Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Dzielimy się tutaj swoimi doświadczeniami i sugestiami jakie posiadaliśmy w trakcie naszego pijanego życia jak i na drodze naszego trzeźwienia. Mówimy o sobie, nie o innych.

TEMAT: Zaczynam kolejna probe:(

Zaczynam kolejna probe:( 2018/09/29 15:01 #1

• Wu93
  • Wu93 Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
  • Otrzymane podziękowania: 188
Witaaam czy jest tu ktos ?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Zaczynam kolejna probe:( 2018/09/29 15:09 #2

• Moni74
  • Moni74 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • e*g*a*l*
  • Otrzymane podziękowania: 14634
Witaj :czesc:
Może coś więcej napiszesz.
Jestem Monika alkoholiczka.
Nie próbuj przeskakiwać schodów, kto ma długą drogę przed sobą...nie biegnie - Paula Modersohn-Becker (,,,) nie nauki...czujesz, że to nie tak - Przyjaciel %%-

Zaczynam kolejna probe:( 2018/09/29 15:10 #3

• Wu93
  • Wu93 Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
Witaam jestem Damian alkocholik pisze bo potrzebuje wsparcia a mianowicie szukam pomocy tutaj bo znajomi z mojego otoczenia osbieraja alk. Na swoj sposob. Nie pije 3 dzien po tygodniowym maratonie i so tej pory standart mie przespane noce leki strach wyjsc z domu a nie podkreslilem ze 1 dzien abstynencji spedzilem caly dzien na sor :/ w trakcie ciagu tez nie brakowalo metaanfetaminy gdzie na trzejzwo bym nigdy nie siegnol. A problem jest taki ze chce sie w pon udac po skierowanie na detoks i zalatwic w trakcie terapie ale boje sie ze pekne i nie zalatwie nic bo z kazdym dniem troche lepiej i czlowiek zaczynaa minimalizowacc problem a naprawde mam dosc!!! Dajcie jakas fskazowke niewiem co kolwiek aby podbudowac motywacje i zalatwic ten problem raz na zawsze

Zaczynam kolejna probe:( 2018/09/29 15:14 #4

• Wu93
  • Wu93 Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
Wieec ponownie witam :) jestem Damian alkocholik pisze bo szukam ludzi ktorzy moga mi pomuc z problemem poniewaz ludzie w moim otoczeniu nie co inaczej odbieraja problem z alk:/

Zaczynam kolejna probe:( 2018/09/29 15:30 #5

• Aksamitka
  • Aksamitka Avatar
  • Wylogowany
  • Super Gaduła
  • Otrzymane podziękowania: 848
Witaj Damian :czesc:
Jestes wsrod swoich.
Ja bym juz dzis poszla na mityng i nie czekala do poniedzialku. Tam sa trzezwi alko ktorzy uciesza sie jak przyjdziesz.
Za tę wiadomość podziękował(a): Wu93

Zaczynam kolejna probe:( 2018/09/29 15:55 #6

• Wu93
  • Wu93 Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
Tez tak myslalem ale jeszcze na lekach wiecc odpada aby wyjsc gdzie kolwiek :( a najgorsze ze mieszkam w dosc malym miescie i czesto te mitingi sie nie odbywajaa:( w lon. Ide do rodzinnego po skierowanie na detoks i jak wp. Planuje jakas terapiee bo naprawdee mam 25 lat i jedyne co mam swojego to kilka ciuchow. Chce zmienic diametrialnie wszystko ale mowie boje sie ze spanikuje i nie pojde na ten detoks a jak pisalem wsrod znajomych 0 wsparcie. Poza matka i reszta rodziny ktorzy pzezywaja kazdy moj ciag

Zaczynam kolejna probe:( 2018/09/29 15:58 #7

• Wu93
  • Wu93 Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
I do tego te glopie myslenie ze co to daa i do tego najgorsze srodowisko a ciezko bedzie mi je zmienicc chodz tez i mam troche nadzieji ze dluzszy okres nie picia nieco mnie podbuduje a bynajmniej na tylee ze bede mial swoje zdanie i uwierze sam w sb. A ty masz jakies sprawdzone sposoby zeby sie uytrzymac w abstynencji chociaz do okresu oczekiwania na miejsce na terapi?

Zaczynam kolejna probe:( 2018/09/29 16:06 #8

• Moni74
  • Moni74 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • e*g*a*l*
Damian znajomi i rodzina nie zrozumieją, wsparcie tylko u drugiego alkoholika i terapeuty znajdziesz.
Ja też od detoksu zaczęłam, od razu zaraz terapia i potem mitingi AA.
Co dla Ciebie wsparciem jest, co oznacza wsparcie ze strony innych osób , jakie działania?
Moja mama jest szczęśliwa, że na prostą wyszłam, że tyle zmieniłam, że dałam radę, ufa mi w pełni i mamy bardzo dobry kontakt.
Młody jesteś, ratuj swoje życie, siebie, tyle jeszcze przed Tobą %%- Czas nie sprzyja, na niekorzyść działa.
Nie próbuj przeskakiwać schodów, kto ma długą drogę przed sobą...nie biegnie - Paula Modersohn-Becker (,,,) nie nauki...czujesz, że to nie tak - Przyjaciel %%-
Ostatnio zmieniany: 2018/09/29 16:07 przez Moni74.
Za tę wiadomość podziękował(a): Havana, Wu93

Zaczynam kolejna probe:( 2018/09/29 16:22 #9

• Wu93
  • Wu93 Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
Noo tak zgadzam sie z tym jak najbardziej wiec dlatego tu jestemm, no nic w poniedzialek ide zalatwiam bez wzgedu na wszystkoo aze znajomymi sytuacja tak wyglada: nie raz mowilem ze mam problem itp takie szukanie na sile bylo kogos kto wysluchaa i zawsze slyszalem a daj spokuj mlody jestess zaraz ci przejdze na xxxx Ci terapie nie przeginaj albo idz do pracy znajdz se kogos a nie tam xxxxx. Co do mamy jest inna sytuacja bo nie potrafie sie przed nia otworzyc wogule to szczeze nie lubie z nia rozmawiac na moj temat itp. Niewiem wstydze sie nie mam pojeciaa a po czestym sluchaniu wlasnie znajomych se wmawialem a moze i racjaaa i tak kolo sie zamykaa i na nowo prubowalem pic tylko w weekend nie raz sie udawalo a to mnie nakrecalo do dalszego picia bo przeciez jest jakas kontrolaaa
Ostatnio zmieniany: 2018/09/29 21:14 przez Marta74. Powód: Wulgaryzmy.

Zaczynam kolejna probe:( 2018/09/29 16:23 #10

• Wu93
  • Wu93 Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
Tez staralem sie znalesc kogos na miejscu 2 alk nie pijacegoo do rozmowy do porady no ale jak widacc stanelo na niczym

Zaczynam kolejna probe:( 2018/09/29 17:10 #11

• szekla
  • szekla Avatar
  • Wylogowany
  • Współtwórca Portalu
  • Otrzymane podziękowania: 20225
Widać mało się starałeś, tak jak ja kiedy jeszcze przestać pic nie chciałam. Cały czas było, że: od jutra nie piję, jutro pójdę na AA...i tak latami.
Nie powielaj moich lat, zrób to dzisiaj.
Dzisiaj tez zostań z Nami, w domu porozmawiaj z Mamą, powiedz Jej o swoich zamiarach. Pisz i mów...to pomaga. Staraj sie coś zjeść, pij dużo wody i uzupełnij elektrolity a staniesz fizycznie na nogi.
Ja w swoim niepiciu nauczyłam się juz cierpliwości więc cierpliwie poczekam tu na Ciebie do poniedziałku a tym czasie potrzymam Cię za słowo. Za rączkę przecież się nie da ^^)
Głowa do góry i bierz się za robotę, szkoda tak pięknego wieku dla chlania.

Witaj na Forum :czesc:
Słowo raz wypuszczone nigdy nie powróci.

Emilka Alkoholiczka
Za tę wiadomość podziękował(a): Wu93

Zaczynam kolejna probe:( 2018/09/29 17:13 #12

• Jaskolka
  • Jaskolka Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Użytkownik
  • Bo do marzen potrzebni sa ludzie
  • Otrzymane podziękowania: 1274
niektórzy spędzają dużo zcasu na forum, zeby zrozumieć PRAWDZIWY problem. Czyli psychikę osoby która ma problemy z zachowaniem kontroli. Niestety chwilowe niepicie nie da za wiele, jedynie podreperowanie fizycznego stanu. Sam zauważyłeś , że im dalej od ostatniego picia to Twoje myśli bagatelizują problem,. A problem jest poważny, idzie o zycie. Ja sama kiedyś dziwiłam się ze mój własny organizm, moje własne myśli działają przeciwko mnie, dąza do zniszczenia mnie.

Zaczynam kolejna probe:( 2018/09/29 17:27 #13

• Wu93
  • Wu93 Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
Dziekujee bardzo za wsparcieee naprawde te kilka slow bardzo mnie posnioslo:) zostane tu dzis jak i do poniedzialku, nie planuje ani wychodzi z znaj. A gdzie kolwiekk:) co do mamy to na dzien dzisiejszy ciezko ciezko mi z mama rozmawiac na jakie kolwiek naprawde mam blokade ale mysle ze moze z czasem minie mam wielka nadzieje. No dzis zaczelwm juz jesc i oczywisciee wodaa i elwktroity ale w glowie fruwa co jakis czas a piwko moze 2 i bedzie lepiej :/ ale oddalam te mysli

Zaczynam kolejna probe:( 2018/09/29 17:31 #14

• Wu93
  • Wu93 Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
No te mysli sa najgorsze tydzien pilem szpital wiele problemow ludze sie odsuwajaa a ja po kilku dniach zapominam i dalej to samo :/ na poczatek postaram sie ograniczyc kontakt z znajomymi czuje ze bedzie lepiej a z soba narazie sam bede walczyl. Tez panicznie boje sie ze mi odwyk nie pomoze i juz nie bede mial zadnej opcji przestac pic i pewnie dlatego przekladam wszyskoo no juz samemu sie gubie w tym wszystkim ciezka pilka

Zaczynam kolejna probe:( 2018/09/29 17:38 #15

• jaga70
  • jaga70 Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
  • Otrzymane podziękowania: 43
Nie pij, powiedz sobie, że swoje już wypiłeś i starczy z Ciebie. A co Cię w ogóle skłania do picia? Co Ci to daje?

Zaczynam kolejna probe:( 2018/09/29 17:38 #16

• Waldek
  • Waldek Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Otrzymane podziękowania: 3774
Witaj na forum :czesc:
Jestem alkoholikiem
"Co mi dasz najnowszy dniu,
śmiechu garść czy krople łez?
Jedno wiem,że jestem tu,
miejsce me na Ziemi jest...

Chcę kochać co da mi los,gdzie każe iść,
wybiegać ludziom na wprost i śmiało żyć..."

Zaczynam kolejna probe:( 2018/09/29 17:41 #17

• Moni74
  • Moni74 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • e*g*a*l*
Nie ma co się panicznie bać, nie wybiegać w przyszłość, żyjesz teraz i na dzisiaj wpływ masz. Ja w siebie uwierzyłam i innym zawierzyłam.
Skąd to pesymistyczne myślenie? Tylko pozytywne, pełne wiary, przekonania, że radę dasz, że będziesz żył trzeźwym życiem. Powoli, krok po kroku.
Za tę wiadomość podziękował(a): Havana

Zaczynam kolejna probe:( 2018/09/29 17:42 #18

• Jaskolka
  • Jaskolka Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Użytkownik
boisz się ze ci odwyk nie pomoze? Jest na to sposób, zapytaj tych któryym pomógł, co powinieneś zrobić. To prawda nie wszystkim pomoże, niektórzy są tam tylko ciałem. nie duchem. a niektórzy tacy się juz urodzili. W sumie jakies 5 osób na 50 pozostaje w trzeźwosci.

Zaczynam kolejna probe:( 2018/09/29 17:43 #19

• Wu93
  • Wu93 Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
Co me sklania hmmm przez chwile czuje sie bardziej dowarosciwanyi potrafie rozmawiac z ludzmii niewiem na trzejzwo mi co kolwiek zalatwic:/

Zaczynam kolejna probe:( 2018/09/29 17:46 #20

• Wu93
  • Wu93 Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
Witaaam i pozdrawiam :) naprawde nie sadzilem ze tyle ludzi napisze z pomoca:)

Zaczynam kolejna probe:( 2018/09/29 17:47 #21

• Kas1968
  • Kas1968 Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
  • Otrzymane podziękowania: 189
Ja 3 lata temu prowadziłam brata na detox. Tak z marszu Ale miał skierowanie raczej od lekarza rodzinnego. Chyba jest wymagane albo z pogotowia
Radzilabym iść na pogotowie i położyć się jak najszybciej. No kac minie i myśli mogą odetchnąć chęć leczenia. Nie pijesz 4 dni to nie masz promili w sobie. Przyjmą od razu na detox bo ja musiałam jeszcze czekać z bratem aż promile spadną do zera.trzymam za Ciebie kciuki. Na oddział odwykowy w moim mieście można położyć się o każdej porze dnia i nocy.
Kasia alkoholiczka
Kasia alkoholiczka.
Za tę wiadomość podziękował(a): novi

Zaczynam kolejna probe:( 2018/09/29 17:51 #22

• Wu93
  • Wu93 Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
Ciezko mi w sb uwierzyc po tylu probach i do tego wiele os juz mnie przekreslilo ze juz taki beede

Zaczynam kolejna probe:( 2018/09/29 17:52 #23

• Kas1968
  • Kas1968 Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
Ja na twoi miejscu powiedziałabym mamie że chcesz się leczyć. Napewno na to bardzo czeka. Ona Cię kocha bo Cię urodziła
Może będzie w stanie ci jakoś pomóc.
Kasia alkoholiczka.
Za tę wiadomość podziękował(a): Jaskolka, Wu93

Zaczynam kolejna probe:( 2018/09/29 17:53 #24

• jaga70
  • jaga70 Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
Idź może jutro na mityng, nie musisz zabierać głosu,ale sobie posłuchasz.
Za tę wiadomość podziękował(a): andrzejej, williwilli55

Zaczynam kolejna probe:( 2018/09/29 17:57 #25

• Jaskolka
  • Jaskolka Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Użytkownik
Wuesdeka1993 napisał:
Ciezko mi w sb uwierzyc po tylu probach i do tego wiele os juz mnie przekreslilo ze juz taki beede

Nie myśl jednak ze ktoś będzie Ci pomniki stawiał za to ze nie pijesz. Za to zyskasz nowych przyjaciół, takich prawdziwych. Poznasz co to pokonać siebie. Staniesz się wartościowym człowiekiem i zyskasz zaufanie. Myśle ze to dla młodego mężczyzny duze atuty.

Zaczynam kolejna probe:( 2018/09/29 17:59 #26

• Wu93
  • Wu93 Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
Mama chce bardzo mowila mi o tym alee ciezko mi z nia rozmawiac nie potrafiee:(

Zaczynam kolejna probe:( 2018/09/29 18:02 #27

• Wu93
  • Wu93 Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
Noo takk :) a tego najbrdziej mi brak
Za tę wiadomość podziękował(a): Jaskolka

Zaczynam kolejna probe:( 2018/09/29 18:04 #28

• jaga70
  • jaga70 Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
Myślę, że zbyt wielu spraw to nie załatwisz będąc pijany, a rozmowny to jesteś tylko do czasu, potem raczej bełkoczący.

Zaczynam kolejna probe:( 2018/09/29 18:12 #29

• Moni74
  • Moni74 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • e*g*a*l*
To jest Twoja mama, serce mamy, uczucia do dziecka, moja mama mi opowiadała co czuła jak piłam, jak psychicznie podupadała :(
Nie piję, daleko mam do mamy, kontakt telefoniczny, realny rzadko, cieszy się wraz ze mną, wiele przeszłyśmy :)
Mój brat, mieszka blisko mamy i mama jest świadkiem powolnej śmierci mojego brata, czekamy tylko na wiadomość, zapija się na śmierć :(
Nikt nic nie może. Więc wiesz czego nie robić, a co bardzo wskazane jest ^^)
Za tę wiadomość podziękował(a): Jaskolka, novi, Kas1968

Zaczynam kolejna probe:( 2018/09/29 18:12 #30

• Wu93
  • Wu93 Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
Zdaje sb z tego sprawe ale i tak jakas czesc mniee walczyy z tym i reguly wygrywa. Przepraszam ze pisze z opuznieniem ale cos tel mi siada
Za tę wiadomość podziękował(a): Jaskolka

Zaczynam kolejna probe:( 2018/09/29 18:18 #31

• jaga70
  • jaga70 Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
Naprawdę łatwo jest nie pić, wystarczy po prostu nie pić. Ale podobno wtedy się nie trzeźwieje. Ja nie piję ponad rok, ale nic więcej nie robię w tym kierunku. Nie chodzę na AA, nie podjęłam terapii, jestem tzw."sucha". Ale nie chcę pić, to nic nie daje naprawdę. Wszystko jest złudne. I te objawy odstawienne, brrr, tego nie cierpię najbardziej, to już nie jest zwykły kac, to masakra.

Zaczynam kolejna probe:( 2018/09/29 18:18 #32

• Marusza
  • Marusza Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Użytkownik
  • Bez %% od 1.08.2017
  • Otrzymane podziękowania: 2024
:czesc: Damian
Dziś nie piję, dlatego właśnie dziś robię dla siebie coś, za co podziękuję sobie w przyszłości. %%-

Zaczynam kolejna probe:( 2018/09/29 18:21 #33

• Kas1968
  • Kas1968 Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
To powiedz jej to też pomoże tobie.Zobowiaze Cię do tego żebyś dotrzymał danego słowa. Daleko masz do szpitala? To też jest jakiś motyw. Nie jesteś taki jak myślą inni że już taki będziesz. To alkohol i inne środki Ciebie takim robią. Zrób wszystko żeby te go w..no nie rządziło Tobą.Ja mam dwa razy tyle lat co ty i nie rozumiałam tego. Ale ty masz całe życie przed sobą. Możesz być jeszcze kimś w życiu. Tylko jest jedną droga. Terapia i wsparcie innych osób uzależnionych którzy są teraz czyści. I którzy chętnie ci powiedzą jak sobie poradzili
Kasia alkoholiczka.

Zaczynam kolejna probe:( 2018/09/29 18:34 #34

• Wu93
  • Wu93 Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
Teez przykraa sytuaja:( a jak dlugo nie pijeszz czy nadal ciagniee w takim stopniu jak po np 1 mies abstynencji i co z srodowiskiem z ktorym sie czesto pije? Moze zmiana srodowiska to dobry pomysl?

Zaczynam kolejna probe:( 2018/09/29 18:40 #35

• jaga70
  • jaga70 Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
Nie pijąc, środowisko na pewno musisz zmienić. Nie wytrzymasz z pijącymi destrukcyjnie alkohol.