Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Dzielimy się tutaj swoimi doświadczeniami i sugestiami jakie posiadaliśmy w trakcie naszego pijanego życia jak i na drodze naszego trzeźwienia. Mówimy o sobie, nie o innych.

TEMAT: Trzeźwienie przy stole AA

Trzeźwienie przy stole AA 2018/04/15 02:24 #106

• williwilli55
  • williwilli55 Avatar
  • Super Gaduła
  • Otrzymane podziękowania: 1536
Co jakis czas na miting AA na kturym jestem przychodzi nowy.
W srode w takim nowym widzialem siebie sprzed paru lat.
Do tego punktu nichce l-) wrucic
Dlatego chodze namitingi na dwa polskie i dwa niemieckie w tygodniu trzymajac kurs na trzezwosc :grin: :grin: :grin:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): jurek, szekla, andrzejej, Yarood, deck, jerzak, Waldek, AniaKr

Trzeźwienie przy stole AA 2018/04/15 09:23 #107

• andrzejej
  • andrzejej Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Myślę, więc jestem.
  • Otrzymane podziękowania: 7871
Darek :ymhug: na "moją" grupę też ostatnio zawitał nowy facet, ale niczym mnie nie przypominał, bo ma 22 lata, a ja stary koń 43 się przyczłapałem po raz pierwszy do AA. buahaha Zachęcałem, pogadaliśmy o życiu jego, co go sprowadza, czy ktoś "wygonił", cóż nawywijał? Chyba się dobrze czuł po pierwszej części mitingu, bo był otwarty i chętny do rozmowy w czasie przerwy.
Czy ja wierzę, że taki młody zatrybi?
Chyba tak, choć jak pomyślę jak długo kombinowałem z piciem, albo jaki głupi byłem w tym wieku, to nie wiem sam. Z drugiej strony, to w takim wieku, to ja jeszcze nie byłem uzależniony, a w podstawówce to nie wiedziałem co to alkohol?
Fakt jest faktem, że zaczynając kontakt z alkoholem w Gimnazjum, nasz nowicjusz jako młody człowiek uzależnił się dużo szybciej.
Cóż, młody człowieku - daj sobie szansę, pochodź na mitingi, posłuchaj, mów o sobie - posmakuj trzeźwego życia i zobacz, co lepsze. Alkohol nie zmienia w Tobie nic, nagle nie stajesz się dla zewnętrznego obserwatora kimś innym. Gdybyś potrafił się sobie przyjrzeć tak z zewnątrz, zapewne byś się zawstydził, może nawet uznał się trzeźwym okiem za pajaca?
Twoja wspaniałość po alkoholu nie promieniuje na zewnątrz. Jest zamknięta w chorej głowie i jest jak miraż. :-BD
Za tę wiadomość podziękował(a): jerzak, williwilli55, AniaKr, Maryna50

Trzeźwienie przy stole AA 2018/04/23 10:30 #108

• williwilli55
  • williwilli55 Avatar
  • Super Gaduła
Ciezko mi jakos o tym pisac :(
Wczoraj na miting zawitalo dwoch nowych
25 latek i tu zaczynaja sie me opory
Szkoda mi faceta pomoge mu w wyjsciu z alk jak bedzie chcial
To byl obraz alkocholika jaki mialem z mlodych lat brudny zaniedbany wlosy tluste bez zebow zlamany nos na pytanie czy byl juz na mitingu AA to powiedzial ze tak w zakladzie karnym
Byl w polskim kosciele i ksiadz go poprosil zeby do nas przyszedl
Niewiem czy bedzie za tydzien
Chcialbym zeby przyszedl
To nie moja fantazja to moja rzeczywistosc
Za tę wiadomość podziękował(a): jurek, szekla, Dahud, Wera33, Hawana, Waldek, AniaKr

Trzeźwienie przy stole AA 2018/04/23 11:24 #109

• szekla
  • szekla Avatar
  • Współtwórca Portalu
  • Otrzymane podziękowania: 18658
Powiem Ci tylko: bądź czujny i ostrożny.
I nie chodzi mi o to, że był w ZK, bo to nie jest wykładnikiem człowieka. Każdy zasługuje na drugą, trzecią, czwartą szansę. Nie każdy chce z niej jednak skorzystać.
Warto jednak wyciągnąć pomocną dłoń. Powodzenia %%-
Słowo raz wypuszczone nigdy nie powróci.

Emilka Alkoholiczka
Za tę wiadomość podziękował(a): williwilli55

Trzeźwienie przy stole AA 2018/04/23 11:45 #110

• williwilli55
  • williwilli55 Avatar
  • Super Gaduła
Tak zrobilem i bede robil nadal
Za tę wiadomość podziękował(a): szekla, andrzejej, Wera33, Waldek

Trzeźwienie przy stole AA 2018/04/24 03:02 #111

• williwilli55
  • williwilli55 Avatar
  • Super Gaduła
Ten polski stol AA w Koblenz jest juz dwa miesiaca a od niedzieli jest tez polska grupa wsparcia DDD/DDA czyli zaczyna sie dobrze dziac sa zarty i smiechy i sa plany ze raz w miesiacu bedzie wspulny miting :grin:
Za tę wiadomość podziękował(a): jurek, Tomoe, Waldek, AniaKr

Trzeźwienie przy stole AA 2018/05/07 02:59 #112

• williwilli55
  • williwilli55 Avatar
  • Super Gaduła
W sobote juz po raz drugi bylem z chlopakami z Wiesbaden w Specjalnej Klinice.Niebyl to typowy miting cos w rodzaju info miting dla polsko jezycznych pacjetow.No budujace to nie bylo po przerwie na papierosa juz polowy niebylo.
Na drugiej polowie tym co pozostalo (5 osob)zadalem pytanie co oni mysla dlaczego ja tam jestem.Ze chce im pomuc padla odpowiedz.To tez ale przedewszystkim jestem tam dla mnie dlatego ze chce byc trzezwy i jak bym nieprzestal pic alko to siedzialbym z drugiej strony stolu.Ze to daje mi sile trzezwo zyc i ze niechce moje trzezwe zycie zmienic na pijane.No byli troche zaskoczeni
Za tę wiadomość podziękował(a): jurek, andrzejej, Tomoe, Waldek, Krzysztof Z.