Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Ta część Forum jest dla Dzieci, których rodzice aktualnie lub w przeszłości nadużywali alkoholu lub innych środków chemicznych

Moderator: Sylwia1975

TEMAT: pytanie / problem

pytanie / problem 2014/06/30 17:46 #1

• kurdupelek
  • kurdupelek Avatar
Chodziłam na terapię indywidualna jezeli moge to tk powiedziec ... do psycholog . pomagała mi i wgl . Borykam się jednak z pewnym problemem ( teraz od czerwca sie z nia nie widze bo wakacje )
. Dlaczego kiedy np czuje lek to zaraz mi przychodzi do glowy "choroba umyslowa " tam po prostu np czesto schizofremia , pozniej przychodzi mysl dwubiegunowosc , itd to sie dzizeje w rożnych sytuacjach . wtedy sie zazwyczaj zatrzymuje i mowie nie stop to dda ... pewne mechanizmy albo wewnetrzne dziecko. Powiedziałam psycholog o tym schizofremia ze przychodzi mi przez mysl takie slowo kuluczowe . ( oczywiscie te mysli nakrecaja moj lekktoryu czuje w danej sytuacji) Rozmawialam z psycholog . Powiedziala mi ze nie mam schizofremi na pewno w dodatku robilysmy jakis test specjaly no i nie mam w oddtaku , kiedys jakies teraz 2 3 lata temu byloam w szpitalu osrodku na anoreksje ( tam widzialam dwie schizofremiczki ) i psycholog powiedziala ze tam terapeuci od razu by to zauwazyli gdybym miala no i ona uwaza ze nie mam . Ale to w takim razie ja tego nie rozumiem czemu sobie przypisuje jakas inna chorobe skoro teoretyczni wiem skad sa moje zachowania.
mieliscie tak ? gadalam z paroma os i tez tak mialy albo np taki lek ze zwarjuja ...
glowa mnie strasznie boli
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: pytanie / problem 2014/06/30 17:53 #2

• hanys
  • hanys Avatar
po mojemu przypomina to objawy hipohondrii.
Wmawianie sobie chorób na podstawie jakiejś cząstkowej wiedzy na dany temat albo pod wpływem przebywania w otoczeniu ludzi chorych i odnoszenia do siebie zaobserwowanych objawów.

Odp: pytanie / problem 2014/06/30 18:04 #3

• kurdupelek
  • kurdupelek Avatar
no a np to ze od ojca slyszalam wiele razy np jestes chora durna zglupialas nienormalna tobie odbilo kolezanka mi powiedziala ( ost czytalam na forum wlasnie o tym : o tych takich fantazjach ze idziecie na spacer sluchacie muzyki i sie zamyslacie wymyslacie sobie np ze bronicie dobra likwidujac zlo itd ) no to ja tez tak mialam i jej o tym powiedzialam a ta mi powiedziala " Agata to brzmi jakbys miala schizofremie " ;/

Odp: pytanie / problem 2014/06/30 18:11 #4

• kurdupelek
  • kurdupelek Avatar
pozatym sama sie czuje jakbym byla jakims odmiencem zawsze sie tak czulam jakas inna glupsza , w sumie inna kojarzę ze slowem chora ... aj wiecie co glowa mi peka mam ciagle bole glowy sciska mnie

Odp: pytanie / problem 2014/06/30 18:43 #5

• hanys
  • hanys Avatar
Ty odmieńcem? Normalny człowiek jestes.
Wiem cos o "odmieńcach" bo ze mnie to dopiero kawał dziwadła :)) :))

Ale to dla mnie powód do zadowolenia.
Jestem jak Shrek,jedyny w swoim rodzaju :)) :))

Odp: pytanie / problem 2014/07/01 11:11 #6

• Crumb
  • Crumb Avatar
Ja sobie wyobrażam, że prawdę negocjacje na poziomie państwowym, że buduję z Polski potęgę światową, opracowuję szczegóły planu itd.

Czy to jest w 100% normalne to nie wiem, ale schizofrenia to nie jest na 100%. Ja uważam swoją przypadłość za dobrą, wyróżnia mnie. Ludzie mają dziwactwa, jedni takie, inni inne. Czy jak słyszałaś głos ojca, mogłaś w każdej chwili się z tego transu wyrwać?

Odp: pytanie / problem 2014/07/01 13:59 #7

• maciejski
  • maciejski Avatar
Jeśli wezmę całą moją WIEDZĘ MEDYCZNĄ w garść, to wiem, że kolano nie jest obtarte, mam bandaż, wodę utlenioną... wiem , że to nie od słońca...
ale za boga nie wiem czy to jest schizorenia czy border (słyszałem coś takiego) bp od tego są specjaliści.
Przy mojej wiedzy lekarsrskiej i chęci zrzucenia odpowiedzialnosci za żyucie na coś a nie na kogoś miałem raka (guza mózgu) który winny był temu że nie mogę przestać pić i zostałem alkoholikiem.
Pan Doktor z tomografem skutecznie wyleczyli mnie z tej autodiagnozy potwierdzanej opinią osób które namiętnie oszukiwałem i wprowadzałem w błąd swoim zachowaniem...
to forum - to nie tomograf, ale wiem że nikogo tu guzem nie oszwabię. a sam stanę w prawdzie.
od tego są lekarze i terapeuci..
pozdrawiam - Maciek

Odp: pytanie / problem 2014/07/01 17:26 #8

• kurdupelek
  • kurdupelek Avatar
słuchalam go jak wyroczni a w sumie ahhh byla jedna taka mocna sytuacja ....kiedy bylam w depresji glodzilam sie pare dni bo tez mialam " anoreksje" ( tak odreagowałam wtedy to co sie dzialo ) no i wrocilam do domu poszlam do salonu i sluchalam muzyki kaliber plus i minu kaliber psychodela ..... no i rodzice sie kłocili bo tata byl pijany ja spiewalam i on wrzeszczał zebym sie zamknela ... ja sie nie zamknelam i przyszedl znowu i to bylo okropne jak sie na niego patrzylam i w koncu wybuchnelam po prostu zaczelam mowic jaki on jest a w jego oczach widzialam jakby byl nieludzki ne wiem i ten jego wzrok i wtedy mi wyrzucil ze ja jestem chora psychicznie wtedy kiedy pozwolilam sobie na placz bo cierpialam i bardziej we mnie rosla zlosc :(

Odp: pytanie / problem 2014/07/02 10:21 #9

• Crumb
  • Crumb Avatar
Po pierwsze uwielbiam tą płytę, znam ją prawie na pamięć. Najbardziej lubię "Moja obawa" i "Więcej szmalu".

Po drugie mówiłaś, że słyszysz w głowie głos ojca, dobrze zrozumiałem? Że słyszysz go, jak go nie ma. Moje pytanie, to czy panujesz na tym, czy możesz się otrząsnąć, czy może ten głos jest niezależny? Nie jestem lekarzem, ale pracowałem 6 lat ze schizofrenikami i wiem, że ich przypadłość jest nie do opanowania, że głosy, które oni słyszą zmuszają ich do różnych rzeczy. Mają też zwidy, które są tak realne, że mieszają się im z rzeczywistością. Przykładowo jeden biegał po pasach w tą i z powrotem, bo chciał ludziom pokazać, żeby uprawiali sport. Schizofrenia to choroba bardzo poważna, o wyrazistych objawach.

Twój ojciec przejawia zachowanie patologiczne. Są terapie dla dzieci DDD - Dorosłe dziecko z rodziny dysfunkcyjnej. Trochę inne niż DDA, bo nie koniecznie jest tam alkohol w tle. Zapytaj panią psycholog o to, może warto się zapisać.

Odp: pytanie / problem 2014/07/02 10:27 #10

• maciejski
  • maciejski Avatar
a ja nadal twierdzę, że od oceny i diagnozy są specjaliści..
bez tego można wyrządzić więcej szkody niż pożytku.
- maciejski
ps.a ja też słyszę głos . Jej głos. i bardzo mi to przeszkadza w traktowaniu Jej bez pokladów nieprzyjemnych emocji...
białych myszek nie widziałem, ale wiem, że mógłbym kwestia ilości...

dajmy spokój.
lekarz! terapeuta! specjalista!
a my - niepijemy, nie bierzemy, nie gramy i...
jedziem dalej.