Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
Dzielimy się tutaj swoimi doświadczeniami i sugestiami jakie posiadaliśmy w trakcie naszego pijanego życia jak i na drodze naszego trzeźwienia. Mówimy o sobie, nie o innych.

TEMAT: Wąska Droga

Wąska Droga 2019/09/10 13:39 #771

• Tsubasano
  • Tsubasano Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Otrzymane podziękowania: 8272
Mam dużo pracy. W końcu to jest praca, której sens czuję i rozumiem. I to jest ten moment, w którym mam energię. Nie przeszkadza mi nawet nagły napad jesieni. Co ważne dla mojej trzeźwości, wszelkie nawet fragmenty myśli o alkoholu przecinane są krótko: wiem, że powrót do alkoholu oznacza utratę kontroli nad tym, na co poświęcam czas. Nie mam ani trochę czasu na głupoty. Jestem szczęśliwy w moim rytmie. Lubię też świadomość tego, że udaje mi się znaleźć czas dla ludzi - chyba to mnie chroni przed pracoholizmem. Choć może z tym pracoholizmem to bez przesady, zawsze tendencję miałem raczej do lenistwa.
Ta sama myśl odnośnie do wszelkich uzależnień - nie mam czasu. Czy palenie, czy granie, czy cokolwiek innego z moich nałogów to potwory zżerające czas. A mam po co żyć. Są moi uczniowie i moi nauczyciele. Układam lekcje, układam szkolenia, pracuję w szkole, jeżdżę po Polsce, przygotowujemy jakiś jubileusz, pogram sobie na akordeonie, wieczorami wychodzę na spacer nad morze. Zapowiada się pełna słońca jesień. Nawet jak będzie lało.
:lol:
jestem tylko przechodniem
na tle wybranego miasta
mam papierosy i drobne
i dziurę w kieszeni płaszcza
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): ursa, szekla, Antea, Asia, Grzegorz, Ice, Zakapior, darek70, Alex75, Iwanka

Wąska Droga 2019/09/10 13:46 #772

• Asia
  • Asia Avatar
  • Wylogowany
  • Super Gaduła
  • Otrzymane podziękowania: 502
Super się Ciebie czyta Tsu :)
Zazdroszczę Ci spacerów nad morzem. Ja mam jakieś 30 km, więc wolę jechać do lasu, szybciej do kontaktu z naturą, z sobą. Pozdrawiam.
Za tę wiadomość podziękował(a): Tsubasano

Wąska Droga 2019/09/14 21:10 #773

• Tsubasano
  • Tsubasano Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
Budzę się. Nic specjalnego - budzik źle nastawiłem. I myślę sobie, jak daleko ode mnie są dzisiaj wszystkie problemy, które miałem przez alkohol. I jak wszystkie one błyskawicznie i ze zwielokrotnioną siłą by powróciły, gdybym wypił choć jeden kieliszek, choć jeden łyk piwa. Mam cholerne szczęście, że mi się udało rzucić...
na tle wybranego miasta
mam papierosy i drobne
Ostatnio zmieniany: 2019/09/14 21:10 przez Tsubasano.
Za tę wiadomość podziękował(a): ursa, Marta74, Grzegorz, Zakapior, andrzejt, Gandalf, YaroZja, Iga, darek70, olka ten użytkownik otrzymał 3 podziękowań od innych

Wąska Droga 2019/09/16 05:45 #774

• Tsubasano
  • Tsubasano Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
Każdy dzień, każdy poranek ma moment, w którym zdaję sobie sprawę z tego, w jakiej historii uczestniczę, jakiej historii mogą być bohaterem albo antybohaterem. To historia o człowieku, które całe lata przeżył w letargu, jakby spał zajęty swoimi snami, fantazjami, uciekający z lękiem przed życiowymi wyzwaniami, starający się łatwo i możliwie miło przeżyć kolejne dni.

Prawdziwe życie jest na wyciągnięcie ręki - świat, w którym toczy się wojna między życiem i rozwojem a śmiercią i rozpadem. Prawdziwe życie, do którego jestem stworzony. Ale iluzja, kłamstwa, letarg, nałogi, wygodnictwo, tchórzostwo... cała ta ośmiornica-matka wyciąga po mnie swojej macki ilekroć zaczynam się od niej oddalać, ilekroć zaczynam brać udział w sprawach dobrych i ważnych.

Dzień za dniem...
na tle wybranego miasta
mam papierosy i drobne
Za tę wiadomość podziękował(a): Jurek, ursa, chris661211, AgaMars, Grzegorz, andrzejt, Plutoniczna, anikaa, Iga, darek70

Wąska Droga 2019/09/23 17:20 #775

• Tsubasano
  • Tsubasano Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
Znów pociąg. Nauczyłem się już kupować dokładnie takie miejsca, jak chcę - przodem, przy oknie, przy miejscu dla niepełnosprawnego, bo zwykle nikogo tam nie ma i mam full miejsca. Strasznie lubię coś opanować w takim trochę wyższym niż przeciętny stopniu.

W ostatnim czasie bardzo się staram o pełną realizację Trzeciego Kroku. Przeszkody ciągle te same: odkładam zaplanowane sprawy na później, rozpraszam się podczas pracy i popadam w zmęczenie, które wcale nie wynika z rzeczywistego wyczerpania sił, ale jest ucieczką przed wyzwaniami. Ale też nie jest tak, że stoję w miejscu. Robię postępy i chociaż one nie przychodzą tak łatwo jak u nastolatka, to jednak są. Mam nadzieję, że ta forma powierzenia się woli Boga, którą jest robienie planu dnia będzie owocowała. Dzisiaj prawie cały dzień przeżywam świadomie. To jest naprawdę niesamowite kiedy trzymając się planu czuję się coraz bardziej wolny. Kiedyś coś takiego kojarzyło mi się z zamordyzmem, bezdusznością wobec samego siebie. Teraz przeciwnie. Smakuję moją rzeczywistość, więcej robię chociaż mniej się spieszę, dostrzegam żółkniejące liście
starannie przybijam moją pieczątkę na dokumentach... Jadę pociągiem do Warszawy, za oknem już ciemno, zaczyna się najładniejsza jesień w moim życiu - trzecia trzeźwa.
:grin:
na tle wybranego miasta
mam papierosy i drobne
Ostatnio zmieniany: 2019/09/23 17:23 przez Tsubasano.
Za tę wiadomość podziękował(a): Jurek, Antea, AgaMars, Zakapior, anikaa, Iga, darek70, Alex75, Masza

Wąska Droga 2019/09/23 18:00 #776

• anikaa
  • anikaa Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Użytkownik
  • są tylko 2 siły kierujące życiem,strach lub miłość
  • Otrzymane podziękowania: 2522
Tsubasano napisał:
.. Jadę pociągiem do Warszawy, za oknem już ciemno, zaczyna się najładniejsza jesień w moim życiu - trzecia trzeźwa.
Tsu jak milo sie czyta Ciebie od jakiegos juz czasu. Zniknely gdzies filozoficzne rozkminki , a zastapila jest zwykla niezwyczajna radosc zycia i prostota płynąca prosto z serca.
Carpe diem @};-
Wypuść wszystko z rąk. Niczego nie ściskaj, nie trzymaj kurczowo w dłoniach.
Puść, niech się całkiem rozsypie.
Potem pozbierasz to, co jest warte pozbierania.
Za tę wiadomość podziękował(a): andrzejej, Tsubasano, YaroZja, Masza

Wąska Droga 2019/09/23 19:23 #777

• Tsubasano
  • Tsubasano Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
anikaa napisał:
Tsubasano napisał:
.. Jadę pociągiem do Warszawy, za oknem już ciemno, zaczyna się najładniejsza jesień w moim życiu - trzecia trzeźwa.
Tsu jak milo sie czyta Ciebie od jakiegos juz czasu. Zniknely gdzies filozoficzne rozkminki , a zastapila jest zwykla niezwyczajna radosc zycia i prostota płynąca prosto z serca.
Carpe diem @};-

Wszystko dla wizerunku i sławy. Z filozoficznymi rozkminkami skutecznie się ukrywam.
:mrgreen:
na tle wybranego miasta
mam papierosy i drobne
Ostatnio zmieniany: 2019/09/23 19:30 przez Tsubasano.
Za tę wiadomość podziękował(a): Tomoe, AgaMars, anikaa, olka

Wąska Droga 2019/09/24 09:05 #778

• AgaMars
  • AgaMars Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Użytkownik
  • Otrzymane podziękowania: 3748
Tsubasano napisał:
Wszystko dla wizerunku i sławy. Z filozoficznymi rozkminkami skutecznie się ukrywam.
:mrgreen:

A ja nie mialabym nic przeciwko temu, zeby znow sie tu pojawily. :grin: Filozoficznym rozkminkom mowie "tak" :lol:
Za tę wiadomość podziękował(a): Tsubasano, Tomoe

Wąska Droga 2019/09/24 11:26 #779

• anikaa
  • anikaa Avatar
  • Wylogowany
  • Stały Użytkownik
  • są tylko 2 siły kierujące życiem,strach lub miłość
  • Otrzymane podziękowania: 2522
Kupuje w ciemno Twoj celebrycki image :lol: i stoicki spokoj.
Wypuść wszystko z rąk. Niczego nie ściskaj, nie trzymaj kurczowo w dłoniach.
Puść, niech się całkiem rozsypie.
Potem pozbierasz to, co jest warte pozbierania.
Ostatnio zmieniany: 2019/09/24 11:27 przez anikaa.

Wąska Droga 2019/10/09 20:56 #780

• Tsubasano
  • Tsubasano Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
Dzisiaj na lekcjach uczyliśmy się konstruować różnego rodzaju definicje. Definiowaliśmy, co to jest choroba, władza, kolokacje, kwadrat, bursztyn, Helsinki... dużo tego było. Definicje realne, definicje nominalne, definicje jakieś tam.

Lubię pracować w szkole. Strasznie lubię. Jak widzę, kiedy moi uczniowie spierają się, myślą, gotują się z wysiłku... Kiedy tłumaczę im, dlaczego jestem na nich wkurzony i widzę, że mnie rozumieją, kiedy oni tłumaczą mi, że jestem niesprawiedliwy w ocenianiu, albo coś źle powiedziałem... Kiedy machają do mnie z drugiej strony ulicy, kiedy przychodzą na dodatkowe zajęcia...

Jestem tak bardzo na swoim miejscu, jak od dawna nie byłem.
na tle wybranego miasta
mam papierosy i drobne
Za tę wiadomość podziękował(a): Jurek, ursa, Antea, Asia, AgaMars, Ona29, Ice, Zakapior, RYBSON, Aksamitka ten użytkownik otrzymał 6 podziękowań od innych

Wąska Droga 2019/10/10 06:47 #781

• Antea
  • Antea Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Otrzymane podziękowania: 3034
Tsubasano zwyciesteoe
no widzisz Ciebie Bóg też wybrał na trzeźwego bnggfgbfb
Odkrywam kim staje się w objęciach BOGA.

Wąska Droga 2019/10/10 21:11 #782

• Ona29
  • Ona29 Avatar
  • Wylogowany
  • Super Gaduła
  • Otrzymane podziękowania: 510
Tsu. Super że praca sprawia Ci tyle satysfakcji. Ja tak o swojej nie mogę powiedzieć ale też narzekać nie będę. Cieszę się że już nie muszę wstawać o 3:50 i weekendy mam wolne :-BD

Wąska Droga 2019/10/15 08:15 #783

• Grzegorz
  • Grzegorz Avatar
  • Wylogowany
  • Super Gaduła
  • Otrzymane podziękowania: 1103
Z wielką przyjemnością to czytam. To, co się dzieje i świadomość tego, co się dzieje. Świadomość szczęścia i radości. Bezcenne.
Zamiast ciągle dodawać gazu, można zdjąć nogę z hamulca.

Wąska Droga 2019/10/18 22:03 #784

• Tsubasano
  • Tsubasano Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
Czekałem na taki dzień.
Organizuję w Warszawie niedużą konferencję. Dwadzieścia parę osób. Kolacja, spotkanie, impreza później. Kultura, chlania nie ma, ale jest wino a ja jestem odpowiedzialny za całość. Miła atmosfera. Ludzie siedzą, gadają, puszczam muzykę, gadam z nimi, piję kawę, patrzę, czy wszystko jest. Jest.
Przed północą się rozchodzą, bo jutro od rana pracujemy. Dziękuję im, żegnam, pomagam posprzątać personelowi, gaszę światło, idę do pokoju.
Fajna impreza, fajne rozmowy. Ogromna satysfakcja z trzeźwości. Pokój serca.
Chciałem, żeby przyszedł taki dzień, kiedy trzeźwość nie będzie męcząca. Chciałem i dostałem dzisiaj taki dzień.
Wiem, że będą jeszcze kryzysy, że taki dzień to jeszcze nie koniec walki o trzeźwość. Ale cieszę się, że był, cieszę się, że to możliwe także w moim, zdawało mi się że beznadziejnym przypadku.
na tle wybranego miasta
mam papierosy i drobne
Za tę wiadomość podziękował(a): ursa, szekla, andrzejej, Marta74, AgaMars, Grzegorz, Ona29, Zakapior, Aksamitka, YaroZja ten użytkownik otrzymał 2 podziękowań od innych

Wąska Droga 2019/10/18 22:44 #785

• Grzegorz
  • Grzegorz Avatar
  • Wylogowany
  • Super Gaduła
  • Otrzymane podziękowania: 1103
a co takiego beznadziejnego w twoim przypadku? Raczej dobrze brzmi, niekiedy i pozazdrościć można, jak się czyta
Zamiast ciągle dodawać gazu, można zdjąć nogę z hamulca.

Wąska Droga 2019/10/19 16:39 #786

• Zakapior
  • Zakapior Avatar
  • Wylogowany
  • Przyjaciel Forum
  • Otrzymane podziękowania: 3123
TSU życie tylko dzisiaj, tu i teraz pozwoliło mi zaprzestać walki o trzeźwość. Już samo słowo "walka" sprawia, że czuję się dosyć niekomfortowo. Puszczam więc walkę i staram się robić to co mogę danego dnia, a to czego nie mogę zostawiam. Zdrowym myśleniem jest odróżnianie jednego od drugiego, ale i to jest osiągalne. Ja sam zdrowego myślenia bym sobie nigdy nie przywrócił, ale jest Ktoś/Coś, który potrafił to zrobić. Moje zadanie teraz to pielęgnowanie trzeźwości, a biała flaga sobie wisi i wcale mi nie przeszkadza.
Za tę wiadomość podziękował(a): Tsubasano, AgaMars, Grzegorz, darek70, Delta