Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Dzielimy się tutaj swoimi doświadczeniami i sugestiami jakie posiadaliśmy w trakcie naszego pijanego życia jak i na drodze naszego trzeźwienia. Mówimy o sobie, nie o innych.

TEMAT: Jaki ośrodek uzależnień - woj. śląskie lub cała Polska?

Jaki ośrodek uzależnień - woj. śląskie lub cała Polska? 2018/11/08 17:27 #1

• Andrzej94
  • Andrzej94 Avatar
  • Wylogowany
  • Nowicjusz
  • Otrzymane podziękowania: 3
Szukam oddziału leczenia uzależnień. Interesuje mnie zamknięty (całodobowy). Najlepiej woj. śląskie, bo blisko domu, ale nie ma to też większego znaczenia, może być dalej jeśli ośrodek lepszy lub będzie szybciej.
Udało mi się dzisiaj dodzwonić do Skoczowa. Katowice Korczaka jeszcze mnie interesują tylko dzisiaj nie odbierają telefonu.
Był ktoś z Was może w którymś z tych oddziałów? Może jakiś ośrodek możecie polecić gdziekolwiek w Polsce?
Mam 24 lata, fajnie by było jakby tam byli też młodzi ludzie. Do skoczowa czeka się 1,5 miesiąca. Do Katowic jeszcze nie wiem. Inne miejsca jeszcze obdzwonię. Chciałem tylko wstępnie wiedzieć które miejsca polecacie, a które nie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Jaki ośrodek uzależnień - woj. śląskie lub cała Polska? 2018/11/08 17:47 #2

• Andrzej94
  • Andrzej94 Avatar
  • Wylogowany
  • Nowicjusz
www.parpa.pl/index.php/placowki-lecznictwa/wojewodztwo-slaskie
listę ośrodków znalazłem, tylko wolałbym coś wybrać polecanego przez kogoś kto tam był

Jaki ośrodek uzależnień - woj. śląskie lub cała Polska? 2018/11/08 18:00 #3

• piotrek94
  • piotrek94 Avatar
  • Gaduła
  • Otrzymane podziękowania: 106
Andrzeju, szukasz Ośrodka dla alkoholików czy narkomanów? Mogę polecić Ośrodek Rehabilitacyjny dla osób z uzależnieniem od substancji psychoaktywnych w Pałęgach.

Terapia trwa do 12 miesięcy, świetna kadra terapeutyczna, młodzi ludzie. Leczyłem się tam, świetne miejsce.

Jaki ośrodek uzależnień - woj. śląskie lub cała Polska? 2018/11/08 18:12 #4

• Andrzej94
  • Andrzej94 Avatar
  • Wylogowany
  • Nowicjusz
Dla alkoholików.

Mogą być też prywatne ośrodki, ale słyszałem, że prywatnie to są nastawieni na kase, i nie do końca to dobre miejsca. Ale jak znacie jakieś miejsca niefinansowe przez nfz gdzie jest ok to też może być

Jaki ośrodek uzależnień - woj. śląskie lub cała Polska? 2018/11/08 18:14 #5

• piotrek94
  • piotrek94 Avatar
  • Gaduła
Jeśli dla alkoholików to terapię w Łukowie, 8 tygodni, województwo lubelskie
Za tę wiadomość podziękował(a): Jaskolka

Jaki ośrodek uzależnień - woj. śląskie lub cała Polska? 2018/11/08 18:18 #6

• samsal
  • samsal Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Użytkownik
  • Alkoholik
  • Otrzymane podziękowania: 1108
Andrzej94 napisał:
Szukam oddziału leczenia uzależnień.
może być dalej jeśli ośrodek lepszy lub będzie szybciej.
Chciałem tylko wstępnie wiedzieć które miejsca polecacie, a które nie.
Bracie. Ty chyba na turnus wypoczynkowy do sanatorium się wybierasz, a nie ratować życie. Szukasz odpowiedniego towarzystwa(??), miejsce ma być polecane?? a do niepolecanego to nie dla Ciebie??? Informuję Ciebie że ta choroba zabija. Nikt nie leczy a jedynie Ty sam jesteś sobie lekarzem. Terapeuci wszędzie przekażą Tobie tą samą wiedzę wszędzie, a na forum czy mityngach AA będziemy się dzielić z Tobą własnym doświadczeniem. Co z tego weźmiesz i zastosujesz to już Twoja sprawa. Można to coś powstrzymać ale wyleczyć się nie da. Już jest a może być jedynie gorzej. Za każdym kolejnym razem. Idź gdzie się da i tak szybko jak się da a póki co korzystaj z darmowych mityngów AA. Jeśli szukasz odpowiedniego towarzystwa niewiele skorzystasz z leczenia. Witaj na forum. Jest tu wielka mądrość doświadczonych już. Pisz i korzystaj ile się da.
Każdy ma jakąś twardość w sobie, jeżeli to nie jest serce to inna część ciała jest twarda, ale coś na pewno jest w Tobie twardego.
Za tę wiadomość podziękował(a): jurek, jerzak, Solder, Zakapior

Jaki ośrodek uzależnień - woj. śląskie lub cała Polska? 2018/11/08 18:23 #7

• Jaskolka
  • Jaskolka Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Użytkownik
  • Bo do marzen potrzebni sa ludzie
  • Otrzymane podziękowania: 1472
Ja też byłam w Łukowie. Na każdej terapii są tacy co chcą i tacy co nie chcą się leczyć. Uwierz to tylko zależy od Ciebie.

Jaki ośrodek uzależnień - woj. śląskie lub cała Polska? 2018/11/08 18:34 #8

• Andrzej94
  • Andrzej94 Avatar
  • Wylogowany
  • Nowicjusz
Priorytetem jest dla mnie czas, psycholog mi mówił, żebym działał od razu póki mam chęci, do jednego miejsca w skoczowie czeka się 1,5 miesiąca, to trochę długo, ale jak trzeba to poczekam jakoś, chyba. No i żeby był zamknięty, bo na dziennym oddziale nie wiem czy sobie poradzę, czy nie zrezygnuję pewnego dnia. Bo chodziłem do aa, chodzę do psychologa, z aa po pewnym czasie zrezygnowałem, z psychologa troche też i zapiłem. Teraz po kilku takich razach myślę, że bez zamkniętego nie dam sobie rady, ze tak będzie ciągle że będę pił, potem chwila spokoju i potem znowu, dlatego chciałbym teraz iść na zamknięte.
Który ośrodek lepszy który gorszy - to drugorzędna sprawa, ale jak się da wybrać to czemu nie. Miałem kontakt w poradni uzależnień z terapeutą, który wyzywa ludzi od debili, upośledzonych itd, więc wiedza niektórych terapeutów to sprawa dyskusyjna, chciałbym uniknąć patologii. I nie chodzi tylko o mnie, że coś sobie wymyśliłem, może go źle zrozumiałem, itd - bo moja znajoma miała podobny problem, chodziła do tego gostka i ją wyzywał. Koleś był nastawiony na kasę, przekonywał mnie, żebym przyszedł do niego prywatnie, a jak na nfz to chyba myślał, że może ludzi traktować jak szmate...
Gostek jest też niepolecany przez psychiatre, do którego trafiłem kiedyś, wprost nie powiedzieli mi o co chodzi (ale po moim jednorazowym doświadczeniu z nim i mojej znajomej chyba się domyślam, że wszyscy wiedzą jak traktuje ludzi), jedynie podali adres do innego psychologa-terapeuty uzależnień.
Najważniejszy jest czas. Lepszość ośrodka - to druga sprawa, nie chciałbym trafić do miejsca, gdzie ludzie sa nieszanowani (alkoholik to też człowiek) lub np. jest za mało zajęć, bo np. terapeuta sobie zlewa troche prace czy coś w tym stylu,
Ostatnio zmieniany: 2018/11/08 18:35 przez Andrzej94.

Jaki ośrodek uzależnień - woj. śląskie lub cała Polska? 2018/11/08 18:42 #9

• piotrek94
  • piotrek94 Avatar
  • Gaduła
Andrzej terapia ma za zadanie wyedukować Cię w kwestii choroby. Jeśli sam nie zaczniesz działać to po terapii możesz nie utrzymać trzeźwości. Ja łącznie 5 razy byłem na terapii i żadna mi nie pomogła. Dopiero Wspólnota AA otworzyła mi oczy i wskazała nową drogę.

Jaki ośrodek uzależnień - woj. śląskie lub cała Polska? 2018/11/08 18:49 #10

• Andrzej94
  • Andrzej94 Avatar
  • Wylogowany
  • Nowicjusz
Od czegoś muszę zacząć, zdecydowalem się na terapie bo widzę, że nie daje sobie rady sam. Zacząłem chodzić do AA i do psychologa i najdłuzej udało mi się wytrzymać 3 miesiące. Biorę troche przykład z innej osoby z rodziny - też zaczął od zamkniętego, potem AA i jest trzeźwy od kilkudziesięciu lat.
Dla mnie AA jest troche nie dla mnie, co tydzień jest ktoś nowy, nie potrafię tam się otworzyć w większej grupie, powiedzieć cokolwiek, wolałem psychologa, spotkania co 2 tygodnie, czasem co tydzień. Przy AA i psychologu nie udało mi się, to może od zamknietego leczenia muszę zacząć.
Za tę wiadomość podziękował(a): Jaskolka

Jaki ośrodek uzależnień - woj. śląskie lub cała Polska? 2018/11/08 19:18 #11

• szekla
  • szekla Avatar
  • Wylogowany
  • Współtwórca Portalu
  • Otrzymane podziękowania: 20585
Cześć Andrzej :czesc:
Półtora miesiąca to nie długo zważywszy na porę roku. Czekaj zatem cierpliwie a ten czas wypełnij Forum i mitingami. Nie musisz się tam otwierać, mówić. Wszystko ma swoje miejsce i czas.
Ja na mitingach zamieniałam się w słuch, też mi się nie podobało. Chodzę bo wiem, że jest mi to pomocne. Czasem coś powiem. Spróbuj może iść na inną grupę lub jeszcze inną i słuchaj, bo Oni mówiąc o sobie mówią też o Tobie.
Mówiąc krótko.....nie zostawaj z tym sam :grin:
Słowo raz wypuszczone nigdy nie powróci.

Emilka Alkoholiczka
Za tę wiadomość podziękował(a): jurek, YaroZja

Jaki ośrodek uzależnień - woj. śląskie lub cała Polska? 2018/11/08 19:43 #12

• Andrzej94
  • Andrzej94 Avatar
  • Wylogowany
  • Nowicjusz
Spróbuję. Jeszcze będę dzwonić po innych ośrodkach :) No jak chodziłem na AA to często słyszałem jak opowiadali o sobie i mieli tak samo jak ja, jakby mówili to co ja chciałbym powiedzieć. Tylko właśnie czasem to taki troche inny świat, większość to starsi ludzie i troche inaczej jest. No ale może zmiana grupy pomoże, mieszkam w miejscu gdzie mam niedaleko do różnych AA.
A co sądzicie o prywatnych ośrodkach? Można szybko się dostać, terapia trwa też krócej np. przed chwilą dostałem odpowiedź jak pytałem o ceny, gostek zaproponował mi 2 tygodnie, 3 tygodnie i 4 tygodnie (każdy okres w różnych cenach). Terapia w np. w Skoczowie trwa 7 tygodni. Skąd te różnice w czasie?

Jaki ośrodek uzależnień - woj. śląskie lub cała Polska? 2018/11/08 19:55 #13

• Gandalf
  • Gandalf Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
  • Otrzymane podziękowania: 54
Mogę Ci "polecić" szpital w Choroszczy usługi kompleksowe od detoxu po terapię przez mitingi i to na NFZ,byłem tam nie dawno na mitingu informacyjnym z tego co wiem przyjmują od ręki!!!

Jaki ośrodek uzależnień - woj. śląskie lub cała Polska? 2018/11/08 19:59 #14

• Gandalf
  • Gandalf Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
Dla sprostowania- Choroszcz niewielka mieścina w woj.Podlaskim.Prawie niemalże tuż przy Białymstoku,pozdrawiam
Za tę wiadomość podziękował(a): Andrzej94

Jaki ośrodek uzależnień - woj. śląskie lub cała Polska? 2018/11/08 20:25 #15

• Tomoe
  • Tomoe Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Otrzymane podziękowania: 4513
Skoczów to filia ośrodka katowickiego, więc skierować cię tam mogą terapeuci z Katowic. Czas oczekiwania na terapię stacjonarną wszędzie jest długi. Poza tym nie myl ośrodka terapeutycznego z aresztem śledczym. Z ośrodka "zamkniętego" tak samo jak z każdego innego możesz zrezygnować w każdej chwili, otworzyć drzwi i wyjść i nikt cię na siłę nie zatrzyma. Najważniejsza jest więc twoja determinacja i wewnętrzna motywacja do leczenia. Żaden ośrodek ci tego nie da, to musi być w tobie.
Najtrudniejsza część zdrowienia jest wtedy kiedy nie jesteś pewien czy chcesz wyzdrowieć.
Ostatnio zmieniany: 2018/11/08 20:25 przez Tomoe.
Za tę wiadomość podziękował(a): YaroZja, Andrzej94

Jaki ośrodek uzależnień - woj. śląskie lub cała Polska? 2018/11/08 20:58 #16

• Andrzej94
  • Andrzej94 Avatar
  • Wylogowany
  • Nowicjusz
A to do ośrodków muszą kierować lekarze z danego rejonu? Bo chciałem dzwonić do ośrodka w woj. pomorskim i nie wiem czy mogę mieć skierowanie z katowic?
Wiem, chodzi tylko o to żeby nie było sytuacji, że chodze sobie przez kilka dni, a potem dojde do wniosku że wolę się wyspać niż wstawać rano i jechać. Dlatego wolę calodobowe niż dzienne oddziały.

Jaki ośrodek uzależnień - woj. śląskie lub cała Polska? 2018/11/08 21:12 #17

• Tomoe
  • Tomoe Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
Nie ma rejonizacji, tylko ci tłumaczyłam że Skoczów nie jest samodzielnym ośrodkiem, tylko filią katowickiego. W Katowicach decydują o przyjęciach pacjentów do Skoczowa.
Najtrudniejsza część zdrowienia jest wtedy kiedy nie jesteś pewien czy chcesz wyzdrowieć.

Jaki ośrodek uzależnień - woj. śląskie lub cała Polska? 2018/11/08 22:40 #18

• samsal
  • samsal Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Użytkownik
  • Alkoholik
  • Otrzymane podziękowania: 1108
Andrzej94 napisał:
Spróbuję. Jeszcze będę dzwonić po innych ośrodkach :) No jak chodziłem na AA to często słyszałem jak opowiadali o sobie i mieli tak samo jak ja, jakby mówili to co ja chciałbym powiedzieć. Tylko właśnie czasem to taki troche inny świat, większość to starsi ludzie i troche inaczej jest. No ale może zmiana grupy pomoże, mieszkam w miejscu gdzie mam niedaleko do różnych AA.
Dobrze że piszesz dalej. Troszkę lepiej Ciebie rozumnię. Minęło trochę lat do kiedy byłem na ostatniej terapii. Historia moja, podobnie jak Twoja miała okres kiedy, widziałem różnice między mną a nimi (AA). Coś mi przeszkadzało być uczestnikiem. Jestem pewien że i u Ciebie, i u mnie w mieście, w całym kraju i tu na forum (to akurat, najbardziej transparentne) młodzi ludzie też trafiają. Często z pewną zazdrością mówię że oszczędzają sobie kilka lat piekła które było moim udziałem. Nie piję 14 lat. Czy możesz sobie wyobrazić kogoś w Twoim wieku z podobnym doświadczeniem??? Dodaj do siebie te lata i masz od razu starego człowieka!! bnggfgbfb Zupełnie jak w ogłoszeniu o pracę: wiek-do 19, 3 fakultety, 5 lat doświadczenia, świetna aparycja i min 2 języki. Więc czekałem następne kilka lat zapijając systematycznie by zachować młodość i mieć doświadczenie. Nie dało się. Leć na terapię zanim uznasz że jej nie potrzebujesz. Taka to choroba!! najcenniejsze potrzeby zamienia w potrzebę zalania robaka. A na mityngu możesz być najmłodszym z największym doświadczeniem, ale inaczej się nie da. Zawsze jest czas brania zanim zaczniesz skutecznie dzielić się. Najpierw trzeba mieć by coś dać.
Każdy ma jakąś twardość w sobie, jeżeli to nie jest serce to inna część ciała jest twarda, ale coś na pewno jest w Tobie twardego.
Za tę wiadomość podziękował(a): jerzak

Jaki ośrodek uzależnień - woj. śląskie lub cała Polska? 2018/11/08 23:12 #19

• Andrzej94
  • Andrzej94 Avatar
  • Wylogowany
  • Nowicjusz
Do Skoczowa dzwoniłem i mówili, żeby zgłosić się we wtorek o 15:00, że jest spotkanie z kimś tam (nie pamietam, chyba z terapeutą) i wyznacza sie termin, skierowanie mówiła, żeby nie załatwiać, bo ważne jest tylko 2 tygodnie, i że skierowanie to potem. Pytałem w Skoczowie o oddział katowicki i Pani powiedziała mi że tam to nie wie i żeby tam dzwonić jak chcę do Katowic.
W Katowicach - tam sie dodzwonić to... jutro spróbuje, bo dzisiaj od rana nie odbierali telefonu, jak się nie dodzwonię, to pojadę.
Jest tez wiele innych miejsc, nie będę ograniczać się do mojego województwa.
No właśnie czasem widzę różnice na AA, są tacy sami jak ja, bo często jak opowiadają to mieli czy myśleli tak samo jak ja, robili to samo co ja. No ale czasem mi przeszkadza, że są troche starsi, pierwsza godzina to jest takie gderanie, gadaja o jakichś rzeczach jak mohery, jakieś swoje filozofie mają, może tego nie rozumiem, nie wiem, ale najbardziej podoba mi się druga godzina po przerwie jak opowiadają o swoim życiu.
Hehe, czasem sobie mówiłem, że mam lepiej niż ludzie w AA lub mój kuzyn lub (...), bo jestem młody i szybko zaczynam coś robić... ale od pierwszego razu jak tak powiedziałem to minęło z rok czasu, czas ucieka i za jakiś czas mogę się obudzić już stary. A z uzależnieniem to mówiłem, że w porównaniu do (...) to ja dopiero jestem na początku drogi, tutaj już mineło więcej lat jak tak powiedziałem ... i wciąż w tym tkwię, niewiele zmieniłem :o
Ostatnio zmieniany: 2018/11/08 23:15 przez Andrzej94.
Za tę wiadomość podziękował(a): szekla, jerzak

Jaki ośrodek uzależnień - woj. śląskie lub cała Polska? 2018/11/09 06:09 #20

• Tomoe
  • Tomoe Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
No tak, widocznie dzwoniłeś w Skoczowie do innego ośrodka niż ten, o którym ja myślałam. Nie szkodzi, szukaj dalej, ale z nastawieniem na znalezienie, a nie na samo szukanie. Powodzenia. Jestem ze Śląska i widuję na mityngach wiele młodych osób. Wiek to nie problem, ośrodek to nie problem, ważna jest determinacja do zdrowienia z alkoholizmu. Można być całymi latami "na początku drogi" kręcąc się w kółko.

Jaki ośrodek uzależnień - woj. śląskie lub cała Polska? 2018/11/09 08:38 #21

• Beata01
  • Beata01 Avatar
  • Nowicjusz
  • Otrzymane podziękowania: 9
NZOZ Szansa , Pławniowice ( należą do Gliwic ) Subiektywnie uważam że dobry ośrodek ,z dobrym i szerokim programem .

Jaki ośrodek uzależnień - woj. śląskie lub cała Polska? 2018/11/09 09:23 #22

• Gandalf
  • Gandalf Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
Mój psychiatra prowadzi oddział w Choroszczy nie potrzeba żadnego skierowania nie ważne skąd jesteś,pewien koleś przyjechał z Brukseli bez wcześniejszej konsultacji i został przyjęty mało tego miał 0.5 premia.Przetrzymali to aż będzie czysty i wtedy krpolówki jest to państwowy szpital więc myślę że podobnie jest w innych miłego dzionka życzę :-BD

Jaki ośrodek uzależnień - woj. śląskie lub cała Polska? 2018/11/09 09:47 #23

• Andrzej94
  • Andrzej94 Avatar
  • Wylogowany
  • Nowicjusz
W Skoczowie znalazłem tylko jeden oddział centrumpsychiatrii.eu. Miałeś na myśli inne miejsce?

Jaki ośrodek uzależnień - woj. śląskie lub cała Polska? 2018/11/09 12:39 #24

• Tomoe
  • Tomoe Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
Jeśli mówisz o centrum psychiatrii, to mieści się ono w Katowicach przy Korczaka, a w Skoczowie działa jego filia.