Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Dzielimy się tutaj swoimi doświadczeniami i sugestiami jakie posiadaliśmy w trakcie naszego pijanego życia jak i na drodze naszego trzeźwienia. Mówimy o sobie, nie o innych.

TEMAT: Alkohol

Alkohol 2018/07/03 16:13 #1

• Ewciaa
  • Ewciaa Avatar
  • Wylogowany
  • Nowicjusz
  • Otrzymane podziękowania: 1
Cześć wszystkim jestem tu nowa. Mam na imię Ewa i jestem alkohliczka. Przez alkohol miałam problemy z prawem oraz sprawę w sądzie na szczęście skończyło się tak że miałam do odrobienia 160 godz. Również chodziłam na terapię indywidualną lecz gdy miałam przyjść na spotkanie grupowe owszem poszłam do tego ośrodka ale uciekłam z stamtąd. Od wczoraj nie pije i dziś zaczęłam brać xxx wiem że tabletki mi nie pomogą chciałabym iść na terapię odwykowa ale bardzo się boję. Jest może ktoś z was kto już był na takiej terapii uzależnień i mógłby mi powiedzieć jak to sie odbywa. Pozdrawiam serdecznie
Ostatnio zmieniany: 2018/07/03 16:15 przez Moni74. Powód: nazwy leków nie są dozwolone
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Alkohol 2018/07/03 16:22 #2

• ynst
  • ynst Avatar
Cześć, mam na imię Marceli i też jestem alkoholikiem. Możesz napisać dlaczego boisz się iść na odwyk? Co Cię tak przeraża? Nowa sytuacja itd. to wiadomo, że może być lekko stresująca ale bez przesady, w końcu to tylko szpital a nie obóz zagłady. W czym rzczecz tak naprawdę? Myślałaś o tym?

Alkohol 2018/07/03 16:29 #3

• Ewciaa
  • Ewciaa Avatar
  • Wylogowany
  • Nowicjusz
Witaj Marcel boje sie tego jak mnie tam przyjmą wiem że to nie obóz tylko szpital ale jednak się boję

Alkohol 2018/07/03 16:36 #4

• ynst
  • ynst Avatar
Pozwól, że zapytam: chodziłaś w nocy sama po alkohol, albo piłaś w podejrzanym towarzystwie np. na melinie lub w parku czy z obcymi facetami na imprezie? Na pewno jakieś tego typu ryzykowne zachowania okołoalkoholowe miały miejsce w twojej karierze pijackiej (a przynajmniej weszłaś w konflikt z prawem, jak podejrzewam pod wpływem alkoholu lub aby go zdobyć) i tego się nie bałaś a tu ludzi ktorzy się leczą się niby boisz? Kochana, albo rozmawiamy szczerze albo wcale. To jak?

Alkohol 2018/07/03 17:00 #5

• andrzejej
  • andrzejej Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Myślę, więc jestem.
  • Otrzymane podziękowania: 8766
Ewciaa napisał:
... boje sie tego jak mnie tam przyjmą ...
Ewo :czesc: nie bój się, to tacy sami alkoholicy jak Ty.
Chcesz się dobrze czuć? To ja Ci doradzę jedną rzecz, która Ci nie zaszkodzi:
bądź sobą.
Nie bądź pyszna, nie wywyższaj się, co to Ty, mów prawde szczerze i zawsze to, co czujesz. Nie kłam. Jeśli nie będziesz nikogo grać z pewnością nie będzie się czego bać.
Ja jestem alkoholikiem. Po pomoc dla siebie poszedłem do AA, gdzie niepijący alkoholicy dzielą się doświadczeniem w temacie - jak żyć bez sięgania po alkohol. :-BD

Alkohol 2018/07/03 17:11 #6

• jeryho 1
  • jeryho 1 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 726
cześć.
przyjmą tak jak się przyjmuje nowego członka klubu, nowego pracownika, czy nowego ucznia w klasie.
jesteš wyjątkowo ładna czy wyjątkowo brzydka że takie obawy?
tylko dzisiaj

Alkohol 2018/07/03 17:30 #7

• anikaa
  • anikaa Avatar
  • Wylogowany
  • Super Gaduła
  • Otrzymane podziękowania: 2279
cześć jestem anikaa akoholiczka. :czesc: Ja dla odmiany boję się i więcej nie chcę pić, dlatego robię wszystko co jest możliwe, żeby nie pić i być szczęśliwym człowiekiem.
"Znam swoje możliwości. Są zbyt ograniczone by zawojować świat, ale wystarczające, by być wdzięczną, lubić życie i oddychać swobodnie."

Alkohol 2018/07/03 18:34 #8

• ynst
  • ynst Avatar
Ewciaa, nie myśl, że cię atakujemy. Po prostu musisz zobaczyć, że tylko szczere podejście do tematu da ci szansę. Jeśli autentycznie nie zapragniesz przestać pić to możesz iść na tysiąc odwyków i NIC to nie da. NIC.

Alkohol 2018/07/03 18:52 #9

• Marusza
  • Marusza Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Użytkownik
  • Bez %% od 1.08.2017
  • Otrzymane podziękowania: 1838
:czesc: Ewo
Dziś nie piję, dlatego właśnie dziś robię dla siebie coś, za co podziękuję sobie w przyszłości. %%-

Alkohol 2018/07/03 19:04 #10

• Marta74
  • Marta74 Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 1412
Witaj,jestem Marta alkoholiczka. Co Cię interesuje w temacie terapii? Bać się naprawdę nie ma czego.

Alkohol 2018/07/03 19:53 #11

• jerzak
  • jerzak Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Otrzymane podziękowania: 4892
%%- . Witam. Jerzy alkoholik.
Czytaj, pisz. Proszę bezwzględu co się wydarzy, napisz za rok.
Daj myślom lot wysoki,
daj czynom miarę granic.

Alkohol 2018/07/03 22:37 #12

• chris661211
  • chris661211 Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Otrzymane podziękowania: 4262
Cześć Ewcia. Jestem Krzysztof alkoholik.
Niezmienne jest tylko to, czego zmienić nie chcemy

Alkohol 2018/07/03 23:20 #13

• Tsubasano
  • Tsubasano Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Otrzymane podziękowania: 6211
Tsu :czesc: Ewa
Też bardzo się bałem terapii. Właściwie od momentu kiedy byłem zdecydowany, że nie ma innego wyjścia do momentu, kiedy sięgnąłem po wszystkie środki pomocy minęło 1,5 roku. Przez tamten czas odbyłem jedną terapię grupową ale nie dla uzależnionych i zacząłem dwa razy indywidualną, ale przerwałem, dopiero czwarty terapeuta był specjalistą od uzależnień i on też polecił mi chodzenie na mityngi. Okazało się to dla mnie z czasem jedną z najlepszych rzeczy, jakie mi się zdarzyły w życiu, ale początki były bardzo trudne. Trochę żałuję, że nie zacząłem od razu od konkretów tylko marnowałem czas i pieniądze na to co wtedy wydawało mi się mniej "drastyczne". Dzisiaj z każdym mogę dzielić się tym doświadczeniem, że nie warto się wahać.
jestem tylko przechodniem
na tle wybranego miasta
mam papierosy i drobne
i dziurę w kieszeni płaszcza
Za tę wiadomość podziękował(a): Asia, beny

Alkohol 2018/07/04 13:56 #14

• szekla
  • szekla Avatar
  • Współtwórca Portalu
  • Otrzymane podziękowania: 19853
Witaj :czesc:
Słowo raz wypuszczone nigdy nie powróci.

Emilka Alkoholiczka

Alkohol 2018/07/14 13:56 #15

• Ewciaa
  • Ewciaa Avatar
  • Wylogowany
  • Nowicjusz
Cześć wszystkim przepraszam że nie pisze. Ale chcialam napisac ze dziś jest 12 dzień który nie piję. Czuję się lepiej ale mimo tego biorę xxx i tak szczerze jakoś się po nim nie dobrze czuję jestem słaba kręci mi sie w głowie non stop śpię. Kiedy śpię w dzień to mam dziwne sny i gdy się budzę zastanawiam się czy to sie stało naprawdę. Mylą mi sie dni i w ogóle. Brał ktoś może kiedyś ten XXX i też się z nim tak działo ?
Ostatnio zmieniany: 2018/07/14 13:59 przez Moni74. Powód: Nazwy leków są niedozwolone! Regulamin!
Za tę wiadomość podziękował(a): jerzak

Alkohol 2018/07/14 14:14 #16

• ynst
  • ynst Avatar
Na forum nie piszemy o lekach. Jeśli chcesz napisz mi na priv co bierzesz, mam niestety jako takie doświadczenie z tymi substancjami, może będę mógł pomóc. Brawo za 12 dzień !!!

Alkohol 2018/07/14 16:16 #17

• jerzak
  • jerzak Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Otrzymane podziękowania: 4892
Czy te leki masz przypisane przez lekarza specjalistę. Alkoholizm powinni leczyć tylko socjaliści! Ja im zaufałem,
żaden z nich nie przyposywał mi żadnych leków. Do tej pory nie biorę.
Początki zawsze są trudne. Spokojnego weekend-u. %%- .
Daj myślom lot wysoki,
daj czynom miarę granic.
Ostatnio zmieniany: 2018/07/14 16:16 przez jerzak.

Alkohol 2018/07/14 17:32 #18

• szekla
  • szekla Avatar
  • Współtwórca Portalu
  • Otrzymane podziękowania: 19853
Nie brałam lekarstw na kaca. Czasem coś ziołowego na bezsennośc ale zadawalałam się na ogół tylko kubkiem dobrze ciepłego mleka. Jeśli nie pomagało brałam to na klatę jako konsekwencje picia. Czasami trwało to dość długo ale jak to się mówi " takie są skutki picia wódki"
Jeśli chcesz sobie pomóc to udaj się na detox, gdzie pod okiem fachowców oczyszczą Cię z toksyn, postawią na nogi, uzupełnią glukozę i elektrolity.
Nie baw się sama w lekarstwa bo osoba uzależniona jest bardzo podatna na kolejne uzależnienia. A zapewniam Cię, że z lekomanii dużo trudniej się wychodzi niż z alkoholizmu.
Słowo raz wypuszczone nigdy nie powróci.

Emilka Alkoholiczka
Za tę wiadomość podziękował(a): jerzak