Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Ta część Forum jest dla Dzieci, których rodzice aktualnie lub w przeszłości nadużywali alkoholu lub innych środków chemicznych

Moderator: Sylwia1975

TEMAT: DDA - na drodze ku zrozumieniu Siebie

DDA - na drodze ku zrozumieniu Siebie 2013/09/22 12:35 #1

• jarecki
  • jarecki Avatar
Witam wszystkich serdecznie :)) Miło mi, że tu trafiłem. Niedawno trafiłem właśnie na tą stronkę i już m się podoba :) Jestem mile zaskoczony.
Ja o swoim DDA dowiedziałem się stosunkowo niedawno, ok. trzy lata temu. I tak naprawdę od przeszło dwóch pracuję nad sobą. Jestem na nowej drodze życia. Kiedyś czułem niezwykłą potrzebę pisania o swojej historii. Dziś jestem po terapii indywidualnej, ale cały czas uczęszczam na Grupę Wsparcia i mitingi internetowe dla DDA i DDD.
Jeno wiem, że to co wykształciło się u mnie w zachowaniu, uczuciach i emocjach przez 30 lat, nie da się zmienić w ciągu roku czy dwóch. Wiem, że to potrwa, pod warunkiem, że będę pracował nad sobą. Mam nadzieję, że to forum też w pewien sposób pomoże mi zrozumieć pewne swoje zachowania. A jakie Wy macie metody pracy nad sobą? Co wam pomaga, wspiera?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: DDA - na drodze ku zrozumieniu Siebie 2013/09/22 14:57 #2

• nadzieja
  • nadzieja Avatar
  • Wylogowany
  • Współuzależniona/DDA
  • Otrzymane podziękowania: 1195
hej,Jarecki :czesc:
jestem równiez DDa. zajełam sie jednak bardziej swoim współuzaleznieniem; korzystam z terapii dla wspołuzaleznionych i systematycznie chodze na mityngi al anon,korzystam tez ze spotkań internetowych al anon no i od jakiegos sporego czasu jestem na forum nie pijemy.pl. :-BD ,to ze zajełam sie soba jakos spowodowało ze zrozumiałam świat w którym dorastałam jako dziecko.nie ma we mnie nienawisci ani zaleznosci do rodziców alkoh.nad innymi sprawami nadal pracuje i mysle że to szybko sie nie skończy.......he,he.
pzdr @};-
Istnieją kwiaty,które kwitną nawet w zimie.

Odp: DDA - na drodze ku zrozumieniu Siebie 2013/09/22 15:03 #3

• szekla
  • szekla Avatar
  • Wylogowany
  • Współtwórca Portalu
  • Otrzymane podziękowania: 19359
Witam Cię serdecznie :czesc:jarecki napisał:
Jeno wiem, że to co wykształciło się u mnie w zachowaniu, uczuciach i emocjach przez 30 lat, nie da się zmienić w ciągu roku czy dwóch. Wiem, że to potrwa, pod warunkiem, że będę pracował nad sobą. Mam nadzieję, że to forum też w pewien sposób pomoże mi zrozumieć pewne swoje zachowania. A jakie Wy macie metody pracy nad sobą? Co wam pomaga, wspiera?
Jestem Emilka Alkoholiczka, więc jak widzisz stoję jakby po drugiej stronie medalu. nie mniej moje dzieciństwo pozostawaia spore znaki zapytania.
Fajnie, że do nas przyszedłeś :grin:
Słowo raz wypuszczone nigdy nie powróci.

Emilka Alkoholiczka

Odp: DDA - na drodze ku zrozumieniu Siebie 2013/09/22 16:09 #4

• jarecki
  • jarecki Avatar
nadzieja napisał:
,to ze zajełam sie soba jakos spowodowało ze zrozumiałam świat w którym dorastałam jako dziecko.nie ma we mnie nienawisci ani zaleznosci do rodziców alkoh.nad innymi sprawami nadal pracuje i mysle że to szybko sie nie skończy.......he,he.
pzdr @};-

właśnie, ja również zaczynam rozumieć to, dlaczego moje zachowania były tak inne od innych. Całe życie gdzieś uciekałem, ale chyba najbardziej od samego siebie. Dziś już wiem, gdzie jestem i czego chcę. Jestem na Drodze zwanej "Odnalezieniem samego siebie" taniecccc

Odp: DDA - na drodze ku zrozumieniu Siebie 2013/09/22 17:03 #5

• MISIA
  • MISIA Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Otrzymane podziękowania: 3690
:czesc: jestem Misia,bliski jest mi temat DDA ;)

Odp: DDA - na drodze ku zrozumieniu Siebie 2013/09/22 17:42 #6

• 57laku
  • 57laku Avatar
:czesc: Witaj Jarecki.Ja jestem alkoholikiem i DDD. Właśnie wróciłem z warsztatów AA w Tenczynie.Dobrze że jesteś.! Pozdrawiam.Pogody ducha! :)

Odp: DDA - na drodze ku zrozumieniu Siebie 2013/09/22 17:46 #7

• aga66
  • aga66 Avatar
  • Wylogowany
  • Super Gaduła
  • Otrzymane podziękowania: 681
:czesc: Jarecki fajnie że jestes na Fm ~O)

Odp: DDA - na drodze ku zrozumieniu Siebie 2013/10/03 08:41 #8

• Niezapominajka
  • Niezapominajka Avatar
Witaj Jarecki :grin: Fajnie, ze jestes na forum i dzieki za Twoja wiadomosc. Ja o swoim DDA dowiedzialam sie 8 lat temu. Praca nad soba w postaci mitingow, warsztatow i terapii zmienila moje zycie a ja z radoscia ale i bolem dopuszczalam te zmiany. Dlugogodzinne rozmowy ze sposorem a pozniej sponsorka pomagaly mi zobaczyc i akceptowac siebie. Chyba najtrudniejszym krokiem dla mnie byla: akceptacja samej siebie i wyrazanie wlasnego zdania. :roll: W sumie do dzisiaj sie tego ucze :-? Ale tak naprawde niezastapione sa mitingi. Zyjac za granica doswiadczylam, ze niemieccy DDA czuja tak samo jak polscy DDA bnggfgbfb

Jarecki fajnie, ze tu jestes!