Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Ta część Forum jest dla Dzieci, których rodzice aktualnie lub w przeszłości nadużywali alkoholu lub innych środków chemicznych

Moderator: Sylwia1975
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Ostre halucynacje, majaczenie po odstawieniu alko

Ostre halucynacje, majaczenie po odstawieniu alko 2015/05/11 13:01 #1

• coreczka_tatusia
  • coreczka_tatusia Avatar
Witajcie. Prosze wybaczcie moje bledy. Pisze tego posta z telefonu. W duzym skrocie, chodzi o mojego Tate. Pil latami. Nigdy do nieprzytomki, zawsze tylko wieczorami po pracy i weekendy - piwo, czasrm wino. Nie zawalil nigdy zadnej sprawy, terminu, bardzo obowiazkowy i madry czlowiek. Od jakiegos czasu bardzo zmienil sie psychiczni . Jakby czasem byl w innej rzeczywistosci. Jest zamkniety w sobie wiec nie mozna bylo nic sie dowiedziec. Przeszlo miesiac temu trafil do szpitala z serce . Zrobili zabieg kardiowersji i wypisali. Nie zauwazyli sepsy. W domu sepsa rozwinela sie jeszcze bardziej i tato w stanie juz lezacym trafil do szpitala juz pod opieke innego lekarza. Uratowali mu zycie, antybiotyki itp. Minely trzy tygodnie. Sepsa wyleczona. Ale odkad ona ustapila tato wciaz lezy. Nie wie gdzie jest, ktora godzina i jaki dzien. Widzi jak cos chodzi po scianie. Podrozuje po calym swiecie w swych opowiesciach. Raz mowi wyraznie, raz mamrocze jakby byl pijany. Pierwszy raz od lat jest miesiac bez alkoholu. Blagam powiedzcie, czy jemu to minie? Czy wroci do nas? Zawsze byl madry, mial zainteresowania. Prosze napiszcie cokolwiek...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Ostre halucynacje, majaczenie po odstawieniu alko 2015/05/11 13:12 #2

• Adamm
  • Adamm Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Alkoholik
  • Otrzymane podziękowania: 1827
:czesc:

ja się nie wypowiem w tym temacie bo nie słyszałem o takim przypadku i nie jestem żadnym specjalistą. przeniosłem temat na forum dla dzieci alkoholików.
I się jeszcze przywitam - witaj na forum Adam alkoholik
Uwierz w siebie - możesz wszystko!!! Odnajdź siłę, cel jest blisko. To co wczoraj niemożliwe - dzisiaj staje się prawdziwe!!!

Ostre halucynacje, majaczenie po odstawieniu alko 2015/05/11 14:20 #3

• Moni74
  • Moni74 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • e*g*a*l*
  • Otrzymane podziękowania: 15229
Witaj :czesc:
Ja nie wiem, najlepiej udać się do lekarza i dowiedzieć, po pomoc się udać, nic innego nie przychodzi mi do głowy, lekarz wiedzieć powinien. Jestem Monika alkoholiczka.
Nie próbuj przeskakiwać schodów, kto ma długą drogę przed sobą...nie biegnie - Paula Modersohn-Becker (,,,) nie nauki...czujesz, że to nie tak - Przyjaciel %%-

Ostre halucynacje, majaczenie po odstawieniu alko 2015/05/11 14:32 #4

• coreczka_tatusia
Ale tato jest w szpitalu. Sepsa ustepuje i pojawily sie takie objawy odstawienia. Teraz podaja leki psychotyczne (nie wiem czy dobra nazwa). Przed szpitalem nie majaczyl, czasem jak wypil, minie mu to? Moze abtybiotyki i tramal taki efekt daly? Nigdy nikt z was/waszych bliskich nie majaczyl?

Ostre halucynacje, majaczenie po odstawieniu alko 2015/05/11 14:38 #5

• Moni74
  • Moni74 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • e*g*a*l*
Skoro w szpitalu jest nadal to co na to lekarz mówi, dowiadywałaś się, tam są fachowcy.
Nie próbuj przeskakiwać schodów, kto ma długą drogę przed sobą...nie biegnie - Paula Modersohn-Becker (,,,) nie nauki...czujesz, że to nie tak - Przyjaciel %%-

Ostre halucynacje, majaczenie po odstawieniu alko 2015/05/11 14:39 #6

• Jurek
  • Jurek Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Otrzymane podziękowania: 3660
Witaj na forum :czesc:
Jestem alkoholikiem.
Czy w szpitalu wiedzą o Ojca problemie z alkoholem i od kiedy nie pije?
Jeżeli nie, to warto o tym powiadomić lekarza.
Pomagając sobie pomagasz innym.

Ostre halucynacje, majaczenie po odstawieniu alko 2015/05/11 14:48 #7

• coreczka_tatusia
Teraz juz wiedza i podaja leki na skutmi odstawienia. Pije od mlodosci, ma 65 lat. Zawsze piwo, czasem wino. Nigdy tak by sie przewracal, tylko by byc w stanie podpicia, by zabic stres po pracy. Nie chcial przestac.
Lekarka mowi ze moze mu tak zostac, ale ja w to nie wierze, bo tato byl przed szpitalem w stanie normalnym, a poza tym nie ufam im bo wypisali go z sepsa w stanie bezposredniego zagrozenia zycia...

Ostre halucynacje, majaczenie po odstawieniu alko 2015/05/11 14:49 #8

• coreczka_tatusia
Nikt nie mial halucynacji gdy odstawil alkohol? W internecie pisza, ze to mija po leczeniu..

Ostre halucynacje, majaczenie po odstawieniu alko 2015/05/11 15:00 #9

• Moni74
  • Moni74 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • e*g*a*l*
O jaki leczeniu mówisz?
Ja miałam halucynacje, omamy, głosy słyszałam, ale mijały i były one krótko po odstawieniu alkoholu, jeden dzień trwały.

Ostre halucynacje, majaczenie po odstawieniu alko 2015/05/11 15:21 #10

• coreczka_tatusia
Dostaje leki psychotyczne, tramal i silne antybiotyki na bakterie, ktora wywolala sepse...

Ostre halucynacje, majaczenie po odstawieniu alko 2015/05/11 15:51 #11

• Moni74
  • Moni74 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • e*g*a*l*
Po takim leczeniu nie mija, dostał na sepsę, alkoholizm to choroba psychiki. Możliwe, że są to skutki wieloletniego picia alkoholu, nie wiem czy miną. Jaką diagnozę lekarz postawił, jak ona się nazywa?

Ostre halucynacje, majaczenie po odstawieniu alko 2015/05/11 15:56 #12

• ursa
  • ursa Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • alkoholiczka (25.08.2011)
  • Otrzymane podziękowania: 11249
Czesc. Mam na imie Ula i jestem alkoholiczka. To co piszesz mnie raczej nie wyglada na objawy odstawienne, jezeli Twoj tato rzeczywiscie pil tak jak mowisz to raczej nie mozliwe, zeby mial takie halumy... tak jak Moni mowi, nawet jezeli, to one ustepuja, chyba ze doszlo do uszkodzenia mozgu, ale zeby tak bylo, to Twoj tato musial by pic bardzo mocno... mnie sie raczej wydaje, ze to od wysokiej goraczki i miejmy nadzieje, ze uszkodzenia nie sa trwale. Przykro mi, ale to sa sprawy, ktore nalezy omawiac z lekarzami... a tutaj raczej zadnego nie ma. Sprobuj zasiegnac opinii innego lekarza rowniez, moze rzeczywiscie to polaczenie lekarstw nie jest dobre? Ja nie wiem.
Pozdrawiam.
Istnieją słowa, które nie mówią nic i cisza, która mówi wszystko.
Za tę wiadomość podziękował(a): szekla

Ostre halucynacje, majaczenie po odstawieniu alko 2015/05/11 19:38 #13

• coreczka_tatusia
Lekarz nie postawił żadnej diagnozy, stwierdził, że tak już będzie i zaproponował żeby dać tatę do ośrodka płatnego 70% jego pensji.
Tato przed pójściem do szpitala był sprawny umysłowo, logicznie myślał, cały czas czynny zawodowo, nie zapominał o niczym, płacił rachunki w terminie, nie wmówią mi, że nagle tak mu się stało.

Przecież to może być z braku alkoholu... Czytałam na internecie...
Nie wiem co robić. Według mnie tato potrzebuje jeszcze leków od neurologa, aby opanować te objawy odstawienia, nie mogą wypisać nam go do domu, jest w stanie leżącym, bo przez zły stan psychiczny nie chce ćwiczyć (a rehabilitacja jest niezbędna, bo sepsa tatę bardzo osłabiła).
Czy znaleźć jakiś darmowy ośrodek leczący uzależnienia i psychozy? Nie zrobią tam z taty roślinki?
Dostanie tam depresji... nie będzie go nikt rehabilitował...

co robić...

Ostre halucynacje, majaczenie po odstawieniu alko 2015/05/11 19:58 #14

• hanys
  • hanys Avatar
z tego co wiem nie ma jednego ośrodka leczącego uzalezniania i psychozę w jednym.Ewentualnie szpital psychiatryczny.

Wg Ciebie tato potrzebuje leków od .....

A ja zapytam jesteś lekarzem????????????

Sory ale z całą tą historią to nie na żadne forum internetowe tylko do specjalistów.

Ostre halucynacje, majaczenie po odstawieniu alko 2015/05/11 20:04 #15

• MISIA
  • MISIA Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Otrzymane podziękowania: 3055
Musisz być z lekarzem prowadzącym w kontakcie,spytać się jakie miał robione badania np.tomograf komputerowy głowy itp.Na chłopski rozum to wizyta Neurologa powinna odbyć się w szpitalu,w myśl zasady...Kto pyta,nie błądzi.Być może takie zachowanie jest spowodowane lekami,które otrzymuje w szpitalu.Na forum otrzymasz wsparcie i wiedzę na temat alkoholizmu a nie internetową diagnozę odnośnie choroby Taty.
Za tę wiadomość podziękował(a): hanys, szekla

Ostre halucynacje, majaczenie po odstawieniu alko 2015/05/11 20:09 #16

• 57laku
  • 57laku Avatar
Dla mnie to nie są objawy odstawienne od alkoholu,niestety.Nie jestem lekarzem,choć przechodziłem coś podobnego lecz nie w takim stadium,myślę że neurolog jest w stanie naświetlić Ci prawdę.Pozdrawiam Tatę i Ciebie. %%- %%- %%-

Ostre halucynacje, majaczenie po odstawieniu alko 2015/05/11 20:45 #17

• coreczka_tatusia
Zdaję sobie sprawę, że moje pisanie w stylu "potrzebuje leków" itp. jest głupie. Ale jestem w szoku. Szukam jakichkolwiek wskazówek tu na forum, bo nie ufam lekarzom. Najpierw wypisali tatę z sepsą. Teraz nie chcą go leczyć i chcą wypisać w dodatku do płatnego szpitala...

Ostre halucynacje, majaczenie po odstawieniu alko 2015/05/11 20:47 #18

• coreczka_tatusia
Mam powody by nie brać w 100% z całym zaufaniem tego co mówią lekarze. Bo co chwilę mówią co innego. Nie wiem czy to na pewno jest od odstawienia alkoholu. W sepsie też się majaczy. Ponadto w ulotkach antybiotyków są podane skutki uboczne jak majaczenie, omamy, splątanie... Do tego tramal przeciwbólowy.

Ostre halucynacje, majaczenie po odstawieniu alko 2015/05/11 21:10 #19

• kalka
  • kalka Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Użytkownik
  • Otrzymane podziękowania: 1654
witaj,wg mojej wiedzy zawsze decyzje o umieszczeniu pacjenta na tzw.ZOL-u wydaje nie tylko jeden lekarz mylisz się twierdząc,że nie ma tam rehabilitacji o opiece dłgoterminowej tylko czas pokaze na ile pacjent wroci do formy lekarze rownież wszystkiego ie wiedzą do końca w niektórych ch0robach potrzeba czasu zaufaj lekarzom (nie wszyscy to niedouczeni idioci)zwłaszcza,że zasze kilku się wypowiada pozdrawiam mocno
każda droga zaczyna się od pierwszego kroku

Ostre halucynacje, majaczenie po odstawieniu alko 2015/05/11 21:12 #20

• Moni74
  • Moni74 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • e*g*a*l*
Tylko w realu pomoc otrzymasz, może diagnoza innego lekarza, nie trzymać się tego jednego, może się mylić. I jak to diagnozy nie ma?

Odp: Ostre halucynacje, majaczenie po odstawieniu alko 2015/05/11 22:03 #21

• coreczka_tatusia
Jak im zaufać jak wypisali tatę w zagrożeniu życia...oni sami twierdzą, że w tym ośrodku go otumanią i nie będą rehabilitować.
Tato był już w domu przeszło 10 dni bez łyka piwa i nie miał żadnych omamów it . Dopiero po ich lekach w szpitalu, a oni mówią że mózg zepsuty i tak zostanie. Kiedy zepsuł mózg jak w domu było ok?! Co chwilę mówią co innego...

Odp: Ostre halucynacje, majaczenie po odstawieniu alko 2015/05/11 22:06 #22

• Moni74
  • Moni74 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • e*g*a*l*
Nie wiem, udaj się może do lekarza rodzinnego, zasięgnij opinii, może jest jakaś organizacja, gdzie ktoś będzie mógł Wam pomóc.

Odp: Ostre halucynacje, majaczenie po odstawieniu alko 2015/05/15 07:41 #23

• coreczka_tatusia
Kochani, tak jak podejrzewałam, to wciąż wpływ toksyn bakterii. To one zaburzają pracę mózgu, tato jest słaby, źle mu się oddycha, ma zaburzanie świadomości. A ponoć już sepsa wyleczona była... Powrót do antybiotyku, bo gdzieś nadal jest źródło bakterii, lecz nie wiadomo gdzie. A jeszcze dwa dni temu lekarz chciał tatę wypisać, żeby nie napisać - pozbyć się, bo twierdził, że to tato sam przez picie sobie zrobił. A w domu przecież nie było takich problemów...

Proszę Was z całego serca o modlitwę, żeby mój Tato wyzdrowiał.
Ja ze swojej strony również obiecuję pamiętać o Was i Waszych problemach, które nie są mi obce...

Odp: Ostre halucynacje, majaczenie po odstawieniu alko 2015/05/20 12:28 #24

• Dorota5522
  • Dorota5522 Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Użytkownik
  • Otrzymane podziękowania: 896
:-H
nic nie wiem o sepsie, ani omamach, ale pamiętaj, że nie jesteś sama
czy robisz coś dla siebie???
Dorota alkoholiczka
miej serce i patrzaj w serce
A.Mickiewicz

Odp: Ostre halucynacje, majaczenie po odstawieniu alko 2015/05/20 20:51 #25

• coreczka_tatusia
Dla siebie? Moje myśli krążą tylko wokół Taty. Chcę żeby był już w domu. Żeby wrócił na ten, nasz świat, przytulił mnie i powiedział, że już jest, że już będzie o siebie dbał i nie wypije ani piwa.

Niestety Tato nadal ma majaczenie. Tak naprawdę nie wiadomo jaka przyczyna przeważyła - czy picie tego piwa, czy sepsa i toksyny bakterii, czy antybiotyki, czy depresja/stany depresyjne. Zapewne wszystko po trochę.

Dostaje cały czas leki, jest pod kontrolą psychiatry, neurologa ipt.
Najgorsze, że ta choroba tak go dobiła, że on nie wie, że może chodzić. To utrudnia rehabilitację... Tato jakby zapomniał, że ma sprawne nogi, jakby wmówił sobie, że musi leżeć i nogami nie może ruszać...

Jestem tak załamana... To przerażające, że on jest w innym świecie. Biedny słyszy głosy, widzi jakieś obrazy, po wrogości do personelu itp. wnioskuję, że to mania prześladowcza, nie są to miłe halucynacje. Kiedy przychodzimy z Mamą, uspokaja się. Nawet umiem z nim porozmawiać, wiem jak 'wejść' w jego świat, zrozumieć o co mu chodzi. Ale tak bardzo chcę go tutaj. To taki mądry wszechstronny człowiek... Co się z nim stało... Tak nagle...

Jeśli ktokolwiek miał przypadek ostrego majaczenia sam lub w rodzinie, wśród znajomych to piszcie, proszę, każda wskazówka jest dla mnie bardzo cenna...

Odp: Ostre halucynacje, majaczenie po odstawieniu alko 2015/11/15 14:28 #26

• coreczka_tatusia
Witajcie ponownie. Tato wrócił na ten świat w czerwcu. Przeszedł bardzo długą rehabilitację, aby nauczyć się chodzić na nowo. W skrócie dzięki rehabilitacji, mamie i mnie stanął na nogi, mama zmusiła go wręcz do powrotu do życia - depresja, zmiany w korze mózgowej, lenistwo itp. sprawiłyby, że by leżał i czekał, aż wszystko się zrobi, poda, każe zjeść, napić się.
Chodzi. Potrafi zejść z 4 piętra, pójść na krótki spacer. Jest lekko przygarbiony i mówi, że jak się rusza, to wszystko go boli. Ale w porównaniu ze stanem, gdy nie umiał ruszyć nogą - jest dobrze. Niestety powrócił problem, który miałam nadzieję, że mamy za sobą. Tato mówi o piciu, o piwie. Mówi, że chce pić, że nie rozumie dlaczego nie może wypić piwa, wszyscy mogą a on nie. Nie rozumie, że był alkoholikiem, nadal uważa, że nie był! (20-parę lat regularnego picia!) Lubi piwo i chce się napić piwa. Stwierdził, że psychiatra mu wmawia, że skutki jego niechodzenia i zmian w mózgu, to nie przez sepsę tylko przez encefalopatię poalkoholową. Wyznał, że mu przytakiwał na to co mówi, żeby był zadowolony, a tak naprawdę twierdzi, że wmawiał mu głupoty. Kiedy z mamą łagodnie wytłumaczyłyśmy, że nie może pić, że był alkoholikiem i jeśli się napije, może przestać chodzić, znów straci kontakt z rzeczywistością, a co gorsza, może stać się niebezpieczny dla nas, to się oburzył, zamknął w sobie, czyli powrócił do starej niezdrowej postawy, tak jak wtedy, gdy pił... My się go czepiamy, on nie jest alkoholikiem, chce napić się piwa i się napije, mamy go nie szpiegować itp. Martwię się, bo zaczął sam już wychodzić, ma przy sobie pieniądze, bo nie mogę go ubezwłasnowolnić i zabrać mu jego pieniądze. Kiedy wraca ze "spaceru" obie z mamą obserwujemy, martwimy się, czy nie napił się czegoś. Póki co nic nie widać, choć dziś ma dziwne oczy, jakby po piwie. Co mamy robić?

Odp: Ostre halucynacje, majaczenie po odstawieniu alko 2015/11/15 14:44 #27

• Moni74
  • Moni74 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • e*g*a*l*
A co możesz zrobić? Nic, jest dorosłym człowiekiem i sam decyduje, kontrola, szpiegowanie nic nie da, tato i tak zrobi jak chciał będzie. O ile alkoholikiem jest, to jest, a nie był, alkoholikiem jest się całe życie, ta choroba nie mija, można ją zatrzymać, nie pijąc, wyleczyć nie.

Odp: Ostre halucynacje, majaczenie po odstawieniu alko 2015/11/15 14:50 #28

• coreczka_tatusia
Może zabrać jeszcze raz do psychiatry? Wytłumaczyć się nie da nic... Jeśli się napije, może się zniszczyć totalnie...

Odp: Ostre halucynacje, majaczenie po odstawieniu alko 2015/11/15 22:19 #29

• coreczka_tatusia
Pękło mi serce na milion kawałków. Znalazłam dwie puszki po piwie w piwnicy tam gdzie zawsze pił. Nie ukrył ich nawet. Przyniosłam je do domu. Spytałam dlaczego to zrobił po pół roku abstynencji. A on że dla smaku. Powiedziałam że nikt nigdy mnie tak nie zawiódł. Nie może brać tych leków i pić. Zrozumiałam, że to nie miłość moja i mamy kazały mu walczyć, a chęć pójścia po piwo.

Odp: Ostre halucynacje, majaczenie po odstawieniu alko 2015/11/15 22:48 #30

• Moni74
  • Moni74 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • e*g*a*l*
Rozumiem, wiadomo, że chcesz, aby tato nie pił, ale on nie chce, nie możesz kogoś na siłę uszczęśliwiać, tylko nerwy i zajmowanie się jego życiem, ciągła nadzieja. Myślisz troszeczkę o sobie, co dla siebie robisz? Uznaj bezsilność wobec jego picia, nie masz wpływu.

Odp: Ostre halucynacje, majaczenie po odstawieniu alko 2015/11/16 06:36 #31

• coreczka_tatusia
Problem w tym, że mieszkam z rodzicami i jeśli tato znów przestanie chodzić i nawet wstawać do łazienki, to głównie mama będzie się nim zajmować. On jest egoistą i napił się, choć nie jest nawet samodzielny, nie umie się umyć, schylić, niszczy sobie życie, ale i nam...

Odp: Ostre halucynacje, majaczenie po odstawieniu alko 2015/11/16 07:04 #32

• Roman Kreft
  • Roman Kreft Avatar
Witaj,alkoholizm to straszna,podstepna choroba,znalem kobiete która umierala na raka majac 40 lat,a przy odwiedzinach w szpitalu blagala o piwo,bo była alkoholiczka.zadbaj o siebie,wiem latwo powiedzieć,pozdrawiam @};- :ymhug:

Odp: Ostre halucynacje, majaczenie po odstawieniu alko 2015/11/16 22:17 #33

• coreczka_tatusia
Ale jeśli znów przestanie chodzić, to my będziemy się nim opiekować... boję się.

Odp: Ostre halucynacje, majaczenie po odstawieniu alko 2015/11/17 21:51 #34

• kalka
  • kalka Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Użytkownik
  • Otrzymane podziękowania: 1654
jestem żona alkoholika mocno namawiam Cię do szukania pomocy dla siebie.Wasze życie krąży wokół ojca ,który zwyczajnie Wami manipuluje ,no proszę Cię taki był w maju u mierający,a tu proszę sam z czwartego piętra po piwo no cóz ,kochana moja szukaj dla siebie terapii ,bo wyparcie problemu zaprowadzi Ciebie na dno,bo ojciec dzięki Wam dobrze się ma i wciąż dryfuje.pozdrawiam
każda droga zaczyna się od pierwszego kroku

Odp: Ostre halucynacje, majaczenie po odstawieniu alko 2015/11/19 17:19 #35

• coreczka_tatusia
Nasze życie krąży wokół niego, ponieważ mama nie pracuje i jest od niego finansowo zależna. Ja jestem zaraz po studiach i dopiero zaczynam swoje kroki w pracy na cały etat, nie stać mnie na usamodzielnienie się... Boję się, że gdy doprowadzi się do stanu, w którym nie będzie chodził, nawet do toalety lub znów dostanie halucynacji itp. to albo my będziemy musiały się nim zajmować albo trafi do jakiegoś ośrodka, a on jest płatny 3 tysiące zł miesięcznie - czyli zostaniemy bez środków do życia. On ledwo chodzi, nie potrafi samodzielnie się umyć, schylić, jest osobą zależną od pomocy osób trzecich... W diagnozie jest ewidentna encefalopatia poalkoholowa i zaawansowane zmiany w korze mózgowej. Dziś znów uraczył się dwoma 7% piwami. Nie chce słuchać. Nie wiem co mam robić.
  • Strona:
  • 1
  • 2