Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Dzielimy się tutaj swoimi doświadczeniami i sugestiami jakie posiadaliśmy w trakcie naszego pijanego życia jak i na drodze naszego trzeźwienia. Mówimy o sobie, nie o innych.

TEMAT: Lekomania

Lekomania 2018/04/21 11:17 #1

• Lamborhini
  • Lamborhini Avatar
  • Wylogowany
  • Nowicjusz
  • Otrzymane podziękowania: 7
Czy jest tu ktos kto ma problem lekami. Moje uzaleznienie to narmania, alkochol, leki,
Nie moge tego powstrzymac, Sama sie zabilam i nie wiem co robic. Pomozcie prosze :ojej:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): samsal, Waldek

Lekomania 2018/04/21 11:25 #2

• jurek
  • jurek Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Otrzymane podziękowania: 4799
Witaj na forum :czesc:
Skoro tutaj piszesz,tzn. że jeszcze żyjesz i szukasz pomocy.
Myślę ,że na początek warto by było się udać do poradni uzależnień.
Tam profesjonaliści zdiagnozują i skierują Ciebie na odpowiednie leczenie (terapie).
Fajnie że jesteś i szukasz swojej trzeźwej drogi.
Zawsze i w każdym momencie ,można zacząć nowe trzeźwe zycie.
Wszystko zależy od Twoich decyzji i wytrwałości.
Pozdrawiam Jurek alkoholik.
Pomagając sobie pomagasz innym.

Lekomania 2018/04/21 11:37 #3

• magnat
  • magnat Avatar
  • Wylogowany
  • Gaduła
  • Otrzymane podziękowania: 145
Witam cie jestem alkoholikiem tak jak moj poprzednik napisal poradnia uzaleznien tam beda wiedziec co robic ,ale jest weekend to idz na pogotowie ,byc moze porzebujesz odtrucia czyli detoxu ,fajnie ze jestes i chcesz zyc na trzezwo ,tutaj dostaniesz wsparcie ale zaleca sie wsparcie w realu czyli terapia, mitingi AA pozrawiam i madrych wyborow zycze
Za tę wiadomość podziękował(a): Lamborhini

Lekomania 2018/04/21 11:50 #4

• samsal
  • samsal Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Użytkownik
  • Alkoholik
  • Otrzymane podziękowania: 1168
Lamborhini napisał:
Czy jest tu ktos kto ma problem lekami. Moje uzaleznienie to narmania, alkochol, leki,
Nie moge tego powstrzymac, Sama sie zabilam i nie wiem co robic. Pomozcie prosze :ojej:
Narmania(???? :shock: !!!)ciekawe słowo. Czy w tym słowie jest coś niebywałego???? Leki to leki, alkohool to alkohol, a wszystko pod hasłem UZALEŻNIENIE. Efekt sztucznego poprawiania samopoczucia. Równie dobrze mógłby to być sex albo oglądanie seriali. 40 lat siedziałem w lekach biorąc wszystko co możliwe i jeszcze samemu eksperymentując w produkcji specyfików i koktajli i 27 lat byłem przy tym w jednym wielkim ciągu alkoholowym. Wiem co możesz teraz odczuwać. Ja przez lata usprawniania samopoczucia doprowadziłem moje ciało do stanu w którym wg medycyny nie miało prawa funkcjonować. Po prostu skrzyżowałaś rożne specyfiki. To coś nazywa się krzyżówką uzależnieniową ale wcale nie jest lepsze czy gorsze od innych uzależnień. Jurek jak najbardziej dobrze Ci sugeruje. Terapia to sposób na poznanie tego robala który zjada i umysł i ciało od wewnątrz. Trzeba poznać tego wroga by z nim walczyć. Myślę że masz w sobie ten sam paniczny strach który mnie towarzyszył przy odstawianiu tego wszystkiego. mam jeszcze inne krzyżówki. Dzisiaj po wielu latach od odstawienia mogę z całą odpowiedzialnością powiedzieć że pogrążałem się wtedy w tej samej iluzji którą usiłowałem podkręcać wcześniej. To poprawione samopoczucie, i ta iluzja strachu potem to wynik długiego stosowania zmieniaczy świadomości. Użyj wszelkich możliwych sposobów by nie ruszyć tego świństwa od początku. Terapia, mityngi, możliwość komunikacji na forum etc. a wszystko się ułoży. Nie wiem jak się ułoży, Ty też nie wiesz ale odstawienie to droga do uwolnienia od strachu i uzyskania poczucia bezpieczeństwa w swoim sercu (nie w cudzym). Działaj więc. Powodzenia, :-BD .
Każdy ma jakąś twardość w sobie, jeżeli to nie jest serce to inna część ciała jest twarda, ale coś na pewno jest w Tobie twardego.
Za tę wiadomość podziękował(a): Ivi

Lekomania 2018/04/21 12:08 #5

• Tsubasano
  • Tsubasano Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Otrzymane podziękowania: 7310
Tsu :czesc: Lamborhini

Fajny nick :)
Mi się nie udawało odejsć od czynnych uzależnień i było coraz gorzej, tak długo jak długo unikałem kontaktu z specjalistami.
jestem tylko przechodniem
na tle wybranego miasta
mam papierosy i drobne
i dziurę w kieszeni płaszcza
Za tę wiadomość podziękował(a): Ivi

Lekomania 2018/04/21 12:33 #6

• ursa
  • ursa Avatar
  • Wylogowany
  • Dobry Duszek
  • alkoholiczka (25.08.2011)
  • Otrzymane podziękowania: 12159
Witaj M. Ciesze sie, ze nas w koncu odnalazlas :grin: to ja Ula.
Moje zdanie na temat Twojej lekomanii znasz: potrzebujesz detoxu, bo srodki, od ktorych jestes uzalezniona sa silne. Obawiam sie, ze zmniejszanie dawki to nie jest najlepsza droga.
Napisz tez wiecej o sobie, bo sprawiasz wrazenie nowicjuszki w temacie, a obydwie wiemy, ze nowicjuszka nie jestes.
Bede troszke krytyczna tutaj, ale tylko dlatego, ze Cie znam. Ty wiesz doskonale co masz robic, dlaczego tego nie robisz? Odpowiedz sobie sama na to pytanie.
Poza tym kwestia organizacyjna: prosze zapoznaj sie z regulaminem. Jesli jestes "pod wplywem" czegokolwiek, to prosze, nie pisz.
Ciesze sie, ze jestes @};- mam nadzieje, ze Ci to w czyms pomoze.
Istnieją słowa, które nie mówią nic i cisza, która mówi wszystko.

Lekomania 2018/04/21 12:42 #7

• cardwell
  • cardwell Avatar
  • Wylogowany
  • Super Gaduła
  • Otrzymane podziękowania: 258
Lamborhini napisał:
Witj
Jakie leki przyjmujesz?Jak napiszesz jakie może będę Ci umiał pomóc ,jakby co napisz na priv.
Na pustyni jest się trochę samotnym.
- Równie samotnym jest się wśród ludzi.

Lekomania 2018/04/21 16:09 #8

• ...anna63
  • ...anna63 Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Użytkownik
  • DZIŚ NIE PIJĘ
  • Otrzymane podziękowania: 1591
WITAJ :czesc:
Nigdy nie jest za późno,
żeby zacząć od nowa,
żeby pójść inną drogą i raz jeszcze spróbować...

Lekomania 2018/04/21 16:24 #9

• AniaKr
  • AniaKr Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Użytkownik
  • Otrzymane podziękowania: 1998
Cześć :czesc:
"Wiele dni, wiele lat czas nas uczy pogody. Zaplącze drogi, pomyli prawdy, nim zboże oddzieli od traw..."

Lekomania 2018/04/21 16:26 #10

• Marusza
  • Marusza Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Użytkownik
  • Bez %% od 1.08.2017
  • Otrzymane podziękowania: 2484
:czesc: Lamborhini
Dziś nie piję, dlatego właśnie dziś robię dla siebie coś, za co podziękuję sobie w przyszłości. %%-

Lekomania 2018/04/21 16:27 #11

• szekla
  • szekla Avatar
  • Wylogowany
  • Współtwórca Portalu
  • Otrzymane podziękowania: 20761
Witaj :czesc:
Słowo raz wypuszczone nigdy nie powróci.

Emilka Alkoholiczka

Lekomania 2018/04/21 16:46 #12

• Dariusz
  • Dariusz Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 2566
Podróż na tysiąc mil zawsze zaczyna się od pierwszego kroku...

Lekomania 2018/04/21 16:51 #13

• chris661211
  • chris661211 Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Otrzymane podziękowania: 4468
Witaj na forum. Krzysztof alkoholik.
Niezmienne jest tylko to, czego zmienić nie chcemy

Lekomania 2018/04/21 18:19 #14

• Waldek
  • Waldek Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Otrzymane podziękowania: 4450
Jestem alkoholikiem
"Co mi dasz najnowszy dniu,
śmiechu garść czy krople łez?
Jedno wiem,że jestem tu,
miejsce me na Ziemi jest...

Chcę kochać co da mi los,gdzie każe iść,
wybiegać ludziom na wprost i śmiało żyć..."

Lekomania 2018/08/09 19:34 #15

• Lamborhini
  • Lamborhini Avatar
  • Wylogowany
  • Nowicjusz
Witam.. :czesc: :czesc: Moja historia jest conajmniej dziwna.
Otusz Pochosze z rodziny gdzie pito akohol. Moja matka taka byla jej reakcja na zdrawy ojca. Przemoc i agresja w takiej razodinie sie wychowala. Skonczylam szkole i zdalam do zawodowki ale juz mnie nie zaspecjalnie interesowaqlo to co dzialo sie w moim domu chyba tylko dlatego, ze mialam brata 2 lata mlodzeszego ktorym staralam sie opiekowac i nie tylko nim. Matka tea sieopiekowalam gdzy lezalam za zakrwiawionej podlodze znasakrowana.

Lekomania 2018/08/09 19:37 #16

• Dahud
  • Dahud Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Carpe diem...
  • Otrzymane podziękowania: 3366
Lamborhini, witaj na forum.
Pytanie konkretne, co wzielas, zanim zaczelas tu pisac? Prosze odpowiedz
,, ... Wazne sa tylko te dni, ktorych jeszcze nie znamy...''

TaBLETKI nie tylko 2018/08/09 19:49 #17

• Lamborhini
  • Lamborhini Avatar
  • Wylogowany
  • Nowicjusz
Witam.. :czesc: :czesc: Moja historia jest conajmniej dziwna.
Otusz Pochosze z rodziny gdzie pito akohol. Moja matka taka byla jej reakcja na zdrawy ojca. Przemoc i agresja w takiej razodinie sie wychowala. Skonczylam szkole i zdalam do zawodowki ale juz mnie nie zaspecjalnie interesowaqlo to co dzialo sie w moim domu chyba tylko dlatego, ze mialam brata 2 lata mlodzeszego ktorym staralam sie opiekowac i nie tylko nim. Matka tea sie opiekowalam gdzy lezalam na zakrwiawionej podlodze znasakrowana.Nie jestem w stanie opiszac szczegolow to zbyt bolesne. W moim domu najbardziej przerazala mnie cisz , bo gdy byla cisza ,,to bylo juz poczyms'' i tak rzeczywiscie bylo. PO powrocie ze szkolu zamiast zjesc obiad , szlam szukac mamy i gdy ja znalazlam pijana szlam po srodki opatrunkowe i robilam jej obatrunek. Wiele bylo rziwnosci w tym co sie tam dzialo. na. po awantuerze zbita do przeprzytomnosci matka sla do lozka z moim ojcem i to mnie juz zszokowako,pare rzazy na kolanach chciaqlam prawdwic dco co ram sie dziej wiec na czworaqkach wychodazilam z pokoju i pod swolem obserwowalam co sie dzieje. Miala 24 lat wiec juc co nie co wiedaialam o sexie ale bylam w szoku ze moi rodzice po cazyms takim uprawiqali sex, razej to moj tata to robil bo mama byla nieprzy, byla jak zwlo jak zwlotki. oczyda, nienawidzilam ich oboje .cdp
Za tę wiadomość podziękował(a): jurek, Havana

Lekomania 2018/08/09 19:54 #18

• Moni74
  • Moni74 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • e*g*a*l*
  • Otrzymane podziękowania: 14830
Witaj :czesc:
Proponuję udanie się po profesjonalną pomoc. Pod wpływem środków zmieniających świadomość proszę nie pisz, na forum i również na czacie, nie do rozszyfrowania były Twoje wpisy. Proszę uszanuj Nas tutaj.
Jestem Monika alkoholiczka.

Ps. Jeden wątek wystarczy, proszę nie zakładaj nowych tematów.
Nie próbuj przeskakiwać schodów, kto ma długą drogę przed sobą...nie biegnie - Paula Modersohn-Becker (,,,) nie nauki...czujesz, że to nie tak - Przyjaciel %%-

TaBLETKI nie tylko 2018/08/09 20:07 #19

• Lamborhini
  • Lamborhini Avatar
  • Wylogowany
  • Nowicjusz
Witqam, witam...Madrzejsi ludzie ode mnie mowia ze wczescne lata dzieciensta i mlodosci wywieraja pietnem na dorosle zycie. Moja historia jest conajmniej dziwna.
Otusz Pochosze z rodziny gdzie pito akohol. Matka pija wiecej tak reagowala na notoryczne zdrady ojca Skonczylam szkole i zdalam do zawodowki i tak nikogo nie itreresowalo co sie ze man dziej, czy chodze do szkoly czy nie jakie mam stopnie. KOZRYSC JAKA UZYSKALAM KOCZAC SZKOLE TO RZESTALAM SIE STARAC ABY BYC DOBRA W WIELU SPRAWAH, z0AJMOWLAMa SIE Ale juz mnie nie zaspecjalnie interesowaqlo to co dzialo sie w moim domu chyba tylko dlatego, ze mialam brata 2 lata mlodzeszego ktorym staralam sie opiekowac i nie tylko nim. Matka teaz sie opiekowalam gdzy lezalam na zakrwiawionej podlodze znasakrowana.Nie jestem w stanie opiszac szczegolow to zbyt bolesne. W moim domu najbardziej przerazala mnie ciszA , bo gdy byla cisza ,,to bylo juz poczyms'' i tak rzeczywiscie bylo. PO powrocie ze szkolu zamiast zjesc obiad , szlam szukac mamy i gdy ja znalazlam pijana szlam po srodki opatrunkowe i robilam jej obatrunek. Wiele bylo OKROPwnosci w tym co sie tam dzialo. na. po awantuerze RAZY do przeprzytomnosci matka sZla do lozka z moim ojcem i to mnie juz zszokowako,pare zazy na kolanach chciaqlam Sprawdwic co co ram sie dziej wiec na czworaqkach wychodazilam z pokoju i pod sTOLlem obserwowalam co sie dzieje. Miala 14 lat wiec MALO co nie co wiedaialam o sexie ale bylam w szoku ze moi rodzice po TAKIM CZYMS uprawiqali sex, razej to moj tata to robil bo mama byla nieprzy, byla jak jak zwlotki. ocHyda, nienawidzilam ich oboje .cdp

TaBLETKI nie tylko 2018/08/09 20:13 #20

• Moni74
  • Moni74 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • e*g*a*l*
Czytasz zwrotne odpowiedzi do Ciebie? Proszę o niezakładanie nowych wątków. Inaczej blokada na 24h.
Nie próbuj przeskakiwać schodów, kto ma długą drogę przed sobą...nie biegnie - Paula Modersohn-Becker (,,,) nie nauki...czujesz, że to nie tak - Przyjaciel %%-

TaBLETKI nie tylko 2018/08/10 20:11 #21

• Lamborhini
  • Lamborhini Avatar
  • Wylogowany
  • Nowicjusz
Witam.
Wlasnie skonczylam czytac. O wielu rzeczach nie wiedzialam, nie czytalam regulaminu sorry. Przez przyjaciolke w Polsce zalatwiam detox i moze zaraz po przylocie tz 16 pojde do szpitala a co dalej zobaczymy. Obecnie jestem w Angli i tu tez probowalam ale lecza tak ze zmiejszaja ilosc tabletek branych dziennie, oczywiscie oszukiwalam. Wyladowalam w szpitalu bo mam serce obciazone i uklad imunologiczny jest walniety dlatego puchna mi czasem strasznie nogi ale do rzeczy bylam 10 dni i tylko czasem dostalam jakies leki w zasadzie to nie bralam codziennie. Jednak powrot do domu sprawil, ze chyba po dwoch dniach znow zaczelam no i tak to wyglada.
Dzieki Moni74
Za tę wiadomość podziękował(a): Waldek

Lekomania 2018/08/10 20:23 #22

• Lamborhini
  • Lamborhini Avatar
  • Wylogowany
  • Nowicjusz
Witaj.
Dziekuje probuje i bede dalej probowac ale juz jestem zmeczona soba i tym co robie. Nie mieszkam w Polsce a tu gdzie jestem nie ma dla mnie mozliwosci pojscia na odtrucie oni zmiejszaja dawki i tyle . Chodzilam na spotkania ale bariera jezykowa utrudnia mi porozumienie. Jednak bede dalej probowala.
Dziekuje.

Lekomania 2018/08/10 20:28 #23

• Lamborhini
  • Lamborhini Avatar
  • Wylogowany
  • Nowicjusz
Witaj.
Dwa lata osrodka lecenie z narkomani, okolo roku alkocholizm i teraz lekomania, chodzenie na mitingi 12 Krokow przechodzilam dwa razy i gdzie tu problem? Mysle, ze moja wiara jest chwiejna i stad takie moje zycie. Pozdrawiam

Lekomania 2018/08/10 20:36 #24

• Lamborhini
  • Lamborhini Avatar
  • Wylogowany
  • Nowicjusz
Witaj.
Tak wiem i nie czuje sie wolna chociaz gdy skonczylam leczenie narkomani i zanim zaczelam pic poznalam nawet nie to liznelam zycia na trzezwo i bylo cudownie. Teraz dzien zaczynam ze strachem w duszy, koncze rowniez ze strachem i tak codziennie. Mam juz dosc tego. Zastanawiam sie tylko dlaczego tak ryzykuje, przeciez moge nie przezyc ktoregos dnia. Lub gorzej np. wsiadlam w samochod po prochach i rozbilam sie tz spowodowalam wypadek i nic po kilku dniach znow lykalam prochy. To tylko mala czasteczka nieszczesc ktore przeszlam. Pozdrawiam i dziekuje.

Lekomania 2018/08/10 20:41 #25

• Lamborhini
  • Lamborhini Avatar
  • Wylogowany
  • Nowicjusz
Witaj.
Szczerze pisze wzielam xxxxxxxxx.
Ostatnio zmieniany: 2018/08/10 20:49 przez chris661211. Powód: Nzwa leku

Lekomania 2018/08/10 20:43 #26

• Lamborhini
  • Lamborhini Avatar
  • Wylogowany
  • Nowicjusz
Witaj.
Przepraszam.

TaBLETKI nie tylko 2018/08/10 20:45 #27

• Lamborhini
  • Lamborhini Avatar
  • Wylogowany
  • Nowicjusz
Tak, czytam sa one dla mnie wazne.
Pozdrawiam.

TaBLETKI nie tylko 2018/08/10 20:50 #28

• Lamborhini
  • Lamborhini Avatar
  • Wylogowany
  • Nowicjusz
Chce podziekowac wszystkim tym co napisali do mnie. Wlasnie dowiedzialam sie, ze mam juz miejsce na detoxie , wiec tylko czekac. SW ciagle sie mna opiekuje, pomaga w tarapatach obym tylko dala rade.
Pozdrawiam was serdecznie i zycze spokojnej nocy i do zobaczenia.
Za tę wiadomość podziękował(a): jurek, Tsubasano

TaBLETKI nie tylko 2018/08/10 22:26 #29

• Moni74
  • Moni74 Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • e*g*a*l*
Detoks może Ci bardzo wiele dać, być początkiem nowego, czystego od używek życia. Dla mnie był tym przełomem. Tego Ci również życzę %%-
Czy są momenty gdy siebie lubisz? Wierzysz, że radę dasz? Pozdrawiam.

Lekomania 2018/08/11 00:20 #30

• Tsubasano
  • Tsubasano Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Otrzymane podziękowania: 7310
Jeżeli tutaj się zwracasz do jakiejś konkretnej osoby i chciałabyś, żeby było wiadomo, do kogo piszesz, to osoby stąd najczęściej cytują jakiś fragment (ew. całość) wypowiedzi osoby, do której chcą nawiązać (przycisk "cytuj" jest pod każdym, postem) i pod tym cytatem piszą swoją odpowiedź. Wtedy, po publikacji, cytat pojawia się w takiej szarej ramce, jak poniżej masz np. w poście Samsala, a Twoja odpowiedź jest pod spodem i wszystko jasne
:)
jestem tylko przechodniem
na tle wybranego miasta
mam papierosy i drobne
i dziurę w kieszeni płaszcza
Ostatnio zmieniany: 2018/08/11 00:20 przez Tsubasano.

TaBLETKI nie tylko 2018/08/11 06:11 #31

• samsal
  • samsal Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Użytkownik
  • Alkoholik
  • Otrzymane podziękowania: 1168
Lamborhini napisał:
Chce podziekowac wszystkim tym co napisali do mnie. Wlasnie dowiedzialam sie, ze mam juz miejsce na detoxie , wiec tylko czekac. SW ciagle sie mna opiekuje, pomaga w tarapatach obym tylko dala rade.
Pozdrawiam was serdecznie i zycze spokojnej nocy i do zobaczenia.
Witaj ponownie Lamborghini. Pamiętam swój koszmar odstawiania leków. Środek który w przeciwieństwie do alkoholu wszyscy wokół polecają jako leczący wszystkie dolegliwości. Nawet przy odstawianiu alkoholu farmakologia też może być przydatna. Ludzie naprawdę chcą być pomocni i kiedy mówisz: leki mnie zabijają, odpowie większość: lecz się koniecznie, nie zapomnij wziąć tabletek. Reszta, ta rozsądniejsza, wzruszy ramionami i nic nie powie, wiedząc że nic na ten temat mądrego nie wymyśli. Wiec z kim dzielić się swoim bólem, cierpieniem, radościami osiągnięciami. Medycy nie widzą jak straszną używką są lekarstwa i wypisują recepty narkotykowe bez ograniczeń a w aptece jest dość środków bez recepty żeby najpiękniejsze odloty osiągnąć po tych bezpiecznych i nieuzależniających. Już producenci farmaceutyków dbają o to by wszystkie środki były dla społeczeństwa dostępne i łatwe do zdobycia. Trzeba wielkiej siły by przeciwstawić się mirażom oferowanym przez leki. My lekomani nie jesteśmy nawet w stanie określić gdzie zaczyna się miraż a kończy leczenie. Miraż lepszego samopoczucia, leczenia czegoś czego niema, albo panicznego strachu. Po odstawieniu zaczynają się bóle, strach paniczny, brak snu, koszmary i trwa to tygodniami, miesiącami, latami, ale w końcu ustępuje. U mnie minęło w tym roku 13 lat od momentu gdy po 40 latach odstawiłem ten zmieniacz nastroju. Było bardzo trudno. Sam przeciw wszystkim dobrym ludziom którzy chcieli pomóc w leczeniu. Nie można uzyskać równowagi emocjonalnej zmieniając ją prochami czy jakimkolwiek innym środkiem. Bardzo trudne dni przed Tobą. Jestem przykładem że można. Wybierasz się na odtrucie. Niech to będzie początek nowego życia. życia bez prochów. ~O) :-H nie będzie drugiego jeśli nie wytrwasz pierwszego dnia. Powodzenia. :-BD
Każdy ma jakąś twardość w sobie, jeżeli to nie jest serce to inna część ciała jest twarda, ale coś na pewno jest w Tobie twardego.
Za tę wiadomość podziękował(a): Roxana