Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Dzielimy się tutaj swoimi doświadczeniami i sugestiami jakie posiadaliśmy w trakcie naszego pijanego życia jak i na drodze naszego trzeźwienia. Mówimy o sobie, nie o innych.

TEMAT: Jedna więcej

Jedna więcej 2019/01/12 06:55 #456

• Jaskolka
  • Jaskolka Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Użytkownik
  • Bo do marzen potrzebni sa ludzie
  • Otrzymane podziękowania: 1498
Kochani najbardziej zabolał mnie jego sarkazm że w domu moim pewnie śpi w czapce i palcie. Poza tym nasza rozmowa nie była spokojna, była emocjonalna, ja podniosłam głos a on się śmiał i drwił.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krzysztof Z., Alabama, Aksamitka

Jedna więcej 2019/01/12 07:47 #457

• Krzysztof Z.
  • Krzysztof Z. Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Otrzymane podziękowania: 5562
Wyjatkowo nie zgadzam się z Tobą Emi.
Tu została przekroczona granica. Kolegowanie się z kimś nie upoważnia do jej przekraczania. Ja nie powiedziałbym nikomu - ty, weź, kup coś komuś, co z tego, że chla, powinieneś/powinnaś, bo to twój brat/mąż/szwagier/what ever, więc w domyśle - MUSISZ, gdyż to rodzina. Nie chcesz, jesteś „be”, bo ja to bym kupił, choć oczywiście nie kupię tylko będę siedział i się mądrzył, co bym zrobił, fantazjował jaki byłbym super szlachetny w sytuacji, która najprawdopodobniej nigdy mnie nie spotka.

Zbliża się WOŚP. Niektórzy coś dają, inni nie. Gdybym zaczął tu chwalić się, że ja na pewno dam („na pewno” to Kopernik nie żyje), a do osób, które nie chcą wyskakiwać z tekstami - ale jak to, nie dasz na WOŚP, no nawet złotówki nie dasz, chyba żartujesz, jak można nie dać na WOŚP - to chyba nie byłoby miłe widziane. Na tej samej zasadzie, co kolega Jaskółki przekroczyłbym granicę próbując zarządzać czyjaś złotówką oraz czasem absolutnie nie licząc się z nim samym.

Także ja widzę w tym dialogu Jaskółki z kolegą co najmniej bardzo duży nietakt. Podobny nietakt uczyniła kiedyś była mojego brata przychodząc do mnie do domu i naciskając, żebym z nim porozmawiał o ich związku... bo to mój brat, więc „powinienem” :ymdevil: Nie żywię oczywiście żadnej urazy z tego powodu, ale to było po prostu niemądre. Z tym, że dziewczyną kierowały jakieś tam emocje wyższe, a co kieruje kimś, kto prawi przez tel komuś kazania jak ma postępować, co powinien zrobić, kupić, etc to ja nie wiem. Sam raczej zainteresowałbym się tym jak ciężko musi być komuś, kto ma takiego lokatora, a do tego problemy zdrowotne i inne.

Jaskóła @};- %%-
„Been searching somewhere out there
For what’s been missing right here”
Za tę wiadomość podziękował(a): Jaskolka, Alabama, Aksamitka

Jedna więcej 2019/01/12 08:11 #458

• szekla
  • szekla Avatar
  • Wylogowany
  • Współtwórca Portalu
  • Otrzymane podziękowania: 23110
Trochę chyba błędnie mnie Krzysiu odczytałeś. Ja nic nie neguję, nie mówię co kto powinien a co nie.
Nie oceniam czy i kto przekroczył czyjeś granice.
Nawiązałam do tego czy dany incydent/dialog jest wart "zawieszenia" Przyjaźni, w którym to (tak to czuję) jedna i druga osoba czuje pewien dyskomfort niedomówienia.
Przyjaźń, często tu mówię, jest dla mnie wielkim słowem, ma ogromne znaczenie. A ponieważ zostało użyte kilka razy słowo Przyjaciel, to myślę, że warto o tym pogadać, nie przeciągać w czasie bo ten czas myślę, że jest bolesny.
Nietaktu doszukiwałabym się gdybym była "nausznym" ^^) świadkiem tej rozmowy. A tak bazuję na tym tylko co przeczytałam.
Nie mnie oceniać. Wiem tylko jedno, że urazy to bardzo niewygodny bagaż dla mnie i niczemu dobremu nie służy. Przeciąganie tego w czasie, to jakby pielęgnowanie żalu.
Pozdrawiam :grin:
Słowo raz wypuszczone nigdy nie powróci.

Emilka Alkoholiczka
Za tę wiadomość podziękował(a): Krzysztof Z.

Jedna więcej 2019/01/12 08:18 #459

• Krzysztof Z.
  • Krzysztof Z. Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
A to oki, faktycznie źle zrozumiałem.
Urazy długotrwałej chować nie warto, ludzie są jacy są, trza z tym się pogodzić, wpływ mamy tylko na siebie i na to jak odbieramy ich słowa czy też inne wyczyny.
Natomiast wiem, że chwila odpoczynku od kogoś, nawet bliskiej osoby potrafi czasem wyjść obu stronom na dobre.

Jedna więcej 2019/01/12 08:18 #460

• Jaskolka
  • Jaskolka Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Użytkownik
szekla kwiaaatek
a gdzie w tym całym zdarzeniu jest miejsce na stawianie własnych granic?
Bo jeśli ja zbyt idealistycznie podchodzę do przyjaźni...
Ostatnio zmieniany: 2019/01/12 08:19 przez Jaskolka.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krzysztof Z.

Jedna więcej 2019/01/12 08:22 #461

• Krzysztof Z.
  • Krzysztof Z. Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
Moim zdaniem tu:

Jaskolka napisał:
-przecież to twoja rodzina.

No właśnie. MOJA, nie twoja - koniec tematu.
Za tę wiadomość podziękował(a): Jaskolka

Jedna więcej 2019/01/12 08:24 #462

• szekla
  • szekla Avatar
  • Wylogowany
  • Współtwórca Portalu
  • Otrzymane podziękowania: 23110
Jaskolka napisał:
szekla kwiaaatek
a gdzie w tym całym zdarzeniu jest miejsce na stawianie własnych granic?
Bo jeśli ja zbyt idealistycznie podchodzę do przyjaźni...
A o te granice Jaskółeczko to zapytaj się Krzysia bo to Krzyśkowe granice :grin: , ja ich nie ustalam, mam swoje.
KrzysztofZ napisał:
Natomiast wiem, że chwila odpoczynku od kogoś, nawet bliskiej osoby potrafi czasem wyjść obu stronom na dobre
nie tylko się całkowicie zgadzam ale nawet popieram. Uważam, że warto dawać sobie szansę na tęsknotę. Oczywiście najlepiej bez uraz ^^)
Słowo raz wypuszczone nigdy nie powróci.

Emilka Alkoholiczka
Za tę wiadomość podziękował(a): Jaskolka, Krzysztof Z.

Jedna więcej 2019/01/12 08:28 #463

• Krzysztof Z.
  • Krzysztof Z. Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
szekla napisał:
A o te granice Jaskółeczko to zapytaj się Krzysia bo to Krzyśkowe granice :grin:

:-* @};- :mrgreen:
Idę szukać drobnych na WOŚP buahaha :-H
Za tę wiadomość podziękował(a): szekla, Jaskolka

Jedna więcej 2019/02/04 07:56 #464

• Jaskolka
  • Jaskolka Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Użytkownik
Hej hej. W sobotę i w niedzielę miałam w planach napisać córce w specjalnie przeznaczonej do tego książce swoje wspomnienia , na te dwa dni przeznaczyłam okres dzieciństwa. Tylko to różniło ten weekend od innych. Pierwszego dnia co jakiś czas dosiadałam do książki i pisałam, Odnalazłam też różne rodzinne zdjęcia. Drugiego dnia już nie mogłam, czułam niechęć do wspominek. W te dwa dni nie czułam się zrelaksowana, zaniedbałam porządki, z wysiłkiem się wykąpałam. Albo te wspominki albo tak już wypadło, bo dzisiaj z wysiłkiem zwlokłam się z Łóżka i na wpół ubrana tak siedziałam, Nie miałam siły się ubrać, pościelić, już nie mówiąc o wyjściu do pracy. Zadzwoniłam do kierowniczki. Dała mi dzień urlopu. Usilnie poszukuję zrelaksowania, nie mogę go znaleźć.
Za tę wiadomość podziękował(a): Havana, Krzysztof Z., Zakapior, Aksamitka, Gandalf

Jedna więcej 2019/02/04 10:47 #465

• Aksamitka
  • Aksamitka Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Użytkownik
  • Otrzymane podziękowania: 2768
Moze to wspomnienia? Mnie szkodza, na razie sie tam nie zapuszczam.
Tez mam spadek formy psychicznej i fizycznej od dwoch dni i zwalam to na pogode. Choc dzis jest ladnie, to juz rano sie uruchomilam i starlam z M.
Daj znac jak sie odprezysz, jak tego dokonalas. Tez nad tym mysle. Niech mnie dzis SW prowadzi i Ciebie tez Jaskolko %%-
Uwaga jest energia, na co ja skierujesz urosnie, od czego odwrocisz zniknie.

Jedna więcej 2019/02/04 15:00 #466

• Krzysztof Z.
  • Krzysztof Z. Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
Ciężko mi się odnieść do tego, co napisałaś Jaskółko. Mnie przeszłość „nie straszy”, choć nie wszystkie wspomnienia są miłe. Ja jestem z tym, co było pogodzony, nie cofnę czasu, niczego nie zmienię, choćbym chciał, więc po prostu akceptuję, że było jak było.
Przeszłość jednak to nie tylko same wspomnienia to też refleksje, często trudne, np o kruchości życia i przemijaniu. Nie każdemu może to „robić dobrze”, ja ten temat wałkuję od ło-ho-ho i ma to związek głównie ze śmiercią taty, z którym byłem jako dziecko bardzo związany. Ale właśnie ze względu na to, że długo wałkuję ten temat już nie jest dla mnie jakiś szczególnie straszny, mogę o tym rozmawiać spokojnie i nie odchoruję takiej rozmowy.
Tak jest ze mną, a jak jest z Tobą - nie wiem. I nie będę zgadywał, bo takie zgadywanki na odległość nie są niczym innym jak gdybaniem - może to to, a może to tamto, może zły dzień, może wspomnienia, może dziura w bucie.
Także tylko przesyłam uściski i życzę jak najszybszego powrotu do równowagi cokolwiek ją zachwiało niech minie jak najszybciej @};-

Jedna więcej 2019/04/15 11:39 #467

• Jaskolka1
  • Jaskolka1 Avatar
Jestem na wakacjach u córki w Holandii. Na 2 tygodnie. Troche mnie nie było ostatnio, postaram się trochę pozaglądać tutaj w czasie urlopu. Mieszkam już na swoim, trochę się dzieje, mam czasem gości, poza tym sprawy związane z egzystencją, odmawiam po trzy różańce dziennie za moją córke chrzestną, bo prosił mnie o to, rozwód w toku u niej, Poza tym pracuję nad sobą w okresie Postu. Mój rozwój trzeźwiania jest ściśle powiązany z Bogiem, im głębiej jestem tym czuję się lepiej, Muszę jeszcze popracować nad moją wrazliwością, ponieważ nie stałam sie kamieniem., Niestety, kamieniem byłam jak piłam, nie przejmowałam się opiniami, czy mnie ktoś lubi czy nie. Poza tym niedawno zdałam sobie sprawe że internet, nieumiejętnie wykorzystywany powoduje u mnie irytację, a ja poszukuję Pogody Ducha. Hmmm. Wiadomo mi już że nie mam daru przekazania tego co myślę i czuję słowem, wykorzystuję więc pismo do komunikowania.

Jedna więcej 2019/07/29 13:55 #468

• Jaskolka
  • Jaskolka Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Użytkownik
jest lipiec 2019. Znowu mam urlop i korzystam z czasu wolnego. Raczej mam czas po pracy, ale już tak często nie dosiadam do komputera. Poczytam i później coś napiszę. Wydarzyło się porę spraw. Może też zajrzę na mityng. Pozdrawiam.
Za tę wiadomość podziękował(a): Havana, Tomoe, Waldek, Adalbert, Zakapior

Jedna więcej 2019/07/29 14:01 #469

• steppenwolf
  • steppenwolf Avatar
  • Wylogowany
  • Super Gaduła
  • Simplicity is the ultimate sophistication
  • Otrzymane podziękowania: 1933
Ja tam w żadne siły nadprzyrodzone nie wierzę, ale wczoraj wieczorem przez chwilę pomyślałem, że, cholera, dawno Jaskółki na forum nie widziałem. I jesteś :grin:
Za tę wiadomość podziękował(a): Havana, Jaskolka

Jedna więcej 2019/07/29 15:22 #470

• Jaskolka
  • Jaskolka Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Użytkownik
speppenwolf hehe ja tam wierze. Pomyślałam też o Adalbercie, pisze do niego a on mówi że właśnie myślał o mnie.
Za tę wiadomość podziękował(a): Havana, Tomoe

Jedna więcej 2019/07/29 20:25 #471

• ursa
  • ursa Avatar
  • Wylogowany
  • Dobry Duszek
  • alkoholiczka (25.08.2011)
  • Otrzymane podziękowania: 12199
Cześć Jaskółko, muszę przyznać, że ja też czasem o Tobie myśle. Szkoda, że tak Cię tutaj mało, ale rozumie- życie.
Zatem czekam cierpliwie na dłuższe sprawozdanie i pozdrawiam serdecznie @};-
Istnieją słowa, które nie mówią nic i cisza, która mówi wszystko.
Za tę wiadomość podziękował(a): Havana

Jedna więcej 2019/07/30 10:03 #472

• Jaskolka
  • Jaskolka Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Użytkownik
Miałam największy głód od 7 lat, na szczęście we śnie. Tam, we śnie ,czasem czuję spotęgowane odczucia. Bywa też, że śni mi się podniecenie, dobrze że jako kobieta takiego nie mam na jawie, bo nie znam potencjalnego lubego. Zatem we śnie wszystko jest przerysowane. A stało się tak. Głód był tak ogromny, że czułam się jak w pudelku bez wyjścia. Raz, a za kilka 2-3 dni kolejny taki sen. Pomaszerowałam wiec na mityng i wyrzuciłam co mi zalegało.
Koleżanka niedawno zaproponowała mi zabawę w ankiety, parę groszy wpadnie, może córce kupię książki. Pomyślałam -spróbuję. Koleżanka podpowiedziała, żebym podawała w ankietach ze jestem bogata , mam 10 dzieci, 2 samochody, pale , pije, używam sobie. Tak zrobiłam, podobno większy jest wtedy zysk. Trafiła się ankieta z pytaniem, czy piję. Pomyślałam, co prawda nie piję, ale dużo wiem o tym, o produktach, markach. Pomyślałam zarobię, na tym, na czym się znam. Poleciałam na 2 zł, bo tyle kosztowała ankieta. Skłamałam, ze piję i cofając się w czasie wybierałam, jakie piwa najbardziej mi smakują.
Nieuczciwość, wobec siebie, to się nazywa. No i mój mózg od razu sobie przypomniał o mnie i tej samej nocy przyśnił mi się głód.
Czy to nauczka?, myślę, że nazwę to przypomnieniem sobie kim jestem.
Teraz pozmieniałam, ustawienia w ankietach, nie będzie za wiele ofert, ale ja nie zatracę siebie w pogoni za materializmem. On jest przemijający, tu chodzi o wieczność. Takie tam moje przemyślenia.

ps. Urso, fajnie że wspominasz, @};- kwiaaatek
Za tę wiadomość podziękował(a): ursa, Havana, Tomoe, Waldek, Zakapior, Aksamitka, anikaa, Alex75

Jedna więcej 2019/08/03 15:27 #473

• Jaskolka
  • Jaskolka Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Użytkownik
Witajcie w połowie mojego urlopu hehe
Czas leci nieubłaganie, ale mam kilka wykonanych zadań w minionym tygodniu a na nadchodzący mam już plany. Niedługo będę miała operację, taką dość niebezpieczną, mam już skierowanie, jestem zapisana w szpitalu i czekam na telefon z wyznaczoną datą. Córka do mnie przyjedzie , bo inaczej poproszę sąsiadkę o zmianę opatrunków. 2 mies temu moja mama miała wycięte kawałek płuca, rak, zamieszkała u mnie , zmieniałam jej opatrunki, robiłam zastrzyki w brzuch. Nie miała siły. Troche lepiej się poczuła i wyjechała do mojego brata. Bardzo ją kocham, nawet tego tak namacalnie nie czuje, ale wiem że jest potrzebna. Przepada za moją córką, a z drugiej jest dumna. A ja jestem dumna z siebie samej, że potrafiłam wybaczyć, i zmieniłam się co pozwala mi kochać innych. Mi też trzeba było wybaczyć. Mam tego świadomość. W nowym-nienowym już mieszkaniu jest mi dobrze, a powstało dzięki wspaniałomyślnej pomocy innych. Tak na co dzień jest mi ciężko z chorobą, ale nie tracę sensu życia, i tożsamości. Ot takie górnolotne słowa, o wszystkim i o niczym. hehe
Za tę wiadomość podziękował(a): ursa, andrzejej, jerzak, Havana, Tomoe, Waldek, Zakapior, Aksamitka, anikaa, darek70 ten użytkownik otrzymał 1 podziękowań od innych