Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Ta część Forum jest dla Dzieci, których rodzice aktualnie lub w przeszłości nadużywali alkoholu lub innych środków chemicznych

Moderator: Sylwia1975

TEMAT: Witam, mój tata ostro pije

Witam, mój tata ostro pije 2014/09/02 10:59 #1

• podrurznik
  • podrurznik Avatar
Witam, piszę tutaj w nadziei że dacie mi jakieś wskazówki co mogę zrobić w mojej sytuacji.
Mam 35 lat i mieszkam w Warszawie, mam też rodziców którzy mieszkają na wsi.
Ich gospodarstwo prosperuje bardzo dobrze (latem zatrudniają ok 30 osób).
Wszystko jest fajnie pięknie do chwili kiedy ojca najdzie ochota na picie, a nachodzi go często.
Wtedy potrafi "zniknąć" na nawet tydzień.
Żadne rozmowy nie pomagają bo to prosty człowiek (całą gospodarką zarządza mama) który umie tylko robić w polu i pić cichaczem po kontach (nigdy w życiu nie napił się ze mną nawet piwa).
Po każdych urodzinach czy imieninach jak poczuje alkohol to przez kolejne 3 dni można być pewnym że śpi uwalony gdzieś na sianie.
Był zaszyty z 5 lat temu, nie pomogło.

Teraz jest chyba jakaś kumulacja i mama przestaje sobie z nim radzić.
Czy są jakieś ośrodki lub poradnie gdzie można go "odstawić", lub gdzie znajdę kogoś kto będzie wiedział jak mu pomóc?

Z góry dziękuję za kazdą odpowiedź.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Witam, mój tata ostro pije 2014/09/02 12:46 #2

• szekla
  • szekla Avatar
  • Współtwórca Portalu
  • Otrzymane podziękowania: 20226
Witaj :czesc:
Zacznę od tego, że za chwilę przeniosę Twój wątek do działu DDA, gdzie będziesz miał swój pokoik.
Tu sie tylko witamy :grin:

W skrócie jeśli chodzi o odpowiedź.....tak naprawdę to nie jesteś w stanie zrobić NIC gdyż to jest decyzja pijącego. Jeśli on nie będzie chciał Ty i Twoja Mama jesteście bezradni.
Można zgłosić Tatę do Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych a ta z kolei kieruje sprawę do Sądu, Sąd na leczenie.
nie zawsze jest to owocne ale myślę, że warto spróbować, może zachłyśnie sie terapią i będzie dobrze.
Do tego jednak potrzeba dużo siły i tego Ci życzę :grin:
Słowo raz wypuszczone nigdy nie powróci.

Emilka Alkoholiczka

Odp: Witam, mój tata ostro pije 2014/09/02 13:00 #3

• Crumb
  • Crumb Avatar
Witaj,

jak wyżej koleżanka Emilka napisała, więcej nie można zrobić. Od siebie dodam, że nie powinno się alkoholika chronić przed konsekwencjami jego picia. Dobrze zacząć od poinformowania rodziny co się dzieje z tatusiem. Tak ja bym zrobił, a w zasadzie tak własnie zrobiłem :grin:

Odp: Witam, mój tata ostro pije 2014/09/02 13:05 #4

• podrurznik
  • podrurznik Avatar
Czy są jakieś ośrodki na terenie mazowieckim gdzie mogę zadzwonić i zapytać o możliwość "zakwaterowania" tam taty?

Odp: Witam, mój tata ostro pije 2014/09/02 13:52 #5

• Crumb
  • Crumb Avatar
Mnóstwo, poszukaj w google.