Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Dzielimy się tutaj swoimi doświadczeniami i sugestiami jakie posiadaliśmy w trakcie naszego pijanego życia jak i na drodze naszego trzeźwienia. Mówimy o sobie, nie o innych.

• Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Witam, jestem tu nowy

Witam, jestem tu nowy 2019/03/08 11:51 #1

• CelneOczy
  • CelneOczy Avatar
  • Wylogowany
  • Nowicjusz
  • Otrzymane podziękowania: 2
Mam problem z alkoholem. Lata temu piłem bardzo dużo co doprowadziło mnie do samych klopotow. Udało mi się pozbierać i ogarnąć życie . Mam cudowna dziewczynę i nawet udało nam się dorobić swojego mieszkania. Ostatnio zaczynam wracać do picia boje się że stracę to wszystko . Dochodzi do jakiś absurdów że pije w tajemnicy . Zaczyna wymykać mi się to , wiem że nie mogę pić ale sam nie dam rady . Nie wiem do kogo się zwrócić , chce żeby alkohol znikł z mojego życia .
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): kris66, jerzak

Witam, jestem tu nowy 2019/03/08 12:02 #2

• Jurek
  • Jurek Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Otrzymane podziękowania: 3546
Witaj na forum :czesc:
Alkohol nigdy nie zniknie ale można się nauczyć żyć obok niego.
Uznanie bezsilności,zaprzestanie walki z alkoholem,to podstawa.
Ja poddając sie (przestałem walczyć z alkoholem,ponieważ zawsze przegrywałem) wygrałem trzeźwe życie.
Ty też możesz.
Dobrze że jesteś i szukasz wsparcia,bo ono jest bardzo potrzebne.
Ja po to żeby zaprzestać picia,byłem na terapii,uczęszczam na mityngi ,mam stały kontakt z niepijącymi którzy dzielą się swoim doświadczeniem.
Jurek alkoholik.
Pomagając sobie pomagasz innym.

Witam, jestem tu nowy 2019/03/08 12:03 #3

• Moni74
  • Moni74 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • e*g*a*l*
  • Otrzymane podziękowania: 15027
Witaj :czesc:
Ja skorzystałam z detoksu, terapii uzależnień i mitingów anonimowych alkoholików.
Pomoc jest, wsparcie jest, tylko brać, działa, zmieniać myślenie, zachowanie, schematy przełamywać, innym życiem żyć.
Czy czujesz się alkoholikiem? Czy wyobrażasz sobie całkowitą abstynencję? Co jesteś gotów zrobić aby od picia się uwolnić?
Jestem Monika alkoholiczka.
Nie próbuj przeskakiwać schodów, kto ma długą drogę przed sobą...nie biegnie - Paula Modersohn-Becker (,,,) nie nauki...czujesz, że to nie tak - Przyjaciel %%-

Witam, jestem tu nowy 2019/03/08 12:13 #4

• CelneOczy
  • CelneOczy Avatar
  • Wylogowany
  • Nowicjusz
Boje się że znowu uda mi się wytrzymać tylko jakiś czas , oszukuje siebie że dam sobie z tym radę że mam nad tym kontrolę . Najśmieszniejsze jest to że nie potrafię się upić , ile nie wypjije to nie mam stanu takiego jak po wypiciu , poprostu tak jakby wykańcza mi się świadomość . Więc po co pije . Nie chcę żeby ktoś się dowiedział że mam aż taki problem . Napewno są ludzie którzy się uwolnili od alkoholu ja też chcę .

Witam, jestem tu nowy 2019/03/08 12:16 #5

• CelneOczy
  • CelneOczy Avatar
  • Wylogowany
  • Nowicjusz
Zrobię co tylko się da żeby z tego wyjść . Ale boje się że za rok ,dwa znowu sięgnę po alkohol .

Witam, jestem tu nowy 2019/03/08 12:19 #6

• Jurek
  • Jurek Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Otrzymane podziękowania: 3546
Najpierw zrób co się tylko da.Nie pisz scenariuszy.
Myślę że będziesz mile zaskoczony zmiana sposobu myślenia.
Pomagając sobie pomagasz innym.

Witam, jestem tu nowy 2019/03/08 12:24 #7

• CelneOczy
  • CelneOczy Avatar
  • Wylogowany
  • Nowicjusz
Narazie to jestem zaskoczony do jakiego stanu się doprowadziłem . Nie wiem czy powinienem się przyznawać przed najbliższymi boje się że jak im wszystko opowiem to tylko się odwrócą . Poza tym co im powiem ? Dla nich to będzie poprostu nie pij i tyle a to nie takie proste .

Witam, jestem tu nowy 2019/03/08 12:27 #8

• Gandalf
  • Gandalf Avatar
  • Wylogowany
  • Super Gaduła
  • Otrzymane podziękowania: 420
Witaj na forum :czesc: Gandalf jestem alkoholikiem

Witam, jestem tu nowy 2019/03/08 12:28 #9

• lilo150
  • lilo150 Avatar
  • Wylogowany
  • Super Gaduła
  • niczego nie oczekuj do nikogo nie przywiązuj
  • Otrzymane podziękowania: 435
CelneOczy napisał:
Napewno są ludzie którzy się uwolnili od alkoholu ja też chcę .

Witaj, tak, wg statystyk przy pomocy Wspólnoty AA jest ich około 2,5 miliona. Chcesz dołączyć? zapraszamy. Piotrek, alkoholik trzeźwy dzięki Wspólnocie AA.
Piotr alkoholik
Za tę wiadomość podziękował(a): Tomoe

Witam, jestem tu nowy 2019/03/08 12:34 #10

• CelneOczy
  • CelneOczy Avatar
  • Wylogowany
  • Nowicjusz
Lata temu gdy było źle szukałem pomocy u psychologa, po opowiedzeniu całych moich przygód z alkoholem powiedział że mam już zapomnieć o piciu i że sam sobie nie poradzę . Miałem zapisać się do jakiejś grupy wsparcia . Wystraszyłem się i powiedziałem że dam se radę z tym sam , teraz widze że byl to błąd . Problem nie znikł tylko zmieniła się częstotliwość picia .

Witam, jestem tu nowy 2019/03/08 12:40 #11

• Moni74
  • Moni74 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • e*g*a*l*
Na miting AA nie ma zapisów, żadnej listy obecności, idzie się prosto z ulicy, siada przy stole, możesz coś powiedzieć, ale nie musisz. Terapia, trzeba mieć termin w przychodni uzależnień, na wizytę u specjalisty, są spotkania indywidualne i grupowe, to już wszystko terapeuta powie, diagnoza i dalsze wskazówki.
Nie próbuj przeskakiwać schodów, kto ma długą drogę przed sobą...nie biegnie - Paula Modersohn-Becker (,,,) nie nauki...czujesz, że to nie tak - Przyjaciel %%-

Witam, jestem tu nowy 2019/03/08 12:50 #12

• CelneOczy
  • CelneOczy Avatar
  • Wylogowany
  • Nowicjusz
Tak teraz wiem że będę musiał iść gdzieś z tym dalej , że samemu z tym nie wygram . I tak jestem z siebie dumny że napisałem tu na forum że w końcu to powiedziałem że jest problem .

Witam, jestem tu nowy 2019/03/08 12:56 #13

• lost.angel
  • lost.angel Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Dziś biorę przyszłość w swoje ręcę.
  • Otrzymane podziękowania: 61
Witaj! :czesc:
Cieszę się, że jesteś. Ważne na pewno, że znów chcesz być uczciwy wobec siebie i nie krzywdzić innych.

Patrycja, alkoholiczka

Witam, jestem tu nowy 2019/03/08 13:24 #14

• CelneOczy
  • CelneOczy Avatar
  • Wylogowany
  • Nowicjusz
Tak , chce skończy okłamywać wszystkich dookoła , tym bardziej że mam same tylko kłopoty przez to . I pozbyć się ludzi w swoim otoczeniu którzy wmawiają mi że to nic złego .

Witam, jestem tu nowy 2019/03/08 13:27 #15

• andrzejej
  • andrzejej Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Myślę, więc jestem.
  • Otrzymane podziękowania: 8970
CelneOczy napisał:
Tak teraz wiem że będę musiał iść gdzieś z tym dalej , że samemu z tym nie wygram .
I tak jestem z siebie dumny że napisałem tu na forum że w końcu to powiedziałem że jest problem .
:czesc: witaj na forum
Powiedziałeś nam, że jest problem,
wiesz, że sam nie dasz rady,
więc pozostaje działać.
Myślę, że najbliżsi z Twego otoczenia powinni wiedzieć o Twoim problemie choćby po to by nie namawiać do picia czy nie proponować udziału w imprezach z alkoholem. Nie martw się. Ci co życzą Ci powodzenia szczerze będą wspierać i zrozumieją. Inni w tym momencie nie są Ci potrzebni na Twej nowej drodze.
Jestem alkoholikiem i po pomoc oraz wsparcie poszedłem do Wspólnoty AA i jestem w niej cały czas. Tu dowiedziałem jak żyć bez alkoholu. Początki są najtrudniejsze, potem uczciwie trzymając się trzeźwych zasad nabiera się wprawy w radzeniu sobie bez użycia "polepszacza" nastroju.
Polecam mitingi: :-BD
www.aa.org.pl/mityngi/index009.htm

Witam, jestem tu nowy 2019/03/08 13:44 #16

• szekla
  • szekla Avatar
  • Wylogowany
  • Współtwórca Portalu
  • Otrzymane podziękowania: 21610
Witaj :czesc:
I dobrze, że się boisz, bo jeśli nie zaczniesz leczenia to najprawdopodobniej tak będzie.
Masz wybór i takie dwie perspektywy:
1. nie lecząc się może być tylko gorzej
2. lecząc się może być tylko lepiej
Możliwości leczenia masz naprawdę dużo. Forum tylko wspiera i podpowiada gdzie, co i jak. Jest to jednak pierwszy milowy krok ku lepszemu życiu. Trzymaj się z Nami i słuchaj z uwagą. Najbardziej wtedy kiedy będziesz się złościł na zwroty ^^)
Słowo raz wypuszczone nigdy nie powróci.

Emilka Alkoholiczka

Witam, jestem tu nowy 2019/03/08 14:07 #17

• CelneOczy
  • CelneOczy Avatar
  • Wylogowany
  • Nowicjusz
Wiem że będę musiał powiedzieć najbliższym tylko za nic nie wiem co im powiedzieć . Narazie zebrałem się na odwagę i przyznałem przyjacielowi poprosiłem o pomoc . Wiem że potrzebuję też pomoc innych ludzi którzy właśnie wiedza i znają ten problem . Bo sam to się tylko wpakowałem w większy a miało być odwrotnie . Od czego zacząć? Naprawdę byl bym wdzięczny gdyby ktoś pomógł mi ogarnąć ten problem .

Witam, jestem tu nowy 2019/03/08 14:38 #18

• szekla
  • szekla Avatar
  • Wylogowany
  • Współtwórca Portalu
Najlepiej powiedzieć bliskim prawdę. Zauważ, że wtedy nie będziesz musiał pamiętać co mówiłes wcześniej. A to już stanowi ogromną ulgę.
Że masz problem z alkoholem to już wiesz, więc jeśli dowiedzą się też najbliżsi być może otrzymasz od nich wsparcie. Być może bo to różnie w życiu bywa. Nie mniej dzięki Twojej szczerości będziesz czuł się w porządku.
Bez szczerości nie ma trzeźwienia, więc może zacznij od tego.

Emilka Alkoholiczka

Witam, jestem tu nowy 2019/03/08 14:47 #19

• Kolbek
  • Kolbek Avatar
  • Wylogowany
  • Super Gaduła
  • Otrzymane podziękowania: 381
Cześć, jestem Kolbek, alkoholik :czesc:

Moim zdaniem warto powiedzieć najbliższym. Ja tego nie zrobiłem na początku i do dzisiaj nie mam odwagi. A powinienem być szczery z Nimi, żałuję. Co prawda u mnie w domu nie ma alkoholu, rodzina niepijąca w zasadzie z wyboru, tak więc zagrożenia nie ma ale czuję się nieswojo nie mówiąc całej prawdy. Nie polecam robić tego tak jak ja.
Aby trzeźwieć chodzę na mitingi AA. Naprawdę bardzo wiele dzięki nim zawdzięczam. Polecam.
Fajnie że jesteś i trzymam kciuki za Ciebie %%- @};-

Witam, jestem tu nowy 2019/03/08 14:48 #20

• ursa
  • ursa Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • alkoholiczka (25.08.2011)
  • Otrzymane podziękowania: 10957
Witaj. Mam na imie Ula i jestem alkoholiczka. Ja tak jak Ty nie potrafilam trzezwiec sama, dlatego wybralam AA i program 12 krokow. Dobrych decyzji %%-
Fajnie, ze jestes @};-
Istnieją słowa, które nie mówią nic i cisza, która mówi wszystko.

Witam, jestem tu nowy 2019/03/08 15:05 #21

• CelneOczy
  • CelneOczy Avatar
  • Wylogowany
  • Nowicjusz
Najpierw chce załatwić to tak jak trzeba potem się przyznam nie chce wychodzić z pustymi rękami z samymi problemami. Bardziej myślę że prędzej mi pomogą obcy niż bliscy raczej nie liczę na zrozumienie z ich strony .

Witam, jestem tu nowy 2019/03/08 15:07 #22

• CelneOczy
  • CelneOczy Avatar
  • Wylogowany
  • Nowicjusz
Problem w tym że ojciec mojej narzeczonej przegrał z alkoholem i jak tylko ja się przyznam do tego problemu to wątpię żeby mnie zrozumiała .

Witam, jestem tu nowy 2019/03/08 15:11 #23

• lilo150
  • lilo150 Avatar
  • Wylogowany
  • Super Gaduła
Nie musisz przecież brać od razu "wszystkiego" na siebie. Na każdy krok jest czas i miejsce, zamiast z góry stwarzać sobie problemy zacznij może od mitingu AA, spotkasz tam wielu życzliwych ludzi.
Piotr alkoholik

Witam, jestem tu nowy 2019/03/08 15:29 #24

• CelneOczy
  • CelneOczy Avatar
  • Wylogowany
  • Nowicjusz
Tak zrobię . Chciał bym z kimś pogadać . Chce powstrzymać to zanim będzie gorzej . Kiedyś myślałem że da się nad tym panować ale po tylu wpadkach a po ostatnich wydarzeniach wiem że nie mogę sięgać po alkohol . Boje się tylko że teraz jestem pewien że się nie napiję , że działam w tym kierunku żeby w końcu coś zrobić, a za rok znowu pomyśle a może troszeczkę się napić , tylko że u mnie nie kończy się na troszku. Wybiorę się na taki miting bo jestem ciekawy jak radzą sobie z tym inni .

Witam, jestem tu nowy 2019/03/08 15:33 #25

• lilo150
  • lilo150 Avatar
  • Wylogowany
  • Super Gaduła
wystarczy jak na początku nauczysz się myśleć kategorią jednego dnia, nie pijesz dzisiaj, jutro powiesz sobie to samo i tak dzień za dniem. Miting to dobry wybór, net nie zastąpi real, tam dowiesz się jak dalej postępować. "kuj żelazo póki gorące", powodzenia!
Piotr alkoholik

Witam, jestem tu nowy 2019/03/08 15:38 #26

• Yacek
  • Yacek Avatar
  • Wylogowany
  • Nowicjusz
  • Otrzymane podziękowania: 28
CelneOczy napisał:
Problem w tym że ojciec mojej narzeczonej przegrał z alkoholem i jak tylko ja się przyznam do tego problemu to wątpię żeby mnie zrozumiała .
Czesc, tu Jacek, alkoholik. Robienie tajemnicy w niczym nie pomoze. Najblizsi albo wiedza, albo sie domyslaja. Mi sprawilo wielka ulge jak powiedzialem rodzicom, w pracy (wzialem dlugi urlop na terapie), w pozniejszym czasie kolegom. Zonie nie musialem - byla swiadkiem tego bagna. U mnie sprawrdzila sie szczerosc. Wczesniej za duzo kombinowalem i po ludzku mialem tego dosc. I tak naprawde, to najblizsi duzo potrafia zrozumiec.
Ludzie mądrzeją z wiekiem, szkoda, że często jest to wieko od trumny.

Witam, jestem tu nowy 2019/03/08 16:07 #27

• CelneOczy
  • CelneOczy Avatar
  • Wylogowany
  • Nowicjusz
Rodzice wiedzą to znaczy wiedzą jak ciężko było kiedyś teraz wyprowadziłem się więc myślał że mam nad tym kontrolę . Narzeczona siłą rzeczy też coś podejrzewa , nie wie jak było kiedyś więc wiem że bagatelizuje. No a jak se pozwolę , ciężko ukryć taki stan więc staram się pić jak jej nie ma .choć ostatnio przestałem aż tak się pilnować. Doszło do tego że zniklem na 3 dni. To mnie przeraża że jestem wstanie tyle zrobić i poświęcić żeby tylko się napić . A naprawdę niczego mi nie brakuje .

Witam, jestem tu nowy 2019/03/08 16:19 #28

• Moni74
  • Moni74 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • e*g*a*l*
Tutaj chodzi o braki we mnie, a nie to co posiadam czy kto wokół mnie, emocje uczucia, nieumiejętność sobie radzenia z nimi, brak dojrzałości emocjonalnej, nieodpowiednie reakcje, zachowania nieadekwatne do sytuacji, uciekanie od odpowiedzialności. Dobra wiadomość, można zmienić, do dzieła zatem. Tutaj o Ciebie i tylko Ciebie chodzi, a nie co na to inni, jak Ty czujesz. Akoholizm można powstrzymać i tylko Ty możesz tego dokonać, leczenie alkoholizmu na cito, to priorytet. Poznać alkoholizm, z nim będziesz do końca życia związany, nie zapomnieć kim jesteś.
Za tę wiadomość podziękował(a): szekla, Antea

Witam, jestem tu nowy 2019/03/08 16:34 #29

• CelneOczy
  • CelneOczy Avatar
  • Wylogowany
  • Nowicjusz
Wiem że problem z alkoholem będzie ze mną zawsze . Kiedyś myślałem inaczej dopiero gdy poznałem moja dziewczynę zrozumiałem że picie od 13 roku życia nie jest normalne . Wtedy myślałem że tak się powinno spędzać czas z przyjaciółmi . Dopiero mając 26 lat udało mi się wyrwać z tego tylko wtedy już piłem rok dzień w dzień . Pozbierałem się ułożyłem se życie a teraz boje się bo wiem właśnie że po tym zawsze już będę miał problem z piciem a teraz jeszcze wdziera mi się to do mojego świata który sobie zbudowałem a nie było łatwo .

Witam, jestem tu nowy 2019/03/08 16:46 #30

• szekla
  • szekla Avatar
  • Wylogowany
  • Współtwórca Portalu
Nie myśl o zawsze. Nie myśl, że nigdy. Pielęgnuj każdy dzień bez alkoholu a zobaczysz jak dużo może Ci sie ich nazbierać. Chomikuj pozytywy z niepicia, dostrzegaj piękno przyrody. Teraz masz na to wyjątkową okazję, bo budzi się z zimowego snu.
Kontakty z Trzeźwiejącymi to podstawowa higiena zdrowienia. Tego nie można zaniedbać, podobnie jak HALT-u.
Dasz radę choć na początku nie będzie to łatwe. Ale kto jak nie Ty? Zaufaj sobie i codziennie dbaj o siebie :grin:

Emilka Alkoholiczka

Witam, jestem tu nowy 2019/03/08 17:04 #31

• CelneOczy
  • CelneOczy Avatar
  • Wylogowany
  • Nowicjusz
Tak poradziłem se ostatnio , trenuje pilnuje diety . Dziennie czytam , staram się wyjeżdżać i zwiedzać świat . Ogólnie zmieniłem swój świat na lepsze dużo lepsze . Oświadczyłem się . I do pewnego czasu byłem pewny że już nie sięgnę po alkohol ale to się nie uda teraz wiem że jak teraz nie zareaguje a przyjdzie większy kryzys to znowu mogę wrócić do tego co było . A teraz nie mogę se pozwolić na żadne wpadki .

Witam, jestem tu nowy 2019/03/08 17:42 #32

• szekla
  • szekla Avatar
  • Wylogowany
  • Współtwórca Portalu
CelneOczy napisał:
A teraz nie mogę se pozwolić na żadne wpadki .
A co to znaczy TERAZ? Dla mnie to oznacza, że TERAZ nie ale potem tak. POTEM natomiast brzmi, że PO ŚLUBIE. To taki ciąg myślowy Alkoholika, który jeszcze nie zdaje sobie sprawy z powagi problemu. To pozostawienie sobie otwartej furtki NA KIEDYŚ, na wszelki wypadek.
Jeżeli faktycznie czujesz, że masz problem z alkoholem i chcesz sobie z tym poradzić to zacznij działać już teraz. Kontakt z drugim niepijącym Alkoholikiem jest bezcenny, jest najlepszym lekarstwem.
Tylko drugi Alkoholik złapie Cię za słówko i powie...facet, nazywaj rzeczy po imieniu.

Emilka Alkoholiczka

Witam, jestem tu nowy 2019/03/08 18:10 #33

• CelneOczy
  • CelneOczy Avatar
  • Wylogowany
  • Nowicjusz
Kiedyś powiedział bym zdecydowanie już nigdy się nie napiję . Teraz już nie jestem za siebie pewny . A wiem że alkohol nie jest mi potrzebny i niechce go w swoim życiu . I widze że potrzebuję kogoś kto zna ten problem bo wiem że najbliżsi niewiedza jak że mną postępować . Rodziców mam dobrych i przyznałem się im że mam problem bo przez rok piłem dziennie 0,5 , 0,7 a czasem i więcej . W pewnym momencie bałem się już wychodzić na dwór więc wystraszyłem się że czas coś z tym zrobić . Pozbierałem się , przestałem pić , no i wpadam na urodziny do ojca " może byś się napił " więc widzę że oni nie ogarniają . Dziewczyna też nie wie więc zdarza jej się mnie namawiać na alkohol . Choć mówię że ja nie mogę pić ale może lampkę winna do obiadu . No i tak moja silna wola gdzieś przepadła . A bo z nią lampkę ale za rogiem dopije się wudka. Napoczatku myślę a raz jak się nie przyznam to co tam . I tak już wogole się nie przyznaje a ostatnio zniklem na 3 dni bo skoro już piłem to może tyle wypije że w końcu będę miał dość . Nie muszę dodawać że i tak nie było dość od dawna nie mam dość . I tak chce pozbyć się alkoholu teraz i na potem .

Witam, jestem tu nowy 2019/03/08 18:20 #34

• lilo150
  • lilo150 Avatar
  • Wylogowany
  • Super Gaduła
stary kogo Ty chcesz okłamać? samego siebie? jesteś alkoholikiem czy nie jesteś? czego jeszcze Ci trzeba by się ogarnąć? za mało w życiu straciłeś? to nie rób nic stracisz nie tylko siebie ale pociągniesz też rodzinę na dno. Albo jesteś mężczyzną i mówisz wprost jestem alkoholikiem chcę się leczyć i idziesz po pomoc albo to gadanie nie ma w ogóle sensu.
Piotr alkoholik

Witam, jestem tu nowy 2019/03/08 18:30 #35

• CelneOczy
  • CelneOczy Avatar
  • Wylogowany
  • Nowicjusz
Wiem że jestem alkoholikiem i tak chce się leczyć. Przepraszam jeśli biadole napewno chce z tym walczyć . Czyli pierwsze co robię to udaje się na miting ?
  • Strona:
  • 1
  • 2