Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Dzielimy się tutaj swoimi doświadczeniami i sugestiami jakie posiadaliśmy w trakcie naszego pijanego życia jak i na drodze naszego trzeźwienia. Mówimy o sobie, nie o innych.

TEMAT: jak uniknąć nawrotu choroby

jak uniknąć nawrotu choroby 2019/05/16 05:33 #1

• pogodaducha
  • pogodaducha Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
  • Otrzymane podziękowania: 172
Witam wszystkich na forum;
Do tej pory korzystałam z innej strony i innego forum, które nagle z dnia na dzień przestało istnieć. Nie mam pojęcia co się stało, może było zbyt małe zainteresowanie nim ? Mogę się tylko domyślać... Pojawia mi się informacja, że podany adres nie istnieje i tyle. To jednak w sumie nieistotne. Chciałam przenieść temat i rozmawiać z wami o tym co jest dla mnie ważne i istotne. To, że jestem alkoholiczką jest dla mnie jasne i tak pewne, jak fakt, że kiedyś z tego świata zejdę, chciałabym jednak zrobić wszystko, aby nastąpiło to w miarę późno:-) i z godnością. Mam za sobą terapię, teraz jestem na terapii nawrotowej. W skrócie: po 3 latach niepicia ( bez pomocy) wróciłam do alkoholu bo stwierdziłam, że jeśli nie piję 3 lata to jaka ze mnie alkoholiczka ! Z pewnością umiem pić kontrolowanie. Nie umiałam, oczywiście. Trafiłam na terapię i rok czasu poznając już czym jest choroba alkoholowa, miałam spokój. Nie chodziłam na mitingi bo " to dla idiotów" tak mi się wtedy wydawało.Przez brak pokory, pychę i pewność siebie, po roku miałam nawrót, krótki bo kilkudniowy, ale tak bolesny, tak niszczący, z piciem kasacyjnym, które spowodowało, że wylądowałam w szpitalu. Tam dowiedziałam się po dojściu do siebie, że cytując lekarza " mam jakieś chody u Pana Boga" bo z taką masą ciała ( jestem drobną osobą) i taką ilością promili we krwi nie powinno mnie tu być. Po traumie, którą boleśnie przeżyłam wróciłam na terapię nawrotową i przełamałam się odnośnie mitingów. Upatrzyłam sobie jeden i chodzę regularnie. Raz w tygodniu od pół roku. Jestem trzeźwa, leczę się i dbam o siebie. Mam kontakt z innymi alkoholikami którzy się leczą, wielu znajomych z mitingu- to super sprawa! Kiedy źle się czuję wiem, że w trzy sekundy na Masangerze będę miała wsparcie !To takie ważne. Proszę o pomoc- uczę się tego trudnego zabiegu, bo ja to typ " Zosia samosia" ! I jest dobrze, ale ... no właśnie ... szukam recepty co robić, aby nie mieć nawrotu. Od wydarzenia sprzed pół roku wiele się zmieniło. Moje podejście do Boga, wiara w to, że mitingi faktycznie pomagają, nie wystawiam się na próby - unikam swoich wyzwalaczy. A jak wy sobie radzicie?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): andrzejej, estee2015, kris66, Asia, Havana, williwilli55, Waldek, AgaMars, anikaa

jak uniknąć nawrotu choroby 2019/05/16 05:37 #2

• olka2019
  • olka2019 Avatar
  • Przyjaciel Forum
  • Otrzymane podziękowania: 3254
Witaj na forum. Jestem Olka współuzależniona. Na pewno dostaniesz wsparcie od osób uzależnionych. Ja mogę Ci gratulować kolejnego dnia w trzeźwości. oklaskiii
"Przeszłość minęła, dokonała się.
Istnieje tylko doświadczenie chwili"
Za tę wiadomość podziękował(a): pogodaducha

jak uniknąć nawrotu choroby 2019/05/16 06:24 #3

• pogodaducha
  • pogodaducha Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
Dziękuję, miło cię poznać :-) :czesc:

jak uniknąć nawrotu choroby 2019/05/16 06:47 #4

• Rysiek
  • Rysiek Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 54
Cześć, Rysiek alkoholik. Nie radzimy sobie. Ja wróciłem do pełzającego picia po pół roku - też mi się wydawało, że kontroluję proces. Nie pije od początku miesiąca, na wsparcie nie mogę liczyć bo nienawidzę ludzi. Musiałbym odrzucić całkowicie układ odniesienia w którym muszę funkcjonować a to jest niemożliwe. Co do wyzwalaczy to są wszedzie, począwszy od muzyki w radiu, która budzi demony, poprzez krajobraz, ludzkie spojrzenie, wiadomości w TV itp. Sam chętnie doczytam jak inni sobie z tym radzą. Pozdrawiam i życzę powodzenia.
Ostatnio zmieniany: 2019/05/16 06:47 przez Rysiek.
Za tę wiadomość podziękował(a): kris66, pogodaducha

jak uniknąć nawrotu choroby 2019/05/16 07:07 #5

• darek70
  • darek70 Avatar
  • Wylogowany
  • Super Gaduła
  • 24 h
  • Otrzymane podziękowania: 480
Sponsor, program 12 kroków.

Darek, alkoholik i narkoman
"Everything is gonna be alright"
Za tę wiadomość podziękował(a): Andrzej z Venlo, pogodaducha

jak uniknąć nawrotu choroby 2019/05/16 07:53 #6

• jeryho 1
  • jeryho 1 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 1454
cześć PogodoDucha
fajny nick :grin:
analizując to co napisałaś; sama -zapiłaś, po terapii zostałaś sama -zapiłaś.
teraz nie jesteś sama bo jak piszesz wsparcie w trzy sekundy.

ja w pierwszych latach chodziłem więcej niż raz w tygodniu na mityngi różne na różnych grupach.i robiłem coś dla wspólnoty AA. dla chętnego służba zawsze się znajdzie. AA to nie tylko mityngi. sezon na Zloty radości się zaczyna
24-26 05 Zlot Radości regionu Galicja -Solina
21-23 06 Zlot Radości regionu Białystok- Gołdap
21-23 06 Zlot Radości regionu Radom -Sielpia
28-30 06 Zlot Radości regionu Dolnośląski- Sulistrowiczki
28-30 06 Zlot Radości regionu Warmia i Mazury Węgorzewo
w pierwszych latach niepicia zaliczyłem kilka Zlotów, myślę że były to ważne kamienie pod budowlę mojej treźwości
no i starałem się by zawsze mieć jakieś ważniejsze niż picie sprawy na głowie.
tylko dzisiaj
Za tę wiadomość podziękował(a): darek70, pogodaducha

jak uniknąć nawrotu choroby 2019/05/16 08:55 #7

• hipek
  • hipek Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Otrzymane podziękowania: 87
Sponsor, Program 12 Kroków. Tak jak napisał Darek 70. U mnie zadziałało.
Pogody Ducha, PogodoDucha.

jak uniknąć nawrotu choroby 2019/05/16 11:16 #8

• Alex75
  • Alex75 Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Użytkownik
  • Otrzymane podziękowania: 1882
Witaj :czesc:

jak uniknąć nawrotu choroby 2019/05/16 13:46 #9

• Tomoe
  • Tomoe Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Otrzymane podziękowania: 6896
Witaj pogododucha :czesc:
Zauważyłam ostatnio, że zniknęło z internetowej przestrzeni jedno forum o podobnej tematyce do tego, na którym teraz jesteś, więc chyba wiem skąd przybywasz.
Dziękuję Ci za podzielenie się twoim doświadczeniem. @};-
Ja mam na imię Alicja, jestem alkoholiczką trzeźwą dzięki profesjonalnej terapii, programowi 12 kroków i spotkaniom Wspólnoty AA.
Kobiety i koty zawsze robią, co chcą, więc mężczyźni i psy niech się z tym pogodzą. (Robert A. Heinlein)

jak uniknąć nawrotu choroby 2019/05/16 18:22 #10

• Marusza
  • Marusza Avatar
  • Przyjaciel Forum
  • Bez %% od 1.08.2017
  • Otrzymane podziękowania: 1810
:czesc: pogododucha
Dziś nie piję, dlatego właśnie dziś robię dla siebie coś, za co podziękuję sobie w przyszłości. %%-

jak uniknąć nawrotu choroby 2019/05/17 05:02 #11

• pogodaducha
  • pogodaducha Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
Dziękuję za odpowiedź Rysiu,
Jeśli mogę coś w twojej kwestii... wiesz, nie raz słyszałam na mitingach, że nasz alkoholizm to czubek góry lodowej- to tylko narzędzie, takie destrukcyjne narzędzie do tłumienia PRAWDZIWEGO problemu jaki w nas, we Mnie siedzi. I zgadzam się z tym. Problem emocjonalny - bo alkoholizm to choroba duszy - tego jestem pewna !!! jest gdzieś indziej, a ja alkoholiczka ułomnie postanowiłam " rozwiązać" go alkoholem. I chyba w twoim przypadku, z tego co piszesz, to coś jest na rzeczy z kwestią jak to ująłeś " nienawidzenia ludzi". Może warto nad tym popracować ? Zastanowić się, poprosić o pomoc? U mnie było to z pewnością dzieciństwo, potem brak wsparcia i brak zrozumienia ze strony rodziców, potem kompleksy i tak wszystko to we mnie rosło.... Dziękuję za odpowiedź i również życzę powodzenia !
Za tę wiadomość podziękował(a): kris66

jak uniknąć nawrotu choroby 2019/05/17 05:10 #12

• pogodaducha
  • pogodaducha Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
Dziękuję !
To tak inne sprawy na głowie, masz rację. Planuję. To bardzo ważny element mojego życia. Codziennie piszę w kalendarzu jakie mam zajęcia na kolejny dzień i staram się z nich wywiązywać. Jeśli czegoś nie zrobię z tych zaplanowanych rzeczy - rozliczam się ! I na prawdę muszę mieć mocne argumenty, żeby uzasadnić niewykonanie zadania:-) Może jest mi w tej kwestii trochę łatwiej bo mam własną działalność i pracuję w domu i po prostu tryb mojej pracy wymaga ode mnie pewnej dyscypliny. Polecam planowanie wszystkim. To pomaga, daje satysfakcję i zadowolenie z siebie, wiecie, takie poczucie, że się nie zawaliło. Odnośnie mitingów, chyba dopiero raczkuję w tej materii. Póki co ta szpitalna grupa dużo mi daje ! I ci ludzie ! Pozdrawiam:-)

jak uniknąć nawrotu choroby 2019/05/17 05:18 #13

• pogodaducha
  • pogodaducha Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
Dziękuję Alicjo !
No już myślałam, że może zmienili nazwę lub coś w tym stylu. No właśnie z dnia na dzień forum przestało funkcjonować. No więc jestem tutaj :-) Ile czasu nie pijesz? Z tych narzędzi są mi znane oczywiście terapia, od września terapeutka chce mnie przenieść na pogłębioną ... średnio mi się to uśmiecha; mitingi - tak od ostatniego zapicia zaczęłam chodzić i mogę stwierdzić, że na chwilę obecną dają mi one więcej niż terapia, co mnie bardzo cieszy, bo wiadomo w terapii nie będę przez całe życie, a na mitingi mogę chodzić do końca swoich dni. No a te kroki, nie do końca wszystko w nich rozumiem .... niby omawiane są na mitingach,czytamy je przecież na początku każdego spotkania, ale nie wszystko do mnie trafia. Tak sobie jednak myślę, że to może kwestia czas ? Póki co chodzę, słucham, sporadycznie odezwę się ... W każdym razie mitingi pomagają- na bank. Dziękuję i miło cię poznać :-)
Za tę wiadomość podziękował(a): darek70

jak uniknąć nawrotu choroby 2019/05/17 05:19 #14

• pogodaducha
  • pogodaducha Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
Wszystkim dziękuję za wpisy i wsparcie :-) @};-

jak uniknąć nawrotu choroby 2019/05/17 05:28 #15

• pogodaducha
  • pogodaducha Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
Podzielę się z wami jeszcze jednym doświadczeniem z tego tygodnia, z wtorku. Ponieważ mam kontakt przez Facebooka z wieloma alkoholikami, tymi z terapii, z mitingu, reaguję na informacje typu urodziny itp. Złożyłam więc ostatnio życzenia na Facebooku koleżance z terapii, która przestała się pojawiać. Fajna dziewczyna, zaraz nawiązałyśmy ze sobą kontakt, wiecie jak to jest. Czasami jak zaczyna się z kimś rozmawiać, to ma się wrażenie, że zna się tą osobę od lat - i ja tak miałam z nią. No więc po tych złożonych przez interent życzeniach ona zadzwoniła do mnie, koło 11- ej ...Była zapłakana, zaryczana, bełkocząca ... mówiła, że jest od kilku miesięcy w nawrocie. Prosiłam, żeby przyszła na miting, ale nie pojawiła się. Nie mogę jej pomóc ... bo obawiam się, że kontakt z nią może zrobić mi poważną krzywdę. Ale co dla mnie ważne- zrobiłam po rozmowie z nią coś co jeszcze pół roku temu byłoby nie do pomyślenia. Ponieważ poczułam strach postanowiłam podzielić się tym co się stało z bliską osobą. OCZYWIŚCIE ANONIMOWO ! Zadzwoniłam do terapeutki oraz do osoby z mitingu. Dostałam w ciągu kilku minut wsparcie, które utwierdziło mnie w przekonani, że mam zadbać o siebie i niestety- odciąć się od tej osoby, póki pije. I tak zrobiłam. Jednak cała sytuacja była dla mnie bardzo trudna i mocno ją przeżyłam. Z wami też się tym dzielę, bo widocznie jeszcze to we mnie siedzi :-) Miłego dnia :-)
Za tę wiadomość podziękował(a): siwy, Antea, Teano, Andrzej z Venlo, darek70, olka2019, Alex75, AGA54

jak uniknąć nawrotu choroby 2019/05/17 05:54 #16

• Antea
  • Antea Avatar
  • Przyjaciel Forum
  • Otrzymane podziękowania: 2537
:czesc:
popadnięcie w chorobę alkoholową wiązało się w moim przypadku ze stopniową utratą żywej wiary, nadziei i nadprzyrodzonej miłości bez pogłębiania tych prawd objawionych i stopniowemu odzyskiwaniu tych wszystkich wartości Twoja koleżanka "leży i kwiczy" ponieważ nie możesz za nią wytrzeźwieć i nie robię już za Boga i nie lecze ludzi z alkoholizmu zajmuję się swoim trzeźwieniem w AA. Moja cała rodzina to uzależnieni ludzie od których się definitywnie odcięłam, ponieważ nie chcą sami leczyć raka duszy to i ja się aż za nich modlę w kąciku pokoju .
Jestem alkoholiczką nie robię za Boga on ma widocznie inne plany :grin: dbam o siebie za mnie nikt nie naprawi mojego ciało ,umysłu i duszy.
Pogody ducha
Odkrywam kim staje się w objęciach BOGA.
Ostatnio zmieniany: 2019/05/17 05:55 przez Antea.
Za tę wiadomość podziękował(a): Tsubasano, Ilonka, darek70, AGA54, pogodaducha

jak uniknąć nawrotu choroby 2019/05/17 08:47 #17

• Tomoe
  • Tomoe Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Otrzymane podziękowania: 6896
Pytałaś jak długo nie piję. Jestem trzeźwa od 5 lipca 2004 roku.
A jeśli chodzi o kroki, to ja postawiłam je ze sponsorką, w oparciu o książkę "Anonimowi Alkoholicy" zwaną Wielką Księgą. W tej książce jest opisane, jak stawiamy poszczególne kroki programu, ale jest do tego potrzebny sponsor, czyli ktoś, kto już to zrobił ze swoim sponsorem i może przekazać to co sam dostał.
Kobiety i koty zawsze robią, co chcą, więc mężczyźni i psy niech się z tym pogodzą. (Robert A. Heinlein)
Ostatnio zmieniany: 2019/05/17 08:48 przez Tomoe.
Za tę wiadomość podziękował(a): AGA54

jak uniknąć nawrotu choroby 2019/05/21 05:23 #18

• pogodaducha
  • pogodaducha Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
Cóż mogę powiedzieć- święta prawda ... Tak jest. Miłego dnia :-)

jak uniknąć nawrotu choroby 2019/05/21 05:34 #19

• pogodaducha
  • pogodaducha Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
Też studiuję Wielką Księgę, małymi kroczkami, żeby nie przesadzić ... z ilością informacji, bo jeszcze znowu stwierdzę, że już wszystko wiem, a to najgorsze co może mnie spotkać. A tak szczerze, mam w sobie bardzo dużo pokory, po ostatnim zapiciu, pół roku temu, z którego cudem - dosłownie cudem wyszłam żywa, sporo się we mnie zmieniło. Mam wrażenie, że to jeszcze nie to, ale z drugiej strony, może jestem wobec siebie zbyt wymagająca -- niestety to moja wrodzona cecha, wada. Jak to mówi moja terapeutka mój perfekcjonizm jest zabójczy. Podejrzewam więc, że może się on we mnie czasami odzywać- nawet w kwestii trzeźwienia. WOW 15 lat - prawie 15 lat trzeźwości, to piękny wynik. Mój brat, z którym czasem rozmawiam o trzeźwieniu, również jest alkoholikiem, niepijącym 11 lat. Korzystam z jego doświadczenia i rad. To on po ostatnim zapiciu powiedział mi wprost " albo zaczniesz chodzić na mitingi, albo prędzej czy później zapijesz". Ten fenomen mitingów nieprzerwanie mnie zadziwia. Nie tylko mnie zresztą. Jak to jest, że tkwi w nich taka siła, jak to jest ??? I zaraz słyszę odpowiedź mojego przyjaciela z mitingu ..., który powiedział by " przestań, nie kombinuj, pomagają - i tyle ! to najważniejsze, nie zastanawiaj się tylko przychodź na nie ! ". Może jego kiedyś poproszę o takie wsparcie, o którym ty piszesz- sponsora, aczkolwiek to określenie strasznie brzmi ..., no może więc o wsparcie go poproszę . Miłego dnia :-)
Za tę wiadomość podziękował(a): kris66

jak uniknąć nawrotu choroby 2019/05/21 05:59 #20

• szekla
  • szekla Avatar
  • Wylogowany
  • Współtwórca Portalu
  • Otrzymane podziękowania: 22748
Witaj na Forum :czesc:
Twój pierwszy post to też o mnie. Terapia, po niej poczucie cudownego uzdrowienia i nic nierobienie.
To wszystko doprowadziło mnie do dalszego picia.
Zosią Samosią jestem do dzisiaj. W wielu aspektach życia, jednak nie w tej chorobie.
W niej dbam o stały kontakt z Niepijącymi. Grupa Wsparcia, AA, to Forum i czasem bardzo długie rozmowy telefoniczne. O wszystkim, i o niczym, one też dają wsparcie.
Fajnie, że jesteś :grin:
Słowo raz wypuszczone nigdy nie powróci.

Emilka Alkoholiczka
Za tę wiadomość podziękował(a): kris66, pogodaducha

jak uniknąć nawrotu choroby 2019/05/21 06:03 #21

• Jurek
  • Jurek Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Otrzymane podziękowania: 4040
Witaj na forum :czesc:
Jurek alkoholik.
Pomagając sobie pomagasz innym.

jak uniknąć nawrotu choroby 2019/05/21 11:14 #22

• pogodaducha
  • pogodaducha Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
Bardzo dziękuję :-)

jak uniknąć nawrotu choroby 2019/05/21 11:15 #23

• pogodaducha
  • pogodaducha Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
Cześć Jurek :-)

jak uniknąć nawrotu choroby 2019/05/21 21:18 #24

• anikaa
  • anikaa Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Użytkownik
  • są tylko 2 siły kierujące życiem,strach lub miłość
  • Otrzymane podziękowania: 1712
Cześć pogaducha!
Aneta alkoholiczka
No pacz...ja też uważałam,że mitingi nie dla mnie bnggfgbfb ..do czasu.Miałam nawrót po 6 latach.
Ponad rok temu pobiegłam na mitingi i znalazłam je nawet za granicą tak jak i to forum.
Cieszę się znowu wspaniałą trzeźwością.
Pozdrawiam serdecznie %%-
Pamiętaj tylko że jeśli Bóg zamyka drzwi, otwiera okno. Czasem widzi się tylko te zamknięte drzwi ale szukaj, poproś innych żeby Ci pomogli, na pewno w końcu znajdziesz to okno. Daj sobie czas na szukanie, na przejście tej drogi.

jak uniknąć nawrotu choroby 2019/05/21 21:28 #25

• ursa
  • ursa Avatar
  • Wylogowany
  • Dobry Duszek
  • alkoholiczka (25.08.2011)
  • Otrzymane podziękowania: 12049
Witaj Pogaducha. Mam na imie Ula i jestem alkoholiczka.
Fajnie, ze jestes @};-
Istnieją słowa, które nie mówią nic i cisza, która mówi wszystko.

jak uniknąć nawrotu choroby 2019/05/22 04:57 #26

• jerzak
  • jerzak Avatar
  • Przyjaciel Forum
  • Otrzymane podziękowania: 6168
%%-. Witam. Jerzy alkoholik.
Daj myślom lot wysoki,
daj czynom miarę granic.

jak uniknąć nawrotu choroby 2019/05/22 05:41 #27

• pogodaducha
  • pogodaducha Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
Anikaa!
Heee, witaj w klubie :-) No to już chyba jest wpisane w tą chorobę, że trzeba się zdrowo poobijać żeby wreszcie trafić na właściwy tor ! Ale jesteś trzeźwa i to jest najważniejsze ! Zdrowiej skutecznie ! Pozdrawiam :-)

jak uniknąć nawrotu choroby 2019/05/22 05:42 #28

• pogodaducha
  • pogodaducha Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
Witaj Jerzy !
Za tę wiadomość podziękował(a): jerzak

jak uniknąć nawrotu choroby 2019/05/22 05:42 #29

• pogodaducha
  • pogodaducha Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
Cześć Ulka, miło Cię poznać :-)

jak uniknąć nawrotu choroby 2019/05/22 05:44 #30

• Tsubasano
  • Tsubasano Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Otrzymane podziękowania: 7420
Tsu :czesc: Pogodaducha

Ludzie!!! Pog-ODA-ducha, nie pogaducha bnggfgbfb
jestem tylko przechodniem
na tle wybranego miasta
mam papierosy i drobne
i dziurę w kieszeni płaszcza
Za tę wiadomość podziękował(a): ursa, pogodaducha

jak uniknąć nawrotu choroby 2019/05/22 07:08 #31

• ursa
  • ursa Avatar
  • Wylogowany
  • Dobry Duszek
  • alkoholiczka (25.08.2011)
  • Otrzymane podziękowania: 12049
A taki fajny nick- Pogaducha :P
Istnieją słowa, które nie mówią nic i cisza, która mówi wszystko.
Za tę wiadomość podziękował(a): Tsubasano, pogodaducha

jak uniknąć nawrotu choroby 2019/05/22 23:51 #32

• novi
  • novi Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
  • Nie piję od 10 czerwca ,2018r
  • Otrzymane podziękowania: 216
Marcin, witam :czesc:

jak uniknąć nawrotu choroby 2019/05/23 02:03 #33

• samsal
  • samsal Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Użytkownik
  • Alkoholik itd
  • Otrzymane podziękowania: 1355
pogodaducha napisał:
Dziękuję za odpowiedź Rysiu,
Jeśli mogę coś w twojej kwestii... wiesz, nie raz słyszałam na mitingach, że nasz alkoholizm to czubek góry lodowej- to tylko narzędzie, takie destrukcyjne narzędzie do tłumienia PRAWDZIWEGO problemu jaki w nas, we Mnie siedzi. I zgadzam się z tym. Problem emocjonalny - bo alkoholizm to choroba duszy - tego jestem pewna !!! jest gdzieś indziej, a ja alkoholiczka ułomnie postanowiłam " rozwiązać" go alkoholem. I chyba w twoim przypadku, z tego co piszesz, to coś jest na rzeczy z kwestią jak to ująłeś " nienawidzenia ludzi". Może warto nad tym popracować ? Zastanowić się, poprosić o pomoc? U mnie było to z pewnością dzieciństwo, potem brak wsparcia i brak zrozumienia ze strony rodziców, potem kompleksy i tak wszystko to we mnie rosło.... Dziękuję za odpowiedź i również życzę powodzenia !
Czesc. Jak uniknąć nawrotu choroby. Obojętne czy znak zapytania konczyłby to zdanie, czy nie, dałas w powyższym tekście sama sobie odpowiedź - nie ma takiej możliwości. Nawrót jest częścią choroby i trzeba by było całkowicie 'wyleczyć' alkoholizm by móc wierzyć ze nie będzie nawrotów. Jedyna kwestia którą w temacie warto rozważać jest - co zrobić aby ten nawrót był jak najmniej bolesny i jak najkrócej trwał.. W końcu wszyscy mamy dusze, uczucia, psychiki swoje i własne schizy, i picie alkoholu było skutkiem w/w a nie przyczyną. Trudno dziś oczekiwać by z mojej psyche, nagle, po latach praktykowania reakcji piciem alkoholu, kiedykolwiek ta reakcja zniknęła. Można wprawdzie czas tej reakcji doprowadzić do czas okresu wartości 0 sek. ale ona tam, w głębi mojej duszy, zawsze będzie i trzeba na siebie uważać. Dowodem dla mnie byl totalny powrót do dawnych zachowań po ponad pięciu latach pracy nad sobą w pełnej abstynencji. Wystarczyła chwila zaniedbania halt'u. Nawroty będą tak jak i uczucia. Nawrot, nawrot ludzie tłumacza swoje zaniechania. Ja na własny użytek nie mówię nawrot. Mnie się jedzenie w głowie xxxxx. Pozdro.
Każdy ma jakąś twardość w sobie, jeżeli to nie jest serce to inna część ciała.
Ostatnio zmieniany: 2019/05/23 04:28 przez Marta74. Powód: Wulgaryzm

jak uniknąć nawrotu choroby 2019/05/23 05:13 #34

• pogodaducha
  • pogodaducha Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
Pogaducha też ładnie :-)

jak uniknąć nawrotu choroby 2019/05/23 05:13 #35

• pogodaducha
  • pogodaducha Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
Cześć Marcin, miło cię poznać !