Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Dzielimy się tutaj swoimi doświadczeniami i sugestiami jakie posiadaliśmy w trakcie naszego pijanego życia jak i na drodze naszego trzeźwienia. Mówimy o sobie, nie o innych.

TEMAT: Witam, Nerwica / Alkoholizm jak przetrwać

Witam, Nerwica / Alkoholizm jak przetrwać 2019/06/12 14:41 #1

• Marjan
  • Marjan Avatar
  • Wylogowany
  • Nowicjusz
  • Otrzymane podziękowania: 4
Witajcie wszyscy.

Miło mi was poznać, szkoda tylko że na takim forum - mam na imię Marcin mam 34 lata i niestety pijam codziennie.

Sprawa wygląda tak, że jakoś nigdy nie stroniłem od alkoholu, wieczorem 2-4 piwa po pracy, na weekendach jakieś 0.5 nie więcej - nigdy ale to nigdy nie doprowadziłem się do takiego stanu żeby urwał się film.

Między latami 2009-2013 miałem najgorszy okres w życiu - dziewczyna mnie zdradziła po 4 latach związku, potem zwolniłem się z pracy by otworzyć własna firmę - nie wypaliło, następnie moja mama przeżyła bardzo ciężką operację co dało mi masakryczne nasilenie objawów nerwicy - a na nerwicę choruję od prawie 20 lat od czasu średniej szkoły, następnie otwarłem kolejną firmę - kumpel wkopał mnie w spółkę i zwiał za granicę = bezrobocie, dużo wolnego czasu a na wolny czas najlepiej się napić do tego nerwica się nasiliła.

W zeszłym roku otwarłem po raz kolejny firmę, prosperuje nawet nie jest źle - ale strzeliłem sobie w kolano bo otwarłem ją w domu - także nie muszę jechać do pracy / nie muszę kierować więc pyk można się napić ...

Z piwa zrezygnowałem całkowicie w grudniu, jednak niestety praktycznie codziennie wypijam 150-250ml czystej vódki.
Podjąłem decyzję o rezygnacji tylko nie wiem jak się za to zabrać, mam już dość wstawać nie wyspany, z nasiloną nerwicą i znowu wypić na kaca klina po to zeby nerwica nie dała o sobie znać - to jest najgorsze, nerwica która pojawia się na kacu, przyspieszony oddech walące serce, uczucie jak by zawału - oczywiście nerwica potrafi każdy jeden objaw nasilić...

Druga sprawa - naczytałem się bardzo dużo i boję sie odstawić z dnia na dzień żeby nie dostać jakiejś padaczki :/ czy to każdy dostaje przy odstawieniu ? - nerwica oczywiście tak nasila lęk przed tym że szok, zażywam Hxxxxxxxxxxx na nerwy ale nie pomaga :/

Chce się całkowicie od tego uwolnić, bo mam już dość - nie są może wielkie ilości ale częste i codziennie te same objawy - natłok myśli, rozkojarzenie, czasami nawet słabe widzenie bo wstaje nie wyspany, zawroty głowy oczywiście - a to wszystko koło zamknięte - piję na nerwicę, potem na kacu nasila mi się nerwica więc żeby jej nie mieć ładuję klina.

Dodatkowo w domu sytuacja jest nie do zniesienia bo mieszkam z rodzicami - całe życie żyją w kłótni i wszystko skupiają na mnie przez co jeszcze pogarszają sytuację a na chwilę obecną nie mam fizycznie za co wynająć mieszkania.

Doradźcie proszę, bo chce być zdrowym człowiekiem, jeździć na wakacje a nie życ w nerwico-alkoholiźmie :/
Ostatnio zmieniany: 2019/06/12 14:55 przez Marjan. Powód: Dodatkowe informacje
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Havana

Witam, Nerwica / Alkoholizm jak przetrwać 2019/06/12 14:57 #2

• jeryho 1
  • jeryho 1 Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Użytkownik
  • Otrzymane podziękowania: 1514
cześć
xxxxxxx regulamin
co znaczy "szkoda że na takim forum"
to wyjątkowe miejsce i nigdzie takich ludzi jak tu nie spotkasz.

po mojemu to nie nerwica tylko codzienny kac. jak leki maja pomóc jak non stop masz promile we krwi ?
w koncu kiedyś trzeba będzie odstawić, boisz się to zrób to pod opieką lekarza.
tylko dzisiaj
Za tę wiadomość podziękował(a): novi

Witam, Nerwica / Alkoholizm jak przetrwać 2019/06/12 14:58 #3

• Jolit@
  • Jolit@ Avatar
  • Wylogowany
  • Super Gaduła
  • "MusiszNajpierwWygraćWumy​śleZanimWygraszWżyciu"
  • Otrzymane podziękowania: 435
:czesc:
Jak się zabrać? Po prostu nie pić.Ja miałam takie same objawy odstawienne i przeżyłam.
Może 1-2 dni po prostu zmniejsz dawkę. Aż zrezygnujesz całkowicie, trzeba również udać się po pomoc bo samemu będzie Ci ciężko wytrwać.
Per aspera ad astra
Za tę wiadomość podziękował(a): Carla746

Witam, Nerwica / Alkoholizm jak przetrwać 2019/06/12 14:58 #4

• Moni74
  • Moni74 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • e*g*a*l*
  • Otrzymane podziękowania: 16218
Witaj :czesc:
Tylko z dnia na dzień odstawić, bo jak inaczej chcesz z alkoholem skończyć?
Na padaczkę to trzeba sobie zapracować i uważam, że przy takich dawkach dziennych alkoholu jak u Ciebie, jej wystąpienie jest praktycznie zerowe.
Jestem Monika alkoholiczka.
Nie próbuj przeskakiwać schodów, kto ma długą drogę przed sobą, nie biegnie - Paula Modersohn-Becker (,,,) nie nauki...czujesz, że to nie tak - Przyjaciel %%-

Witam, Nerwica / Alkoholizm jak przetrwać 2019/06/12 15:17 #5

• Marjan
  • Marjan Avatar
  • Wylogowany
  • Nowicjusz
Nerwicę mam od szkoły średniej jak pisałem, zanim jeszcze miałem styczność z alkoholem. A że nerwica to potem po wszystkich zdarzeniach które mnie spotkały nadużywać żeby zagłuszyć nerwicę ...

Witam, Nerwica / Alkoholizm jak przetrwać 2019/06/12 15:19 #6

• darek70
  • darek70 Avatar
  • Wylogowany
  • Super Gaduła
  • 24 h
  • Otrzymane podziękowania: 653
Czesc Marian !
Ostatnio spory wysyp pijacych 2-3 piwa co wieczor, ktorzy chca nie pic. Jakos sie lepiej czuje, jak to czytam. Chyba jestem z tych "ciezkich przypadkow", bo pod koniec mojej pijackiej kariery, przez sporo lat, te 2-3 piwa, albo 200 ml wodki, to raczej tylko wprawialo mnie w zly nastroj... bnggfgbfb

Zarty na bok. Fajnie, ze widzisz problem, nawet ja w koncu zaczolem chciec nie pic i z pomoca ludzi, ktorym sie to udaje i ide ta droga od jakiegos czasu. Widze teraz , ze warto nie przyjmowac chemi i moge szczesliwie zyc.
Przeszedlem terapie i uczestnicze we wspolnocie AA. Samemu ciezko, to ci powie wiekszosc tutaj. Po co biegac z proca, jak mam obok pluton wojska z dobrym sprzetem i amunicja pod reka ?

Czytaj forum, poznawaj drogi i poczatki trzezwienia innych.

Darek, alkoholik i narkoman
"Everything is gonna be alright"
Ostatnio zmieniany: 2019/06/12 15:21 przez darek70.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krzysztof Z.

Witam, Nerwica / Alkoholizm jak przetrwać 2019/06/12 15:19 #7

• Jolit@
  • Jolit@ Avatar
  • Wylogowany
  • Super Gaduła
jeryho 1 napisał:

po mojemu to nie nerwica tylko codzienny kac.

Też tak myślę, dokładnie to samo czułam, może też mam nerwicę ... :-? :grin:
Per aspera ad astra

Witam, Nerwica / Alkoholizm jak przetrwać 2019/06/12 15:25 #8

• Marjan
  • Marjan Avatar
  • Wylogowany
  • Nowicjusz
Od kilku dni zmniejszam jak mogę ale jest naprawdę ciężko - to co dla innych jest normalnym objawem czy też objawem kaca czyli zawroty głowy, bóle głowy czy ciężki oddech itd, brak apetytu - w moim przypadku to panika dosłownie jak w stanie przed zawałowym a uwierzcie że w mojej karierze nerwicowca umierałem już miliard razy na wszystko praktycznie...

To jest taki ogromny paniczny strach - nawet sytuacja z dzisiaj bałem się wstać z fotela bo zakręciło mi się w głowie że nie dojdę do kuchni - dopiero parę oddechów i z 30min zanim zebrałem się na siły.

Byłem już na psychoterapii, psychologów to z 10 przez lata, a psychiatrzy tylko tabletki przepisują po których chodzę otępiały.
W zeszłym roku jakoś całkowicie zebrałem się na siły i 3 miesiące nie piłem - czułem się super nerwica zmniejszyła się ogromnie, a od grudnia 2018 roku jest tragedia.

Dodatkowo też a raczej najgorszym z elementów jest nagły natłok myśli że chyba wariuję itd. od zawsze przy nerwicy to miałem, czasami potrafiło mi się tak zrobić w połowie drogi z pracy do domu i dosłownie paraliżowało mnie - cierpła mi klatka piersiowa, ręce, nogi - teraz przechodzę to samo :/
Ostatnio zmieniany: 2019/06/12 15:30 przez Marjan.

Witam, Nerwica / Alkoholizm jak przetrwać 2019/06/12 15:34 #9

• Jolit@
  • Jolit@ Avatar
  • Wylogowany
  • Super Gaduła
Uwierz mi,że to wszystko przez alkohol i przez problemy nim spowodowane. Sam przyznajesz, że jak nie piłeś 3 miesiące to było lepiej. Więc na co czekasz?
Per aspera ad astra

Witam, Nerwica / Alkoholizm jak przetrwać 2019/06/12 15:37 #10

• Marjan
  • Marjan Avatar
  • Wylogowany
  • Nowicjusz
Jak przetrwać panikę która pojawi się tak jak dzisiaj, te straszne natrętne myśli, uczucie odrealnienia - chęć nagłego wezwania pomocy a tym samym blokowanie tego żeby nie denerwować rodziców - bo już mają swoje lata ...

Witam, Nerwica / Alkoholizm jak przetrwać 2019/06/12 15:38 #11

• Jolit@
  • Jolit@ Avatar
  • Wylogowany
  • Super Gaduła
Marjan napisał:
Jak przetrwać panikę która pojawi się tak jak dzisiaj, te straszne natrętne myśli, uczucie odrealnienia - chęć nagłego wezwania pomocy a tym samym blokowanie tego żeby nie denerwować rodziców - bo już mają swoje lata ...

To jedź do szpitala.
Per aspera ad astra

Witam, Nerwica / Alkoholizm jak przetrwać 2019/06/12 15:40 #12

• Marjan
  • Marjan Avatar
  • Wylogowany
  • Nowicjusz
Serio ? To trzeba w takim razie usunąć forum i napisać na głównej - JEDŹ DO SZPITALA...

Według mnie właśnie po to osoby tutaj zarejestrowane wymieniają się własnymi doświadczeniami a tym samym mogą poradzić w wielu kwestiach.

Witam, Nerwica / Alkoholizm jak przetrwać 2019/06/12 16:01 #13

• szekla
  • szekla Avatar
  • Wylogowany
  • Współtwórca Portalu
  • Otrzymane podziękowania: 23826
Marjan napisał:
W zeszłym roku jakoś całkowicie zebrałem się na siły i 3 miesiące nie piłem - czułem się super nerwica zmniejszyła się ogromnie, a od grudnia 2018 roku jest tragedia.

Tutaj masz odpowiedź na wszystkie Twoje pytania związane z nerwicą. Przeczytaj to tyle razy ile będzie trzeba. Aż uwierzysz, że nie pijesz z powodu nerwicy lecz nerwice masz z powodu picia.
Nie jesteś inny ani wyjątkowy, którego objawy odstawienia nie dotyczą.
Zastanów się bo może TERAZ to dobry moment by udać się do specjalisty od uzależnień.

Witaj na Forum :czesc:
Słowo raz wypuszczone nigdy nie powróci.

Emilka Alkoholiczka

Witam, Nerwica / Alkoholizm jak przetrwać 2019/06/12 16:06 #14

• Tomoe
  • Tomoe Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Otrzymane podziękowania: 7469
Witaj :czesc:
Mam na imię Alicja i jestem alkoholiczką, trzeźwą dzięki profesjonalnej terapii uzależnień, programowi 12 kroków i spotkaniom Wspólnoty AA.
Myślę, że objawy, które opisujesz, to symptomy ostrego zespołu abstynencyjnego, występujące u alkoholików przez jakieś pierwsze dwa tygodnie po odstawieniu alkoholu.
Wpisz sobie w Google "Ostry zespół abstynencyjny" i sprawdź, czy objawy się zgadzają.
Jeśli tak, to są dwa wyjścia: albo przetrwasz te dwa tygodnie bez alkoholu sam, suplementując się magnezem, potasem i witaminą B6, pijąc elektrolity i bardzo dużo wody mineralnej, albo załatw sobie skierowanie od lekarza na tzw. Detoks, czyli szpitalny oddział leczenia ostrych zespołów abstynencyjnych.
Po detoksie możesz skorzystać z terapii uzależnienia od alkoholu i/lub spotkań AA i programu 12 kroków.
Powodzenia. :)
Kobiety i koty zawsze robią, co chcą, więc mężczyźni i psy niech się z tym pogodzą. (Robert A. Heinlein)
Za tę wiadomość podziękował(a): Krzysztof Z.

Witam, Nerwica / Alkoholizm jak przetrwać 2019/06/12 16:53 #15

• Zakapior
  • Zakapior Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Otrzymane podziękowania: 3032
Cześć :czesc: jestem Marcin alkoholik, trzeźwy dzięki programowi 12 kroków i Wspólnocie AA.

Witam, Nerwica / Alkoholizm jak przetrwać 2019/06/12 19:22 #16

• Gandalf
  • Gandalf Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Użytkownik
  • Otrzymane podziękowania: 906
Siemka :czesc: Marcin jestem alkoholikiem ustal sobie priorytety najpierw problemy alkoholowe czyli terapia,mitingi praca nad sobą potem nerwica ja tak zrobiłem po rozmowie z psychiatrą,dużo spraw jeżeli chodzi o nerwicę dowiedziałem się na ter alkoholowej wszak alkoholizm to choroba emocji,a te z kolei to lęk,strach,nerwy,
Ostatnio zmieniany: 2019/06/12 19:27 przez Gandalf.

Witam, Nerwica / Alkoholizm jak przetrwać 2019/06/12 19:38 #17

• jerzak
  • jerzak Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Otrzymane podziękowania: 7046
%%- Witam. Jerzy alkoholik.
Trzeźwienie to proces.
Daj myślom lot wysoki,
daj czynom miarę granic.

Witam, Nerwica / Alkoholizm jak przetrwać 2019/06/12 20:02 #18

• Antea
  • Antea Avatar
  • Przyjaciel Forum
  • Otrzymane podziękowania: 2838
:czesc:
kup książkę pt"Umierałem sto razy"Zdzisław Korczak i przeczytaj co Ciebie czeka jak nie zaczniesz leczyć alkoholizmu. Poprostu %%-
Odkrywam kim staje się w objęciach BOGA.
Ostatnio zmieniany: 2019/06/12 20:02 przez Antea.

Witam, Nerwica / Alkoholizm jak przetrwać 2019/06/12 20:15 #19

• Arbuz
  • Arbuz Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
  • Otrzymane podziękowania: 202
Cześć Marjan :czesc: wiem o czym mówisz, bo sama mam nerwicę. Tak, dokładnie znam stan paniki, poczucie odrealnienia, lęk przed śmiercią. U mnie to było tak, że gdy piłam lęk się zmniejszał, gdy procenty wyparowywały z organizmu następowało mega rozkręcenie się wszystkich objawów. Ja nigdy nie klinowałam, przechodziłam te męczarnię bez tłumienia alkoholem ( po to żeby za parę dni znów się nachlać i rozkręcić to błędne koło, ot, logika alkoholika :shock: ) Jeśli leczysz nerwicę od lat, to na pewno terapeuci pokazali Ci możliwości poradzenia sobie z atakiem paniki. Przypomnij sobie i zastosuj. Ktoś tu napisał: jedź do szpitala. Zezłościło Cię to. Ale w sytuacji gdy nie będziesz już umiał sam sobie poradzić, to nie jest to głupi pomysł. Tam są lekarze, pomogą.

I może jeszcze dopiszę,: alkohol potęguje stany lękowe. I będzie coraz gorzej, sama to przerabiałam. Uwierz mi, po paru miesiącach niepicia moja nerwica siedzi cichutko w kąciku i boi się wychylić nos. I to bez leków! Da się :grin:
Ostatnio zmieniany: 2019/06/12 20:24 przez Arbuz.

Witam, Nerwica / Alkoholizm jak przetrwać 2019/06/12 20:32 #20

• Marusza
  • Marusza Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Bez %% od 1.08.2017
  • Otrzymane podziękowania: 1903
:czesc: Marcin
Dziś nie piję, dlatego właśnie dziś robię dla siebie coś, za co podziękuję sobie w przyszłości. %%-

Witam, Nerwica / Alkoholizm jak przetrwać 2019/06/12 20:56 #21

• Marjan
  • Marjan Avatar
  • Wylogowany
  • Nowicjusz
Dziękuję za chęci wsparcia. Biorę sobie każdą odpowiedź do serca.

W moim przypadku jeszcze problemem jest to że nerwica poszła w żołądek, końcem zeszłego roku nabawiłem się refluksu przez co dużo nie przyjemnych efektów - jak puste wymioty, brak smaku itd. przez co schudłem a jestem i tak chudzielcem. Bardzo dobrałem sobie do głowy poważną chorobę typu rak ponieważ swego czasu wyszło na USG ze mam torbiel - robie co roczne badania jest po prostu i się nie zmienia. Teraz miałem bardzo dużo sytuacji stresowych związanych z rodziną przez co objawy refluksu dalej się nasiliły boję się że dalej schudnę a alkohol tym bardziej źle wpływa na błonę żołądka no i trzustkę oczywiście. Staram się dzisiaj walczyć od rana jest ciężko bo mam straszne lęki ale zażyłem doraźnie coś przeciwnerwicowego ziołowe tabletki.

Witam, Nerwica / Alkoholizm jak przetrwać 2019/06/13 12:00 #22

• Wolny
  • Wolny Avatar
  • Wylogowany
  • Super Gaduła
  • Dostalem druga szanse,mam szczęście.
  • Otrzymane podziękowania: 419
Witaj Marjan :czesc: ,
jestem z Toba. Trzymam kciuki za powodzenie w umacnianiu wiary w trzezwe zycie . A plan dobry , napisz mi gdzie chcesz je spedzic ? :-BD
Michal alkoholik

Witam, Nerwica / Alkoholizm jak przetrwać 2019/06/13 12:01 #23

• isztwan
  • isztwan Avatar
  • Wylogowany
  • Nowicjusz
  • Otrzymane podziękowania: 2
Witaj Marjan.Na dzień dobry możemy podać sobie ręce i nie mam tu na myśli przywitania a objawy ,które nas obu w podobny sposób męczą.Lecz będę trzymał stronę wypowiedzi osób tutaj piszących.Bo miałem podobnie jak ty.Piłem by nie czuć objawów nerwicowych.Piłem i piłem.W dni wolne od pracy czy urlop potrafiłem żłopać piwsko od samego rana a kiedy zaczynałem trzeźwieć objawy "nerwicowe"wracały ze zdwojoną siłą.O tym jak były one mocne rano kiedy się budziłem nawet nie wspomnę.Oczywiście pomagał klin lub browar i tak cały dzień aż do późnego wieczora i od rana to samo.Kiedy kilka miesięcy temu odstawiłem alkohol całkowicie z dnia na dzień objawy najpierw nasiliły się i to dosyć ostro lecz po kilku dniach nerwica zniknęła.Teraz wiem że objawy nerwicowe to zwykłe stany odstawienne.
Za tę wiadomość podziękował(a): Havana, Wolny