Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Dzielimy się tutaj swoimi doświadczeniami i sugestiami jakie posiadaliśmy w trakcie naszego pijanego życia jak i na drodze naszego trzeźwienia. Mówimy o sobie, nie o innych.

TEMAT: Młoda pije

Młoda pije 2018/11/10 21:54 #1

• Kuskusis
  • Kuskusis Avatar
  • Wylogowany
  • Nowicjusz
Ehhh... Ciężki i to mega ciężki temat...
Mam 22 lata, dwójkę dzieci... Pije... No co mam więcej mówić, pije piwo/wino (zależy od dnia) nie codziennie. Ale gdy zbliża się wieczor i dzień bez alko to szaleje... Jestem rozdrazniona i nerwowa. Wszyscy się śmieją, że mam dobrą głowę, lubię pić. A ja się tego WSTYDZĘ. Nie wiem jak temu zaprzestać. Nie upijam się do nieprzytomności tylko to jest picie dla "złagodzenia pragnienia". Żeby tylko poczuć alkohol. Co mam robic? Help.. :(
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Młoda pije 2018/11/10 22:01 #2

• Moni74
  • Moni74 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • e*g*a*l*
  • Otrzymane podziękowania: 14734
Witaj :czesc:
Może zgłoś się do specjalisty i dowiesz się na jakim etapie jesteś, możesz nie być alkoholiczką, możesz w porę wyhamować. Diagnoza potrzebna, dla samej siebie, tak uważam, wiedzieć warto. Co daje Ci alkohol, jakie uczucia pobudza? Jesteś bardzo młodą kobietą, warto skończyć z alkoholem, bo tyle życia przed Tobą, Twoimi dziećmi, mama szczęśliwa to i dzieci szczęśliwe. Ratować własne życie...bardzo warto.
Jestem Monika alkoholiczka.
Nie próbuj przeskakiwać schodów, kto ma długą drogę przed sobą...nie biegnie - Paula Modersohn-Becker (,,,) nie nauki...czujesz, że to nie tak - Przyjaciel %%-
Za tę wiadomość podziękował(a): Piotrek_scyzoryk, Kuskusis

Młoda pije 2018/11/10 22:04 #3

• Kuskusis
  • Kuskusis Avatar
  • Wylogowany
  • Nowicjusz
Co i daje? Uspokajam się, relaksuje i nie myślę o problemach związanych z firmą i małżeńskich.

Młoda pije 2018/11/10 22:09 #4

• Moni74
  • Moni74 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • e*g*a*l*
  • Otrzymane podziękowania: 14734
Na chwilę nie myślisz, wiesz jednak, że te problemy nie znikną,a pozostanie kac moralny, wstyd, na chwilę spokój i od nowa jazda.
Czy jest możliwe, że te problemy powstały po części przez alkohol? Czy ponosisz straty poprzez picie alkoholu?
To uczucie jest złudne, wyimaginowane, zmiana świadomości swoje robi. Kiedyś większe dawki potrzebne będą i silniejsza chęć wypicia.
Nie próbuj przeskakiwać schodów, kto ma długą drogę przed sobą...nie biegnie - Paula Modersohn-Becker (,,,) nie nauki...czujesz, że to nie tak - Przyjaciel %%-
Za tę wiadomość podziękował(a): Tomoe, Andrzej z Venlo

Młoda pije 2018/11/10 23:10 #5

• Piotrek_scyzoryk
  • Piotrek_scyzoryk Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
  • Fajnie jest być trzeźwym :-)
  • Otrzymane podziękowania: 225
Witaj. Posłuchaj Moni74. Warto porozmawiać z kimś w cztery oczy. Z kimś, kto się na tym zna. Nie odkładaj tego na później. Granica jest bardzo cienka a po jej przekroczeniu będzie znacznie trudniej...
Wracaj tu i pisz jak Ci idzie. Powodzenia.
Piotrek alkoholik.

Młoda pije 2018/11/10 23:56 #6

• samsal
  • samsal Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Użytkownik
  • Alkoholik
  • Otrzymane podziękowania: 1108
Kuskusis napisał:
Mam 22 lata, dwójkę dzieci... Pije... No co mam więcej mówić, pije piwo/wino (zależy od dnia) nie codziennie. Ale gdy zbliża się wieczor i dzień bez alko to szaleje... Jestem rozdrazniona i nerwowa. Wszyscy się śmieją, że mam dobrą głowę, lubię pić. A ja się tego WSTYDZĘ. Nie wiem jak temu zaprzestać. Nie upijam się do nieprzytomności tylko to jest picie dla "złagodzenia pragnienia". Żeby tylko poczuć alkohol. Co mam robic? Help.. :(
Witaj. Sam fakt że piszesz tutaj świadczy że to picie już stało się dla Ciebie poważnym problemem. To już nie jest picie towarzyskie. Nie upijasz się, masz mocną głowę itd: do czasu. W alkoholiźmie tak jest że cofnąć zmian chorobowych się nie da. Jak przekroczysz granicę, tzn. gdy już wydaży się następny objaw choroby to już będzie zawsze. Można jedynie całkowicie powstrzymać przez całkowitą abstynencję. Wielu usiłowało udowodnić że można wyleczyć. Niestety, polegli w walce. Alkohol zabija nie tylko pijącego delikwenta. Rodziny, uczucia. konto z pieniędzmi, przyjaźnie, a zaczyna od zdrowia. Mocna głowa to objaw a nie powód do dumy. Spotykałem młodsze od Ciebie osoby w bardzo zaawansowanym stanie choroby. Sam mając 14 lat piłem ciągami wielodniowymi. Możesz sobie uratować dużo lat piekła które czeka każdego kto wpadł w te sidła. Opowiedzieć Ci o tym mogą jedynie Ci którzy zmienili swoje życie. Aktywny alkoholik nie będzie nawet wiedział jak sam cierpi i jak cierpią ludzie których obchodzi jego los. Sam miałem matkę alkoholiczkę i pewnych spraw nie da się zapomnieć. Masz dzieci i pewnie chcesz zobaczyć jak rosną, dorastają, stają się odpowiedzialni ..... Na początek sugeruję rozmowę z terapeutą w poradni uzależnień i uczestnictwo w mityngach AA. I jeszcze jedno bardzo ważne. Pisz tu codziennie. Ty opisem swoich doświadczeń też możesz czyjeś życie uratować. @};-
Każdy ma jakąś twardość w sobie, jeżeli to nie jest serce to inna część ciała jest twarda, ale coś na pewno jest w Tobie twardego.
Za tę wiadomość podziękował(a): Zakapior, Kuskusis

Młoda pije 2018/11/11 01:54 #7

• jerzak
  • jerzak Avatar
  • Przyjaciel Forum
  • Otrzymane podziękowania: 5644
%%- Witam. Jerzy alkoholik.
Początki zawsze są trudne, zaraz potem jest lepiej.
Daj myślom lot wysoki,
daj czynom miarę granic.
Za tę wiadomość podziękował(a): samsal, Kuskusis

Młoda pije 2018/11/11 05:13 #8

• williwilli55
  • williwilli55 Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Użytkownik
  • Otrzymane podziękowania: 2294
:czesc:
Darek alkocholik

Młoda pije 2018/11/11 06:13 #9

• szekla
  • szekla Avatar
  • Wylogowany
  • Współtwórca Portalu
  • Otrzymane podziękowania: 20585
Witaj :czesc:
Słowo raz wypuszczone nigdy nie powróci.

Emilka Alkoholiczka

Młoda pije 2018/11/11 10:56 #10

• Marusza
  • Marusza Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Użytkownik
  • Bez %% od 1.08.2017
  • Otrzymane podziękowania: 2268
:czesc: Kuskusis
Dziś nie piję, dlatego właśnie dziś robię dla siebie coś, za co podziękuję sobie w przyszłości. %%-

Młoda pije 2018/11/11 15:47 #11

• andrzejej
  • andrzejej Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Myślę, więc jestem.
  • Otrzymane podziękowania: 9162
Kuskusis napisał:
Pije...
... gdy zbliża się wieczor i dzień bez alko to szaleje...
Jestem rozdrazniona i nerwowa.
Nie wiem jak temu zaprzestać.
... to jest picie dla "złagodzenia pragnienia".Żeby tylko poczuć alkohol.
Co mam robic? Help.. :(
Kuskusis :czesc: myślę, że jeśli nie potrafisz obejść się bez alkoholu - jest już problem. Oczywiście niech to zdiagnozuje precyzyjnie fachowiec od uzależnień. Jeśli już czujesz potrzebę zabrać się za siebie na poważnie - to możesz pójść na miting AA, znajdując w swej okolicy grupę:

www.aa.org.pl/mityngi/index009.htm

Klikasz na mapce swój region i masz wykaz spotkań wg. dni tygodnia.
Jeśli chcesz, możesz wybrać wg. miejscowości.
Ja jestem alkoholikiem, który pomoc i wsparcie uzyskał właśnie w AA. :-BD

Młoda pije 2018/11/11 18:01 #12

• picasso
  • picasso Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 92
Witaj, Adam alkoholik

Młoda pije 2018/11/11 21:55 #13

• siwy
  • siwy Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Otrzymane podziękowania: 6807
Dopowiem na Twoje pytanie, pytaniem.
A co chcesz że swoim piciem lub życiem zrobić.
Myślałaś już o tym.

Czy Twoje picie daje Ci już tak po "D...e, że myślisz o zaprzestaniu, czy na razie o złagodzenie skutków.
Co Ty myślisz o swoim piciu,
poza tym że się nie upijasz do nieprzytomności (są gorsi) i że się wstydzisz (To dobry znak).
dobrych decyzji.
"Nasze życie jest tym, co zeń uczynią nasze myśli"
Dlatego się nimi opiekuję, bo jestem za nie odpowiedzialny, tak jak za swoje życie