesz jak się ciesze ze dostrzegłeś swój problem i świadomie szukasz pomocy.Wstyd nie jest w tej sprawie najlepszym doradcą .Ruszaj na Trzeźwy Szlak jestem trochę wcześniej od Ciebie urodzony ale całym sercem jestem z Tobą .Pozdrawiam z Pogodą Ducha Krzysiek alkoholik.I pisz jak Ci idzie

Odp: Nie wiem co robić... Pomocy 2016/06/29 11:46 #15

• Leo
  • Leo Avatar
Witaj :czesc: Ja do takiej decyzji długo zwlekałem żeby poprosić o pomoc teraz żałuję ale jestem po terapii i chodzę na mittingi. Będzie to dla Ciebie trudne ale pamiętaj robisz to dla siebie! Moje problemy zaczęły się już w technikum ale tego nie widziałem potem przerwane studia i ciągle alkohol. Cieszę się że widzisz problem bo w twojej historii widzę trochę siebie i tego ile czasu i pięknych przeżyć straciłem przez alkohol. Pozdrawiam Leszek alkoholik

Odp: Nie wiem co robić... Pomocy 2016/06/29 13:17 #16

• Ulka
  • Ulka Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
  • Otrzymane podziękowania: 50
Witam, jestem Ula mam 24 lata. Jeżeli uważasz, że pomoc Ci jest potrzebna, to po pierwsze dobrze, że tu jesteś. Byłam w podobnej sytuacji rok temu. Spróbowałam. Zadzwoniłam do psychologa i się umówiłam. Po paru spotkaniach myślałam, że wcale nie jest tak źle ze mną i olałam to. Okazuje się że zmarnowalam czas. Znowu chodzę na spotkania ze specjalistą, ale zrozumiałam, że się bez niego nie obejdzie. Może być dla Cb trudne zrozumieć, że pomoże Ci ktoś wyznaczyć punkt w jakim w ogóle się znajdujesz. Mi się wydawało, że to wiem, ale gdy myślenie jest "skrzywione" ciężko to określić. Ale uwierz w jedno, gdy pochodzisz z rodziny z problemami to bardziej niż pewne, że sam je masz. A jak "coś" zauważasz i ty sam nie umiesz ocenić jakiej skali jest ten problem, to naprawdę jest źle. To tak o moich odczuciach. Powodzenia życzę. Ula- córka alkoholika.

Odp: Nie wiem co robić... Pomocy 2016/06/30 16:17 #17

• Cavs
  • Cavs Avatar
  • Wylogowany
  • Nowicjusz
Cześc wam ponownie, nie wiem czy mogę kontynuować tutaj czy zakladac nowy post? Naszla mnie chwila refleksji i chcialbym sie nia z wami podzielic. Doszedlem do wniosku , że często nie chcialem nawet isc gdzies ze znajomymi pić, na dyskoteke itp.. Ale w środku bałem się , że strace kolegow, przyjaciol przez to ze sie z nimi nie napije , nie wyjde z nimi na miasto, przeciez to kompletna bzdura bo jesli są przyjaciolmi to nie odejdą... Czy to może być spowodowane sytuacja w domu, że może potrzebuje uwagi? Pozdrawiam was :)

Odp: Nie wiem co robić... Pomocy 2016/06/30 17:04 #18

• kalka
  • kalka Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Użytkownik
  • Otrzymane podziękowania: 1004
Z własnego podwórka mogę Ci powiedzieć ,że moja córka żeby skupić naszą uwagę rodziców na siebie najpierw bardzo dobrze się uczyła,apotem to nie skutkowało,zaczęła robić różne głupie rzeczy,aby ktoś wreszcie to zauważył.Myślę,żę jak najbardziej potrzebujesz uwagi,jednak niestety dzieci z rodzin dysfunkcyjnych dostają w rodzinie pewne schematy,które często w dorosłym życie powielają.Znajdziesz w internecie Jerzy Malibruda o współuzależnieniu,mówi również o tym jakie role przyjmują dzieci w rodzinie alkoholowej,oraz o DDA,proszę, mam w twoim wieku dzieci ,szukaj dla siebie pomocy,wierzę,że dasz radę,tylko sięgnij po pomoc i zostań tu z nami,tu dostaniesz dużo uwagi.Zona alkoholika
każda droga zaczyna się od pierwszego kroku

Odp: Nie wiem co robić... Pomocy 2016/07/01 16:50 #19

• Cavs
  • Cavs Avatar
  • Wylogowany
  • Nowicjusz
Kalka, na pewno z wami zostanę, już sama możliwość wygadania się to jest dla mnie cos bardzo waznego, dziekuje za wiare we mnie to na pewno sie przyda.. Mam juz zapisany numer do poradni tylko zostalo zadzwonic, czyli najwazniejszy krok, ale czuje sie coraz lepiej na prawde. Mam nadzieje, ze to nie zludzenie... Życze wszystkim miłego i spokojnego weekendu :)
Pozdrawiam!

Odp: Nie wiem co robić... Pomocy 2016/07/01 21:33 #20

• kalka
  • kalka Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Użytkownik
Jak już tam tam zadzwonisz ,podziel się z nami swoimi wrażeniami,również pozdrawiam

Odp: Nie wiem co robić... Pomocy 2016/07/02 10:15 #21

• Ulka
  • Ulka Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
  • Otrzymane podziękowania: 50
Witaj :) jeżeli zrozumiesz i poczujesz, że jesteś człowiekiem wartym tego, co najlepsze, a również szczerej przyjaźni i uwagi, ale głównie twojej własnej, to zrozumiesz, dlaczego teraz masz takie obawy. Ale to wszystko przychodzi z czasem. A teraz pracuj nad sobą i swoimi uczuciami i emocjami, które zakopane są strasznie głęboko w Tobie. Pozdrawiam i również spokojnego weekendu. :)

Odp: Nie wiem co robić... Pomocy 2016/07/17 07:35 #22

• Cavs
  • Cavs Avatar
  • Wylogowany
  • Nowicjusz
Cześć, dawno mnie nie bylo.. Od ostatniego posta troche sie wydarzylo.. Zdałem egzaminy na prawo jazdy i wozek widlowy a zeby bylo ciekawiej moj tata prawo jazdy stracil poniewaz jechal na kacu w ten sam dzien gdy ja zdalem... Bywaly lepsze i gorsze momenty do dnia wczorajszego kiedy to upilem sie.. Niestety wracajac do tego co bylo wczesniej nie zadzwonilem do poradni.. Dominuje mną lęk przed tym że nie wiem.. że spotkam tam kogoś znajomego i rozpowie wszystkim itp.. Tak, wiem to dziecinne i glupie lecz chcialem sie tym z wami podzielić. Pozdrawiam was, spokojnej niedzieli :)
Za tę wiadomość podziękował(a): Alerk, krzysiek

Odp: Nie wiem co robić... Pomocy 2016/07/17 07:59 #23

• krzysiek
  • krzysiek Avatar
  • Wylogowany
  • Super Gaduła
  • Otrzymane podziękowania: 497
Witam Cavs myślę sobie tak że jesli spotkasz tam znajomego to prawdopodobnie ma taki sam problem jak Ty i szuka też pomocy jak wyjść z tego.Pozdrawiam Krzysiek alkoholik

Odp: Nie wiem co robić... Pomocy 2016/07/17 08:17 #24

• ursa
  • ursa Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • alkoholiczka (25.08.2011)
  • Otrzymane podziękowania: 6156
Czesc. Mam na imie Ula i jestem alkoholiczka.
Jestes jeszcze taki mlody... ratuj sie, bo moze jeszcze nie przekroczyles tej "niewidocznej granicy"... choc na pewno jestes na najlepszej drodze zeby ja przekroczyc.
Jedno jest pewne: wychowales sie w dysfunkcyjnej rodzinie i Twoje zachowania moga byc uwarunkowane wlasnie tym faktem.
Podejrzewam, ze masz niskie poczucie wartosci i nie czujesz sie wystarczajaco dobry... ale nie chce tutaj wysnuwac diagnoz kierujac sie kilkoma postami. Potrzebujesz specjalisty, ktory pomoze Ci poznac i uswiadomic chore i dysfunkcyjne mechanizmy, ktorymi sie w zyciu kirujesz. Nie zwlekaj. Im szybciej zaczniesz tym lepiej dla Ciebie... oszczedzisz sobie istnego piekla.
Pozdrawiam @};-
Ważniejsza od osiągnięcia celu jest droga , która do niego prowadzi.
Ostatnio zmieniany: 2016/07/17 08:25 przez ursa.

Odp: Nie wiem co robić... Pomocy 2016/07/20 20:04 #25

• kalka
  • kalka Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Użytkownik
Pierwszy raz po pomoc (na prośbę męża) pojechaliśmy do innego miasta,aby od czegos zacząć,każda droga jest dobra ,jeśli się tego chce,pozdrawiam

Odp: Nie wiem co robić... Pomocy 2016/08/31 20:18 #26

• sylwia1975
  • sylwia1975 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 1077
co by bylo gdyby..............lek ma wielke oczy,ja tak stracilam 20 lat ponad w tym dziecinstwo mojej corki,tatus alkocholik agresywny ,matka grozaca warjatka od szantazu do grzoby gdyby nie aal-anon ,i terapia to moje zycie bylo by tym samym syfem co wowczas.Tak jestem DDA,wspouzaleniona to tylko naklejki ,zycze co oparcia i wsparcia

Odp: Nie wiem co robić... Pomocy 2016/09/02 12:44 #27

• Marinka
  • Marinka Avatar
Mało jest takich młodych osób, które zdają sobie świadomość z problemu z alkoholem. Trzeba walczyć o swoje życie i nie popełniać tych samych błędów co rodzice.

Nie wiem co robić... Pomocy 2017/01/06 18:44 #28

• Cavs
  • Cavs Avatar
  • Wylogowany
  • Nowicjusz
Trochę długo nic nie pisałem, bardzo.. U mnie można powiedziec po staremu, znalazłem dobrze płatną pracę, poznałem fajnych ludzi lecz ciągle żyje w jakiejs depresji. Witam Was ponownie i serdecznie pozdrawiam!

Nie wiem co robić... Pomocy 2017/01/07 09:55 #29

• Moni74
  • Moni74 Avatar
  • Wylogowany
  • Skarbnik Portalu
  • e*g*a*l*
Skąd to pojęcie depresji u Ciebie? Stwierdził specjalista? Tak najłatwiej na depresję zgonić, czy byłeś u specjalisty od uzależnień, a może jednak ciągle myśli, że sam, Ty sam sobie poradzisz, a chyba sobie jednak nie radzisz. Po staremu, co to oznacza?

Nie wiem co robić... Pomocy 2017/01/15 18:19 #30

• Cavs
  • Cavs Avatar
  • Wylogowany
  • Nowicjusz
Nikt jej nie stwierdził, po prostu wyciągam własne wnioski Ale nie stawiam takiej tezy, nie zganiam a myśli owszem, masz rację.. chce udowodnić że sam potrafię.. a najpewniej to strach, nie wiem przed czym..

Nie wiem co robić... Pomocy 2017/01/15 19:05 #31

• Moni74
  • Moni74 Avatar
  • Wylogowany
  • Skarbnik Portalu
  • e*g*a*l*
No właśnie przed czym ten strach, skąd w Tobie ten hamulec udania się po pomoc, wstyd Ci jest, że możesz alkoholikiem być, że łatka zostanie Ci przypięta, co tak naprawdę w środku czujesz, tak naprawdę szczerze? Tutaj możesz napisać, gdy chęć poczujesz. Niedobrze samemu być, nie widzi się innej perspektywy, tak bardzo potrzebnej według mnie.
Za tę wiadomość podziękował(a): sylwia1975