Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Dzielimy się tutaj swoimi doświadczeniami i sugestiami jakie posiadaliśmy w trakcie naszego pijanego życia jak i na drodze naszego trzeźwienia. Mówimy o sobie, nie o innych.

TEMAT: Jestem alkoholiczką

Jestem alkoholiczką 2018/08/06 19:52 #1

• odrodzona
  • odrodzona Avatar
  • Wylogowany
  • Nowicjusz
  • Otrzymane podziękowania: 12
Cześć wszystkim! Jestem alkoholiczką. Mam dopiero 23 lata, a z perspektywy przemyśleń dostrzegam, że problem z alkoholem mam od 16-stego roku życia. Zaczęło się niewinnie, alkohol w sobotę był nagrodą po tygodniu ciężkiej nauki. Byłam prymuską, ułożoną dziewczyną. Ale nie umiałam kontrolować ilości. Mój chłopak czuwał jednak nad tym bym wróciła do domu, by nie stała mi się krzywda. Od 13-ego roku życia zmagam się również z zaburzeniami odżywiania, najpierw anoreksja, teraz bulimia. Jestem podatna na wszystko co złe. Leczenie zaburzeń odżywiania było wiele razy podejmowane, przeszłam sporo terapii z marnym skutkiem.
Problem z alkoholem nasilił się wiosną 2016 roku, kiedy po prawie 4,5 latach związku porzucił mnie narzeczony. Zostawił mnie dla innej. Nie dziwię mu się, miałam dużo problemów emocjonalnych + trudny kierunek studiów. Rozsądna dziewczyna pewnie wziąłby się w garść, ja się wzięłam za alkohol. Piłam ciągami, nie zwracając uwagi na uczucia bliskich. Znikłam w swoim świecie na ok. rok. Przyznam, że stwarzałam sobie i innym niebezpieczeństwo..
Piłam tak rok, piłam prawie dzień w dzień. Rodzicom było żal ale i wstyd za dziecko.. bo mała okolica a ja pije..Na szczęście w roku akademickim byłam w innym mieście, tam mnie nikt nie znał. Myślałam, że to wina rozstania, jednak po przerwie 1.5 roku narzeczony i ja znów byliśmy razem.. Picie ustało na jakiś czas, wróciło. Mam ciągi weekendowe, jestem agresywna, krzywdzę narzeczonego słowami.
Jak to piszę to mam poczucie, że jestem potworem a nie człowiekiem. Jestem leniwa, nie mam już takiej silnej woli, nie mam miłości chyba w sobie.
Ale po każdym ciągu mam poczucie winy, nie wiem co ze sobą zrobić, chyba tylko zapaść się pod ziemię.. Nie pochodzę z bogatej rodziny, pracę dostałam dobrą, mam kochanego, mam rodzinę która nie pije, a ja ? Osiągam dno bo tak jest łatwiej.. Nie chcę już pić, NIE BĘDĘ JUŻ PIĆ.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): ursa, jerzak, Waldek, Sursum

Jestem alkoholiczką 2018/08/06 19:57 #2

• jerzak
  • jerzak Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Otrzymane podziękowania: 5966
%%- . Witam. Jerzy alkoholik.
Daj myślom lot wysoki,
daj czynom miarę granic.
Za tę wiadomość podziękował(a): odrodzona

Jestem alkoholiczką 2018/08/06 20:00 #3

• ZnowuToSamo89
  • ZnowuToSamo89 Avatar
Witaj , jestem alkoholikiem i zaczynałem dokładnie tak samo jak ty . W wieku 16 lat koledzy wagary teraz mam 29 i staram się coś z tym robić . Ty jesteś młodsza a im wcześniej tym lepiej mniej życia zmarnujesz

Jestem alkoholiczką 2018/08/06 20:02 #4

• Wiola74
  • Wiola74 Avatar
  • Wylogowany
  • Super Gaduła
  • Otrzymane podziękowania: 847
:czesc: na forum. Jestem Wiola alkoholiczka
”Nikt nie może się cofnąć w czasie i napisać nowego początku, ale każdy może zacząć od dzisiaj i dopisać nowe zakończenie„

Jestem alkoholiczką 2018/08/06 20:03 #5

• Sursum
  • Sursum Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
  • Otrzymane podziękowania: 250
Cześć Odrodzona. Dobrze, że jesteś i zostań tu jak najdłużej. Też oprócz alkoholizmu mam zaburzenia odżywiania (najpierw anoreksja, do dziś bulimia) od wieku nastoletniego, które zaczęłam dość szybko zapijać - z deszczu po rynnę. Nie za wiele poradzę, bo sama dopiero zaczynam. Ale życzę Ci powodzenia. Ja mam 12 lat więcej niż Ty i dopiero się ogarniam. Nie trać kolejnych lat, nie warto :)
Ostatnio zmieniany: 2018/08/06 20:04 przez Sursum.

Jestem alkoholiczką 2018/08/06 20:21 #6

• odrodzona
  • odrodzona Avatar
  • Wylogowany
  • Nowicjusz
zaburzenia odżywiania i alkohol często są powiązane z tego co czytałam. Jak człowiek pije to nie myśli co je, nie myśli ile waży, czuje się piękny. Jesteśmy w trudnej sytuacji, bo u nas alkoholizm likwiduje nałóg jedzenia... czyni nas piękne i zdrowe.

Jestem alkoholiczką 2018/08/06 20:26 #7

• Moni74
  • Moni74 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • e*g*a*l*
  • Otrzymane podziękowania: 14821
Witaj :czesc:
Myślisz o udaniu się po pomoc, terapia, mitingi AA, chcesz leczyć swój alkoholizm? Zmieniać, działać, być wolnym od alkoholu.
Jestem Monika alkoholiczka.
Nie próbuj przeskakiwać schodów, kto ma długą drogę przed sobą...nie biegnie - Paula Modersohn-Becker (,,,) nie nauki...czujesz, że to nie tak - Przyjaciel %%-

Jestem alkoholiczką 2018/08/06 20:26 #8

• jurek
  • jurek Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Otrzymane podziękowania: 4790
Witaj na forum :czesc:
Fajnie że jesteś i szukasz wsparcia.
Jurek alkoholik.
Pomagając sobie pomagasz innym.

Jestem alkoholiczką 2018/08/06 21:21 #9

• Dariusz
  • Dariusz Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 2553
Witaj na forum :czesc:

odrodzona napisał:
Nie chcę już pić, NIE BĘDĘ JUŻ PIĆ.
Kiedyś mówiłem tak setki razy i nie spełniało się. Udałem się po pomoc, mam codzienny kontakt z innym trzeźwiejącym alkoholikiem. Teraz mówię "dziś nie piję" a jutrzejszy dzień zostawiam na jutro.
Jestem Darek alkoholik
Podróż na tysiąc mil zawsze zaczyna się od pierwszego kroku...
Za tę wiadomość podziękował(a): williwilli55, Maryna50

Jestem alkoholiczką 2018/08/06 22:01 #10

• chris661211
  • chris661211 Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Otrzymane podziękowania: 4448
Cześć. Jestem Krzysztof alkoholik.
Ja w Twoim wieku wiedziałem, że z moim piciem jest coś nie teges, bo często o tym słyszałem od innych. Minęły jeszcze 3 lata udręki zanim sam to spostrzegłem i udałem się po pomóc. Ty możesz tej udręki sobie zaoszczędzić czego Ci z całego serca życzę.
Niezmienne jest tylko to, czego zmienić nie chcemy

Jestem alkoholiczką 2018/08/07 01:00 #11

• Marusza
  • Marusza Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Użytkownik
  • Bez %% od 1.08.2017
  • Otrzymane podziękowania: 2471
:czesc:
Dziś nie piję, dlatego właśnie dziś robię dla siebie coś, za co podziękuję sobie w przyszłości. %%-

Jestem alkoholiczką 2018/08/07 06:00 #12

• Tomoe
  • Tomoe Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Otrzymane podziękowania: 4542
Witaj odrodzona. :czesc:
Ja mam na imię Alicja i jestem alkoholiczką. Jestem trzeźwa dzięki temu, że skorzystałam z profesjonalnych terapii, a także ze spotkań i programu Wspólnoty Anonimowych Alkoholików.
Ty też możesz skorzystać z tych form leczenia swojej choroby, bo alkoholizm jest chorobą, ale pewnie już to wiesz.
Dobrego dnia :-H
Najtrudniejsza część zdrowienia jest wtedy kiedy nie jesteś pewien czy chcesz wyzdrowieć.
Za tę wiadomość podziękował(a): Maryna50

Jestem alkoholiczką 2018/08/07 06:27 #13

• szekla
  • szekla Avatar
  • Wylogowany
  • Współtwórca Portalu
  • Otrzymane podziękowania: 20742
Witaj :czesc:
"Odrodzona" :-? To ma pewne brzmienie.
Czy czujesz się "Odrodzona"czy po prostu masz tą pewność, że już nie będziesz pić?

Jestem Alkoholiczką i wiem tylko tyle, że dziś nie chcę pić i nie wiem co przyniesie jutro.
Wiem też, że urodziłam się dwa razy, miałam to szczęście bo, niektórym się to nie udaje.
Dzisiaj pielęgnuję to szczęście każdego dnia i zbieram tego owoce.
Wytrwałości życzę %%-
Słowo raz wypuszczone nigdy nie powróci.

Emilka Alkoholiczka

Jestem alkoholiczką 2018/08/07 06:49 #14

• odrodzona
  • odrodzona Avatar
  • Wylogowany
  • Nowicjusz
Nie mam pewności, że nie będę piła. Jestem tylko człowiekiem i aż człowiekiem. Chciałabym jednak poczuć, że żyję. Stąd ten nick. W moich wypowiedziach może być wiele sprzeczności, bo jestem jeszcze w tym wszystkim bardzo pogubiona.

Macie rację. Nie wiem czy jutro nie sięgnę po kieliszek, ale DZIŚ nie jest jeszcze stracone :)
O 18 po raz pierwszy idę na spotkanie AA. Trochę się boję, ale po waszych wypowiedziach czuję, że sama nie poradzę. Dam znać po wszystkim!
Za tę wiadomość podziękował(a): jurek, szekla, Tomoe, williwilli55, Sursum

Jestem alkoholiczką 2018/08/07 07:14 #15

• Tomoe
  • Tomoe Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Otrzymane podziękowania: 4542
Koniecznie napisz jak było. :-BD
Najtrudniejsza część zdrowienia jest wtedy kiedy nie jesteś pewien czy chcesz wyzdrowieć.

Jestem alkoholiczką 2018/08/07 07:16 #16

• szekla
  • szekla Avatar
  • Wylogowany
  • Współtwórca Portalu
  • Otrzymane podziękowania: 20742
Zwróciłam na ta "Odrodzoną" uwagę tylko dlatego, że tak sie poczułam po zakończeniu terapii stacjonarnej. Taka wolna, lekka, Odrodzona, nowa, wolna....dla mnie to było bardzo złudne spojrzenie i poczucie bo jeszcze żyłam w zakłamaniu i iluzji, czyli w tym co funduje mi ta choroba nieleczona.
Dobre efekty przynosi świadomość jej potęgi i podstępności.
Cieszę się bardzo, że wybierasz się na miting. To wspaniały krok :-BD
Słowo raz wypuszczone nigdy nie powróci.

Emilka Alkoholiczka
Za tę wiadomość podziękował(a): Tomoe, Maryna50

Jestem alkoholiczką 2018/08/07 13:25 #17

• Roxana
  • Roxana Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
  • Otrzymane podziękowania: 248
Witaj Odrodzona. Jestem Roxana alkoholiczka. To, że w tak młodym wieku zauważyłaś, że jest coś nie tak z Twoim piciem to duży plus. Ileż ja bym oddała, by to zauważyć u siebie będąc w Twoim wieku. Też zaczynałam w wieku 16 lat sięgać po alkohol. Jednak musiałam porządnie doopsko potłuc, by dotarło do mnie, że jestem alkoholiczką i sama sobie nie poradzę. Dziś mam 37 lat. Trzezwieje w AA. Teraz czuję, że żyje :muza: Cieszę się, że dolaczylas na forum, że działasz. Też czekam na wrażenia po mityngu kwiaaatek
Za tę wiadomość podziękował(a): williwilli55

Jestem alkoholiczką 2018/08/07 13:54 #18

• williwilli55
  • williwilli55 Avatar
  • Stały Użytkownik
  • Otrzymane podziękowania: 2383
:czesc:
Darek alkoholik

Jestem alkoholiczką 2018/08/08 07:04 #19

• ursa
  • ursa Avatar
  • Wylogowany
  • Dobry Duszek
  • alkoholiczka (25.08.2011)
  • Otrzymane podziękowania: 12151
Witaj Odrodzona. Mam na imie Ula i jestem alkoholiczka. Bardzo bliskie mi to co napisalas w swoim pierwszym poscie. Ja tez mam problemy z jedzeniem i nie tylko. Mysle, ze dobry kierunek obralas, wiec mam nadzieje, ze bede Cie podczytywala. Zazdroszcze mlodego wieku, ja przejzalam na oczy znacznie pozniej. Trzezwe zycie jest super, w ogole praca nad soba to cos co sprawia duzo satysfakcji, tylko sie nie poddawaj i niech Cie nie zrazaja male porazki i podkniecia. Przy krzyzowych uzaleznieniach/ dysfunkcjach, czasem trzeba sie godzic na tzw. mniejsze zlo. Musisz ustalic priorytety. Ja na poczatku postawilam na trzezwosc, to dla mnie najwazniejsze.
Pozdrawiam i fajnie, ze jestes @};-
Istnieją słowa, które nie mówią nic i cisza, która mówi wszystko.

Jestem alkoholiczką 2018/08/08 11:08 #20

• Tsubasano
  • Tsubasano Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Otrzymane podziękowania: 7291
Tsu :czesc: Odrodzona

Dobry pomysł z AA. Napisz jak było!
jestem tylko przechodniem
na tle wybranego miasta
mam papierosy i drobne
i dziurę w kieszeni płaszcza