wielkanoc2019

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Dzielimy się tutaj swoimi doświadczeniami i sugestiami jakie posiadaliśmy w trakcie naszego pijanego życia jak i na drodze naszego trzeźwienia. Mówimy o sobie, nie o innych.

TEMAT: Witajcie. Wydaje mi się, że potrzebuję ( bardziej) waszego wspa

Witajcie. Wydaje mi się, że potrzebuję ( bardziej) waszego wspa 2019/04/16 20:59 #1

• JADZIAMP
  • JADZIAMP Avatar
  • Wylogowany
  • Nowicjusz
  • Otrzymane podziękowania: 1
Jestem córką Taty, który pił... Moja mama bardzo cierpiała. Dzisiaj ja piję za dużo... Są dni, tygodnie, że nie piję nic. A są dni, że nie potrafię bez tego funkcjonować.. Mogę się oczywiście tłumaczyć, że mam trudne małżeństwo (bo jest czasem mega trudne), mogę się wykręcać pracą (pracuję z dziećmi niepełnosprawnymi), kocham swojego męża i swoją pracę ale czasem chcę po prostu wszystko (olać), nie myśleć o tym, że znowu mąż użył mnie jak rzeczy, Marysia urwała mi ulubiony łańcuszek (śmiejąc się przy tym złośliwie)... Mam 3 dzieci. Czasem nie mam sił na nic .. a jeszcze to, że chcę się napić wtłacza we mnie takie poczucie winy, które moje poczucie wartości sprowadza do poziomu -1... Wiem, że mam problem ale zupełnie sobie nie radzę...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): jerzak

Witajcie. Wydaje mi się, że potrzebuję ( bardziej) waszego wspa 2019/04/16 21:02 #2

• williwilli55
  • williwilli55 Avatar
  • Stały Użytkownik
  • Otrzymane podziękowania: 2474
:czesc:
Darek alkoholik

Witajcie. Wydaje mi się, że potrzebuję ( bardziej) waszego wspa 2019/04/16 21:16 #3

• Moni74
  • Moni74 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • e*g*a*l*
  • Otrzymane podziękowania: 14879
Witaj Jadziu :czesc:
To może zacząć działać, udać się po pomoc. Jest terapia, są mitingi AA, kluby abstynenta, stowarzyszenia trzeźwościowe. Tylko korzystać, w życie wprowadzać, nie pić, żyć. Całkowita abstynencja i nie dać się więcej używać jak jakiejś rzeczy, nigdy więcej. Szacunek dla samej siebie to bardzo ważna kwestia, jak i poczucie własnej wartości, wiary w siebie. Wiele pracy, wysiłku, bólu, łez, a także małych i dużych radości. Mam miłe skojarzenia z Twoim imieniem :)
Jestem Monika alkoholiczka.
Nie próbuj przeskakiwać schodów, kto ma długą drogę przed sobą...nie biegnie - Paula Modersohn-Becker (,,,) nie nauki...czujesz, że to nie tak - Przyjaciel %%-
Za tę wiadomość podziękował(a): Artur034

Witajcie. Wydaje mi się, że potrzebuję ( bardziej) waszego wspa 2019/04/16 21:20 #4

• Artur034
  • Artur034 Avatar
  • Wylogowany
  • Super Gaduła
  • upadamy by wstawać silniejszymi
  • Otrzymane podziękowania: 570
Cześć Jadzia :czesc: Ja jestem Artur , alkoholik. Syn ojca który całe życie pił. Być może posiadasz jakiś syndrom dda. Ja coś takiego mam. Dobrze by było żebyś udała się po wsparcie dla siebie. Rozmowa z terapeutą w poradni uzależnień była by wskazana dla Ciebie. Alkoholizm to choroba emocji z którymi ja sobie nie radziłem. Szczególnie tymi negatywnymi zresztą do dziś mam z tym problem wiec podpieram się mitingami aa które i Tobie polecam. Zacznij działać najgorzej to stać w miejscu i czekać aż się coś zmieni ale samo się nie zmieni. %%-
Arturrro

Witajcie. Wydaje mi się, że potrzebuję ( bardziej) waszego wspa 2019/04/17 03:27 #5

• jerzak
  • jerzak Avatar
  • Przyjaciel Forum
  • Otrzymane podziękowania: 4883
%%- Witam. Jerzy alkoholik.
Daj myślom lot wysoki,
daj czynom miarę granic.

Witajcie. Wydaje mi się, że potrzebuję ( bardziej) waszego wspa 2019/04/17 04:03 #6

• szekla
  • szekla Avatar
  • Współtwórca Portalu
  • Otrzymane podziękowania: 21323
Witaj na Forum :czesc:
Słowo raz wypuszczone nigdy nie powróci.

Emilka Alkoholiczka

Witajcie. Wydaje mi się, że potrzebuję ( bardziej) waszego wspa 2019/04/17 05:15 #7

• Jurek
  • Jurek Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Otrzymane podziękowania: 3432
Witaj Jadziu na forum :czesc:
Jurek alkoholik.
Pomagając sobie pomagasz innym.

Witajcie. Wydaje mi się, że potrzebuję ( bardziej) waszego wspa 2019/04/17 09:57 #8

• andrzejej
  • andrzejej Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Myślę, więc jestem.
  • Otrzymane podziękowania: 8867
JADZIAMP napisał:
Dzisiaj ja piję za dużo...
Są dni, tygodnie, że nie piję nic.
A są dni, że nie potrafię bez tego funkcjonować..

Mogę się oczywiście tłumaczyć, że
mam trudne małżeństwo (bo jest czasem mega trudne),
mogę się wykręcać pracą (pracuję z dziećmi niepełnosprawnymi) ...
ale czasem chcę po prostu wszystko (olać)...
Czasem nie mam sił na nic .. a jeszcze to, że chcę się napić wtłacza we mnie takie poczucie winy, ...
Wiem, że mam problem ale zupełnie sobie nie radzę...
Jadziu @};- :czesc: witaj wśród niepijących.
Zapewne wiesz, że alkoholem na krótko i sztucznie "podbijesz" poczucie własnej wartości. To złuda, którą co chwila trzeba karmić kolejną dawką.
Jedynym rozwiązaniem na poprawę samooceny jest abstynencja i praca nad sobą w terapii bądź we Wspólnocie AA.
Pora Jadziu zadbać o siebie, dokopać się do swoich wad i zalet, zaakceptować je i próbować zmieniać w sobie to, co "utrudnia" spokojne życie. Nikt za Ciebie tego nie zrobi, bo wszystko jest w Twojej głowie.
Cała moja samoocena siebie nie tkwi w ludziach, a właśnie we mnie. Moje uzależnienie też tam się zakorzeniło więc trzeba mi było powoli zmieniać "myślenie". Pomogła mi w tym Wspólnota AA.
Możesz i Ty znaleźć sobie w pobliżu lub tam gdzie chcesz grupę AA:
www.aa.org.pl/mityngi/index009.htm
Klikasz na mapce swój region i masz wykaz spotkań wg. dni tygodnia. Jeśli chcesz, możesz wybrać wg. miejscowości.
Tobie Jadziu życzę odwagi by ruszyć do realnych działań i zainwestować w lepsze życie.
Trzeźwe, z nową odkrytą sobą akceptującą się w pełni taką jaką jesteś właśnie dzisiaj. :-BD
Ostatnio zmieniany: 2019/04/17 10:01 przez andrzejej.

Witajcie. Wydaje mi się, że potrzebuję ( bardziej) waszego wspa 2019/04/17 10:54 #9

• Jaskolka
  • Jaskolka Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Użytkownik
  • Bo do marzen potrzebni sa ludzie
  • Otrzymane podziękowania: 1450
Jadziu witaj. To poczucie winy, które Ci się włacza kiedy wypijesz jest mega dobrą myślą, twoim sumieniem, które sygnalizuje , że jest coś nie tak. Miałam takie uczucie na początku picia, ale zdrowy rozsądek dołączył dużo później, nie spodziewałam się że ta ,,niewinna,, lampka wina moze się tak bardzo rozrosnąć i zawładnąć całym, dosłowinie całym moim życiem. Pewnie jeszcze wierzysz w siebie, jak ja byłam zdziwiona ze we mnie jest mój wróg, we mnie, to alkoholizm, i ze teoretycznie to sama sobie zafundowałam nałóg. Bardzo niewielu osobom udaje sie samemu, ale nie siedzimy w ich głowach, musiało coś nastąpić co tąpneło w ich głowach. Rozsądnie było by wesprzeć się na kimś przygotowanym do tego strasznego nałogu, w Poradni Uzależnień, terapeuty, poza tym taki czowiek który wie co czujesz, a to nikt inny niż drugi alkoholik. Pozdrawiam serdecznie @};-

Witajcie. Wydaje mi się, że potrzebuję ( bardziej) waszego wspa 2019/04/17 15:07 #10

• Marusza
  • Marusza Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Użytkownik
  • Bez %% od 1.08.2017
  • Otrzymane podziękowania: 1674
:czesc: Jadziu
Dziś nie piję, dlatego właśnie dziś robię dla siebie coś, za co podziękuję sobie w przyszłości. %%-