Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Dzielimy się tutaj swoimi doświadczeniami i sugestiami jakie posiadaliśmy w trakcie naszego pijanego życia jak i na drodze naszego trzeźwienia. Mówimy o sobie, nie o innych.

• Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Pokój Lilo150

Pokój Lilo150 2019/02/05 16:28 #1

• lilo150
  • lilo150 Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
  • niczego nie oczekuj do nikogo się nie przywiązuj
  • Otrzymane podziękowania: 160
Witam wszystkich, to mój pierwszy post proszę więc o wyrozumiałość. Kim jestem? alkoholikiem, po prostu, szczęśliwie niepijącym a i dda jednocześnie, cóż bywa )). Tak często bywa, piją rodzice pije dziecko. Nic to jak mówił P. Michał, ważne, że zdrowieję. Nie odczuwam w tej chwili potrzeby opowiadania o sobie, mój przypadek jest taki jakich wiele, piłem sporo lat, zachorowałem. Pewnego dnia zdecydowałem się zacząć walkę o siebie i własne życie i przynajmniej do dzisiaj udaje mi się to, odzyskuję siebie samego.
Pozdrawiam wszystkich i życzę wytrwałości i nieustającego poczucia szczęścia z tego właśnie prostego powodu - własnej trzeźwości.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Antea, jerzak, Tomoe, Waldek, Aksamitka, Impresja, Marta 43, TakaJa32

Pokój Lilo150 2019/02/05 16:30 #2

• szekla
  • szekla Avatar
  • Wylogowany
  • Współtwórca Portalu
  • Otrzymane podziękowania: 21713
Witaj :czesc:
Słowo raz wypuszczone nigdy nie powróci.

Emilka Alkoholiczka
Za tę wiadomość podziękował(a): lilo150

Pokój Lilo150 2019/02/05 16:31 #3

• Aksamitka
  • Aksamitka Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Użytkownik
  • Otrzymane podziękowania: 2202
Fajnie ze do nas dolaczyles :ymhug:

Pokój Lilo150 2019/02/05 16:31 #4

• Jurek
  • Jurek Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Otrzymane podziękowania: 3340
Witaj na forum :czesc:
Jurek alkoholik.
Pomagając sobie pomagasz innym.

Pokój Lilo150 2019/02/05 16:33 #5

• Zakapior
  • Zakapior Avatar
  • Stały Użytkownik
  • Otrzymane podziękowania: 1858
Cześć :czesc: jestem Marcin alkoholik.

Pokój Lilo150 2019/02/05 16:51 #6

• Moni74
  • Moni74 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • e*g*a*l*
  • Otrzymane podziękowania: 15319
Bardzo optymistyczny wpis, miło mi przeczytać :) To często tutaj opisywane biadolenie zniechęca. Pisz częściej własne przemyślenia. Co zrobiłeś po odstawieniu alkoholu?
Jestem Monika alkoholiczka.
Nie próbuj przeskakiwać schodów, kto ma długą drogę przed sobą...nie biegnie - Paula Modersohn-Becker (,,,) nie nauki...czujesz, że to nie tak - Przyjaciel %%-
Ostatnio zmieniany: 2019/02/05 16:52 przez Moni74. Powód: dodanie treści

Pokój Lilo150 2019/02/05 17:11 #7

• lilo150
  • lilo150 Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
w te pędy pobiegłem do AA, a potem? cóż, łatwo nie było jak większości ale gdy już uznałem własną bezsilność wobec alkoholu jakoś to się potoczyło. dzisiaj tak myślę, co wtedy zdecydowało. Myślę, że to byłą miłość. Mam żonę i jest ze mną nie dzięki mnie, ale dzięki temu, że mnie kocha i wytrwała tą swoistą gehennę. A ja pewnego dnia zrozumiałem, że ją kocham....
Za tę wiadomość podziękował(a): Moni74, samsal, Alchemia, Waldek, Zakapior, Aksamitka, Margaretka, Płotka

Pokój Lilo150 2019/02/05 17:18 #8

• Moni74
  • Moni74 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • e*g*a*l*
  • Otrzymane podziękowania: 15319
I super :YMAPPLAUSE: sprawdzona ścieżka, od razu działanie, zmiany, trzymaj tak dalej, bo że warto i jakość inna to wiesz %%-
Nie próbuj przeskakiwać schodów, kto ma długą drogę przed sobą...nie biegnie - Paula Modersohn-Becker (,,,) nie nauki...czujesz, że to nie tak - Przyjaciel %%-

Pokój Lilo150 2019/02/05 17:44 #9

• Dariusz
  • Dariusz Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 1715
Witaj Lilo na forum :czesc:
Jestem Darek alkoholik
Podróż na tysiąc mil zawsze zaczyna się od pierwszego kroku...

Pokój Lilo150 2019/02/05 18:06 #10

• piotrek94
  • piotrek94 Avatar
  • Super Gaduła
  • Otrzymane podziękowania: 422
Cześć

:czesc:

Piotrek alkoholik

Pokój Lilo150 2019/02/05 18:09 #11

• Marta74
  • Marta74 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 1647
Witaj, jestem Marta alkoholiczka.

Pokój Lilo150 2019/02/05 18:18 #12

• lilo150
  • lilo150 Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
dziękuję wszystkim za powitania i życzliwość bo wiem, że mamy ową wszyscy dla siebie)) (a przynajmniej w to wierzę :D). Zaglądałem tu od jakiegoś czasu, ponieważ nie mam w tej chwili potrzeby jak pisałem wcześniej mówienia o sobie nie rejestrowałem się, aż do dzisiaj. A dzisiaj przeczytałem post od kogoś tak podobnego z sytuacji do mnie, że po prostu musiałem się odezwać :D. Nie zawsze jest mi lekko, jak każdemu ale powiem wam jak to widzę. Otóż każdą trudność traktuję jako próbę, nie jako nieszczęście a jako próbę własnej trwałości lub okazję do wzmocnienia. Każde male i duże nieszczęście i rodzącą się frustrację, żal, gniew. Nie pytam dlaczego akurat mi przydarzają się złe rzeczy a myślę "oho, czas się sprawdzić". I wiecie, że wtedy rozwiązania przychodzą łatwiej? No to życzę Wam tego co sam czuję, a dzisiaj akurat jestem szczęśliwy, dlaczego? bo czasem gdy jest nam źle wystarczy komuś pomóc, wyciągnąć rękę. I wtedy zapominamy o sobie.
Za tę wiadomość podziękował(a): andrzejej, Marta74, Alchemia, Waldek, Aksamitka, Wojtek, mandala, Płotka

Pokój Lilo150 2019/02/05 18:42 #13

• andrzejej
  • andrzejej Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Myślę, więc jestem.
  • Otrzymane podziękowania: 9778
lilo150 napisał:
... każdą trudność traktuję jako próbę,
nie jako nieszczęście a jako próbę własnej trwałości lub okazję do wzmocnienia.
Nie pytam dlaczego akurat mi przydarzają się złe rzeczy a myślę "oho, czas się sprawdzić".
I wiecie, że wtedy rozwiązania przychodzą łatwiej?

No to życzę Wam tego co sam czuję, a dzisiaj akurat jestem szczęśliwy, dlaczego? bo czasem gdy jest nam źle wystarczy komuś pomóc, wyciągnąć rękę. I wtedy zapominamy o sobie.
Witaj lilo :czesc: kupuję to wszystko, bo jest mi po drodze z takim podejściem do - PROBLEMÓW TEGO ŚWIATA. :-BD
Jestem alkoholikiem. zwyciesteoe

Pokój Lilo150 2019/02/05 18:50 #14

• Alchemia
  • Alchemia Avatar
  • Wylogowany
  • Super Gaduła
  • Otrzymane podziękowania: 709
kwiaaatek Witam lilo 150 ,fajnie że jesteś, fajnie piszesz bo fajnie myślisz , myślenie ma przyszłość..Pozdrawiam @};-

Pokój Lilo150 2019/02/05 19:07 #15

• Artur034
  • Artur034 Avatar
  • Wylogowany
  • Super Gaduła
  • upadamy by wstawać silniejszymi
  • Otrzymane podziękowania: 379
Cześć Lilo :czesc: Miło że jesteś
Arturrro

Pokój Lilo150 2019/02/05 19:19 #16

• Cyrax 666
  • Cyrax 666 Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
  • Otrzymane podziękowania: 62
Cześć :czesc:

Pokój Lilo150 2019/02/05 19:26 #17

• Gandalf
  • Gandalf Avatar
  • Wylogowany
  • Super Gaduła
  • Otrzymane podziękowania: 221
Siemson Lilo :czesc: Gandalf jestem alkoholikiem

Pokój Lilo150 2019/02/05 19:28 #18

• anikaa
  • anikaa Avatar
  • Wylogowany
  • Super Gaduła
  • Boże użycz mi pogody ducha
  • Otrzymane podziękowania: 792
cześć Lilo, strasznie mi się podoba Twój avatar ! :grin:
„są tylko dwie siły kierujące życiem...strach lub miłość”

Pokój Lilo150 2019/02/05 19:32 #19

• mandala
  • mandala Avatar
  • Super Gaduła
  • dobrze,że WAS znalazłam
  • Otrzymane podziękowania: 507
Cześć Lilo!
Miło mi Edyta alkoholiczka kwiaaatek

Pokój Lilo150 2019/02/05 19:32 #20

• lilo150
  • lilo150 Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
tym bardziej mi miło, że to ja we własnej osobie :D, przystojny jestem co nie? ups,, byłem((( :D:D
Za tę wiadomość podziękował(a): anikaa

Pokój Lilo150 2019/02/05 19:38 #21

• lilo150
  • lilo150 Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
życzę Wam....zapomnienia, czarnej nocy bez snów i otwarcia oczu z myślą gdziekolwiek by to nie było owo przebudzenie - ten dzień jest moim zwycięstwem. Dziękuję, dobranoc.
Za tę wiadomość podziękował(a): anikaa

Pokój Lilo150 2019/02/05 22:34 #22

• Kolbek
  • Kolbek Avatar
  • Gaduła
  • Otrzymane podziękowania: 162
Cześć :czesc: Jestem Kolbek, alkoholik.
lilo150 napisał:
Otóż każdą trudność traktuję jako próbę, nie jako nieszczęście a jako próbę własnej trwałości lub okazję do wzmocnienia. Każde male i duże nieszczęście i rodzącą się frustrację, żal, gniew. Nie pytam dlaczego akurat mi przydarzają się złe rzeczy a myślę "oho, czas się sprawdzić". I wiecie, że wtedy rozwiązania przychodzą łatwiej? No to życzę Wam tego co sam czuję, a dzisiaj akurat jestem szczęśliwy, dlaczego? bo czasem gdy jest nam źle wystarczy komuś pomóc, wyciągnąć rękę. I wtedy zapominamy o sobie.

Wiesz co? Spróbuję tego. Fajnie brzmi, ostatnio miałem wiele bardzo stresujących momentów i chyba źle do nich podchodziłem. Bo coś nie wychodziło mi z emocjami. Ale mam nadzieję, że Twoim sposobem będzie łatwiej.
Pozdrawiam i miłej nocy życzę :)

Pokój Lilo150 2019/02/05 22:45 #23

• jerzak
  • jerzak Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Otrzymane podziękowania: 4917
%%- Witam. Jerzy alkoholik.
Daj myślom lot wysoki,
daj czynom miarę granic.

Pokój Lilo150 2019/02/05 22:47 #24

• chris661211
  • chris661211 Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Otrzymane podziękowania: 4785
Cześć. Krzysztof alkoholik.
Niezmienne jest tylko to, czego zmienić nie chcemy

Pokój Lilo150 2019/02/05 22:56 #25

• Marusza
  • Marusza Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Użytkownik
  • Bez %% od 1.08.2017
  • Otrzymane podziękowania: 1648
:czesc:
Dziś nie piję, dlatego właśnie dziś robię dla siebie coś, za co podziękuję sobie w przyszłości. %%-

Pokój Lilo150 2019/02/06 05:46 #26

• Delta
  • Delta Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
  • Otrzymane podziękowania: 211
Witaj na forum :czesc:

Pokój Lilo150 2019/02/06 06:35 #27

• samsal
  • samsal Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Użytkownik
  • Alkoholik
  • Otrzymane podziękowania: 1310
lilo150 napisał:
Otóż każdą trudność traktuję jako próbę, nie jako nieszczęście a jako próbę własnej trwałości lub okazję do wzmocnienia. Każde male i duże nieszczęście i rodzącą się frustrację, żal, gniew. Nie pytam dlaczego akurat mi przydarzają się złe rzeczy a myślę "oho, czas się sprawdzić". I wiecie, że wtedy rozwiązania przychodzą łatwiej? No to życzę Wam tego co sam czuję, a dzisiaj akurat jestem szczęśliwy, dlaczego? bo czasem gdy jest nam źle wystarczy komuś pomóc, wyciągnąć rękę. I wtedy zapominamy o sobie.
Cześć Lilo. Bardzo podoba mi się to co piszesz, szczególnie o powodach podjęcia decyzji o niepiciu - uczucie do bliskich. W załączonym fragmencie Twojej wypowiedzi dostrzegam pewien dysonans. Dla mnie na naukę nigdy nie jest za późno więc pytam. Czy chcesz powiedzieć że frustracja, żal, gniew czynią Ciebie szczęśliwym. Rozumiem: miłość, radość, jako przyczynek do oddania i wytrwałości ale w/w. A co jeśli Twoja próba sprawdzenia siebie nie wypali???! Np. będziesz ze wszystkich sił starał się komuś pomóc a jeszcze zbierzesz po głowie??! Bardzo podoba mi się tekst pod Twoim awatarem: "niczego nie oczekuj do nikogo się nie przywiązuj". Mimo że tak samo myślę nie bardzo rozumiem jak ma się to do wszystkich wymienionych przez Ciebie uczuć??? Pozdrawiam. Gratuluję niepicia alkoholu.
Każdy ma jakąś twardość w sobie, jeżeli to nie jest serce to inna część ciała jest twarda, ale coś na pewno jest w Tobie twardego.
Ostatnio zmieniany: 2019/02/06 06:36 przez samsal.

Pokój Lilo150 2019/02/06 07:03 #28

• cehok
  • cehok Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 83
Witaj lilo 150 :czesc: jeste Bogusław alkoholik
..widzisz wszyscy jestesmy podobni :grin: z okresu picia żona mi przeszkadzała nie nawidziłem jej,ale była, tez pewnego dnia zrozumiałem ze ją kocham, pozdrawiam
Bogusław alkoholik

Pokój Lilo150 2019/02/06 08:08 #29

• lilo150
  • lilo150 Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
To jest moje wspomnienie, zapisane dla tych, którzy się boją….

Próba 1 - pewnego razu kiedyś…..
który to już dzień? Nie wiem, wstaję jak zwykle, szum w głowie, kibel w żołądku, fajka i z psem na spacer, do pracy trzeba iść. Co za dzień, w sumie jak zwykły, pies biega palę fajkę, źle się czuję.
Coś trzeba zrobić myślę, ze sobą. Jest nie w porządku, może ona ma rację i nie mogę już nie pić? Jestem na nią zły, no fakt, ostatnio codziennie od kilku tygodni, raz więcej raz mniej ale codziennie.
Ależ piwo by mi pomogło kurczę…. Jakoś brzydzę się sobą, przed wyjściem spojrzałem w lustro co za morda! Opuchnięta, wory, ślepka kaprawe to naprawdę ja? Złość mną targa, no stało się, przesadziłem. Mogę nie pić? A owszem udowodnię jej to, alkoholik to nie ja! Buńczucznie pstrykam kiepem…...wprost pod radiowóz o xxxxx
„Pan pozwoli do nas” 50 dych w plecy, złość narasta. Dobra, szlak by was. Wychodzę do pracy, co mi jest, duszno, pot, ręka jakoś drętwieje, idę… Dobra myślę obrzucając ja w myślach obelgami pójdę do tego AA udowodnię ci, że nie muszę, ale to po południu. Jest sklep, piwo mnie uratuje, dobrze, że wcześnie ludzi mało, czekaj no czekaj, jak tu wypić, dobra kupię dwa jedno dla X to nie będzie gadał, w sumie? Dobra 4 i nie piję, a po południu na spotkanie.
Dzień minął – popołudnie. Wlokę się noga za nogą, w myślach przeklinam „ja i alkoholik, jak ta krowa śmie tak mówić”. Jest poradnia, dzień dobry chciałbym iść na spotkanie AA jak to zrobić? Pani na to jest Pan trzeźwy? Oczywiście (dwa piwa przez cały dzień myślę? Nie bądź babo śmieszna”. Wskazuje mi salę, wchodzę. Patrzę siedzi dwóch jakiś takich co za mordy boże gdzie ja jestem? No nic, dzień dobry ja na AA dobrze trafiłem? Tak, schodzą się następni jezu co to za ludzie? Alkoholicy kryminaliści myślę, przecież to nie czy wyście powariowali???
Wychodzę to nie miejsce dla mnie, wściekły pokażę wam, pokażę! Ja mogę nie pić.
Nie piłem tydzień.

Kłamstwo nr jeden – nie, ja nie jestem alkoholikiem, mogę nie pić.

Podejście 2 – po latach kilku, dobra, kilkunastu.

Miesiąc nie picia, świetnie się czuję, widzisz myślę? Chcesz to potrafisz. Lato jak świetnie słoneczko te sprawy, piątek zaraz weekend. Ona wyjechała, jedź powiedziałem, bądź spokojna, odpocznij panuję nad tym. Wierzy, ja też wierzę, jestem mocny, inny. Widzę pijaczków pod sklepem, duma we mnie narasta, patrzcie! Jestem lepszy! Dobra piąteczek, sprzątamy zakupy jutro. Opanowane, ogarnięte posprzątane, dzwoniła dojechała szczęśliwie idę spać, super dzień.
Sobota przedpołudnie, odwiedzam córkę z zięciem, wychodzę patrzcie myślę, taki jestem już nie piję. Córka mnie pyta „tato? Może zostaniesz? Nie martw się mała ze mną OK, zobaczysz.”
Zakupy, mięska te sprawy ostatni regał……..piwo. Wiesz myślę do siebie, a.. wezmę trzy miodowe, zasłużyłem, przecież to nie piwo w końcu sobota. Dobra, wieczór, odpalamy muzyczkę w końcu sam domu, ciach syk kaspla extra!
Budzę się…………..boże co za kac, zaraz, gdzie ja jestem? Mieszkanie matki, pełno butelek, czwartek?!!! czwartek, o boże co???? czwartek??
Lęk…. Co się działo? Nic, przyjechałeś w niedzielę i pijesz cały czas. Praca? Zona? Dopada mnie lęk, wstręt, rozpacz….. Telefon do szefa, chory takie tam, dobra, udało się. Żona dzwoni, zimna, jutro wracam, dziękuję za wakacje. Rzucam przekleństwa sam na siebie, nie dam rady, idę po piwo,
Piątek, nie nie wracam do domu jestem u matki, tak, piję.
Sobota. Trzeźwieję, z piwem, jest źle, jestem dnem, jestem niczym, jestem gorszy od tych na dnie, tych śpiących zarzyganych w parku.
Niedziela. 3 piwka, 11.00. Patrzę na matkę, nic nie mówi. Załamałem się. Nic już nie mogę, nad niczym nie panuję. Jadę do domu. Cisza… trzęsie mnie, świadomość, że mogę ją obrazić i wrócić do matki pić jest kusząca, w sumie myślę i tak mam jej dość, w końcu ją zostawię i będę miał spokój. Mija godzina, dwie, palę. To koniec myślę, nic już nie mogę. Jeżeli teraz się napiję umrę.
„słuchaj, przemyślałem to, chcę się leczyć dajmy nam szansę”
Do piątku jakoś się przytelepałem, jak? Nie wiem, grunt, że nie piłem.
Sobota, AA. Dzień dobry, co tu robisz? Wyrzucam jednym tchem z siebie „ludzie, ratujcie mnie bo jeszcze jeden krok i spadnę w przepaść!”. Dobra, siadaj usłyszałem.

Nie piję do dzisiaj, mi już nie potrzeba więcej dowodów. A Ty? Boisz się AA? Ja też się bałem.

Bądź mądrzejszy(a) ode mnie, nie czekaj, jeżeli czujesz, że musisz idź już dzisiaj. Powodzenia!
Ostatnio zmieniany: 2019/02/06 12:08 przez Dariusz. Powód: nie używamy wulgaryzmów - Regulamin
Za tę wiadomość podziękował(a): aga66, Tomoe, mandala, Płotka, Marta 43, 44tomek, looking2019

Pokój Lilo150 2019/02/06 11:59 #30

• Dariusz
  • Dariusz Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 1715
Lilo, proszę o niezakładanie z każdym nowym tematem nowego wątku. Kłania się regulamin forum. Wrzuciłem Twój nowo założony do Twojego pokoiku. Tam Jesteś u siebie. ^^)
Podróż na tysiąc mil zawsze zaczyna się od pierwszego kroku...

Pokój Lilo150 2019/02/06 12:01 #31

• lilo150
  • lilo150 Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
Darku dziękuje, wciąż raczkuję na Forum ale staram się uczyć))
Za tę wiadomość podziękował(a): Dariusz

Pokój Lilo150 2019/02/06 12:47 #32

• Zakapior
  • Zakapior Avatar
  • Stały Użytkownik
Nie bardzo rozumiem dlaczego ta Pani pytała Cię czy jesteś trzeźwy skoro to był miting AA, który też nie ma nic wspólnego z poradnią leczenia uzależnień.

Pokój Lilo150 2019/02/06 12:50 #33

• lilo150
  • lilo150 Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
Ponieważ Zakapiorze w owych czasach mityngi odbywały się w poradni uzależnień do której wchodziło się przez recepcję, w latach następnych już "pani" nie było.
Za tę wiadomość podziękował(a): Zakapior

Pokój Lilo150 2019/02/06 12:54 #34

• Zakapior
  • Zakapior Avatar
  • Stały Użytkownik
Czyli chodzi po prostu o salke, która mieściła się w poradni. Rozumiem. Nie zmienia to jednak faktu, że nawet gdybyś był pijany to nikt nie miałby prawa Cię wyrzucić gdybyś tylko wyraził chęć zaprzestania picia.

Pokój Lilo150 2019/02/06 12:54 #35

• lilo150
  • lilo150 Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
Samsalu, nie wiem co będzie gdy nie wypali :D, po prostu to się jeszcze nie zdarzyło, jak się zdarzy poinformuję)))
Za tę wiadomość podziękował(a): samsal
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3