Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Dzielimy się tutaj swoimi doświadczeniami i sugestiami jakie posiadaliśmy w trakcie naszego pijanego życia jak i na drodze naszego trzeźwienia. Mówimy o sobie, nie o innych.

TEMAT: Który Ośrodek wybrać?

Który Ośrodek wybrać? 2018/11/05 12:45 #1

• Motyl
  • Motyl Avatar
  • Wylogowany
  • Nowicjusz
  • Otrzymane podziękowania: 3
Witajcie Kochani,

jestem nowym członkiem forum, mam 37 lat,nie zalozylam jeszcze rodziny, bo jestem alkoholiczką.

Alkohol rządzi moim życiem. Chcę to zmienić. Próbowałam, ale poległam. Ile to juz razy... Ten nałóg jest silniejszy ode mnie. Tak jak rzucenie papierosów przyszło mi bardzo łatwo, tak alkohol powraca do mojego życia i zamiast rozwijać sie, ja stoje w miejscu badz sie cofam, przepijam wszystkie pieniądze, wstydzę sie za swoje idiotyczne zachowania pod wpływem, popadam w depresje i tak w kolko. Z kolei jak nie pije, popadam w nałogowe wydawanie pieniędzy. Mam bardzo dobrze platna prace, moglabym juz za nia kupic mieszkanie, ale no coz, wszystko przepilam, badz wydalam na kompulsywne zakupy. Pomagam finansowo mojej mamie, jest cudowna Kobieta i kocham ja nad zycie. Obwiniam sie, ze nie pomagam jej wiecej. Chce to wszystko zmienic na lepsze.

Wiele razy dotykalam dna, ale nie przejmowalam sie, mysl, ze zawsze mi sie udaje spasc na cztery łapy to bardziej wyraz pychy, anizeli skromnosc i wiara w siebie. Przełknelam gorzki posmak dumy, pychy i ze schylona glowa stoje przed Toba Panie i prosze Cie, abys postawil na mojej drodze ludzi, ktorzy pokaza mi droge do Ciebie.

Juz po jednym wieczorze spedzonym na czytaniu tego forum zrozumiałam,ze moje powyzsze zachowania są spowodowane tym okropnym nałogiem. Wszystkie te lata obwiniania sie o to, ze nie potrafie zarzadzac swoimi finansami, puste konto, debety, wstydu, za upijanie sie do nieprzytomnosci, urwane filmy, wypijanie butelki wina prawie jednym ciagiem, impulsywna chec zapicia sie do nieprzytomnosci to juz u mnie standard. Boje sie, ze pewnego dnia wypadne z balkonu, albo stanie sie jeszcze cos gorszego.

To wszystko wreszcie sklada sie w jedna calosc. Jestem chora. I wiecie, co? Doznalam ogromnej ulgi, bo wiem, ze to choroba, ktora jestem w stanie wyleczyc. Chce dolaczyc do Waszej spolecznosci, niestety mieszkam w Hiszpanii i z meetingami mialabym klopot. Pozostaje mi kontakt internetowy.

Do Osrodka pojade do Polski, tylko prosze doradzcie mi, do ktorego? Rejon nie ma znaczenia, chce po prostu trafic w dobre rece. I na jak dlugo mam tam zostac?

Widze, ze jest Online Forum w Piatki, chetnie dolacze.

Co jeszcze osoba z poza kraju moze robic, aby utrzymac sie w trzezwosci i sukcesywnie leczyc?

Bede Wam wdzieczna za wskazowki i rady.

Pozdrawiam serdecznie kwiaaatek

Motyl

Życie jest zbyt piękne i krótkie, a ja chce stać się wreszcie prawdziwą, Bożą wersją siebie.
Ostatnio zmieniany: 2018/11/05 12:47 przez Motyl.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Który Ośrodek wybrać? 2018/11/05 12:55 #2

• Marta74
  • Marta74 Avatar
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 1507
Ja myślę, że ośrodek ma pomniejsze znaczenie, bardziej moim zdaniem, istotna jest chęć leczenia. Ja na terapii byłam w OTU na Sobieskiego w Warszawie, z czystym sumieniem mogę Ci to miejsce polecić. Witaj na forum Motylko :)
Ostatnio zmieniany: 2018/11/05 12:56 przez Marta74.
Za tę wiadomość podziękował(a): Motyl

Który Ośrodek wybrać? 2018/11/05 13:11 #3

• chris661211
  • chris661211 Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Otrzymane podziękowania: 4391
Mamy mityngi online w piątki. Wystarczy tylko wysłać prośbę o dodanie do kontaktów na :
Mityng otwarty Niepijemy

Mityng jest o godzinie 20 czasu polskiego A w Hiszpanii pewnie będzie to 19:00.

Zapraszam

Krzysztof alkoholik
Niezmienne jest tylko to, czego zmienić nie chcemy
Za tę wiadomość podziękował(a): Motyl

Który Ośrodek wybrać? 2018/11/05 13:12 #4

• Motyl
  • Motyl Avatar
  • Wylogowany
  • Nowicjusz
Martus, dziekuje za szybka odpowiedz. Zaraz sprawdze.

A na jak dlugo powinnam zamknac sie w takim osrodku?

Który Ośrodek wybrać? 2018/11/05 13:33 #5

• Marta74
  • Marta74 Avatar
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 1507
Ja byłam 8 tygodni. Ale to, to juz na miejscu Ci powiedzą.

Który Ośrodek wybrać? 2018/11/05 14:16 #6

• Jaskolka
  • Jaskolka Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Użytkownik
  • Bo do marzen potrzebni sa ludzie
  • Otrzymane podziękowania: 1472
Witaj Motylku. :czesc: Zatem do dzieła. Nie słowa tylko czyny. Z przyjemnością zapraszam w piątki. :muza:

Który Ośrodek wybrać? 2018/11/05 14:19 #7

• Motyl
  • Motyl Avatar
  • Wylogowany
  • Nowicjusz
Witaj Jaskółko :-H

Bede zwyciesteoe

Który Ośrodek wybrać? 2018/11/05 14:31 #8

• jeryho 1
  • jeryho 1 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 832
witaj Motylku
praktycznie w każdym województwie Pl jest jakiś ośrodek i piszę tu o tych darmowych z NFZ.
jeśli nie ma znaczenia to wyszukaj listę ośrodków na stronie PARPA i podzwoń gdzie najszybciej możesz zacząć się leczyć
Jako mieszkający w regionie znam absolwentów Stanomino pod Koszalinem. Wszyscy sobie chwalą tamtejszą terapię.
tylko dzisiaj

Który Ośrodek wybrać? 2018/11/05 14:35 #9

• Jaskolka
  • Jaskolka Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Użytkownik
  • Bo do marzen potrzebni sa ludzie
  • Otrzymane podziękowania: 1472
Motyl napisał:

Przełknelam gorzki posmak dumy, pychy i ze schylona glowa stoje przed Toba Panie i prosze Cie, abys postawil na mojej drodze ludzi, ktorzy pokaza mi droge do Ciebie.

Co jeszcze osoba z poza kraju moze robic, aby utrzymac sie w trzezwosci i sukcesywnie leczyc?

Przypomniałam sobie jak stawiałam pierwsze kroki to poprosiłam Siłe Wyższą o pomoc. Napisałam wtedy coś takiego, czy żeby wejść na drogę trzeźwości to trzeba się pochylić, paść na kolana, czy upaść i się przeczołgać. To było metaforyczne, ale obrazowało do czego byłam zdolna, żeby pozbyć się dumy i pychy aby tylko wkroczyć na tą drogę.

A z przyziemnych spraw, duuużo pij, mogą to być napoje słodzone, poza tym czekolada, coś słodkiego żeby nie czuć głodu. napoje izotoniczne, i myśleć tylko o 24 godzinach, nie wybiegać w przyszłość z rozmyślaniem.

Który Ośrodek wybrać? 2018/11/05 14:37 #10

• Moni74
  • Moni74 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • e*g*a*l*
  • Otrzymane podziękowania: 14734
Witaj Motylu :czesc:
Chcesz zmienić i działać, polecam terapię, z czasem przekonasz się o słuszności tej decyzji. Bardzo warto trzeźwym być. Nie tracić czasu.
Jestem Monika alkoholiczka.
Nie próbuj przeskakiwać schodów, kto ma długą drogę przed sobą...nie biegnie - Paula Modersohn-Becker (,,,) nie nauki...czujesz, że to nie tak - Przyjaciel %%-

Który Ośrodek 2018/11/05 15:02 #11

• Agata J
  • Agata J Avatar
  • Nowicjusz
  • Otrzymane podziękowania: 2
Witaj Motyl. Ja dziś mam strasznego kaca. Zawaliłam prace. Ale byłam na mitingu. To mi pomogło. Zapisze się na terapie ale po pracy tam będę chodziła. Nie mogę iść do ośrodka bo muszę pracować. Ale będę chodzić na mitingi.

Który Ośrodek wybrać? 2018/11/05 15:27 #12

• szekla
  • szekla Avatar
  • Wylogowany
  • Współtwórca Portalu
  • Otrzymane podziękowania: 20585
Marta74 napisał:
Ja myślę, że ośrodek ma pomniejsze znaczenie, bardziej moim zdaniem, istotna jest chęć leczenia. Ja na terapii byłam w OTU na Sobieskiego w Warszawie, z czystym sumieniem mogę Ci to miejsce polecić. Witaj na forum Motylko :)
Witaj :czesc:
Zacytowałam Martę bo całkowicie się z Nią zgadzam. Też tam byłam. Terapia trwa 6 tygodni + 2,,,,3 dni. nie krócej.
Poza tym w Hiszpanii też masz mitingi, nawet polskojęzyczne, wiec jak widzisz pomoc jest na całym świecie.
Ich wykaz znajdziesz tutaj forumwspolnot.niepijemy.pl/wykaz-mitingo...mitingi-aa-hiszpania
Warto iść. Po prostu Motylku zmień kwiatek, bo z dotychczasowego nektar jest niezdrowy %%-
Słowo raz wypuszczone nigdy nie powróci.

Emilka Alkoholiczka

Który Ośrodek wybrać? 2018/11/05 16:31 #13

• Tomoe
  • Tomoe Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Otrzymane podziękowania: 4515
Cześć Motylku, pytasz o to jaki wybrać ośrodek w Polsce.
Jeśli masz ubezpieczenie zdrowotne ważne w Polsce, to możesz skorzystać z terapii stacjonarnej w tzw. zamkniętym oddziale terapii uzależnień w szpitalu (6-8 tygodni) lub z Dziennego Oddziału Terapii Uzależnień (6-7 tygodni, zajęcia od pon. do pt., wieczory i weekendy wolne, spędzasz poza ośrodkiem). Jest też terapia w trybie ambulatoryjnym, grupy spotykają się dwa razy w tygodniu, cykl trwa kilka miesięcy. Takie formy leczenia są dostępne w ośrodkach, które mają kontrakt z NFZ. Pacjent nie płaci.
Natomiast jeżeli nie masz ubezpieczenia, możesz skorzystać z terapii płatnej, w jednej z prywatnych klinik. Czas trwania terapii, w zależności od ośrodka, może się wahać od 4 do 6 tygodni. Koszt to kilka tysięcy złotych. Wiele takich klinik znajdziesz w internecie.
No i są oczywiście mityngi AA, w Hiszpanii dostępne po hiszpańsku (info: www.alcoholicos-anonimos.org/), po angielsku (info: www.aaspain.org/meetings/directory.html) i po polsku - spis tych ostatnich dała Ci już szekla.

Pozdrawiam serdecznie i witam na forum :czesc:
Najtrudniejsza część zdrowienia jest wtedy kiedy nie jesteś pewien czy chcesz wyzdrowieć.
Ostatnio zmieniany: 2018/11/05 16:33 przez Tomoe.

Który Ośrodek wybrać? 2018/11/05 17:01 #14

• steppenwolf
  • steppenwolf Avatar
  • Wylogowany
  • Super Gaduła
  • Otrzymane podziękowania: 1401
Małe sprostowanie: leczenie uzależnień w Polsce jest bezpłatne. Ośrodki posiadające kontrakt z NFZ nie mogą odmówić leczenia z powodu braku ubezpieczenia zdrowotnego.

Tak więc Motylku wystarczy wyszukać ośrodek, zadzwonić i wypytać o szczegóły dotyczące przyjęcia. Rekomendacjami czy opiniami na forach nie ma się co zanadto kierować, dla skuteczności leczenia znacznie ważniejsza jest Twoja motywacja, chęć zmiany swojego życia i zaangażowanie.

A w ogóle to witaj, działaj i melduj :)
Za tę wiadomość podziękował(a): Gandalf

Który Ośrodek wybrać? 2018/11/05 17:01 #15

• jurek
  • jurek Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Otrzymane podziękowania: 4587
Witaj Motylku na forum :czesc:
Rozwijaj skrzydełka i działaj.Bo tylko tak masz szansę na trzeźwe życie.
Jurek alkoholik.
Pomagając sobie pomagasz innym.

Który Ośrodek wybrać? 2018/11/05 19:57 #16

• Gandalf
  • Gandalf Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
  • Otrzymane podziękowania: 54
Siemka Motylku :czesc: Gandalf jestem alkoholikiem.Jeżeli myślisz o prywatnej terapi to mogę Ci polecić tam gdzie ja byłem,co nie oznacza że te na NFZ są gorsze

Który Ośrodek wybrać? 2018/11/05 22:39 #17

• Marusza
  • Marusza Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Użytkownik
  • Bez %% od 1.08.2017
  • Otrzymane podziękowania: 2268
:czesc: Motylu
Dziś nie piję, dlatego właśnie dziś robię dla siebie coś, za co podziękuję sobie w przyszłości. %%-