Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Dzielimy się tutaj swoimi doświadczeniami i sugestiami jakie posiadaliśmy w trakcie naszego pijanego życia jak i na drodze naszego trzeźwienia. Mówimy o sobie, nie o innych.

TEMAT: Pomocy

Pomocy 2018/07/11 08:58 #1

• Agatta
  • Agatta Avatar
  • Wylogowany
  • Nowicjusz
  • Otrzymane podziękowania: 11
Witam wszystkich, jestem na tym forum od kilku dni, czytam wpisy, dzisiaj zdecydowałam się napisać, ponieważ potrzebuje pomocy, wsparcia. Jestem alkoholiczką, piję co drugi, trzeci dzień, zdarza mi się przerwa tygodniowa. W piątek zapisałam się na terapie, będzie to moja 2 terapia, pierwszą przerwałam w 3 miesiącu, bo zapiłam. Za każdym razem jest tak samo, tylko lepiej się poczuje to pije,mimo tego że obiecuje sobie, że teraz to już na pewno nie tknę ani kropli.
Pochodzę z rodziny alkoholowej, mój tata był alkoholikiem, patrzyłam całe dzieciństwo jak choroba alkoholowa zabija mi ojca i obiecywałam sobie, że ja takiego życia sobie nie zafunduje a już na pewno nie własnym dzieciom. Pojawiły się problemy w małżeństwie, trudny rozwód i tak zagłuszałam swoje emocje alkoholem. Już dłużej nie mogę tak żyć, muszę wziąć się w garść, bo czuje że idę na dno, o ile już nie jestem na dnie, dlatego to forum jest dla mnie jedną z opcji przetrwania. Pozdrawiam wszystkich
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): ursa, kris66, Asia, jerzak, Marusza, Hawana, Waldek, Katarzynka77

Pomocy 2018/07/11 09:27 #2

• jerzak
  • jerzak Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Otrzymane podziękowania: 4892
%%- . Witam. Jerzy alkoholik.
Początki zawsze są trudne.
Zapicie nie jest powodem do przerwania terapii. Szczera chęć zaprzestania picia jest podstawą zdrowienia.
Zanim zapijesz pojawia się sporo sygnałów. Zadbaj o Siebie, pamiętaj o dzieciach!
Daj myślom lot wysoki,
daj czynom miarę granic.
Ostatnio zmieniany: 2018/07/11 10:10 przez Moni74. Powód: Korekta na prośbę jerzaka

Pomocy 2018/07/11 09:42 #3

• Marusza
  • Marusza Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Użytkownik
  • Bez %% od 1.08.2017
  • Otrzymane podziękowania: 1838
:czesc: Agatto

To Forum może być jedynie i co najwyżej dodatkową formą wsparcia w trudnym procesie trzeźwienie. Podstawą są działania w realnym, rzeczywistym świecie.

Powodzenia i działaj dalej %%-
Dziś nie piję, dlatego właśnie dziś robię dla siebie coś, za co podziękuję sobie w przyszłości. %%-

Pomocy 2018/07/11 09:54 #4

• Agatta
  • Agatta Avatar
  • Wylogowany
  • Nowicjusz
Dziękuje Jerzy i Marusza, wiem że nie będzie łatwo będę działać, muszę dla siebie i moich synów
Za tę wiadomość podziękował(a): Marusza

Pomocy 2018/07/11 10:03 #5

• Wera33
  • Wera33 Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Otrzymane podziękowania: 4606
Witaj Agatto na forum :czesc:
Fajnie, że jesteś. Ja również zaczynałam od pojawienia się tutaj, wcześniej tysiące razy obiecywałam sobie, że więcej się nie napiję i nic z tego nie wynikało. Dopiero pomogło mi wsparcie innych alkoholików i oczywiście wiedza, jak sobie radzić w trudnych chwilach. Dziś nie piję już ponad 16 miesięcy, jest mi dobrze choć wcześniej nie mogłam sobie wyobrazić, że będę mogła żyć nie mając obsesji picia. Dziś mam stały kontakt z niepijącymi alkoholikami, i tutaj na forum i w realu na mityngach. Życie bez alkoholu każdego dnia jest dla mnie darem, trzymam się tego jak mamijnej spódnicy i w żadnym wypadku nie zamierzam tego zmieniać. Życzę Ci powodzenia, obyś znalazła drogę najlepszą dla siebie i obyś sama się przekonała, że warto żyć trzeźwo @};-
Obróć twarz ku słońcu a cienie zostawisz za sobą.

Pomocy 2018/07/11 10:59 #6

• Tsubasano
  • Tsubasano Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Otrzymane podziękowania: 6211
Tsu :czesc: Agata
Coś poważnego się dzieje, że chcesz rzucić, czy tak sobie wpadłaś na pomysł? :)
Ja rzuciłem niedawno, rok temu. Zapisałem się na forum i posiłkowałem się mityngami dla uzależnionych. Wcześniej 10 lat próbowałem rzucać sam, ale mi nie wychodziło.
jestem tylko przechodniem
na tle wybranego miasta
mam papierosy i drobne
i dziurę w kieszeni płaszcza
Ostatnio zmieniany: 2018/07/11 11:00 przez Tsubasano.

Pomocy 2018/07/11 11:34 #7

• em
  • em Avatar
  • Wylogowany
  • Bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 46
Witaj :czesc: Agatto. Też jestem tutaj od niedawna. Bardzo mi to pomaga czego i Tobie życzę.

Pomocy 2018/07/11 12:32 #8

• Moni74
  • Moni74 Avatar
  • Administrator
  • e*g*a*l*
  • Otrzymane podziękowania: 14482
Witaj :czesc:
Wiele można, wiele warto zmieniać, inaczej żyć, własnym tempem iść, a efekty będą, krok po kroku, mieć wytrwałość, cierpliwość i słuchać, stosować. Całkowie uznanie siebie za alkoholiczkę, osobę uzależnioną, nie ma że lepiej i pijesz, alkohol w niczym nie pomaga, w niczym.
Terapia :-BD
Jestem Monika alkoholiczka.
Nie próbuj przeskakiwać schodów, kto ma długą drogę przed sobą...nie biegnie - Paula Modersohn-Becker (,,,) nie nauki...czujesz, że to nie tak - Przyjaciel %%-

Pomocy 2018/07/11 12:43 #9

• ursa
  • ursa Avatar
  • Wylogowany
  • Dobry Duszek
  • alkoholiczka (25.08.2011)
  • Otrzymane podziękowania: 11391
Witaj Agatto. Mam na imie Ula i jestem alkoholiczka.
Fajnie, ze jestes @};- fajnie, ze chcesz trzezwiec. A probowalas moze mitingow AA? Mysle, ze to by bylo dobre rozwiazanie dla Ciebie, potrzebujesz wsparcia i ludzi kolo Ciebie, a szczegolnie w tak trudnym zyciowym momencie jakim jest rozwod.
Mamy w piatek miting online na Skype, wpadnij.
Pozdrawiam @};-
Istnieją słowa, które nie mówią nic i cisza, która mówi wszystko.

Pomocy 2018/07/11 17:40 #10

• Agatta
  • Agatta Avatar
  • Wylogowany
  • Nowicjusz
Witaj Ula, uczestniczyłam w mitingach, ale kiedy zapiłam było mi wstyd wrócić i przyznać się. Nabieram odwagi żeby znowu zacząć chodzić na spotkania AA.
Za tę wiadomość podziękował(a): ursa

Pomocy 2018/07/11 17:46 #11

• Waldek
  • Waldek Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Użytkownik
  • Otrzymane podziękowania: 3297
Witaj Agatto na forum :czesc: Bardzo się cieszę,że jesteś z nami,to dobre dla nas wszystkich miejsce @};- Mam na imię Waldek i jestem alkoholikiem.
"Co mi dasz najnowszy dniu,
śmiechu garść czy krople łez?
Jedno wiem,że jestem tu,
miejsce me na Ziemi jest...

Chcę kochać co da mi los,gdzie każe iść,
wybiegać ludziom na wprost i śmiało żyć..."

Pomocy 2018/07/11 18:08 #12

• szekla
  • szekla Avatar
  • Współtwórca Portalu
  • Otrzymane podziękowania: 19853
Witaj na Forum :czesc:
Terapia bardzo dobry pomysł + niesamowita chęć zmian na lepsze + mitingi + Forum, czynne 24/dobę + praca nas sobą.
Trochę sporo tego ale warto dołóżyć starań by powoli poczuć szczęście :grin:
Słowo raz wypuszczone nigdy nie powróci.

Emilka Alkoholiczka

Pomocy 2018/07/15 06:39 #13

• Agatta
  • Agatta Avatar
  • Wylogowany
  • Nowicjusz
Witam wszystkich, dzisiaj wybieram się na spotkanie AA, mam nadzieje że nie zawrócę, generalnie mam gorszy dzień, nic mi się nie chce, mam straszny mętlik w głowie, chce mi się płakać. Czuje się bardzo zmęczona, chyba mam za dużo na głowie, albo nie potrafię się zorganizować. Mam bardzo sterującą pracę, pracuje pod presją czasu i zdaje sobie sprawę że takie tempo i towarzyszący mu stres nie wróży dobrze.
Życzę Wam miłego dnia i pogody ducha.

Pomocy 2018/07/15 07:09 #14

• ynst
  • ynst Avatar
Hej, nie zawracaj :-). Ja kiedyś zauważyłem na mityngu, że jest to jedno z bardzo nielicznych miejsc gdzie czas zwalnia i mogę się uspokoić. To czas dla mnie. Skupiam się wyłącznie na tym co tam się dzieje i odcinam się od wszystkiego na zewnątrz. Czasem świadomie czasem mniej. Pozdrawiam serdecznie :-).

Pomocy 2018/07/15 07:11 #15

• Alchemia
  • Alchemia Avatar
  • Wylogowany
  • Super Gaduła
  • Otrzymane podziękowania: 466
Cześć Agata @};- ja się chce płakać to należy płakać-łzy słone oczyszczają/Te gorsze dni ,jak jest taka możliwość dobrze spędzić w grupie np.AA /pozdrowienia kwiaaatek